Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

katyna6
16. říj 2009

dobré ránko holky 🙂

já moc smutná nebudu,i když to teď nevyjde.Úúúúúplně mi to bude stačit až po druhé ms.Ale zatím se nic neděje,semtam píchne v podbřišku vlevo,nebo vpravo.Ale další testík bude,až jestli vynechá ms,nebudu se zbytečně nervovat 😉

mateta-já bych to taky měla dostat o víkendu,ale pořádně nevím,jestli cyklus bude stejný,jako před revizí.Ta minulá ms-no,hanba mluvit 😀

gejbule1
16. říj 2009

Hezké ráno holky,tak holky víkend vám rozhodne 🙂
katy kdy jsi měla revizi?Já i po revizi mám cyklus 28dní tak jsem ráda.

katyna6
16. říj 2009

gejbule-ahojky,já ji měla21.8. a ta první ms(jakože 😀 )přišla přesně po 28 dnech.Předtím jsem cyklus mívala 28-30dní

mateta888
16. říj 2009

katyna: no já to vidím úplně stejně, 😀 navíc se teprve ukáže jestli bude dc stejná, ale zase ta první ms já musím říct, že byla slabší než jsem byla zvyklá ale byla a asi tak 4-5 dní což by i vyhovovalo, to jsem neměla ani po porodu ani po první potratu, 😵 . Tak průběžně informuj ju ?

katyna6
16. říj 2009

mateta-jasně 😉 ,uritě se tady každý dne zastavím "na kus řeči!" 😀 😀

eeefi
16. říj 2009

achjooo holky ja mam strach, ze tu ms zase nedostanu a nasadi mi hormony ☹ po minule revizi jsem si vzala gynex (bylinky) a dostala jsem to (sice taky pozdeji, ale dostala). ted jsem si rekla, ze nebudu brat nic a uvidim.. ale moc tomu nedavam.. pritom pred ha jsem mela cyklus cca 30 denni.. kde jsou ty casy 😒

eeefi
16. říj 2009

holky ted jsem nasla toto: Luteální insuficience - nedostatečnost žlutého tělíska
Jedná se de facto o zkrácení druhé fáze menstruačního cyklu. Příčinou může být narušená tzv. folikulogeneze - tj. zrání folikulů a tím pádem vznik vadného žlutého tělíska, které produkuje nedostatek progesteronu nutného k vytvoření a udržení kvalitní děložní sliznice potřebné k uhnízdění oplozeného vajíčka. Klinicky se luteální insuficience většinou projeví premenstruačním "špiněním" nebo zkrácením menstruačního cyklu.Pokud je luteální insuficience chronická, může být příčinou neplodnosti nebo opakovaného potrácení v raném stádiu těhotenství. "Fyziologicky" se může objevit v prvním cyklu po ukončení kombinované hormonální antikoncepce nebo v prvním cyklu po potratu. Luteální fázi cyklu lze prodloužit podáním hormonů - progesteronu.
toto je podle me muj problem!

mateta888
16. říj 2009

eeefi : tímhle si nepomůžeš holka ☹ , navrtej se v tom a nech to na dr já vím že to je těžký, ale neboj ona dorazím a až půjdeš kdr tak se jí na to můžeš zeptat, ale takhle se tím trápit 😨 . . .. .. .. .to neudělá dobrotu.
Hele to žlutý tělísko můžu mít klidně taky a pokud špiníš před ms tak to pořeš s dr já takový problémy naštěstí nemám 😅 ještě toho trochu tfujky tfujky

gejbule1
16. říj 2009

eeefi mate má pravdu.Není dobře se v tom takhle vrtat.Ještě jdete na nějaké vyšetření ne?Tam by to podle mě zjistili 😒 .Určitě přijde neboj i když vím jak se na ní všichni po tom zákroku těšíme.Já ji zase měla šíleně slabonkou a jen 3dny což u mě taky není normální ale jsme prostě rozhozené 😠 .Zkus si zavolat na gyndu co ti řeknou.

eeefi
16. říj 2009

asi mate pravdu holky! diky moc za psychickou podporu 😉
po prvni revizi mi doktorka rikala, ze ty prvni tri mesice mi ta ms bude chodit nepravidelne, tak at se toho neleknu a kdyz po trech mesicich budu mit problem s cyklem, tak nasadime zase hormony. jenze ja mela 1.ms uz po 14dnech od 1. revize a tu dalsi pak za mesic a pul a pak uz jsem otehotnela.
tak uvidime, co to moje telo vymysli ted. zatim do sebe zadne bylinne preparaty cpat nebudu (max kontryhelovy cajik) a uvidime...

eeefi
16. říj 2009

jo jinac k tem vysetrenim. genetika, hematologie, stitna zlaza, cukrovka a dalsi bezna vysetreni dopadla dobre. ted nas za mesic jeste cekaji vysledky z imunologie. ale treba hormonalni profil mi nedelal nikdy nikdo. ale je pravda, ze v tom 2.tehu jsem otehotnela sama bez hormonu..

lendaw
16. říj 2009

Eeefi, já mám taky problém se špiněním před MS, trvá to tak 3-5 dní. Řešila jsi to už s doktorkou?
Jinak dnes přišla 1. MS po revizi, přesně 28DC. Ale nástupem to spíš připomíná spontánní potrat 😒 Ale konečně si zase přijdu jak ženská.

eeefi
16. říj 2009

ja spineni pred ms vubec nemam. muj problem je s ms jako takovou- proste neni a kdyz uz prijde, tak hodne pozde ☹ zkusim jeste ten mesic vydrzet a pak to proberu s doktorku a zacnem to kdyztak nejak resit..

renko74
16. říj 2009

eefi, to mě zajímá, jak jsi přišla na tu luteální insuficienci? Před poslední MS jsem také špinila asi 5 dní a nějak jsem to neřešila, prý je to při myomech v děloze normální (i když jen tak 3 dny ale ne 5 dnů). Vyšetří to gynďař nebo kdo? A dá se s tím něco dělat? Může se ten progesteron jíst i při trombofilní dispozici? Já už fakt nevím, jak případně předejít neštěstí.
Holky, četly jste někdy diskuzi na téma potrat v 31tt? To mi pak přijdou všechny naše starosti úplně banální...

eeefi
16. říj 2009

renko cekam totiz na ms a porad nikde, tak uz jsem z toho znacne nervozni 😒 koukala jsem na net a nasla ten odkaz. ja jsem s ms mela problemy celkem dost po vysazeni ha a doufala jsem, ze se to po te revizi trosku spravi. pockam jeste tyden a kdyz neprijde, tak zavolam doktorce.
podle me se to pozna podle hormonalniho profilu, ten mi ale nikdy nikdo nedelal 😒 a vubec netusim, zda se progesteron da uzivat i pri tromb.dispozici. chtelo by to mozna probrat s lekarkou.
jj koukala jsem na to tema - az me zamrazilo ☹

eeefi
16. říj 2009

jo na ten progesteron je pry hodne dobre kontryhelovy cajik - zvysuje pry sliznici v deloze. muze se i v tehu 😉

mateta888
16. říj 2009

eeefiku a už to neřeš 😠 ty dacane jeden.
Hele ted se mi brutálně otočil škopek a dávila jsem na prázdno do odpadkovýho koše ☹ , šla jsem pro malou do školky a startovala tam šáde 120 a trochu to zasmrdělo nevacdí mi to a jak odjelo tak zasmrádlo nějak dřív a bylo vymalováno, ještě že jsem šla teprve do školky a ne s malou fuj to byl hnus 😔 .

ajkaaa
16. říj 2009

Ahoj holky, prosím za jak dlouho po revizi Vás poslal Dr. do práce? Jsem po revizi druhý den, a Dr. v nemocnici mi řekla, že mám jít dnes do práce. Byla jsem na zhroucení. Naštěstí mi neschopenku neukončila a ke gyn. jdu až příští týden. Bojím se, že mě moc dlouho doma nenechá. Byla jsem jinak 13tt 😢 .

lendaw
16. říj 2009

Ajkaaa, já jsem po revizi 28. den a stále jsem doma.

gejbule1
16. říj 2009

mateta a bývá ti špatně někdy před MS?Jestli ne tak myslím že budeš mít možná // 🙂 .
ajka já jsem šla do práce po týdnu ale proto že jsem chtěla.Jinak prý je to na každé z nás jak se cítíme. 😒
landaw tak gratulace k MS.Jsi na tom jako já 🙂

ajkaaa
16. říj 2009

Holky děkuji, mám skutečně hrůzu z toho, že budu tělesně v pořádku a gyn. mě pošle do práce třeba za týden. Myslela jsem, že pak musíte třeba k praktickému lékaři, jestli by vás nechal doma.

lendaw
16. říj 2009

Gejbule: přišlo to dokonce i na hodinu přesně🙂 Ale neskutečně intenzivně, až se bojím, abych nemusela večer na transfuzi🙂

gejbule1
16. říj 2009

lendaw No vidíš ani jedna nejsme spokojená 😉 Já to zase měla na můj vkus málo.To se určitě srovná.

markee
16. říj 2009

ahojky, holky tak jsem přežila psychologickou poradnu. V podstatě jsem kecala jen a jen já. Paní doktorka tak cca 10 minut za skoro dvě hodiny. Prostě mě vyslechla a vždy k něčemu jen řekla malinko. Jsem ale prý úplně normální a ty mé stavy jsou naprosto pochopitelné. Komu se to nezdá,tak je spíš divný on než já. Mám přijít za týden v deset hodin. Chtěla by mluvit i s manžou,pže jsem tam mluvila i o tchýni a tak. Takže by ráda si o tom s manžou promluvit,že fakt to co říkám já,tak je dobře. Spíš to,že ustupuje matce je špatně. To,že se s ní nechce hádat je sice fajn,ale vlastně vždy zazdí mě s mými názory aniž by něco řekl. Prostě jen skutky. Takže říkala,že by chtěla prostě i manžu příště. Stačí prý na chvilku,ale aby prostě jsme vyřešili i problémy v baráku.
Samozřejmě,že manža jít nechce. Já nevím,že ty chlapy jsou tak prdlý. 😠

markee
16. říj 2009

Lendaw, MS závidím. Já budu v úterý 20.10. 6 týdnů po potratu a MS zatím žádná ☹ vidím to bledě. Ve středu budu volat doktoru co s tím(když to teda do té doby nedostanu).
Ale po první revizi jsem to dostala 32dní po a další MS přišla přesně po 28 dnech.Takže super. Ale teď si asi počkám dýl no ☹

mateta888
16. říj 2009

gejbule : ne nmívala jsem to,ale víš jak po takovým zápřahu si tělo dělá co chce a mění se 😵
ajkaaa : vítám tě mezi náma dušičkama, zrušení neschopenky bychs e nebála, nevím to sice na tuty ale většinou nechávají těch 6 týdnů. No zeptej se na gyndě a nestresuj zbytečně víc už tak toho máš ted dost 😉

markee : tak to je super, že se ti tam líbilo 😀 . a hlavně že se ti ulevilo aspon trochu 😉 , jinak ti chlapi jsou všichni stejní s tím nic nenaděláš, uvidíš jestli s ním hneš. Nech to pře sobotu trošku uležet a pak umlátit argumentama a povolí u nás zabírá. 😀

mateta888
16. říj 2009

lendaw : gratuluju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

didulka.sy
16. říj 2009

ajkaaa Já byla doma po revizi 6 ýdnů, jako po porodu. Je to prý běžný postup. pokud chceš tak tě ale pustí dřív. ot ale většina z nás nestojí ne bo většinou ani nejsou schopné.

didulka.sy
16. říj 2009

Mě to dneska přišlo taky už po páté a vždycky mi tozačíná tak tři dny předem špiněním a pak jsem jak průtokáč .

lendaw
16. říj 2009

Mateta888: Díky 😀 Měli by k téhle příležitosti prodávat i přáníčka 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru