Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

handm
2. zář 2009

Besi, ty máš tedy taky příklady a zážitky hrozný.. ale je fakt, že tohle se prostě děje, mě tím teď prochází tchýně, ta nevěří moc doktorům, bojí se, že jí lžou o výsledcích.. a přesvědčit jí, aby někam šla, je dílo...
je sama, manžel jí zemřel, tak je už tím životem taková "unavená" mi někdy přijde!! I pro ní bych chtěla brzy mít to vnouče, aby měla zas radost 🙂

Dabliku, neboj, nestresuj se! Hlavně ať ti už pomůžou od bolesti a vůbec! Nechápu, že tě nechávají takhle čekat. Já přišla na kontrolu UTZ a pani doktorka se mě pak zeptala, kdy jsem jedla naposledy a odpoledne na sál, ať je vše venku radši dřív..!!! Budeme na tebe myslet!!! Drž se! A ať si brzy u nás, snad ti bude líp!! 🙂
Jinak mě pustili druhý den ráno...

janinac
2. zář 2009

Dabliku budu na tebe moc myslet...hlavně aby tě brzy pustili, ležet v nemocnici je fakt opruz ☹

Holky já Vám taky musím napsat o jednom zázraku.

Když jsem byla ještě těhu tak se dozvěděla o léčitelce u které byla kamarádka (nemohla otěhotnět - neměla ovulaci a její přítel měl špatný spermio) další měsíc už kamarádka mrchu nedostala, ale našla // na těhu testu...zázrak. Tak jsem k ní šla taky...řikala mi že rozmlouvá s Bohem a že pán bůh říká, že čekám nemocného chlapečka, ale že mi ho uzdraví. Pak jsme čekali na výsledky z těch odběrů a tak jsme tam mluvili s manželem, že kdyby to byl zdravý chlapeček, tak že by se mi líbilo aby se jmenoval Pepča, ale že mi je to blbý, protože tchán se jmenoval Josef a umřel den po narození Adámka..noo a když mi pak zavolali, že je chlapeček nemocný tak to byl takový šok...prostě jsem věřila, že mi ho pán bůh fakt uzdraví (a to nejsem věřící)...pani léčitelka věděla, že jdu na přerušení, ale nevěděla kdy...a v sobotu (v pátek jsem byla na přerušení) mi volala, že má pro mě vzkaz od pána Boha, že je moje miminko (teda dušička) už u něj a že si tam všechny tyhle děti pojmenuje a jemu dal jméno Josef...
Najednou jsem tak nějak věřila, že pán Bůh se ke mě neotočil zády...ale že prostě hemofilie je v DNA a to on nedokáže změnit, ale že jsem vděčná, že si malého vzal k sobě a každý den jsem mu v duchu děkovala a prosila, aby dal Pepíčkovi za mě pusinku.

V pondělí to byl přesně měsíc po revizi a tak jsem si tak v duchu řekla, že jsme po dovolený, načerpali jsme nový síly a je na čase to začít brát jako, že to bylo...ale samozřejmě na Pepíka pořád myslím...a věřím tomu, že pán Bůh mi dal znamení..nebo možná takovou omluvu za to všechno...nebo možná pochvalu za to jak jsem to vzala....vyhrála jsem totiž zájezd pro dvě osoby a pro dvě děti na Krétu. Letím 30.9....to znamená přesně dva měsíce po revizi....takže taky takovej malej zázrak.

handm
2. zář 2009

Jani, to je krásný!! Smutný i krásný zároveň! 🙂
Myslím holky, že prostě člověk když v něco věří, cokoliv, tak že to pomáhá.. 🙂 Hlavně v sama sebe!!

katyna6
2. zář 2009

Tak jsem tu nebyla jen pár hodin a zase bylo co dočítat.Jsem tu nová,ale už teď je mi tady s váma holky moc fajn.Chtěla bych se vás zeptat,jak dlouho po revizi jste špinily a taky mě ještě pořád bolí prsa,tak nevím,jestli je to normální.na zákroku jsem byla 21.8.

Dabliku-mrzí mě,že se Ti to takhle pokazilo,ale za chviličku budeš zase v pořádku a pustíš se do snažilkování,jako všechny tady 😉 nic se neboj!A jak jse někde psala,že vám neřekli,po jaké době se máte znovu snažit,ty už jsi po jednom potratu a teď jsi otěhotněla znovu?Moc se omlouvám,že se na to ptám,snad to pro tebe není moc nepříjemný téma.Já jen pořád přemýšlím,jak dlouhou tu pauzu dodržet,protože bych znovu začala nejraději hned.

handm
2. zář 2009

Ahoj Katy, já jsem špinila po revizi skoro tři týdny! ☹ Doktorka mi ale nejdřív dala nějaký injekce oxitocinu na stáhnutí dělohy a pak ještě nějaký kapky, co neměli v lékárně a musely se vyrábět na Bulovce. Po třech týdnech jsem přestala špinit, zato přišel výtok z kterého se vyklubala OVU 🙂 Takže snad tělo funguje jak má! A u tebe snad taky!! Neboj!! A prsa mě tedy nebolela. Přišlo mi, že po zákroku mi hned vymizely všechny příznaky těhu..

A Katy, my tady všechny taky přemýšlíme, kdy a jak začít...

katyna6
2. zář 2009

No já snad buud taky dál fungovat normálně,teď v pondělí jsem byla u Dr.na kontrole,dělal mi UZ a kromě toho,že všechno bylo čistý a v poho,viděl už i pár folikulů,takže to by i ovulka měla být už za pár dní,ne?

Já to pořád promýšlím dokola,ale asi zkusím vydržet aspoň ty dvě MS,bojím se,aby nebyl další problém.

handm
2. zář 2009

Tak paráda, Katy! Hlavně myslet na něco pěknýho a nestresovat se! Ono se nám to povede!! Až přijde čas!! 🙂

mateta888
2. zář 2009

besinko : já na genetiku v žádným případě nepůjdu ani na to nemáme a pokud bude problém tak doufám že jen
prkotina a né ta injekce po potraru protože to můžu rovnou zabalit. 😒
a Obovitananááááááááááááááááááááááááááááááááska gratulace k ovulce 😀

Katyna : to špinění je různý, poprvé jse potratila doma a potom jsem špinila 4 měsíce v kuse a ted mě brali jako
zamlkinku a nešpiním vůbec, manžel si dělá srandu, že to dělal známý tak je to protekční abych pořád ne-
krvácela, tak že já zatím nic a čekám, to samý s těma prsa u prvního mě bolely tak 6 neděl a ted vůbec,
ale hlavu vzhůru tělo se srovná 🙂

Jinak mi kámoška dělala prstýnek kolik budeš mít dětí aniž by věděla že se mi něco stalo a vyšli mi ještě dva kluci tak ted nevím. bylo by to super jen doufám, že to nebylo bráno jako ty dva potraty 😖 jsou věco mezi nebem a zemí ale já je radši nechci vědět. nevědomost je sladká a líp se stím člověk vyrovná když to přijde postupně ikdyž to jsou rány že má co dělat aby to ustál.

handm
2. zář 2009

MAteta, žena mého bratrance tohle taky dělá a je dost neomylná, trefuje se, ale já jsem na tohle srab, nikdy to nechci udělat... bojím se, že bych se mohla dovědět něco co nechci.. 🙂Takže žiju v krásné nevědomosti..

mateta888
2. zář 2009

handm : no vidíš to tak to mkě ani nějak nenapadlo, došlo mi to až vlastně večer, nejdřív tod dělala manželaovy
a pak z hecu mě že jestli se sejdeme ani mi fakt nedošlo 😅 . No tak uvidíme, tohle jsme dělali už na
základce tak to beru s rezervou. Je fakt že mýmu bráchovy vyšli tři kluci a švagrové dva a dost a řekla
mu že jestli chce ještě jednoho tak s někým jiným a šup přešlo 5 let a už mají toho třetího 😵

besinka7
2. zář 2009

dablikolik: budeme na tebe moc myslet, určo to vydržíš ty dva dny a hlavně ať už to máš za sebou a mysli na lepší zítřky. Držím moc pěstičky !!!!! příště to vyjde a žádná revize !!!!

handmko: já jsem z Brna, tak to jsme daleko od sebe, to je škodaaaaa ☹ a děkuji moc za gratulaci, snad to už bude tak jak má být. doufám 😉 jsi moc moc hodná, že tak myslíš na svoji tchýni, vnoučátko by určitě moc moc pomohlo, tak Vám moc moc přeju, aby jste si tu radůstku užili co nejdřív !!!!

janinačku: přesně jak píše handmka ... je to smutný a zároveň krásný příběh. no a teda s tím zájezdem, to je naaaaadhernýýýýýýýýýýý, moc gratulujiiiiiii, to je SUPER !!!! 🙂 🙂 🙂 a Řecko, jo jo, to je moje nejmilejší místo, krásný ostrovy, úplně všechny, super lidi, super jídlo ..... to si krásně užiješ, paráda 🙂

katynko: já jse teda potratila dost pozdě, takže s prsama jsem na tom byla dost mizerně, protože už se mi tvořilo mlíko, musela jse brát léky na zastavení laktace a měla jsem je moc nateklý a bolavý a teklo mi mlíko, ale to budeš mít určitě jinak (nebyla jsi myslím určo na revizi v tak pokročilém stadiu těhu ne?), no a špinění se vůbec neboj, může to pr trvat celé šestinedělí, já teda špinila asi 5 týdnů, ale taky nevím, jestli to nebylo pokročilým stupněm těhu ..... jinak jestli jsi měla folíky, tak by ovulka měla taky proběhnout. no a co se týče snažení, tak to opravdu tady řešíme všechny (protože každý doktor nám říká něco jinýho) a shodly jsme se na tom, že šestinedělko určitě dodržet, do první MS a pak je to asi na každé z nás jak se cítíme, někdo čeká dýl, někdo jde do toho hned, ale asi nejlepší "nesnažit se", neřešit to a nechat tomu prostě volný průběh a moc Ti přeji,aby se co nejdříve zadařlo !!!

matetko: děláš dobře, beztak na genetice nic nezjistí, uvidíš, že vše dopadne dobře a jste v pořádku, věřím tomu !!!!!a co se týče těch věcí mezi nebem a zemí - plnně souhlasím, já bych taky řekla že nejlepší je radši nevědět a nechat se překvapit 🙂 ale je fakt, že někdy některé předpovědi opravdu vyjdou, už mockrát jsem se s tím u svého okolí setkala....

holčindy a díky za gratulace k OVULAČCE 🙂, jste zlatíčka 🙂
tak všechny mějte krásný večer a papa

katyna6
2. zář 2009

besi-děkuji za opravdu vyčerpávající info 😉 Já jsem byla těhu jen chvilku,právě jsem skončila 9tt.A nevíš,jak si mám teď počítat cyklus?asi počkat až do první porevizní MS,ne?Ty ovulky budou doufám v pořádku,nemusím ani vědět kdy,ale hlavně,že budou.S přítuldou jsme se stejně snažilkovali skoro každý den 😉
Tak ještě jednou díky za odpověď a zase někdy papa 🙂

dablikolik
2. zář 2009

holky děkuji mám fakt bolesti tak už to chci mít za sebou a myslet na nové těhu aspoň ty tři měsíce nechci. tohle mi zatím stačí.

Katy mě řekli, že máme začít na konci srpna, ale říkali jsme si, že když to nešlo tři roky tak... No a jak to dopadlo víš. Teď mi jiná doktorka i kamarád doktor řekli, že nejmíň tři měsíce

katyna6
2. zář 2009

dabli-jsi tady ještě?

katyna6
2. zář 2009

dabli-když Ti říkali,že v srpnu už můžete,tak kdy jsi byla na revizi?Mně právě od začátku říkají všichni doktoři,že ty tři měsíce,min. dva,protože po revizi je v děloze nerovná sliznice a mimísek by se mohl špatně zahnízdit.No a že to chce pár cyklů.aby se to tam zase všechno srovnalo,tak,jak má.

besinka7
2. zář 2009

katy: cyklus si počítej až Ti dojde první MS, dřív to asi nejde .... no a jinak s tím snažením by mě taky zajímalo, jestli doktoři myslí 3 měsíce jako měsíce nebo 3 proběhlé MS .... ?

besinka7
2. zář 2009

dabli a Ty jdi už hajat, ať si odpočneš a zítra už budeš v poho, neboj

evuliss
autor
2. zář 2009

Ahoj spolubojovnice,tak jsem tu ale koukám že vy už asi ne ☹
Tak Jani,nádherný příběh jsi napsala a já teda jsem totálně nevěřící ale tohle mě dostalo a měla jsem úplně husí kůži,krásně dojemný...Já osobně si myslím že pokud člověk něco chce dokázat musí v to věřit,jak jsou tam nějaké pochybnosti už o tom není tolik přesvědčený a jsou tam překážky!Věřit znamená žít a pokud něco člověk hooodně chce a jde si za tím tak to většinou dokáže 😎
Katyna-zdravííím tě a posílám pohlazení na dušičku.Já špinila po revizi měsíc,pořád něco a břicho mě pobolívalo často...Drž se,bojovnice!

Dabli- posílám moc síly na zítra a přeji ať jsi brzy doma....Taky by mě štvalo a bolelo to čekání...Já to měla jako Handm,ráno na UTZ řekly že se to nevyvíjí,je to malé a nemá srdíčko- a hned na sál a za dvě hodky už si pro mě mohl přítel přijet a mohla jsem z doprovodem odejít domů...Takže celkem to trvalo 5 hodin a ty byly pro mě muka ☹ ☹

Besi- no představ si že já byla dnes v práci jen chvíli a ted mám celé 4 dny volno 🙂 heč!Jdu až v pondělí na odpoledne!!!Konečně si vyperu,uklidím,odpočnu a snad něco dobrého uvařím....

evuliss
autor
2. zář 2009

A ještě ode mě takový pidi příběh...
27.5. mi umřela babička,16.6. jsem šla na KET,1.7. mám narozeniny a v ten den jsem měla první (jasný)pozitivní těhu test!Brala jsem to jako dárek k narozeninám-ten nejkrásnější na světě! Říká se že když někdo v rodině umře,že se místo něj někdo další narodí,v duchu jsem děkovala babičce i když jsem moc plakala že zrovna ona zemřela....Mamka mi vždy řekla že babička by to tak chtěla a že jestli to vidí je šťastná.Chtěla jsem za ní zajet na hřbitov a poděkovat jí a říct jí to,že se toho bohužel nedočkala,ale osud mě pěkně vypálil rybník- vzal mi babičku a pak i to malé............Je to strašný co se děje ale musíme se holky oklepat a hrrrrrrrr do boje 😉
Tak jen takový můj zážitek.

janinac
2. zář 2009

Evulis taky příběh ze kterého mám husí kůži ☹ I já měla pozitivní test o svý narozeniny...a taky to dopadlo blbě ☹

Holky já taky věštím z prstýnku...jen můžu věštit všem okolo, ale sobě neee...u mě mi to nevychází.

Holky, kdo chcete jít do dalšího těhu, určitě bych min 3 měsíce počkala.
Ale nemůžu se dočkat až se to tu začne zarovnávat tím plotem // 😵 😵 😵

A jinak děkuju za blahopřání...těším se na ten další relax. Vzala jsem si sebou ségru...takový malý poděkování za to jak mě v tomhle období podržela.

Jinak já teď taky nevím jak to mám brát...už pomalu 5 týdnů po revizi a krvácela jsem jen po té vyvolávačce..teď krvácím sem tam a třeba jen malinko a jen den...čekám na pořádnou mrchu, ale ani nevím kdy jí mám čekat nebo jestli to malý je už mrcha...bůh ví.

janinac
2. zář 2009

Ježiš teď si něčeho všimla...bojím se pogratulovat, ale prostě musím reagovat: Zlababo 😵 😵 😵 😵 😵 Zatím negratuluju, ale radostí ani nedýchám 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janinac
2. zář 2009

Holky a ještě jeden dotaz...když jsem byla naposledy na gyndě (je to 14 dní) tak mi doktor řekl, že mám v děloze ještě malé kousky krve, ale že ty tělo už normálně vyloučí a předepsal mi ascorutin, ale já jsem si myslela, že ascorutin je na zastavení krvácení a když tu krev má tělo vyloučit, tak to si přece odporuje, že jo?

evuliss
autor
2. zář 2009

Ascorutin je opravdu na zastavení krvácení,to si fakt odporuje....Jedině že by to myslel tak že to vyloučí tělo postupně a až třeba při MS jinak to taky nechápu...
A copak copak,zlababa?jsem natvrdlá nebo sem to propásla?

katyna6
3. zář 2009

Ahoj holky,všem přeji krásné dobré ránko 🙂

Ale koukám koukám,jsem tady zatím sama? 😅

janinac
3. zář 2009

Evulis tak proto ten ascorutin neberu 😀 Můj gynekolog totiž prve nadával, že když tvrdil, že mě v nemocnici blbě vyčistili a poslal mě na revizi znova a tam mi jí odmítli udělat (že je blbost dělat revizi 4 dny po revizi a že to není blbě vyčistěný, ale že je tam prostě krev a že je jasný, že tam bude) a dali mi vyvolávačku a jemu se tohle nelíbilo. Řekl, že je to jen hazardování ale pak hned uznal, že v děloze už nic není...kromě malých kousků. A pak bych naštvanej, že jsem mu řekla, že jedu k moři...určitě čekal, že z těch kousků dostanu zánět a že nikam nepojedu. On je toho totiž schopnej 😠 To radši budu pořád malinko a sem tak krvácet,než něco takového...asi mu půjdu říct, že poletím k moři znovu 😀😀

Evulis já jsem se včera mrkla sem k nám na první stránku a co jsem uvidělala napsaný v pase u zlababy mě úúúplně praštilo do očí 😵 😵 😵 😵

Katy ahoj 🙂

mateta888
3. zář 2009

Dobré ránko holky 🙂

Odbezla jsem berušku do školky tak ted to musím zase nějak přežít, ach jo tolik času co já budu dělat 😎

janinac : já jsem měla ascorutin když jsem krvácela ted přitom posledním a to jsem si oto musela říct, pani dr.
byla taky doceela schopně naštvaná a já to nemám zapotřebí takže ji definitivně koncem měsíce měním
hned jak mi dojdou všechny výsledky, tohleby si dr k pacientkám dovolit neměli a navíc tě ještě vyplaší
že tam máš kousky . tak se na to neměli dávat když to berou takhle 😠

Jinak chtění a zkoušení, mám kámošku která chtěla druhý mimi tak moc že si udělala až psch blok. Mezitím jednou potrarila, ale dobrý. Po 15 let to vzdali, že je na to už stará a že si zajde pro prášky a hned další měesíc otěhotněla. 😀 Takže má děcka 18 let a 3 rolky, docela mazec. Psch je strašná mrcha v obou směrech, když si říkáš že dobry a podvědomí ví že to není dobrý a nebo že to vyjde vyjde vyjde a taky nic.
Já to zhkusím po první MS docela nám trvalo i na podruhé skoro půl roku když nepočítám špinění a ted ještě budu shánět práci takže nepočítám že by se zadařilo okamžitě a nevidím důvod proč se hlídat.

besinko: ty jsi z Brna? tak je paráda mi tam jezdíme do Ikei a s malou jsem byli na 3D Doba ledová 😀

handm
3. zář 2009

Dobré ranko holky,
hned musím reagovat na ten ascorutin.. Mě ho předepsala doktorka (ne moje, zástup za ní, když byla na dovo a já těhu), že jsem v těhu špinila, jakože ještě k utrogestanu. Já si právě nastudovala v příbaláku, že ale se nemá v těhu užívat.. ☹ No nicméně řekla to doktorka, tak jsem ho brala. A myslela jsem, že má pomoci zastavit špinění.. Ale teď už to vůbec nechápu, když vám ho předepsali, aby vypudil ty kousky krve z dělohy a vlastně podpořil tedy krvácení...
Trochu mě zamrazilo, jestli tedy tamta doktorka něco nezanedbala, nebo nepodpořila ten můj MA ☹(

Myslím na dablika a na všechny!!
A jinak, my uvidíme, podle toho, jak se budu cítit (teď naprosto ok) po první MS po revizi, načala jsem 5týden včera, takže už ji čekám každou chvíli.. 😀 (dřív mě skoro otravovala, teď si jí přeju, to jsou paradoxy) a pak jsme si říkali, že zkusíme dávat pozor, ale že tomu necháme volný průběh!

handm
3. zář 2009

A evulisku, to je tedy taky příběh...☹ Já jsem taky totálně nevěřící, jak říká můj manžel, úplnej "helvít", věřím tak na peklo 😀, ale někdy mi přijde, že některé věci jsou prostě nevysvětlitelné..
A prosím tě, co děláš, že takhle nárazově máš tolik práce a pak klídek?! 🙂 Tak si hezky odpočiň! 🙂

Jani, proč bys čekala ty 3MS? Máš špatnou zkušenost?

mateta888
3. zář 2009

Handm : ahojda 🙂 tak ohledně té víry jsem jak čistokrevný pohan, naši mě chtěli pokřtít a kněz to nedovolil,
že teta byla ve velkým městě V Ostravě a žila v hříchu tak ho mamka poslala do zadní řástí sedací a já
jsem po všech stránkách pohan a myslím že újmu nemám ale věřím že jsou věci mezi nebem a zemí
asdi by to ani jinak nešlo

handm
3. zář 2009

Mateta, ahoj, jak je?! Lepší??!! Doufám, že ano..
A jsem ráda, že nejsem helvít sama 🙂) Můj manžel chce ale jednou děti pokřít.. tak trochu vedem boje.. 🙂

Jinak ještě k tomu chtění a zkoušení, v jedné diskusi je holčina, co otěhu ještě před první MS po revizi a teď má termín, je 40TT.. i když říkala, že to nikomu nedoporučuje, ale že to prostě zkusili...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru