Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
24. zář 2009

markee : je mi to moooooc líto 😢 , to si ano nedokážu představit a ani nechci. Vím jedno, že bych to udělala stejně. Taky mám holčičku a určitě bych jí nechtěla připravit o dětství to si žádný dítě nezaslouží ☹ . Je to určitě náročný a bolestivý, ale další se určitě povede. Když se vám zadařilo jedno tak manža má pravdu, že se to zadaří znovu. 😉
Věřím tomu co řekl dr (kámoš)co mi dělal ted revizi (taky přišli o mimi a dlouho se jim nedařilo), že každá ženská má daný kolik bude mít porodů a potratů a že je naní kolik toho snese aby docílila zdarvýho mimi. Řekl mi to, protože v tvé chvíli jsem byla rozhodnutá že jsem s dětmi skončila, ale zkusíme to. ted mě čeká pracák nebo sehnat práce tak jsme na tom trošku podobně a pak se uvidí.

janinac
24. zář 2009

Markee já byla na revizi na konci 14tt, naštěstí mě vzali ještě na revizi...kdyby to bylo prý o pár dní později, tak mi musí vyvolat porod ☹ a do PGD půjdeme. Sice je to drahá "sranda", ale pro nás je to vlastně jediná možnost jak mít zdravé dítě...navíc pokud budeme mít zdravé mimčo, tak bych dokázala to, že by se to v naší generaci už zastavilo a moje děti...a pak vnoučata...pravnoučata atd. by měli už jen zdravé dítě..a to fakt za to stojí 😉

markee
24. zář 2009

Janinac, aha. Já právě vaší diskusi nemám přečtenou tak nevím co tě potkalo,ale jestli to ten problém vyřeší,tak určitě do toho jděte. Pak se aspoň mám koho na to zeptat.

markee
24. zář 2009

Mateta,no to jsme na tom vlastně stejně. Najít práci a když se najde,tak vydržet,když to bude bavit a prostě časem určo se povede i mimi. Když jí neseženu nějak v blízké době,tak prostě jdeme do mimi. Zkusíme a uvidíme. Už nás budou hlídat od samého začátku a prostě půjdu na odběr té placenty,takže se to dozvíme dřív než teď.
Holky je to hrozné to ukončit v 22tt a dýl,ale bohužel někdy to nevyjde. Nikdy jsem si nemyslela,že mě to potká a nikdy by mě nenapadlo,že manža má taková problém.Ale to opravdu by nenapadlo nikoho. Je mi to moc líto,opravdu moc. Bylo to naše miminko a já se na něj moc a moc těšila a prostě mi moc chybí ☹ Přejde to,ale chce to čas. Je to opravdu 16dní ☹

markee
24. zář 2009

Holky jdu spát,jsem pořád unavená. Dobrou noc.

evuliss
autor
24. zář 2009

Dobrý veřčer holky!
Díky moc za rady a vaše slova 🙂
O tom dárcovství embryjek zatím vážně jen uvažuju a to z jednoho hlavního důvodu: je spousta žen a párů co nemohou mít vlastní embryjka a vím že bych jim touto cestou moc pomohla k jejich vysněnému miminku a bylo by to krásný a já bych to asi nebrala tak jako že někde chodí "moje" dítě.Ale to říkám teď,co já vím jak se rozhodnout 😲 není to fakt žádná sranda...
Jani- máš pravdu co jsi napsala o příteli,souhlas největší!
Včera mi psal že jestli když on koupí byt tak jestli s ním půjdu bydlet....chápete to??Ještě že se přes mobil nedá zabíjet,protože už by byl dávno tuhej 😖

evuliss
autor
24. zář 2009

Janinacku....opravdu to stojí za to zdravé dítě 😉 je mi to líto,ale ty si toho "prcka" vybojuješ"...a to PGD jsme taky zkoušely...stálo nás to na 3 embryjka 15.000,- ale aspoň jsme věděly že jsou zdravá a teď je mám "vyhodit"???Hrozná představa ☹
Markee-vítej i když "bohužel" v této smutné diskusi,ale občas tady náhodou míváme s holkama záchvaty optimismu a to je fááájn 😀

gejbule1
24. zář 2009

markee rozhodla jsi se správně 🙂 .Já jsem taky byla na přerušení kvůli VVV.My zase měli místo XXnebo XY,XO.Což je Turnerův syndrom.Taky si neumím představit takové nemocné dítko vychovávat ☹ ☹ .U mě se jim nelíbil 1.screening a pak jsem šla na odběr choriových klků kde se to potvrdilo ☹ .Bylo to moc smutný a těžký rozhodnutí.
Holky ale teď už máme to špatné vybrané a čekají nás jen zdravá miminka 🙂 🙂

evuliss
autor
24. zář 2009

Gejbule- kéž bys měla pravdu!

handm
25. zář 2009

Ahoj holky!! Koukám, že tady včera večer byly smuténky!! :(
Markee znam ze zamlklinek.. ahoj!! Snad je trochu líp!!

A dneska optimismus, kočky!!! Snad bude líp a prodloužený víkend a sluníčko,... a na konci nás čekaj krásný zdravý miminka!! 🙂

markee
25. zář 2009

Handm,vím,koukala jsem,že tu jsi. Já jen občas sem nakouknu,pže to jsou v podstatě stejný témata. V obou se řeší revize a následné otěhotnění. Všude je smutno,ale i veselo,když se pak někomu zadaří. Já jen hledám holčiny,které si prošli tím co já nebo mají stejný problém s těmi chromozomy. Prostě toho načtu dost,ale málokdo má ten problém co můj manža. A já nesnáším nevědomost,takže zjišťuju co a jak nás čeká dále.

handm
25. zář 2009

To je jasný, Markee. To myslím, že má každý.. i když je to hrozný, tak vždycky člověk potřebuje vědět něco jistě, mít tu definitivní jistotu a pak se s tím nějak dá bojovat, časem se smířit...

gejbule1
25. zář 2009

markee ale zase máš dobrý že už víš čím to všechno je.Já mám zatím jen velký otazník proč tolik potratů 😠 .Taky už bych chtěla mít nějaké výsledky 😒

eeefi
25. zář 2009

ahojky markee, je mi lito co te postihlo ☹ jak se vubec resi takova balancovana translokace? musis podstoupit IVF, kde ti reknou, zda je to embryjko zdrave, nebo se to resi prirozenym oplodnenim a pak naslednou kontrolou plodu? promin, ze se tak vyptavam, ale my zrovna cekame na vysledky z genetiky, tak jsem zvedava, jak se pak resi takove pripady.
gejbule ja bych si fakt u doktora(-rky) vymrcela nejake testy..
evuli preju pevne nervy s ex-pritelem. embryjka urco nevyhazuj! kdyz je nevyuzijes, tak je fakt daruj - udelas dobry skutek 😉
jinac vam vsem holciny preju krasny pohodovy a slunecny vikend! 😉

lendaw
25. zář 2009

Ahoj holky, jsem po 2. revizi, 2 x zamlklé těhotenství v 9tt (1/09, 9/09). Poprvé přestalo být srdíčko, podruhé prázdný gest. váček. Při druhém těhu si doktoři mysleli, že je to GEU, tak jsem šla na laparoskopii vejcovodů, ale tam nic nebylo, tak mi rovnou udělali RCUI. Teď je to přesně týden. Stále krvácím a mám dost silné bolesti jako při menses. Včera jsem byla na kontorle u své doktorky, podle UTZ mám stále vysokou sliznici, KO byl v normálu. Dostala jsem 2 injekce a antibiotika a dnes jsem byla na odběrech na všechny ty toxo..., listerii, štítnou žlázu apod. Jakmile budou výsledky včetně histologie, hurá na genetiku. O psychické stavu asi psát nemusím, kdo si tím prošel ví své. My jsme navíc ještě před 3 dny museli jet utratit našeho pejska, to taky nepřidalo. Naštěstí mám úžasnou podporu v manželovi.

handm
25. zář 2009

Ahoj Lendi, to je mi líto.. ale jak píšeš, tady jsme si to prošly všechny, takže všechny tak trochu tušíme, jak ti je..
Co jsou to GEU?
A jinak ti držím palce, ať brzy přestaneš krvácet a mít bolesti!! Aby ses mohla začít zas dívat optimisticky do budoucna!! 🙂

lendaw
25. zář 2009

Ahoj Handm, GEU je mimoděložní, což to naštěstí nebylo.

markee
25. zář 2009

eeefi, no ta balancovaná translokace je to co má manža.Že má chromozomy utržené(on zrovna jedničku a desítku),kousky chromozomů a nalepené na sebe(přehozené). Ale jsou vyrovnané a není to,že by někde přebývali a někde nebyli. Prostě jako když z písmene X vezmeš kousek jedné nožičky a dáš to na jiné X a z něj to zas vezmeš a dáš to tam,kde to chybělo. Při splození se můžou stát tři varianty: první je,že vše bude OK,vše se namísí tak jak má a bude to zdraví človíček. Druhá možnost je to co má manža,takže balancovaná translokace a třetí možnost je to co mělo naše mimi a to je nebalancovaná translokace-že se prostě z jednoho X část utrhla a přilepila na jiný X,ale na to z kterého se to utrhlo se už nic nepřilepí. Takže prostě špatná genetická výbava.
Manžel se ptal už před tím než jsme ukončili těhu, na to zda se to dá řešit asis.reprodukcí,ale genetička říkala,že jelikož máme 9O%šanci na zdravé dítě,tak by to neřešila. Ale co jsem četla na netu,tak když má jeden z partnerů tu balancovanou translokaci,tak máme nárok na PGD - preemryonální genetickou diagnostiku. Prý je to držší IVF. Vypěstují embryjka,předtím jim vezmou nějaké buňky nebo co a zjistí,které je zdravé a zavedou jen ty zdravé. Když se nám nepovede mimi přirozeně,tak snad do toho půjdeme. Snad na to pak ještě budu mít věk.

gejbule1
25. zář 2009

lenda kdy jsi byla na revizi?Já 16.9 a taky stále špiním.Doufám že MSdostanu brzy.Jak dlouho po sobě jsi měla ty revize?
markee a to by vám platila pojišťovna nebo vy sami?Je pravda že se to všechno vleče na měsíce a když to nevyjde tak musíš čekat další měsíce.Kdyby to šlo hned po první MS tak by to bylo veselejší.A pak jde ještě o to mít na to nervíky.

mateta888
25. zář 2009

ahojky koníkovky 😀
vy jste to dneska rozjeli, kdo vás má dočítat 😉 ?

Lendaw : vítám v tomto smutném tématu, mrzí mě to, ale holky tu jsou fakt super a obrovsky pomáhají 😵 . Já mám taky dvě revize letos za sebou a bud ráda, že ti dr udělá automaticky testy, já jsem u své neuspěla takže ted přecházím a to dýl se mi to protáhne. 😠 . Zní to jako klišé ale bude zase dobře 😉 . Vím o čem mluvím.

markee: a jak to má s těmi chromozomy tvoje malá ?

Holky ted jsem se vrátila znákupu a jak jsem to vždycky horko těžko rozdejchávala tak můžu hrdě prohlásit, že tam byli tři těhu a už docela dobrý, zamrzelo ale nerozhodilo jak posledně. za což jsem max vděčná 😵 .

lendaw
25. zář 2009

Gejbule: Já byla minulý pátek, tj. 18.9. Já docela krvácím a mám silné bolesti, které poleví až po 2 Ibalginech 400. MOje doktorka říkám, že když to do pondělí nepoleví, budu muset na další revizi. Na předešlé revizi jsem byla 8.1.09.
Mateta888: Moje doktorka je super, hned mi nabrala krev na všechny možný testy, ale je pravda, že až teď po tom druhém potratu. Po prvním se nic nedělo.

mateta888
25. zář 2009

lendaw : první se asi nikde nějak neřeší, ted toho všude plno ☹ . Mě ted po druhé řekla že mi půjdu na genetiku, je to prostě kráááááva které jde jen o prachy tak jsem si vydupala krev a tak mi udělala jen štítnou 😠 . To byla poslední kapka a ted jsem u nové, příští týden jdu na pokec a prohlídku tak jsem zvědavá 😅
Bud ráda, že to začala řešit sama od sebe jiní to nechávají až po třetím a to bych už asi nedala. 😖
hele kdyby ti bylo zle a nelíbilo se ti to tak utíkej na pohotovost. Radši plašanka než aby to bylo horší 😉

markee
26. zář 2009

Mateta,Johanka má chromozomy dobré. Má je správně seřazené,takže je zdravá jako já 😉
Gejbule,nejspíš něco pojišťovna a něco my.Ale i tak to prý stojí hodně hodně moc tisíc.Ale když to jinak nepůjde,tak to za to dám.

gejbule1
26. zář 2009

lenda a kde ti to dělali?Já bolesti nemám ale taky ještě krvácím.Tentokrát mimořádně dlouho jindy jsem po týdnu nevěděla že jsem někde byla.Mě doktor neudělal vůbec nic tak se chystám za praktickou doktorkou.
markee taky bych si to zaplatila to je jasný 🙂 .Kdyby to šlo tak bych na něco šla taky ať mi oplodní zdravé vajíčko zdravou spermií.Hlavně abych věděla že to donosím a bude mimčo v pořádku.

dablikolik
27. zář 2009

Ahojda tak jsme včera porušili šestinedělí o dva týdny dříve. nebojte samozřejmě že s ochranou. Už si to jinak totiž nerisknu. Jinak občas mě jěště pobolívá podbřišek. Je to úplně jiné než při té první revizi

evuliss
autor
27. zář 2009

Zdravíííím holky!
Dablikolik- tak máš aspoň trochu lepšíí náladu,ne? 😉 Pokaždé je to asi fakt jiný ale hlavně že je ti líp....

Já jsem teď opět měla moc práce 😝 ale od pátku do neděle jedem s kámoškama na víkend do penzionu,budem si užívat bez chlapů,jen 8 ženských o samotě!Takže proběhne nějaká diskotéka a zablbneme si,já se tak těčím že vypadnu někam ven!!!
Kdepak se nám fláká Besi????

gejbule1
28. zář 2009

Holky mi včera poprvé od revize sudokovali a jako na potvoru nám praskla guma.Já se z toho fakt picnu.A to jsem teď chtěla být maximálně opatrná a na další těhu se pořádně připravit.Snad z toho nic nebude-jsem na nervy už od včera.Musela by to být velká náhoda co?Do MS budu jak na trní ☹

mateta888
28. zář 2009

zdarvím koníkovky 😉
gejbule : to je osud 😵 , kdyby nebyl svátek tak ti řeknu at si zajdeš k dr pro prášek. neboj to bude dobrý to by byla mooooooc velká náhoda

eeefi
28. zář 2009

ahojky holciny po slunecnem prodlouzenem vikendu! 😉
byli jsme s rodinou na chate. fakt parada - dost jsem si odpocinula. akorat tam byla sestrenice a od bratrance zena a vypada to, ze jsou obe tehule - achjoooo.. prislo mi to fakt lito, ale drzela jsem se.. ten cas fakt pomaha prebolet bolest.. rikala jsem si, ze po dovolene (tj pristi ctvrtek) zavolam, jak to vypada s vysledky z genetiky a hematologie - jsem jako na trni 😒
gejbule - hehehe vy jste teda divosi! 😀
evuli - poradne si uzij damskou jizdu - ty jsou fakt senzacni na zlepseni nalady 😉
markee - diky za info 🙂
lenda - ahojky 🙂 ja si prozila uplne to stejny - dve revize za tento rok. prvni tehu jen gestacni vacek a u druheho uz bylo embryjko, ale bohuzel bez srdicka ☹ jinac jsem po revizi taky celkem krvacela, ale bez bolesti bricha.. ted uz citim, ze na me prichazi ms - tak dfm ze ji dostanu u more 😒

gejbule1
28. zář 2009

mateta já jela do nemocnice,tam mi řekli že takovéhle situace neřeší a nenapíší mi to ale doktor taky říkal že by to bylo moc brzy a pravděpodobnost je malá.Tak snad má pravdu 🙂
eeefi akdy a kam jedete na dovču?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru