Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

jankabry
23. čer 2010

@vecernice tak to s navštěvováním říjnovek po revizi úúplně chápu, já se tam odhodlala až teď ...
Ono záleží na tom, jak moc byli důkladní, tedy kolik sliznice tam nechali. Někdy jsou raději hodně opatrní, aby kyretou nepoškodili dělohu a tak se toho odlučuje pak dost. Co jsem tak vypozorovala, tak lepší krvácet hodně než málo. Ze mě to tak 3 dny fakt lilo ... nechutné :-/
Ty jo to moře - mělo by se dodržet 6ti nedělí a co si pamatuju, tak krom zákazu sexu tam bylo i nekoupání ... Ale za to ruku do ohně nedám. Kdy máš další kontrolu? měla by být za týden, ne? Vím, že hned po revizi jsem se koupat nesměla kvůli infekci ... Hlavně neměřit BT jestli jsi zvyklá, ale to je asi jasné 😉 prostě nechat to v klidu zahojit.
Já se musím přiznat, že jak jsem byla zvyklá kontrolovat čípek, hlen a tak, tak jsem po tom 6ti nedělí zkusila sáhnout na čípek a málem jsem se rozbrečela :-/ jak byl hrozně znetvořený .. ale teď je v pohodě, ďobek můj maličký 😎 sice má jizvičku, ale tu nikdo nevidí tak ho to netrápí 😀
Dušička chce čas .. ale jde to 😉 mi fakt pomohlo, že jsme vydrželi toho půl roku. Zdálo se mi to potom nekonečné, měla jsem tendence začít hned po 3měsících a někdy i dřív .. ale teď děkuju Pavlovi, že to zakázal. Fakt cítím, jak jsem se z toho v pohodě vzpamatovala a půl roku je za náma ani jsem nemrkla 😉
Kam to jedete na dovču?

vecernice
23. čer 2010

no teda ani me nenapadlo, ze cipek bdue jiny ☹ proste si snazim asi vse vytesnit z hlavy, a nepremyslet, co mi to vcera delali ....
doufam, ze problem nebude, ko mam az po prvnich mesickach, doufam, ze dorazi radsi driv nebo pozdeji, nebot po nich uz se muzem zacit zase pokouset 🙂
zkusim zaskocit za doktorem a neco vic vyzvedet. o me dovolene vi, a nic na to nenamital. ale pokud bych musela sedet na plazi a nesmela ani do more, tak uz to by bylo na psychiku prilis ☹
jo a letime do Recka, nase milovana zeme, to bude na dusi nejlepsi lek .... 🙂

fram
23. čer 2010

zanny, je mi to moc líto ☹
angel, zanet, supééér, to je úroda těhulek, tak plivejte, holky, plivejte 😀 😀
vecernice, mě po revizi řekli jen zachovat šestinedělí a že ms se dostaví za 4 až 6 týdnů, na kontrolu jsem šla po 14 dnech a protože jsem pořád ještě dost špinila, dala mi dr norethisteron na zastavení krvácení, ten jsem brala 10 dní a po dobrání přišla první mrcha

angelina987
23. čer 2010

@fram plivu oplivu plivu 😀

zanet2009
24. čer 2010

Tak to vypadá, že čárka sílí, tak snad taky budu moci plivat 😉

angelina987
24. čer 2010

@zanet2009 já bud testit až zíra ráno před státnicema, tak uvidíme - moc gratuluju 😲

gejbule1
24. čer 2010

Ahoj holky,můžu mezi vás?nerada se sice přidávám do tohoto tématu ale bohužel jsem byla dnes na kontrole a od minulého týdne žádná změna velikosti a ani srdíčko které už jsem dávno měla mít.Dostala jsem papír na revizi ale mám prý počkat do pondělka prý to vypadá že bych mohla začít krvácet sama.což bych samozřejmě raději.
máte s tím některá zkušenosti?Dá se tomu nějak pomoci?

angelina987
24. čer 2010

@gejbule1 ahoj gejbule, mrkni sem tady nás je víc https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/potrat-a...

gejbule1
24. čer 2010

@angelina987 Díky 🙂

andi2
24. čer 2010

Ahojda.zanet supr.To je tutovka. 🙂 angel jen testni před pak ty státnice půjdou sami 😉 gejb-zdravím no zrovna ne moc veselém tématu jsme si tím tady prošla každá.jinak já začla asi dva dny před revizí malinko špinit takový růžový hleny a dr.co tam byl mi řekl,že ohledně vývoje mi nic nezaručí a byla prý poč.srdeční akce.Ale druhý den jsem začla víc krvácet a bolesti břicha tak hned na revizi a dr.mi řekl,že by stejně z toho nic nebylo.někdo asi krvácí a někdo ne.Já sice krvácela ale musela jsem stejně na revizi.A ty jsi v kterém týdnu?Někdy je třeba srdíčko dýl 😉

gejbule1
24. čer 2010

já to mám od začátku divný.Podle MS bych měla být v 9tt ale podle UTZ to bylo o 14dní méně.Prostě od začátku divný ale dr to sledovala asi 3.týdny,protože to rostlo.Jenže tento týden to bylo jako minulý a sedeční akce nikde.Já už jich mám za sebou několik -potratů.Je to hnus ☹ .

andi2
24. čer 2010

gejb jo je to hnus však jak já se ted bojím aby se zase něco nepo..A na příčinu stejně nepřišli vid.Ale máš koukám holčičku .V pondělí Ti udělají ještě UTZ a uvidí se.Ono od ms je to vždy o 14 dní víc.

gejbule1
24. čer 2010

Já už měla po Lucce taky potraty.Teď to bude čtvrtý.Nikdo neví proč jen mi našli MTHFR.To je mutace genů ale to má prý kde kdo a ani o tom neví.
Nejraději bych šla na tu revizi už zítra ale manžeĺ je zítra mimo tak nemám hlídání.A ani v sobotu nemůžu.Máme rodinnou oslavu.Nikdo to tam neví a ani to nechci říkat.Takže budu muset počkat do toho pondělka 😠 ☹

andi2
24. čer 2010

gejb já mám taky tu mutaci a do 30 jsem o ní taky nevěděla.a to jsem měla za sebou dva porody a jeden dokonce císařem.na hematologii jsem se ptala jestli to,že jsem potratila za to může ted ta mutace tak mi dr.řekl,že ne že tam to hrozí až okolo 20tt.Ono se totiž ještě pak přidávají různé věci jako je antifospilidový syndrom ,hladina homocysteinu apod.A po 1 ivf/my musíme na umělko/jsem byla právě na hematologii a podle krve to mám v normě akorát když budu těhu tak hned přijít a preventivně po každém ET anopyrin.No minule jsem to už nestihla tam dojít.Dneska jsem tam byla a bral mi krev jestli zůstanem u Anopyrinu nebo injekce prostě se to musí hlídat.A chodíš na hematologii?Jsem se rozepsala.

fram
24. čer 2010

gejb, ahoj, to je moc smutný, co všechno máš za sebou ☹ Já byla na revizi a nekrvácela jsem, ve čtvrtek mi řekla, že není srdíčko a hned mě objednala na pondělí na revizi. Byla jsem 6+1tt. Možná by ses na tu mutaci mohla zeptat na porodnice.cz, tam se o tom dost píše. Já tomu vůbec nerozumím, ale vím, že často doporučují miniheparin,ale nemám tušení, jestli je to tvůj případ.
andi, těhulko, jak ti je?

andi2
24. čer 2010

Ahoj fram.Jo miniheparin někdo ho bere už před otěhu ale to záleží na výsledcích krve taky může ublížit páč by byla moc naředěná krev,no já doufám,že mi ho dá až dýl.Uvidíme.Jinak mi nic není semtam žaludek jak na vodě ale začlo mě tak divně bolet nevím jak to popsat na levý straně minule když jsem byla těhu tak to bylo taky tak nevím jestli to mám pak dr.říct na gyndě abych nebyla zas za hypochondra.No jinak se flákám doma do práce jedu jen pro papíry a zase je odvést.ještě,že budou prázdniny už mě to tu nebaví věčně sama no sama né s králindama ale ty mi nic neřeknou.

fram
24. čer 2010

andi,já bych doktorce o tý bolesti určitě řekla, za hypochondra nebudeš. Nejspíš ti poví, že to nic není a aspoň budeš klidnější.

andi2
24. čer 2010

fram jo taky jsem uvažovala že bych zašla ke svýmu obvodákovi si nechat zkontolovat ledviny/levou mám menší/že by jako udělali Uz všeho okolo pak ale nevím jestli můžu UZ ted.Ale na ledviny to nevypadá ty jsou dál.No já mám furt něco.

fram
24. čer 2010

Já myslím, že UZ by vadit neměl a vyšetření pro tvůj klid neuškodí, aspoň budeš vědět, jestli můžeš ledviny vyloučit.

fram
24. čer 2010
angelina987
24. čer 2010

@fram taky jsemu ní četla, no uvidíme, je pravda, ze se tady už nevyskytuje 😒

janinac
24. čer 2010

Tak když tu byla Evča naposledy tak byla těhu a plánovala svatbu - ale myslím, že to mělo být až teď na konci června a v Chorvatsku na lodi - asi se na loď jako těhu necítila...ale slušelo jí to na svatbě 😵

zanny
25. čer 2010

Ahoj holky,

Gejbule,to je mi líto ☹ .Uvidíš,co bude do pondělí.asi je lepší,když se nemusí dělat revize a tělo se vyčistí samo,ale jak tomu pomoct,to ti neporadím.Mě poslali na revizi hned ten den,kdy zjistili,že je to zamlklé těhotenství..teď bych se už nedala a třeba týden počkala,jestli to nepůjde samo.Je to moc smutné,drž se.

Jankabry,co ty,jak se vede,dlouho jsi tady tady nebyla..

Večernice,taky je mi líto..a myslím,že k moři klidně můžeš,pokud se cítíš fyzicky v pohodě,tak na psychiku ti to udělá jen dobře.A koupání v moři myslím doktoři nezakazují,ale raději se doktora na šechno zeptej.Tak se taky drž a zkus si užít dovolenku.

Zanet 🙂
držím pěsti.

Andi,když tě něco bolí,tak klidně nakluš k doktorovi a nemusí ti to být vůbec blbé,já myslím,že jsou zvyklí,že těhulky mají strach.Určitě je to lepší,než abys byla ve stresu,že něco není v pořádku.

Angel.co tvůj test?Držím pěsti...i na státnice.

A víc si nepamatuju,jdu to ještě jednou pročíst
😉

skuldova
25. čer 2010

Ahoooooojky,zdrávím osazenstvo,
zanny-je mi to neskutečně líto,ale palce jsem opravdu držela co to šlo.Ale to nikdy nestačí jak jsem si sama ověřila.
Já se zřejmě už tento týden chystám na další KET a už se klepu holka jedna bláznivá🙂

zanet2009
25. čer 2010

Skul, budu moc moc moc držet pěstičky.

gejbule1
25. čer 2010

Ahoj holky,tak jsem včera zkoušela všechno.červ.víno,horká vana a sexík a zatím nic ani náznak špinění.Jen mám pocit že mě trochu bolí břícho na MS ale to nevím jestli si to nenamlouvám.
skul držím palečky 🙂 .Máš nějaké mrazáčky?

skuldova
25. čer 2010

Děkuju za palečky,máme 9 mrazáčků takže doufáme že budou v pořádku i po rozmražení a že už se to snad podaří,už jsme utahaní a klesáme na mysli ☹

gejbule1
25. čer 2010

jo jo to znám z vlastní zkušenosti ☹

angelina987
25. čer 2010

Ahojík, tak státnice za mnou an vyznamenání a ještě na mě ráno mrklo tohle - holky moc děkuju všem, co na mě myslely. 😉

zanny
25. čer 2010

Skul,taky budu moc držet pěsti,ať se Ketík podaří..

Gejbule,no to fakt nevím,jak tomu pomoct ☹ ..moc bych ti přála,abys na revizi nemusela.

Angelina,jsi holka šikovná..moc gratuluji.

Martas,kde jsi..zase v práci?

Andi,co ty,bylas u doktora,nebo už je to OK?

U mně nálada stále na prd..za dva týdny jdu zase na konzultaci,co bude dál,ale už mě nějak síly opouští,no snad se to zase otočí a trošku optimismu na mě skočí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru