Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

handm
4. zář 2009

Normální bolesti jsou podle mě normální, i tak mi to ta doktorka říkala.. ale ne, že chodíš v předklonu.. Mě fakt nebolelo nic, snad jen první den jsem se spíš bála trochu, tak jsem si břicho šetřila..

besinka7
4. zář 2009

ahojky holčindy, já Vás nestíhááááám 🙂, Vás tu je 🙂
verunko: já teda taky nechci strašit, ale prosím, jestli je to jak popisuješ, nečekej na KO v úterý a jdi na pohotovost !!!! já měla druhý den po revizi teplotu 37,2 a už jsemm letěla a to mě nic nebolelo !!! doktor se teda trochu usmival, ale já řekla "nezlobte se, ale já mám prostě o sebe strach" a to hlavně kvůli zánětu dělohy, veru, máš teplotu ????? to je to nejdůležitější - TEPLOTA !!!

evulissku: tak jak píše většina holek, promluvit si, probrat to a jak se to nezlepší, tak od něj. vím, je to strašně moc těžký, není to sranda jak to my popisujeme, ale já toto zažila u své ségry - 10 let byla vdaná za totálního kreténa a trápila se a říkala, že se s nám nemůže rozejít a dneska už je vdaná za super chlapa jinýho a je šťastná. já byl 5 let úplně sama, jen sem tam nějaký úlet a říkala si, e normální chlapi prostě nejsou a mám teď doma úplně šíleně neskutečnýho chlapa a na Tebe taky někde čeká, tím jsem si jista !!! a bude si vžit, že má doma takovou silnou a super ženskou !!!! 🙂

katynko: já jsem to měla s prací jinak ..... u mě každý věděl, že jsem těhu, chodívala jsem do práce s velkým bříškem a pak jsem si nedovedla představit, že bych tam šla po revizi jak by se všichni vyptávali a tvářili.... do dneška jsem v práci nebyla a ani se tam už nevrátím ... hledám si jiné místo. a taky jsem chtěla ze začátku být jen s manželem a teď už zajdu za kamoškama, to jo, ale do práce ne. ale každá to máme jiné. ale je fakt, že když nemá někdo v práci takový slepice jako já, tak pak je to ok a je zase lepší když přijde člověk na jiné myšlenky, jak píše hadmka. ale rčitě přijdeš sama na to, že už se Ti chce mezi lidi, ono to chvilku trvá.

hadmko: na krétu valí janinačka a já valím na Zakynthos 🙂, ta bude to zemětřeseníčko 🙂 hadmko, já jestli můžu poradit už bych řecko tak pozdě nedoporučovala, jezdím tam každý rok, mám tam i rodinu a je tam tak pozdě už celkem škaredě. asi bych fakt volila něco dááál 🙂 ale zase když se člověk jen neválí u moře, tak se to dá 🙂

matetko: souhlas s holkama, tak to má být !!!! já se dozvěděla, že má kamoška chlamidie, tak jsem si na ně nechala udělat test. a být Tebou bych si taky nechala udělat štítnou žlázu, když máš podezření, protože to je hoodně důležitá věc k otěhotnění, děláš dobře, chválím 🙂, Ty naše nová kočko 🙂

janinačku: s Tebou je sranda, prý jako "domorodec" 🙂 Jinak Tvůj popis manžela sedí na toho mýho, tak ho pozdravuj 🙂🙂 no a Janinačku, na Krétě jsem byla taky a jestli můžu doporučit, zajeďte si určitě do té LAGUNY, kde trávila dovolený princezna Diana s Dodi Al Fayedem, to je něco překrásnýho, budou Vám to tam určo nabízet jako výlet 🙂

eefi: dívám se, že jsi z Brna, tak zdravím spolubydlící 🙂

no holky a jina malování ok, malujeme teda na bílo, ale to je hlavně kvůli tomu, že my s manžou prostě nejsme stavu vymyslet jakou by jsme dali barvu, jsme na tohle hrozní ..... někdo je strašně šikovnej na takový věci a nebojí se toho a my jsme prostě taky na tu "bílou". ale toho uklízení .... no děs běs ☹, takže jsu zase pokračovat 🙂 holky, no já si nedovedu představit až dojedu z dovči, jak Vás po 14ti dnech budu dočítat ????? 🙂 🙂 🙂

mějte všechny kráááááááásný den 🙂
papa

eeefi
4. zář 2009

handm diky za tip 😉
besinka taky zdravim! 🙂 hehe neboj jak vidim, tak na dovcu jedeme skoro vsechny, tak toho nebude na docitani tolik 😉

verunka84
4. zář 2009

no uvidím ... nebudu nic hrotit ... uvidím, jak večer, ... ale co jsme se bavily s holkama na pokoji, tak já si nechtěla brát vůbec nemocenskou a oni, že po takovém zákroku se doporučuje až 10 dní klidového režimu ... žádné velké chození atd, prtž v ten daný moment je ti dobře, ale tělo si ten klid a odpočinek vyžádá později a to už může být problém, prtž to už se třeba budeme snažilkovat a tělo se bude samo bránit, prtž nebude ještě dost odpočaté ...... tak jsem si hned zažádala o nemocenskou ....
a paní, co byla na stejném zákroku mi říkala, že je v pohodě po zákroku hned, ale že se třeba nemůže ohnout .... a chodila hodně pomalinku ...
i tchýně moje mi říkala, že tak to prostě je, že je spodek hodně "rozharašený" a bolesti k tomu patří .....
ale včera to bylo moc, tak uvidíme dnes ...

jinak změna tématu už !!!!!! 🙂

k té práci - u nás na pobočce to ví všichni, i moji šéfové na Praze, tam naštěstí asi nikdo ..... ale už se těším, mám svou práci ráda a aspoň nebudu tak moc přemýšlet nad nesmysly 🙂

verunka84
4. zář 2009

besinka - právě jsem zjistila, že máme rozbitý teploměr ☹
počkám, až odpoledne přijede muž z práce ..... pokud by do té doby byly i přes ležení v posteli velké bolesti, SLIBUJI, že hned jedu na pohotovost ..... ale snad to nebude nutné ...

mateta888
4. zář 2009

veru : já byla za 30 minut na pokoji a aby jsi šla v předklonu určitě není v pořádku 😒 , aspon si informačně zavo-
lej, každý tělo je jiný, ale toto neeee

handm : má chodím pro malou na oběd takže tam jsou maminy a o tatínky nestojím, stačí mi ten můj trumbelin
ještě se rozčilovat s cizím 😉

jinak dovča, tichá závist, ale mi si uděláme prodloužený víkend v Ostravě zajedeme k příbuzným na kafčo ale hlavně chceme skouknout ten nový dynopark 😀 už se všichni moc těšíme

jani : tak ty motýlky zkusím na další malování, jinak když bude sytá barva tak to úžasně prokoukne, mínus je že
sytý barvy jsou dost drahý, tak dej pak vědět jak to dopadlo, ale určitě to bude žůžo 😵 😵

mateta888
4. zář 2009

besinko zdravím a at ti jde úklid 😀 😀 😀 , barviček se nebojte na nás každej koukal jak na blázna a do roka všichni malovali a na barevo 😀 😀 a naší dokonce mají zelenou kuchyn to bych si nefrkla ani já ale vypadá to moooooc dobře.
Zelená podporuje chut k jídlu tak tatka říkal, že to jediný nepotřebuje 😵 😵

handm
4. zář 2009

Teeeda, tady to dneska jede.. a já musím něco drobet taky pracovat ☹ 😝
bane, mě to baví 🙂 jen mám trochu lenoru...
Díky besi za info ke krétě později.. tak asi nakonec dopadne Kypr, ještě se nemůžeme pořád rozhodnout a manžel může až právě v 2.pol října, do té doby si nemůže vzít dovču... moc práce 🙂

tak hezky štěbetejte, já jdu chvilku se soustředit na tu práci
veru, drž se a upaluj, když to bude zlý!! a
zatím se mějte, pááá
H

verunka84
4. zář 2009

holčiny, děkuji za starost ... ale nechci hrotit a být ve stresu ...
nemám si ani dnes kam zavolat, můj dr v pátek neordinuje a takhle mi je vlastně od pobuzení z narkozy ...
odpo si změřím teplotku a uvidím ....

mirka0007
4. zář 2009

Zdravím všechny holky, přeju vám krásný pátek a hodně síly!!! A přidávám radu pro Verunku. Mám od revize týden, bolesti jsem měla hodně podobné jako máš ty. Přes víkend jsem vydržela, v pondělí jsem měla kontrolu u gyn. a ta bolest se jí vůbec nelíbila. Po vyšetření zjistila, že mám zánět a nasadila mi antibiotika, protože se to musí přeléčit, aby z toho nebyla ještě větší polízanice. Pokud tě to bolí tak, že chodíš v předklonu, raději nečekej a jdi na vyšetření. Rozhodně tě nechci strašit, ale pro jistotu tam zaběhni. On ten zánět potom může dělat neplechu při dalším těhotenství, myslím, že v tomhle případě je lepší otravovat doktora zbytečně než něco zanedbat. A drž se!!!

verunka84
4. zář 2009

mirka - děkuji za radu, čekám do odpoledne a večer kdyžtak zajedu na pohotovost ...

dablikolik
4. zář 2009

Ahoj holky tak si mě tu prý nechají. Prý jsem měla málo tkáně, což se nedivím když jsem začala krvácet v pondělí a na revizi jsem šla až včera. Brali mi krev zda Hcg klesá a zítra se uvidí. V Hk mi nic takového nedělali, no snad vědí co dělají.

handm
4. zář 2009

Boze dabliku, ty is to tedy vybiras!! Ale je lepsi byt pod dozorem! a krom toho apson tam mas net a muzes byt ve spojeni a uricte te prijdou navstivit!! 🙂
drzim palce!!

verunka84
4. zář 2009

dablikolik - teď jsem si přečetla tvůj příběh na tvém albu ..... také růza ☹

drž se !!!

verunka84
4. zář 2009

holky, já jsem pořád hrozně učůraná 😒 ikdyž nepiju nějak extra, vzbudím se i nad ránem. a dnes jsem měla jen kávu a skleničku vody (vím, měla bych pít víc☹ ) a byla jsem na wc už asi 4-5x ......

volal mi muž a že prý pojedem na pohotovost, bez debat ...... takže aspoň na mě juknou .... snad bude vše v pořádku ....

besinka7
4. zář 2009

verunečko: jste Tě tady bombardovali co ??? 🙂 ale neber to špatně, patřš k nám a my prostě máme o Tebe strach. určo zajeďte a my budeme všechny čekat jak přijedeš a napíšeš, že jsi v pořádku. a bude klid 🙂

dablikolik: drž se a ber to tak, že se o Tebe aspoň starají a nic nezanedbají a budeš pěkně v pořádku. Moc na Tebe myslíme.

matetko: tak asi dáme na Tebe a nějaký ty barvy zkusíme, nesmíme se toho bát, už jsem volala manžovi, doladíme doma 🙂

handmko: víš co, Řecko je krásný a můžete jet třeba i v lednu, hlavně je tam krásně, budete tam spolu a bude to SUPER !!!! 🙂

tak já jdu zase uklízet, čauky bojovnice úžasný 🙂

verunka84
4. zář 2009

besi - no to jo teda 😉 ale já to neberu zle ......
děkuji 🙂

vidím, že tady řešíte barvy 🙂
my malovali loni a držte se :

ložnice světle fialová, za postelí tmavě fialový čtverec - bála jsem se toho, ale doporučuji, v téhle barvě se slace usíná a nelze se v ní hádat 🙂

chodba bílá - klasika, ať se návštěvy nevyděsí hned ve vchodě 🙂

pracovna krásně zelená - velice produktivní barva, opravdu !

kuchyň - pěkně oranžová, doporučuji - vaří se v ní samo 🙂

obývací pokoj - červeno růžová - také jsem se toho bála, ale je to super, útulné, kupodivu vzdušné, máme to tak, že delší strany jsou červenou (tzn na jedné s okny jen pod okny) a ty dvě kratší jsou růžové, bomba !!! jsme spokojeni .....

😉

handm
4. zář 2009

jééé, veru, kdyby tohle slyšel manžel.. on na barvy není vůbec já minimálně, takže do baráčku sjme se shodli, že bílo 🙂) a max jedna zeď v obýváku barva..
mě přijde ta bílá taková elegantní 🙂

besi, moc neuklízej, ať nejsi unavenáááá !! 🙂

handm
4. zář 2009

A veru, tedy pij mnohem víc!!!! Tělo už může být zas trochu vyprahlé!! i když je chladněji, abys pak neměla roblémy s nějakýma ledvinama atd!! ☹ Musíš přeci být fit do dalšího snažilkování a manžel ať na tebe dál takhle hezky dává pozor! 🙂

eeefi
4. zář 2009

veru jj to je od manzela rozumne!
jinac taky chodim casteji na zachod, ale to je i tim, ze se mi jeste asi stale deloha uplne nestahla a navic piju dost tekutin..

verunka84
4. zář 2009

handm nám se právě bílá absolutně nelíbí ... tchán byl stejného názoru jako vy a dyž jsem ho ukecali ať si chodnu, kuchyň a ložnic vymalují barvičkama, neměnili by .... ale to je názor a věc každého ....
myslím, že barvičky umí udělat strašně moc .... a neznamená to, že musíš pomalovat celou zeď 🙂 ale jen kolem oken atd ......
já bych v bílé zase být nemohla, to je ..... přijde mi to divný, nevím proč 🙂

tak to se jdu hned napít 🙂 já právě vždy hodně pila, ale teď prostě nemám potřebu ....

verunka84
4. zář 2009

eeefi - ty jsi psala, že jsi z Bohumína a teď žiješ v Brně ? .....

tak já jsem se narodila v Brně a mám tam rodinu 🙂 konkrétně Šlapanice u Brna 😎

handm
4. zář 2009

jojo, co člověk, to názor, to jiný vkus atd.. proto je tak hezky na světě 🙂 mám dneska docela dobrou náladu, asi proto, že je už pátek a čeká nás krásný víkend, i když bude chladněji..
🙂
já se snažím hodně pít, protože pak mám problémy se zápchou 😀, takže lítám taky pořád.. v práci se mi už kolega směje.. 😀

Držím palce na té pohotovosti!! A dej nám pak vědět!! 🙂

verunka84
4. zář 2009

já od těhu chodím na wc pravidelně každý den ať piju nebo ne ... vždy jsem spíše měla poblémy, třea jsem 3-4 dny nebyla .... zatím je to tak i teď .....

na tu pohotovost se mi fakt nechce ale ..... uvidím ještě, ale asi pojedu, ať mám klid, kdyžtak řeknou "pani neplašte, to je normální 🙂 no udělám to tak, pokud budu mít teplotu (třeba jen zvýšenou), tak pojedu, jinak to nechám, co bude večer ........ v jiných diskuzích jsem četla, že je to prostě jen u každé jinak, jedna krvácí hned od zákroku a to týden a je jí zle a břicho šílelně bolí, ale jinak v tom nic není, druhá jen špiní a to ještě třeba až 2-3 dny o zákroku a nic jí není. takže nemyslím, že je třeba malovat čerta na zeď, pokud bude teplota, tak samo jedu, ale jinak mysím, že ty bolesti jsou strašně individuální a vlastně celý průběh ...... uvidíme 🙂
uvidíme, jak dopadne teplotka.

díky za péči, holky.

jupí jou, za chvilku mi začínají mí oblíbené Vraždy v Midsomeru 🙂

mateta888
4. zář 2009

😅 besinka : jen do toho 😵 , nebojte se toho ten dům nebo byteček je hned takovej útulnější, teplejší, mazlivější.
Mi máme chodbu oranžovou a krásně svítí i v tomhle počasí a moc světla tam nejde, ložnici máme dva
odtíny fialkové a je úžasna, máme to aso podobný jak verunka, a obyávák máme společnou s kuchyní tak jsme to namýchali něco žlutý a něco měrunkový, každýmu se to líbí a já jsem taky spokojená.
S tou bílou, naši taky že to je zbytečný a ted mají víc barev jak mi a chrochtají blahem. 😀

handm : možná barvičkám přijdeš na chut až budeš zařizovat děckej pokoj to jsem se musela držet aby to nabylo přeplácaný, je holčičí a z malé máme profesionální průvodkyni 😵 😵

verunko : urřitě dej vědět jak jsi dopadlo, bude lepší nic neriskuj, na vraždy bych taky koukla ale mála mě nenechá tak si je vychutnej i za mě.

dabli : jsem ráda, že ti líp a nevěš hlavuzítra tě určitě pustí, já tam byla bez pc, návštěv, i televize to je teprve cvokhaus a nade mnou porodnice a brečeli tam mimi jak diví ☹ . Kontrolní Hcg mi brali v den zákroku dvakrát a po zákroku taky jak jde ta hladina dolů, dělali mi to i poprvé to je normální, ted už bude líp 😅 Posilám spoustu sil a za chvililinku budeš doma

verunka84
4. zář 2009

mateta - uvidíme, jak bude teplota, teď zrovna je mi fajn .... 🙂 ale tak to bylo aji včera a večer jsem nechápala ... 😢

no nc, jdu se ještě podívat po nějakém papu a hup zpátky do postele a odpočívat, než muž přijede s teploměrem 🙂
a vypít 1 nařízený Actimel (od muže 🙂 )

eeefi
4. zář 2009

veru hehe tak to je dobra nahoda 🙂 v bohumine mam rodice (zrovna za chvilku za nema vyrazim).. jinac od studii bydlim v brne a nemenila bych 😉
jinac co se tyce barev u malovani pokoju, tak jsme byli s manzou pekne prdli 🙂 - vyzkouseli jsme oranzovou i cervenou a nakonec jsme skoncili u klasiky bile - ale zpestrili jsme to barevnym nabytkem a taky to neni az tak spatny 🙂
jinac veru drzim palec, at kontrola dopadne dobre!
handm taky mam kupodivu dobrou naladu, i kdyz me dnes ceka smutne sdeleni rodicum (jeste pred tydnem jsem se tesila, ze jim budu sdelovat "tu radostnou novinu")

verunka84
4. zář 2009

eeefi - tak já bych naopak do Brna nešla ..... 😉 .... stejně jako ty asi sem 🙂

jinak - sdělení rodičům .... to bylo asi to nejhorší, co jsem zatím musela ..... hrůza .... naštěstí mě hrozně psychicky podporují, ...

u nás to bylo tak, že jsem jim to nechtěla říkat, dokud nebude srdíčko, ... jenže jsem jeli za nima na víkend a jinak to prostě nešlo .... muž mi říkal, že nemám proč čekat, a měl pravdu ... jsou to moji rodiče a pokud by se něco mělo stát, oni to budou prožívat se mnou a je to asi lepší, si já myslím ..., než jim pak jen někdy oznámit, co se stalo, takhle věděli, kdy jdu na sál, jak se cítím, volají mi, že to bude brzy v pořádku, ať se šetřím, jsou zlatí ... dnes děkuji manželovi, že mě přesvědčil, nevím, jak bych to bez nich nesla a co bych jim měla říkat, proč jsem uplakaná a na nemocenské ... atd .....

eeefi
4. zář 2009

jj bude to tezke jim to sdelovat, ale my jsme byli zvykli rikat si vzdycky vsechno, i kdyz to bylo spatna nebo dobra zprava.. uz tak pro me bylo tezke jim tyden do telefonu (skype) tvrdit, ze je vse ok a nebylo, ale nechtela jsem to resit po telefonu.
mamina a tchyne navic zacinaji chytat babickovske komplexy, tak to bude o to vice tezsi ☹

handm
4. zář 2009

Holky, tak já to neřekla vůbec nikomu .. ani že jsem těhu, ani že jsme měli MA.. ví to jen manžel a jedna moje skvělá kamarádka...
Na to, abych říkala, že jsem těhu bylo pro mě brzy, chtěla jsem počkat přes 12tt a toho už jsme se nedočkali, takže pak už jsme si říkali, že nemá smysl je plašit, že by si pak mohli říkat, co by kdyby a že nemůžu donosit nebo buh vi co, tak je radši neplašit a jsem ráda...
Naši jsou ohromný, skvělý lidi, tchýně konec konců taky fajn, ale nechci je prostě stresovat.. přežili jsme to nějak s manželem sami, poměrně bez problémů a těším se, až jim budu moct říct už jen tu dobrou zprávu příště...
jinak holky, valí se na mě asi MS... začínám zas trochu špinit.. já se na ní normálně těším, to jsem pakoš .)) nejdřív člověka štve, nechce aby chodila vůbec, pak se snažením, aby taky nechodila a teď už chci, aby tu byl a mohlo se tělo srovnat uplně a případně začít snažení 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru