Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

janulka2310
17. srp 2011

Ahoj holky,

taky bych se k vám ráda přidala...revize byla v pátek 😒

marienne
17. srp 2011

@vvvecna - budem se snažit 😉 Taky musíte čekat 3 měsíce? Kamarádka otěhotněla 3 týden po potratu.... dr. se hodně divili, že se jim to povedlo.

@janulka2310 - ahojky, to je mi líto, ach jooo 😢 kolik nás tady je....

marienne
17. srp 2011

@janulka2310 - četla jsem tvůj článek. Držím mooooc moc pěsti, aby se vám mimi brzy zadařilo!

vvvecna
18. srp 2011

@marienne po první ms ju na kontrolu a uviíme jestli mám dr dá zelenou

marienne
18. srp 2011

@vvvecna - aha, mě říkali, že máme počkat tak 3 měsíce (ať to výjde po 2 ms)

vvvecna
18. srp 2011

@marienne to mě nejdřív dr taky říkal,ale pak,že se uvidí po první ms,že pokud bude vše v pořádku tak nám dá zelenou

martasl
18. srp 2011

ahoj holky 😉
andi2-ahoj,jsem ráda,že je vše v pořádku a neboj,dotáhnete to s miminkem do zdárného konce-porodu 😉

vvvecna-chtěla bych mít tvůj optimismus.ale u mě se po tak dlouhém neúspěšném snažení nějak vytratil.moc bych vám všem tady přála,aby se vám zadařilo co nejdříve 😉

janulka2310
21. srp 2011

@marienne Děkuju, tak nějak vnitřně věřim tomu, že to brzo dopadne a s lepším výsledkem 🙂.

vvvecna
22. srp 2011

@martasl mě je podporou můj syn 🙂
říkám si,že kdyby už nikdy tak mám aspon jeho
a je lepší když se to dalo pryč hnedka,než až za několik týdnů nebo to muset porodit mrtvé

vvvecna
22. srp 2011

@martasl tedka jsem ti koukla do pasu a máš už starší děti,cože jste se daly do nového snažení

lentilkal
23. srp 2011

ahoj holky omlouvam se za vpad ale mela bych dotaz v patek jsem byla na revizi a do nedele pohoda jen obcas spineni ale od včera se to nejak rozjelo a vypada to jak normalni ms je to normalni ja si to nejak nepamatuji.Diky za odpoved

andi2
23. srp 2011

@lentilkal raději se zeptej dr.stačí i zavolat.Já měla ms po 19 dnech .Třeba je to možné nevím. 😉

fram
24. srp 2011

@andi2 Ahoj, jak pokračujete, těhulko? Všechno v pořádku?

martasl
24. srp 2011

vvvecna-no právě,že holky jsou už velký a mlátí s něma puberta-tím pádem je maminka nejhorší na světě a nechtěj ani pusu,natož pomazlit.taky jsem věčně sama doma,po miminku toužím už delší dobu a všichni moji sourozenci mají prťata.takže asi tak 🙂 🙂

lentilkal-myslím si,že je to k té revizi.pokud nemáš křeče a bolesti,tak bych to nějak neřešila.ale pokud máš strach,tak zavolej doktorovi,zlobit se určitě nebude.

xaxanka
24. srp 2011

@martasl ahoj to je fajn ze sem tady potkala mamcu co ma vetsi deti a touzi po mimio

andi2
24. srp 2011

@fram ahoj.Ještě jsi v celku 2v1 už se ti to blíží.To je supr. 😉 Naposledy bylo vše v pořádku.2.9. jdu na krev a za týden pak na uz ohledně toho screninku mám strach minule nebylo srdíčko právě. 😒 Už mi není ani tolik špatně jen bych furt spala ted hlavně přes den a v noci nezaberu ale to je i tím počasím ty vedra normálně nemusím a kord ted.No uvidíme zatím si to těhu moc nepřipouštím . 😉

@xaxanka já mám taky dvě větší děti /19 a 15/a ted bude snad příští rok v březnu už konečně mimísek ještě.jsem po druhé vdaná tak jsme chtěli zkusit mimčo ještě. 😉

martasl
25. srp 2011

xaxanka-tak ať ti to těhotenství probíhá bez jakýchkoliv problémů a v březnu ses dočkala mrňouska.no nám se stále nedaří,už je to fakt na bednu 😝 😝

andi2-neboj,miminko bude v pořádku,všechno zlé sis už vybrala.ty vedra jsou fakt děs,ale bez nich by to asi nebylo ono.tyhle prázdniny moc teplý nebyly,tak aspoň pár dní.
dnes jsem testovala a samozřejmě nic a ms nikde.dnes jsem 35DC.kdyby aspoň ta ms chodila jak má,když už nejsem těhu.mám dvě balení clostíku a ms nikde.

andi2
25. srp 2011

@martasl ahoj.no to doufám že bude i nadále vše o.k.Marti co máš vše za vyšetření?vím,že jsi byla na tý laparce a imuno,hematologii a genetiku máš?A manžel spermiogram.Nejdřív by měl jít mužskej na odběr.To nevadí že už děti máte.A krevní skupiny Rh-faktor.prostě to oběhat vše.a nebrzdí ms ty hormony ten clostík?A v druhý půlce cyklu bereš utrogestan?To je otázek vid.Prostě já ti přeju moc toho mimíska. 😉

martasl
26. srp 2011

andi2-mám udělanej prolakti-ok, hormonální profil,ten celkem dobrej,podle doktora jen horší u něčeho,co má souviset s uvolňováním vajíčka(už nevím co).na laparce ten nález byl žluté tělísko,takže ovuluju.brala jsem jen clostil,bez dalšího sledování a utz.laparku s profukama,vejcovody byly ok.čekám na ms abych mohla začít užívat clostil.když jsem se ptala doktora na clostil a s ním spojení sledování na utz,jak dozrávají folíky,tak prej nemá tu možnost,že bych musela do Brna nebo Olomouce.prej není ani možnost ve Svitavách( o čemž pochybuju).rozhodla jsem se počkat ještě do konce roku,jestli se zadaří a pak mám přijít pro žádanku na spermiogram(pokud manžela ukecám),a máme se rozmyslet,jestli chceme někam do CARu.už mi to několikrát nabízel,já zatím odmítala.ale asi bych šla maximálně na IUI,na IVF asi ne.no není to prostě jednoduchý...... ☹ ☹ ☹

leeena_4
27. srp 2011

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala, jestli můžu, moc toho o revizi a následné rekonvalescenci nevím. Ve čtvrtek jsem byla na umělém přerušení těhotenství ve 13tt a to kvůli potvrzenému downovu syndromu na NT screeningu. A teď sbírám informace, jak tělíčku co nejlépe pomoct, aby se rychle dalo do pořádku. Aby toho nebylo málo, mám PCO, takže jsme otěhotněli po IUI. Tak jsem zvědavá, jestli a kdy moje tělo po revizi nastartuje.

vannilie
29. srp 2011

@leeena_4 mila lenicko moc me to mrzi.jsem s tebou

vannilie
29. srp 2011

@leeena_4

zuzanka26
29. srp 2011

@leeena_4 Ahoj Leni, taky jsem byla v šoku z toho co jsem u tebe viděla. 😢
Chtěla bych ti jen říct, že jsem si tohle prožila taky, sice jsem neměla potvrzený žádný syndrom, ale měla jsem zamlklý potrat, zjistili to ve 13 tt na kontrole, velikost plodu ale odpovídala 9 tt, takže mi pak bylo špatně, že jsem 4 týdny nosila mrtvý plod. No nic, bylo to ještě před Sárinkou. Nicméně mi bylo doporučeno počkat 2 mestruace a pak se začít znova snažit a světe div se, povedlo se a mám zdravou krásnou holčičku.
Proto myslím, že tou revizí se to nějak nastartuje a vyjde vám to brzy.
(No a PCO mě teď diagnostikovali taky, hlavně že mi minule dr. tvrdila, že to se mě stát opravdu nemůže. )

leeena_4
30. srp 2011

@zuzanka26 Zuzko děkuju moc, že jsi mi tuhle zkušenost napsala! Je mi líto, že nás je tolik, co jsme tím prošli, ale hrozně moc mě uklidňuje a dává mi sílu, když jsem si přečetla, že se ti pak narodila zdravá holčička a že ti doporučili hned po 2 menstruacích snažení 😵 Taky se na to chceme "vrhnout" co nejdříve. Nejdřív zkusíme měsíc dva doma a když by nebyla ovulace, tak pošupeme zase do caru a budeme doufat v další úspěšné IUI 😵 😵
@zuzanka26 PCO není takov hrůza 😉. Je spoustu forem a u lehkých i ovuluješ. Jediný problém je vyvolat ovulaci a na to jsou dneska prostředky, pak už to jde jako po másle 😉. A jak jste na tom vy? Držím palce a moc děkuju za podporu 😉 🙂

martasl
2. zář 2011

ahoj holky 😉

leeena_4-ahoj.občas nás několik z druhé diskuze sem nakoukne.

začalo mě bolet břicho a začínám špinit,takže ms se asi rozjede.aspoň nemusím na vyvolávačku a začnu konečně zobat clostil.

andi2
3. zář 2011

Ahojda.
@fram gratuluju k holčičce je nádherná.Kolik jste vážili?Já zatím vše v pořádku tak snad se taky dočkám konečně. 😉

@martasl zkoušet,zkoušet.Jinak určo na ten spermiogram a popř.iui to nic není ale je větší šance.moc držím palečky je to o nervy ale dočkáš se no já doufám,že taky. 😉

fram
3. zář 2011

@andi2 to jsem ráda, že u vás vše v pořádku. První trimestr skoro za tebou 🙂 Vážili jsme 2970g, měřili 48 cm. Na mě tak akorát 😀 Ale teď už máme přes 3kg. Je to savec 🙂

skirt
5. zář 2011

ahojky holky
mam na vas dotaz.
Vim, ze asi dostanu zdupka, protoze uz vim jak reagujou ostatni, a proto jsem ted z toho uplne nervozni
V sobotu jsem byla na revizi, byla to rychlovka, ani jsem moc nekrvacela, citila jsem se skvele. Uz bych sla ten den klidne domu. V nedeli jsem jela s pritelem i kousek na kole na fotbal a fakt paradicka .. no a vecer .. ja se sice bala, ale lidi ta chut byla tak velika ze jsme to proste nevydrzeli a hupsli na to. Oba vymydleni, ale bez kondomu, pritel to nesnasi .. a pak jsem se dukladne umyla. Chtela jsem se tu zeptat, jestli s tim mate takhle brzo nejakou skutecnost. . ted mse vsichni strasi, ze infekce a zanety a silenosti a ja jsem zase uzlicek nervu :( .. potratila jsem v 5tt takze uplny zacatek a fakt skoro nic nevytahli pri tom cisteni. Ve stredu jdu na kontrolu na gyndu. Ja ani presne nevedela jak dlouho se nesmi, ale logicky jsem si rikala, ze by se asi nemelo .. jenze .. achjo .. kez bych mela vetsi vuli :( ... ted jsem z toho na nervy a budu si to pak vycitat .. dik za odpovědi.

ravie
5. zář 2011

@fram Ahoj, dlouho jsem tu nebyla - moc gratuluju, malá je prostě úžasná!! A velký brácha je ti strašně podobný ( i když tě znám jen z jedné fotky 😀) Moc vám to přeju a užívejte si to!
@skirt Ahoj, no mi teda důrazně kladli na srdce nespěchat! Slyšela jsem o pár holkách, které to neřešily a hned na to hupsly... na druhou stranu, kdybys nevěděla, že jsi těhotná a dostala jen opožděnou MS, tak bys to taky neřešila ...pokud nemáš bolesti, tak by to mohlo být ok, ale vícekrát bych to asi nepokoušela, alespoň né do kontroly u dr. po revizi...

skirt
5. zář 2011

@ravie ... no me to nikdo nijak durazne v nemocnici nerikal ... je pravda, ze to bylo tak brzy, ze jsem teda ja osobne povazovala tu revizi za zbytecnou. Bolesti nemam, vsechno je ok, ... ale do konce tydne si dame pauzu, kdyby nahodou. Od te doby co me vsichni tak strasi mam pocit ze mam z toho nafoukle bricho zas .. .ale ja jsem si schopna vsugerovat i prostatu. .... achjo holky .. to je des.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru