Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

jaya
12. črc 2015

@sobtik1986 Jj, to je dalsi vyhoda 🙂 Nemusi se cekat tri cykly... Ja si dam teda trochu voraz, ale pro ty, co chteji okamzite zase otehotnet, je to taky dobra informace. 😉

slulunicko
31. črc 2015

Ahoj holky...momentalne lezim v nemocnici,cekam na revizi delohy.mela bych byt podle posledni ms 5+6ale dr mi rikal ze sem mene.mam z toho celkem strach.a hlavne mam obavy z toho,ze se neco priste zas stane a nebo nebudu moct uz nikdy otehotnet,pokud udelaji neco spatne.a dalsi vec je ta ze kazda pise nevo jineho,kdy se zacit snazit a tak a ja sem z toho uplne jelen...

im4fun
31. črc 2015

@slulunicko tak at to dopadne dobre, ale urcite jo. Ja sla na revizi v 13. tydnu a rikali mi statistiku, ze tech pripadu, ze po operaci jsou komplikace je strasne malo a ze se to stejne da vzdycky spravit (napr. srusty). Tak se neboj. A jaktoze jdes tak strasne brzy? Vzdyt to jeste nemuze byt nic videt a neda se zatim nic usuzovat

jaya
31. črc 2015

@slulunicko 1.je to opravdu brzy, 2.revize v takto ranem stadiu je zbytecna. Byt tebou zdrham z nemocnice.

slulunicko
31. črc 2015

@im4fun
@jaya zacala sem silne krvacet,dr se dival a i na ultrazvuku to prej bylo uz jasne,ze je to marne...uz mam po revizi.delal to muj dr a tomu verim...neni z tech co jen tak operuje,prave naopak

slulunicko
31. črc 2015

A zacala padat i hladina hcg tak dr rikal ze to je vse spatne.doufam,ze ted uz to bude dobre a bude vse tak jak ma byt a uz me tohle nepotka.i kdyz z toho mam ted strasnej strach ze priste to bude zas takhle.

im4fun
31. črc 2015

@slulunicko aha..no tak to asi opravdu nebylo dobre kdyz pada hcg. O tom strachu presne vim co pises, momentalne si tim totiz prochazim - revize v dubnu ve 13.tt, otehotnela jsem na prvni pokus ted na zacatku cervence, a strasne se bojim protoze v pondeli nebylo na kontrole nic videt. Ale dite chceme takze nezbyva, nez si tim projit a nejak to vydrzet...
No budu drzet palce at to dopadne dobre, jen je mi divny ze kdyz to zacalo vychazet samo, tak te hnali na revizi

im4fun
31. črc 2015

@slulunicko me by spis zajimalo, jak neco v tomto stadiu vidi na utz. Kamaradce se u obou tehotenstvi neco ukazalo az v 9.tt, do te doby si hrali na schovku a uz ji chteli brat vajecniky s podezrenim na mimidelozni. Ale pokud klesalo hcg tak to dobry asi nebylo

mau9
31. črc 2015

@slulunicko neboj ja byla na revizi třikrát za sebou a pak jsem v pohodě otěhotněla a donosila dite, ale je pravda, ze už jsem měla lehce srusty, čtvrtou revizi jsem odmítla a čekala několik týdnu až se to vyřeší samo.

im4fun
31. črc 2015

@slulunicko pardon ne vajecniky ale vejcovody

slulunicko
31. črc 2015

@im4fun
@im4fun
@mau9
@im4fun holky,ja mu důvěřují.pockam po tom 6ti nedeli rijdou 2menzes a hura na ro....snad uz se tk nestane.a hnal me a to at mi to uplne vycisti a je to v cajku

slulunicko
31. črc 2015

@im4fun a takze ses zacala snazit po druhe menstruaci?

sobtik1986
31. črc 2015

@slulunicko a proč ti hned dělaly revizi? většinou se čeká jestli se nevyčistíš sama takhle na začátku já měla revizi v březnu minulí měsíc jsem otěhotněla znovu a bohužel jsem samovolně potratila sama jsem se vyčistila hcg rychle kleslo do 4 dnů byl test sněhově bílí na žádné revizi jsem nebyla

slulunicko
31. črc 2015

@sobtik1986 rekl mi ze je to lepsi,ze tam nic nezustane...tak uvidime...snad se mi podari pak v poho otehotnet..co tady ctu,tak kdyz pockam ty dve menzes tak to by melo vyjit

slulunicko
31. črc 2015

@sobtik1986 a hcg klesalo,dnes bylo uplne minimalni,jsem tu od vcera a krvacela sem malo,proto to udelali

sobtik1986
31. črc 2015

@slulunicko já jsem také skoro nekrvácela jen ze mě vypadly 2 velké sraženiny v ten den jsem krvácela víc a pak asi 2 dny slabší krvácení s malinkými kousky sliznice a pak 1 den slabší čistá krev a pak 2 dny špinění byla jsem 5+3 jsem ráda, že jsem tentokrát na revizi nešla a už, se můžeme snažit. Budu ti držet palečky, aby se brzy zadařilo. Já věřím tomu, že je to teď pohnojené a příště vám to výjde 😉

slulunicko
31. črc 2015

@sobtik1986 dekuji moc...uvidime no..dr mi rikal tak dva tri mes.pockat.tak pockam na ms po revizi,pak jeste jedni,dle vypoctu v zari a pak hura na to....snad do te doby vydrzim pohnojena...

sobtik1986
1. srp 2015

@slulunicko jj po revizi se právě musí čekat 3 měsíce a teď, už čekat nemusím tím, že jsem se sama vyčistila. Já jsem také otěhotněla přesně 3 ms po revizi, ale bohužel to skončilo tím SP takže jsem ráda, že revize není a já nemusím čekat, hlavně 2 revize v tak krátkém čase nejsou moc dobré.

slulunicko
1. srp 2015

@sobtik1986 no ja mam strach,ze se to bude opakovat...by me asi trefilo...tak vis co,ted si odpocinu,pockam na 2ms a uvidime co dal....koupila sem si kontryhel.caj a v lekarne se me ptala,zda to mam na doporuceni lekare...nechapu proc jako....

gajuska86
17. říj 2015

Ahojky holky, nevím jestli tahle diskuze vůbec ještě funguje, ale vypíšu se 🙂
Dnes je to přesně týden, co jsem musela podstoupit revizi dělohy po zamlklým těhu ☹ Byla jsem v 10tt a na UTZ se zjistilo, že plod ve mě byl mrtvý už skoro 2 týdny, že se srdíčko přestalo vyvíjet ☹
Pořád mi to přijde strašně neskutečný. Před pár dny je žena těhotná a najednou, ve vteřině je to všechno pryč.
Neměla jsem vůbec žádný bolesti, cítila jsem se úplně normálně, jen s tím rozdílem, že jsem na WC do toaletního papíru utřela opravdu jen kapičku krve. Příteli se to nelíbilo a hned jsme jeli do nemocnice, kde mě doktor prohlídl a konstatoval zamlklinku ☹ Tím UTZ se ve mě dloubal docela dlouho, takže mi bylo jasný, že se teda něco děje. Snažil se ze všech možných úhlů, aby našel blikající srdíčko, ale bohužel ☹
Hold se stalo, nic se s tím už neudělá a musí se jít dál. Jen si říkám a mám strach, co mě asi ještě čeká.
Tenhle rok byl pro mě opravdu špatný a smutný a když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem tak šťastná. Říkala jsem si, že konečně si štěstí našlo cestu i ke mě.
Bylo to moje první těhotenství přirozenou cestou. Mám staršího přítele, který už má svoje děti. Teď jsme chtěli mít jedno ještě spolu 🙂
Nezbývá nic jiného, že se oklepat a jít dál 🙂 A hlavně doufat a veřit, že přístě se to na 100% podaří a my si toho mimiňourka spolu ještě užijeme 🙂

katherinka33
21. říj 2015

@gajuska86 Jsem týden po revizi, zamlklé těhotenství v 7tt. Také mi nic nebylo, jen jsem začalo trochu špinit. Šla jsem na ultrazvuk a všechno bylo v pořádku, srdíčko bilo... byl to pro mě neskutečný pocit. Jak píšete, poslední doba je hrozná, bylo to naše malé štěstí, které se na nás konečně usmálo... a po týdnu na kontrole bez srdeční akce, za další týden na revizi. Šílený smutek a pocit beznaděje. Během toho čekání proběhl spontánní potrat, ale musela jsem i tak na dočištění. Teď beru dvoje antibiotika,, projevil se tam zánět, takže krvácení, bolesti... pořád fyzicky a psychicky skoro na dně. ☹

gajuska86
21. říj 2015

@katherinka33 To je mi moc líto ☹ Vím přesně, jak se cítíš ☹ Do té doby, než se mi to stalo, jsem vůbec netušila, že nějaký takový pojem, jako zamlklé těhotenství, existuje. Pro mě naprostá novinka. A tady, na koníkovi, jsem zjistila, že si tím opravdu projde každá druhá žena ☹ Některá i vícekrát za sebou ☹ Pořád si říkám, jak je to možný, nic jsem necítila, nic mi nebylo, pořád jsem měla příznaky těhotenství a přesto mimi bylo už mrtvé ☹ Jak je to možný??? Prostě to nechápu a asi nepochopím ☹ Bolí to pořád, ale na druhou stranu si zase říkám, že je možná lepší, že se to stalo teď, než bychom později třeba zjistili, že se mimi špatně vyvíjí nebo by se dokonce narodilo nemocné ☹

katherinka33
21. říj 2015

@gajuska86 Opravdu tenhle pocit nepřeji ani největšímu nepříteli. 😖 Také nemohu uvěřit, kolik žen to potkalo. 😢 Doktor, který na ultrazvuku potvrzoval, že už těhotná nejsem, mě utěšoval, že statistiky ukazují, že každá žena má jedno z pěti těhotenství zamlklé a někdy to ani nepozná, protože se nesleduje a plod odejde jako menstruace. Já bohužel po miminku toužila a sledovala se... Je to sice chabá útěcha, ale já Tě chápu a je nás tu opravdu hodně a také je tu hodně žen s příběhem, který má dobrý konec v podobě zdravých miminek v náručí! Musíme to takhle brát - příroda to zařídila tak, jak nejlépe mohla. Lékařka mi vysvětlovala, že zamlklá těhotenství do 10tt mají většinou určitou vývojovou vadu neslučitelnou se životem a moje tělo si zvolilo tu lepší cestu, jak se s tím vypořádat. Jenomže rozum říká něco a uvnitř moje dušička pravý opak, to samozřejmě většina zná. Je tam to ALE - strach, že se to bude opakovat, nebo že to už vůbec nepůjde. Jsme asi stejně staré, že? Je tu před náma ještě nějaká cesta, ale...Budeme si držet pěsti v dalších pokusech a ráda bych, aby se vám to podařilo hlavně psychicky překonat a brzy jste se radovala z vytouženého miminka. 😉

gajuska86
21. říj 2015

@katherinka33 Mě doktor po zákroku taky říkal, že takové případy jsou 50/50% u žen ☹ Já bych ale řekla, že to procento je daleko vyšší. Jo, to jsme na tom stejně. Toužím po mimi jako po ničem na světě, biologický hodiny mi netikají, ale přímo řvou 😀 Tak jsem byla šťastná, že se zadařilo. Ano, taky říkám, že příroda si poradí a buď se to povede teď a všechno dopadne ok, nebo se to zase nezdaří :-/ Každopádně, ten strach tam je, to je jasný. Nemám ani strach z toho, že by se mi už nepodařilo otěhotnět, jako spíš z toho, že se to právě bude opakovat. To opravdu nevím, jak už bych to podruhé ustála. Je mi teprve 29 let, nejsem zase ještě v tak pokročilým věku, ženy mají kolikrát děti daleko později, ale už bych ráda chovala 🙂 I kvůli mému příteli 🙂 Tak strašně se těšil a byl nadšený, že se mu povedlo splodit dalšího potomka (jak jsem psala, je starší) a takhle to dopadlo ☹
A přesně tak, musíme si všichni tady držet pěsti a říkat si, že to prostě vyjde a příště jsme na řadě my 🙂 😀

majlka001
19. pro 2015

Ahoj, chci se zeptat. Mám 2 dny po revizi. Břicho nebolí, nekrvacim, ale mám teplotu 37,9. Mám vyhledat lékaře?

katka865
19. pro 2015

@majlka001 zkus zavolat na pohotovost, tam poradí líp, než my tady (chci tím říct, že já osobně bych to raději řešila)

emisekkk
19. pro 2015

@majlka001 ano určitě bych to nenechala jen tak. může to být viroza, ale taky něco po té revizi...

katherinka33
20. pro 2015

@majlka001 Ahoj, řekla bych, že to může znamenat zánět, ale taky virózu z oslabení imunity, takže neváhej a upaluj na pohotovost.

inulka2
20. pro 2015

Holky nestresujte se ,ja jsem si tim taky prosla jak jsem sem už psala .Mam dvě velke dcery 19 a 12 let me je 39 a priteli je 34 a děti nemá (zatim) 🙂 ,no a po revizi mě nic nebolelo citila jsem se v poho a tak jsm nedodrželi šestineděli a 15.1. mam termin porodu !Takže shrnuto porevizni menzes bude zároveň poporodni 😀 😀 😀 😀

gajuska86
20. pro 2015

@inulka2 A to je pripad, ktery tady potrebujeme slyset (číst) 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru