Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

beruska26
28. črc 2009

ahojky taky sem měla revizi dělohy po spontáním potratu ☹ a krvácela sem jako normální menzes a je fakt že mě břicho nebolelo ale každá to neseme jinak

vitty
28. črc 2009

Ahoj, já mám za sebou dvě revize. První byla O.K., ale ta druhá se moc nepovedla a musela jsem jí po týdnu opakovat. Ten týden byl to nejhorší, co jsem kdy zažila. Pak už to bylo opět v pohodě. Absolutně žádné problémy, jen mírné krvácení. Brala jsem ascorutin, ten mi pomáhá i při krvácení z nosu. Za dvy dny se to zastavilo. Ať je ti lépe 😉

evuliss
autor
28. črc 2009

No já dnes piju tu "citronovou vodu" a taky to krvácení trochu ustalo,tak snad doufám už nic horšího nepřijde 😨 protože už se bojím každé maličkosti.....Děkuji holky

sluninka
28. črc 2009

evu..já byla na revizi letos v lednu, potom jsem pár dní krvácela, prej se čistila děloha...břicho mě bolelo, ale nedalo se to srovnat s bolestí na srdíčku..držím palečky ať se zase brzy zadaří...

evuliss
autor
28. črc 2009

Dáky za názory!!!!

evuliss
autor
28. črc 2009

Ne dáky ale díky 😀

misicka455
29. črc 2009

Ahojky takmě po revizi bolelo břicho snad tři týdny i u doktora jsem byla aby mi něco píchnul na zatahnutí dělohy a špiňila tak týden pak nic a do 4 týdnů přišl mrcha.

gejbule1
29. črc 2009

Ahojky,taky jsem po revizi.Sice už měsíc ale ještě na tu první MS čekám.Krvácela jsem trochu taky asi 3.dny a břicho mě bolelo asi 14dní občas.
je tu někdo kdo hned po revizi otěhotněl?

lajla
29. črc 2009

ahojik tak ja jsem od revize taky mesic..prvni dva dny nic a pak jsem cca tyden krvacela..a apk me zacalo hrozne moc bolet bricho..dokonce se znovu pomyslelo na to jestli to neni mimo...i po tom co jsem podstoupila revizi☹ pokud brisko boli trochu tak to nevadil..ale ja jsem nemohla ani sedet ani se hybat proste nic☹ a na MS taky cekam ☹ ☹ ☹

sluninka
30. črc 2009

gejbul...já otěhotněla po 2.MS (2měsíce po revizi) možná by se to stihlo dřív,ale dávali jsme si pozor,aby se to moje tělo aspoň trochu vzpamatovalo...teď máme doma 6ti měs. Natálku, těhu bez problému, byla jsem doma na rizikáči😉

lindazofie
30. črc 2009

Já jsme po revizi dělohy na začátku června a to bylo to ve 12. týdnu těhu. Celých pět dnů jsem měla velké bolesti, za čtyři týdny mrcha, lila ze mě hrozně krev a bolesti taky děs. Dnes jsem se přišla do práce informovat, dozvěděla jsem se, že se mnou nepočítají, moje chyba, že nejsem těhu, dostanu až budu po neschopnce výpověď. Stalo se Vám to některé, takováto reakce zaměstnavatele? Jsem z toho v šoku?

sluninka
30. črc 2009

linda...teda, tak to je mazec 😨

evuliss
autor
30. črc 2009

lindazofie!!
Tak jsme na tom stejně,taky mě v práci řekly že asi dostanu výpověď,že už vzaly místo mě někoho jiného a že oni za to nemůžou že nejdu na mateřskou!!Naštěstí moji zaměstnavatelé jsou i moji kamarádi(i když ted nevím) takže se snad po dnešním rozhovoru nějak domluvíme,ale už nedostanu svoji pozici,ale nějakou horší méně placenou práci 😖 ......
Těhotenství jsem měla po IVF a to 3 pokus!!!Stálo to spoustu peněz,nervů,bolesti,psychika v hajzlu a nakonec nejen že jsem o maličké přišla ale snad ještě příjdu o práci a kamarády 😢 😢 😢 ......
Je to opravdu nespravedlivé,pořád jsem uplakaná...nedivím se lindazofie že jsi v šoku,to je jasný!!!!
Přeju moc síly!!!!

rendulina
1. srp 2009

Ahojky,
také jsem po revizi.26/7 = 8+3tt (po 5.IVF a po 1.těhu ☹ ) Teď se z toho vzpamatovávám... 😢 Malinko stále špiním a pobolívá sem tam v podbřišku.Jsem zatím na PN ale OG mě chce již od 10/8 uschopnit.Psychicky na tom ale nejsem dobře 😢 a tak bych uvítala i nějakou odbornou konzultaci u psycho Dr.
Uvažuji i o lázních - zatím jsem neměla odvahu se na to OG zeptat-když mě tak rychle chce poslat do práce,myslela jsem,že lázně zamítne tuplem... 😒 A v CAR nevím,jak bycg pochodila... 😕

Myslíte si,že by mi lázně po tolika IVF + revizi (ač v tak ranném stádiu) doporučili?

Já zatím se zaměstnavatelem po revizi nekomunikovala ale je fakt,že teď nastane docela perné období-shon,blázinec a fyzicky náročná práce - což mi na zdravotním stavu (pokud nastoupím) moc nepřidá a při jakékoliv pkotině se určo rozbulím 😔 Tak že uvidím,jak pochodím,zda mě obvodní Dr.prodlouží PN a doporučí mi PsychoDr.

Ach jooo,máme to všechny těžké a okolní svět to nedokáže pochopit... 🙄

ak303
1. srp 2009

Zdravím, včera jsem podstoupila revizi, byla jsem v 11tt. Trochu mě bolí břicho a slabě krvácím. Jinak zatím vše ok. Jen to srdíčko...ale to znáte každá. ☹

evuliss
autor
1. srp 2009

Máme to hrozně těžké holky a kdo nezažil-nepochopí!!!!

dablikolik
2. srp 2009

Ahoj holky já byla na revizi 17/6/09, nic jsem necítila jen jako slaboulinký výtok. Tušila jsem, ženení něco v pořádku, protože mě naráz bylo dobře. Předtím jsem měla nevolnosti. Myslela jsem, že to je třetí měsíc tak, že proto a ono houby. Byla jsem 11tt a mimi odpovídalo 8tt a bez srdeční akce. MS jsem dostala po měsíci a asi 5 dnech. Byla krátká, ale jěště týden jsem špinila.

rendulina
2. srp 2009

dablik : To je hrozné,když už vidíš srdíčko a najednou... ☹

Já byla v 8+3tt a srdíčko nebylo vidět právě vůbec 😔 ,šla jsem tedy ještě raději na screening a tam to potvrdili další 2 MUDr.A k tomu mi řekli,že se plod přestal vyvíjet již v 5+2tt...
Měla jsem taktéž pocit,že se najednou nic neděje-břicho ani prsa nebolela - no děs!

A ty již chodíš do práce? Nebo jsi na PN? Mě Dr.připravil na to,že MS může být fakt silná,tak jsem na to zvědavá... 😒

A se znažením máme vyčkat min.3 měsíce - ale mi s dalším IVF počkáme tak na příští rok,tak že to nebudeme hrotit.
Sestřička v nemocnici mi i řekla,že je dobré i po těch 3 měs.se i doma raději chránit(i přes špatný spg.)páč je prý tělo tak po tom těhu nějak nabuzené a chtělo by otěhotnět hned.
To ale nevede opět většinou ke zdárnému konci...Prý tam mívají dámy,co po 3 měs.otěhotněli a jelikož tělo není řádně zregenerováno,tak prodělají znovu ZT + revizi ☹ ---- tak že není dobré to pokoušet,a prožít si tu bolest dobrovolně po druhé.

renys
2. srp 2009

Ahojky, já už bohužel prodělala revizi 4 x, a pokaždé jsem po ní ještě asi 14 dní špinila a trochu mně i pobolívalo břicho, je to tím, že se ta děloha stahuje. Ale mojí sestře se stalo, že dostala po revizi děsnej děložní zánět, ale to se pozná naprosto bezpečně - bolest až do stehen a horečka. Dokonce se mi po 3. těhu, kdy jsem byla po IVF v 8. týdnu s dvojčátkama - stalo, že mi teklo s prsů ☹ .

rendulina
2. srp 2009

renys : teď jsem ti psala na Frantovky 🙂 🙂 Obdivuji tě,jsi velká bojovnice!Mě ještě sem tam ponolívá břicho a malinko špiním.
A renys,zjistili ti třeba PROČ se ti to takhle již 4x stalo??? Fascinuje mne to,že se většinou neprokáže čím to bylo... 😒 Vy již máte 3 pokusy(hrazené)za sebou?Nebo máte nějaké mrazáčky?

renys
2. srp 2009

Renduš, já mám za sebou jen 1 pokus IVF, 3 x otěhotněla přitozeně, jen po tom 2. potratu se moje tělo seklo a nešlo to..no děkuju za milá slova, však Ty taky!! Ježiš, když nepočítám ty peníze - to je darda, co už jste do toho investovali, co? ☹ - tak to fyzický utrpení - bolest po odběru, injekce...ach jo. No to víš, že mam za sebou spoustu vyšetření, ale v tomhle je bohužel medicína slabá, dr v nemocnicích říkají - bojujte dál, někdy to vyjít musí!! Některý ženy potratí i 8x a pak mají 2 děti...no ale je to na bednu...No jinak jsem domluvená s imunoložkou, že když to po páté zase blbě dopadne, tak nás chce poslat do Brna do Repromedy na PGD....takže to bude taky darda 😝 ...a vy jste o něm neuvažovali?

renys
2. srp 2009

Kdyžtak si budem psát na ty lázně, ju? 😀

evuliss
autor
2. srp 2009

Renys--proboha 4x revize?To já bych už psychicky "rupla" to je mi fakt moc líto!!
Mám ze sebou 3x IVF a vím co to je...takže ti také moc fandím a posílám spuostu sil!!!!

renys
2. srp 2009

Evuliss děkuju já Tobě taky moc moc!! No zní to možná divně, ale poprvé mě to bolelo nejvíc, byl to šok, do té doby jsem netušila, že nějaký zamlklý potrat existuje....a teď už jsem spíš ze všeho taková unavená a otrávená, v nemocnici jsem jako doma 😅 . No musim to brát s nadhledem a moc se v tom nerejpat, protože by mně z toho fakt hráblo. Moje pocity bych nepřála ani nepříteli. No naděje stále žije. 😉 . Je to fakt tak nefér, co musí některý ženy zkusit - IVF je fakt náročný psychicky i fyzicky.

zlababa07
2. srp 2009

Ahoj holky, i já prodělala revizi koncem června, byla jsem v 10 týdnu. Špinila jsem pak asi 10 dnů, bříško dost bolelo hned po porbuzení z narkózy a pak ještě trochu druhý den. No a včera, po 37 den konečně dorazila mrcha. A je fakt, že je to o chlup horší, než norálně. V noci jsem musela vstávat por brufíka, abych vůbec mohla spát a břicho bolí pořád stejně už 2. den.. 😝 Ale i tak z ní mám radost, aspoň že tělo se dává pomalu do kupy a začíná zas fungovat normálně 🙂

gen
2. srp 2009

Ahoj, ja jsem prisla o mimi az ve 38tt. Takze jsem pak prozivala klasicky sestinedeli, ale bez miminka ☹ MS jsem dostala az po skoro 3 mesicich a jeste k tomu byl ten prvni cyklus anovulacni. Mate nektera zkusenosti s anovul. cykly po kyretazi? Ted jsem v polovine druhyho cyklu a ovulace nikde, tak snad se dockam, abysme se mohli zase zacit snazit.

zlababa07
2. srp 2009

Gen, to mi je strašně líto ! Smím se zeptat, jak se to stalo? Takhle pozdě mi to nějak nejde do hlavy. Jinak s anovulačním cyklem zkušenosti nemám, ale 1. cyklus po revizi jsme měřila každý den teplotu ze zvědavosti, jak tělo reaguje a ovulace přišla 22. den. Tak si myslím, že u tebe brzy taky naskočí. Držím palečky!!!

dablikolik
2. srp 2009

rendulina já už jsem začala chodit do práce, ale mám moc dovolené tak jsem jěště doma. S tím snažením, nám řekli, že až od konce srpna, ale nějak se nám nechce čekat. Chceme zkusit zda se moje tělo srovná a kdyby tak by to byl zázrak.

rendulina
2. srp 2009

dablik : tak to ju...když máš dost dovči.Já si myslím,že s tím snažením již koncem srpna je docela brzy-nebudou to ani 3 měsíce?! 😕 A vy máte nějaké mrazáčky?

dablikolik
2. srp 2009

rendul já měla jen 4 vajíčka a z toho schopná jen dvě které mi zavedli. Je to asi brzy, ale to by bylo moc velké štěstí kdybych otěhotněla. Jinak po novém roce jdeme kdyžtak do IVF

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru