Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

luckanezmarka
11. led 2011

@marulinka ahoj, no skvělý, myslím, že to je dobrá motivace pro všechny. Hlavně buď v klidu a měj svoje bříško ráda. Já si užívám klidu a pomalu se připravuju na toho malýho človíčka, no a bude to zase kluk. Říkám si, ať mi někdo řekne, že štěstí vypadá jinak a neuvěřím mu ani slovo 🙂 Tak těhotenství zdar marulinko 🙂

martasl
11. led 2011

luci ahoj.je to krásný,že ti to ty týdny tak hezky naskakujou.neboj,už bude všechno jen dobré.a jak se cítíš??máte už vybraná jména.je úplně jedno,jestli to bude druhej klučina,hlavně,že bude zdravej a porod proběhne v pořádku.

luckanezmarka
12. led 2011

Ahoj Marti, teď jsme se zrovna stěhovali, takže jsem se docela bála jak všechno dopadne, i když strach mám celý těhotenství, přesně jak jsi psala minule. Kdyby nebyly na světě tyhle problémy, určitě by to bylo hezčí, ale takhle je těch devět měsíců strašně dlouhejch. Jméno máme vybraný neobvyklý jak jsem chtěla, nikomu v okolí se to moc nelíbí,ale co se dá dělat, už jsem se za tu dobu s tím jménem sžila, bude to Oldík. Koukám, že tady na diskuzi se začíná dařit, tak tu buď často ať se nakazíš a ať čteme jen ty dobrý zprávy. Jsem ráda, že jsem ti mohla napsat. 🙂

luckanezmarka
12. led 2011

@martasl Jinak co jsem zapomněla napsat byly bolesti v podbřišku, v prvním těhotenství jsem tohle vůbec neměla a teď jsem je měla naposledy na Silvestra. No byla jsem v šoku, ale přešlo to, je fakt, že jsem si v tu chvíli myslela, že to půjde ven, ale trvalo to dva dny a byl klid. Koukala jsem na netu, že to je tím jak se natahuje děloha, ale stejně. No a samozřejmě jsem každou chvíli u doktora, když se mi něco nezdá, abych věděla na čem jsem. Tak snad se to nějak přehoupne a bude to dobrý. Je ale fakt, že na ty potraty jsem už zapomněla a že jich bylo požehnaně. Tak se zatím měj krásně a ať už je jen a jen dobře 🙂

popisek
12. led 2011

Ahojky, jsem týdne po druhé revizi, taky zamlklé neprospívající těhu. Jednou se jim to moc nepodařilo, revize neúspěšná, laparoskopie byla zbytečná. HCG vylítlo na 9500, tak jsem musela znovu. 2. operace byla v úterý, ale já už tam byla od neděle, protože jsem měla také šílené bolesti a dost krvácela, člověk pak neví, co se s ním děje a má strach... Teď jsem v pohodě, nic mě nebolí a už nekrvácím. HCG kleslo na 800, tak ještě 20.1. kontrola krve a snad už se tomu vyhnu a je to za námi. 🙂

martasl
12. led 2011

luci-Oldík myslíš zdrobnělinu na Oldřich??náhodou,je to staré české jméno.a když se vám líbí,tak proč ne??na okolí nezáleží,každej ať si pojmenuje dítě jak se mu líbí 😉 .neboj,už se ti to krásně krátí,všechno bude v pořádku.a že jsi pořád u doktora??to je jasný,po tom co sis prožila.já až budu těhu,tak taky budu otravovat kvůli každé prkotině.už jsem na příští týden objednaná k doktorovi,tak jsem zvědavá,co vymyslíme.

popisek-to je mi líto.a ještě to zvznou. 😠 😒
tak hlavně,že se cítíš lépe.v kolikátém jsi byla týdnu,jestli se můžu zeptat?

fram
13. led 2011

Ahoj holky,
dnes jsem byla na první kontrole a bije nám srdíčko, takže už teď jsme dál než poslední. Máme za sebou další drobnej krůček a já moc doufám, že to takhle dobře půjde dál.

marulinka
13. led 2011

@fram určitě to tentokrát dopadne dobře.držím palce 😉

martasl
13. led 2011

fram-jé,já jsem táááák ráda,že je všechno ok.a dokonce i srdíčko už máte??v kolikátém jsi teda týdnu??a co ti řekl na to špinění?

fram
13. led 2011

@martasl dnes jsem přesně 6+1, takže začátek sedmého týdne. Řekla, že s tím špiněním v podstatě nelze nic dělat, napsala mi duphaston a ascorutin.Taky říkala, že i podle krásně pravidelného tvaru gestačního váčku to vypadá hodně nadějně, ale ať se na to zatím raději moc neupínám. A má pravdu, takže dnes budu moc šťastná a užívat si to a bát se začnu zase od zítřka. Příští kontrola za 14 dní.

martasl
13. led 2011

fram-to prostě musí vyjít,přez to nejede vlak.je jasný,že budeš mít strach,s tím nic neuděláš.já bych taky už chtěla být těhu.tento měsíc to opět asi neklapne,manžel bude v inkriminovanou dobu daleko a nebude moct přijet.už jen vědomí toho,že další měsíc v háji mě ubíjí.nějak došla síla.na cokoliv.příští týden jdu konečně k doktorovi,tak jsem zvědavá,co vymyslí.v práci jue to už k nevydržení.nevím,jestli už mám dát výpověď nebo ještě vydržet a doufat,že se co nejdřív zadaří.ty se hlavně opatruj,na úklid kašli,nic raději nezvedej a v práci se nerozčiluj.budu na tebe myslet,aby to bylo ok 😉

zanet2009
14. led 2011

@fram Gratuluji k srdíčku 😵 .Věřím,že máš strach,ale určitě bude vše v pořádku,to zlé jsme si už vybraly. Jinak je pravda,že já i teď ke konci mám stále nějaké obavy,aby vše bylo v pořádku,prostě ten strach v nás bude myslím už napořád.

slunicko_luca
14. led 2011

@andilekpanenka Ahoj andilku, mam s tim zkusenost, 1. porevizni ms jsem mela 3.1. /me v deloze zustaly zbytky tkane o velikosti 5 mm/, ktere nastesti sami odesly. Jinak muzu se k Vam pridat na revizi jsem byla 30.11. po ukoncenem 12. tem tt. No a co se tyce jednani lekaru v nemocnici, tak na to bylch velice rada rychle zapomnela, jak pisete, ani kapka nejakeho pochopeni pro situace, ve ktere se nachazite, chovani az na svetle vyjimky des, bohuzel .

fram
14. led 2011

@martasl sakra, to je pech s těma chlapama, když nejsou doma 😒 Ale věřím, že doktor něco vymyslí a za chvíli už budeš mít svůj poklad v bříšku 🙂
@zanet2009 děkuju za gratulaci, úplně ti ten 34tt závidím 😅

muza28
14. led 2011

@fram Ahojky, přidávám se ke gratulacím a moc držím pěstičky. Taky věřím, že všechno zlé už je za náma. Buď na sebe opatrná a hlavně si vtluč do hlavy, že všechno už bude fajn. 🙂 🙂 🙂

muza28
14. led 2011

@slunicko_luca Ahojky luco, já byla na první revizi 15.12. a ležela jsem na pokoji se dvěma těhulkama v šestém měsíci a poslouchala celé dny ozvy jejich miminek... Nikoho to ani nenapadlo, že by mi to mohlo vadit, ostatně po zákroku jsem už stejně nikoho nezajímala, ani doktory, ani sestry,.... Na druhé revizi 21.12. jsem byla ve fakultce a tam to bylo rozhodně lepší, nedalo se to srovnat, starali se a dali na pokoj, kde jsme všechny byly "podobně postižené". Takže musíš pohledat, ale i dobří se najdou, jak doktoři tak i sestřičky. Je to o štěstí, na koho narazíš. Jinak teď 10. ledna jsem dostala první ms po revizích a ve středu jdu na kontrolu k Dr., tak snad mi řekne, že se už můžem začít snažit. I když nevím, jestli jsem na to už připravená psychicky. No, uvidíme. Tak všem nám, které ještě nejsme těhulky přeji brzké nalezení // a těhulkám co nejvíc klidu, pohody a krásného těšení na svůj poklad.

muza28
14. led 2011

@martasl Znáš zákon schválnosti? Když tu výpověď dáš, určitě otěhotníš velice brzy, když ne, tak si třeba ještě počkáš, ale neboj, to příjde. Moc Ti to přeju a držím pěsti. Jen se mi zdá, že se k tomu strašně upínáš. Sice přesně chápu co prožíváš, ale zkus na to nějaký čas nemyslet. Zaměř se na něco jiného, to většinou pomůže. Není to jednoduché, ale aspoň to zkus, za to nic nedáš. 😉 😉 😉

koffolka
16. led 2011

Ahoj holky, vidím že opravdu nejsu sama...je nás tu hodně. Mám za sebou revizi (13.1.2011) v 10tt - miminko přestalo růst. Na zákroku jsem byla ve Zlíně, všichni tam byli strašně milí a hodní, když viděli jak jsem z toho smutná. Od té doby doma ležím a opočívám, krvácení přestalo asi za dva dny, jen lehce špiním...bříško pobolívá. Zítra chcu zkusit jít do práce, dělám kancelářskou práci, takže uvidím...doufám, že všechno bude v pohodě a že se tak za 2 až 3 měsíce pokusíme o miminko znovu. Bojím se trochu toho, že to dopadne jako minule, ale co nám jiného zbývá? Přítel říká, že to stejně musíme zkusit znovu a má pravdu. Předtím chcu zkusit brát nějaké vitamíny - aspoň kyselinu listovou, máte některá zkušenost s tím, že když se berou vitamíny před otěhotněním, že by se situace nemusela opakovat a nebo je to zbytečné? Jinak přeju všem ať máme ty své dvě čárečky co nejdřím a pak krásné miminko v náruči. 🙂

luciexxx
16. led 2011

@koffolka Ahoj koffolko. Vím co si prožíváš. Totéž jsem si zažila 7. prosince, kdy jsem musela ukončit těhu na konci 12tt. Nebyl to moc veselý prosinec a vánoce celkově, ale život musí jít dál. Tento týden jsem měla svoji první porevizní menstruaci a teď už mám chuť zase začít se snažením, i když mudr říkal čekat 2 - 3 měsíce. Já už se ale cítím naprosto v pohodě a to i po psychické stránce.
Co se týče těch vitamínků, já jsem 3 měsíce po otěhotnění a během těhu brala kyselinu listovou a stejně nakonec u plodu zjistili nadbytečný 13. chormozom, takže špatně dělení buněk. Ale nyní tu listovku budu brát zase. Přeci jen tím nic nezkazíš, takže určitě si ji kup a zobej.. 😉

martasl
17. led 2011

luciexxx,koffolko a ostatní-je mi líto,že vás to taky muselo potkat. ☹ musíme doufat,že příště nám to už vyjde.já jím kyselinu listovou( na předpis) už od března a baby calibrum jsem začala tak v lednu před loni a jím doteď.

koffolko-jhá jsem do práce šla v lednu,dřív jsem toho nebyla schopná a to se mi ještě nechtělo.ale doktor říkal,že mě déle na neschopnce nechat nemůže.ten návrat byl děs-po 3 měsících do práce 😝 😝 😝 .

luciexxx-pokud se cítíš psychicky dobře,tak bych do toho šla.někomu se hned zadařilo a všechno až do porodu probíhalo dobře.každej doktor stejně říká něco jiného,takže nejvíce zaleží na tobě.

muza28-no na to už se nedá neupínat.před otěhotněním nám to trvalo rok,než se zadařilo.teď se snažíme od března a pořád nic.a pokud neotěhotním tak v srpnu musím skončit v práci a najít jinou.no uvidíme.nějak to snad dopadne.

slunicko_luca
17. led 2011

@koffolka Ahoj kofolko, ja jsem pred 1. tehotenstvim jedla kyselinu listovou tri mesice a cely prvni trimestr, o miminko jsem prisla a misto ciste kyseliny listove jsem presedlala hned na Femibion. Ted tedy jim kyselinu liistovou 8 mesicu a od unora se chceme zacit znovu snazit, tak snad to tentokrat dopadane dobre. Jinak jsi dobra co se tyce prace, taky delam kancelarskou praci a jdu do ni zitra poprve od revize po dvou mesicich a nedokazu si to vubec predstavit, rada bych jeste doma zustala, ale gynekolog uz ukoncil neschopenku.

slunicko_luca
17. led 2011

@luciexxx Luci, mela jsem to stejne jako ty a krome histologie nic nezjistovali. Musis si o vysetreni rict nebo to u tebe bylo automaticke?

luciexxx
17. led 2011

@slunicko_luca Luci, problém u mě zjistili, když jsem byla na prvotrimestrálním screeningu a o ten jsem si sama řekla. Tenhle screening si musíš platit sama (1500 Kč), pojišťovna platí až ten v 16tt.

slunicko_luca
17. led 2011

Ja mela jit na screening tyden potom co nam zjistili, ze z nejakeho duvodu prestalo tlouct srdicko. Ten mi gynekolog nabidl na 13 tt. bohuzel k nemu nedoslo. Pricinu proc se srdicko zastavilo nezname, histologie nic neprokazala.

hedul
18. led 2011

Ahojky holky, gratuluji Fram k těhotenství a taky všem co právě přišli do jiného stavu. Revizi jsem mněla 21,10, dva mněsíce jsem čekala a v lednu jsme se začali snažit zatím nevím čekám na mrchu zatím nedorazila tak začínám doufat.

martasl
20. led 2011

hedul-a kolik dní máš zpoždění?nebo kolikátý den cyklu jsi??přeju ti,aby mrcha nedorazila a hned se na vás usmálo štěstí 😉 nezapomeň nás informovat.

hedul
21. led 2011

Ahoj martasl tak hlásím, že podle testu jsem v tom. Mrcha mi chodila po 24 dnech dneska jeto 30 den tak je to teprve začátek,ale po zkušenosti z minule se strašně bojím. Ještě jsem se neobědnala ani na prohlídku.
Mám velkou radost protože se mi to podařilo hned první mněsíc co jsme to začali zkoušet teď jen aby bylo vše OK.
Mám malej recept jak otěhotnět nevím jestli jsem to sem již nepsala,ale to neva kdo má zájem může to zkusit .
28/2 =14 tak tedy 14 den po začátku krvácení až do 17 dne od konce krvácení je tam asi 10 dní kdy je potřeba se snažit vždy dva dni a jeden den vynechat a samo na plánovanou ovulaci mít zrovna snažení. Funguje to já takhle otěhotněla už potřetí. Všem držím pěsti. 🙂

marulinka
21. led 2011

@hedul tak to gratuluji a přeji moc moc štěstí 🙂 🙂
já dnes byla u gyn.že mě pobolívá podbřišek,vzala mi jen krev na hcg,že ultrazvuk udělá v pondělí,to budu 6tt od poslední ms...bude dlouhýý víkend 😖

fram
21. led 2011

@hedul gratuluju k pozitivnímu testíku. Přesně vím, jakou máš hrůzu. Já to taky prožívám. Místo abych se radovala, tak se pořád bojím. 😕

zanet2009
21. led 2011

@fram Fram, neměla jsi mít dnes kontrolu u dr.? jsem napnutá jako kšandy.Jak jsi dopadla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru