Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

olsva
13. črc 2011

Ahoj, tak jsem taky po revizi ☹ . Včera mě pustili, slabě krvácím a je mi tak nějak slabo, jsem unavená a bez nálady. Podbříšek mě bolí minimálně. Myslíte že ta únava může být ještě z narkózy? Pořád se hlídám, protože s nemocnicí mám hrozné zkušenosti a rozhodně se tam vrátit nechci. Nemáte někdo zkušenosti s braním Ascorutinu na zastavení krvácení, někde jsem četla že je to dobrý.
Díky všem za radu.

martasl
13. črc 2011

ahoj holky.
olsva-jo ascorutin je ok.moje 12-letá dcera ho bere na posílení žilních stěn,dělaly se jí hodně modřiny a teď už je to v pohodě.mrzí mě,že sis tím taky prošla.ta únava ještě může být z narkozy a vyčerpání.taky psychika udělá svoje.prostě to chce čas.

vannilie-mimodělažní??tak hlavně,že se na to brzo přišlo.z mimoděložního mám hrůzu.člověk si říká,konečně se zadařilo a pak tohle.jak dlouho jsi byla v nemocnici.já nastupuju zítra a v pátek laparka.už mám pěknýho nerva.

olsva
14. črc 2011

Ahoj holky,
martasl- díky za povzbuzení. Únava už přešla, ale zase víc krvácím, no jako střední MS a taky mě bolí břicho. Nic hroznýho, ale jsem z toho nervózní. Jsem 3 dny po revizi, tak snad je to v pořádku. četla jsem, že někdo krvácí míň, někdo zase víc, tak nevím jestli si dělat starosti, nebo být ráda, že se takto čistím. Psychika je taky na prd. Snažím se hodně odpočívat, nic těžkýho nedělat, ale pořád se kontroluju jak moc krvácím. No je to fakt na nervy.

vannilie
14. črc 2011

@martasl ahojky ja jsem byla na laparce minuly tyden v patek.byla jsem v nemocnici od ctvrtka do pondeli

daasenka85
15. črc 2011

@olsva ahoj, já po revizi taky první dva dny skoro nekrvácela a pak se to rozjelo jako střední menstruace, přesně tak. Podle mě je to způsobeno poklesem hormonů po revizi (možná kecám, nevím, jestli tělo tak rychle pozná, že už není těhu, jen pro mne jakž takž logické zdůvodnění - je fakt, že když se bere hormonální antikoncepce, tak se taky začne krvácet 2 dny po dobrání plata). Krvácení trvalo asi 4-5 dní, pak jsem ještě týden špinila, pak pár dní pohoda. Ale potom jsme se s přítelem mazlili a začala jsem zas trochu krvácet - podotýkám, že jsem byla "oblečená", takže asi jak se děloha vzrušením prokrvila. Omlouvám se, že sem píšu takové detaily, ale chci jen upozornit, co se může stát, aby to někoho nevylekalo... Každopádně, krvácení bych nezastavovala, stejně tím příčinu nevyřešíš, jen ať se hezky vyčistíš... Druhý extrém by byl, kdybys víc krvácela 14 dní, to už je zase na doktora... Jinak stačí až šestinedělní prohlídka, jen mi vlastně taky 14 dní po revizi brali krev kvůli poklesu HCG... A samozřejmě přeji hodně trpělivosti a co nejméně smutku 😖

hedul
15. črc 2011

Ahojky martasl napiš jak ti dopadla laparoskopie držím ti palce aby bylo všechno vpořádku.
\jinak já hlásím včera jsem dostala první ms 5 týdnů od potratu teču jako Dunaj tak doufám,že se pořádně zčistím a bude to dobrý. Nevím jestli mně rozhodil úplněk a nebo mrcha,ale poslední dni zase mám depku brečím a všechno co se stalo se mi znova honí hlavou 😢

martasl
19. črc 2011

ahoj holky

tak laparka nic moc.vejcovody byly ok-průchodné.říkala jsem si,že by bylo lepší,kdyby průchodné nebyly,že by v nich byl problém.holt smůla.na utz pravý vaječník neviděl,prej v zástinu kliček.pak v Douglasovém prostoru malé depo volné tekutiny-nevím co to znamená,musím si to na netu vyhledat.po operaci mi říkali,že jsem na levém vaječníku měla cystu.při propouštění mi doktorka řekla,že na tom levém vaječníku byl nějakej nález,kterej se doktorovi nelíbyl.tak to odstranil a poslal na cytologii,která bude za 14 dní.v propoštěcí zprávě je přímo napsaný:levé ovarium zvětšenosusp.útvarem-provedena excize,materiál odeslán k hist.vyšetření.ve zprávě o cystě ani slovo.takže na kontrolu za 14 dní ke svému doktorovi.takže neschopenka do konce měsíce.jinak operace celkem ok,až na ten drén.bolelo to jak prase a když mi ho druhej den vytahovali,myslela jsem že mě švihne.dost to bolelo.diagnostika:sterilitas secundaria -takže moje naděje totálně v háji.už nevěřím tomu,že se dočkám miminka.nějak mi to dochází až teď.prostě té smůly jsem měla asi málo .teď ještě budu trnout,jak dopadne cytologie.

nevíte někdo,jestlis touhle diagnozou je nějaká šance na otěhu?

hedul-tvé depce velice dobře rozumím.prostě se to bude pořád vracet.nezmizí to nikdy,jen vzpomínky trochu vyblednou.ale určitě se brzo dočkáš // a hlavně zdravého miminka.musíš tomu prostě věřit.

vannilie-taky tam se mnou na pokoji byla maminka s mimoděložním.braly jí jeden vejcovod.řekli jí,že další otěhu nebude problém.

vannilie
19. črc 2011

@martasl ahojkyje me to moc lito

denullkka
19. črc 2011

Ahoj Evuliss. Já taky potratila ve 14 tt a měla jsem revizi děloho. Krvácela jsem asi týden. Nemusíš se ničeho bát. Potom to zeslabovalo až to úplně zmizelo... Je to jako menstruace. Hlavně se nějak nenamáhat a být v klidu než se to uklidní... 🙂

lisounek
20. črc 2011

ahojky tak ja mam šesty tyden po revizi a celou dobu porad neco spineni a porad se to vracelo... ted uz je to malinko, ale porad neco :( nekde pisou ze normal a nekde ze by to melo byt min tak nevim :( pristi tyden jdu k dr. tak uvidim no :(

hedul
21. črc 2011

Ahojky martasl budu ti držet pěsti aby histologie byla negativní hlavně ať je to nějaká banalita a jinak se drž a věř jinak to nejde i ty se musíš dočkat.
lisounek já jsem také 6týdnůpotratu už jsem mněla normální menzes,ale také pořád ještě nejsem úplně čistá tak budu doufat,že to bude dobrž k lékaři jdu také příští týden.

andi2
21. črc 2011

Ahojda

@martasl já mám také sekundární neplodnost napsáno to znamená,že už jsme porodily ale další mimčo bud nejde nebo se nedonosí.Bohužel tomu u někoho přispívá věk,onemocnění nebo to můlže být následek z předchozího těhotenství ukončené porodem.kdo ví.já musela až na umělé abych otěhotněla ale bohužel jak to začalo tak to rychle skončilo pak další a nakonec jsem otěhotněla přirozeně a zase konec ted jsem po iui se stimulací /ty už ty názvy určo znáš/a jsem opět těhu ale jak dlouho kdo ví.To den před krví jsem si myslela že dorazila ms a druhý den 400 jednotek tak jsem zůstala v nemocnici.Zatím je vše v pořádku příští týden jdu na Uz ale strach je děsnej nemám ani vycházky tak pořád jen přemýšlím co bude dál.Marti dočkáš se musí se to vychytat moc ti to přeju všem tady protože jak se říká kdo neprožil nepochopí.

fram
22. črc 2011

@andi2 držela jsem palce a jsem moc ráda, že se zadařilo. Já vím, ještě není vyhráno, ale už by sis to opravdu zasloužila, moc ti to přeju.

andi2
23. črc 2011

@fram ahoj a děkuju za držení palečků.No není nic vyhráno no brala bych ten tt co máš ty.ale snad se dočkám. 😉

martasl
24. črc 2011

ahoj holky

andi-teda,tak potichoučku polehoučku gratuluju.ten tvůj strach moc dobře chápu.hlavně se moc opatruj a je dobře,že jsi v nemocnici.aspoň si tě tam pohlídaj a neboj,pořád tam nebudeš.už sis všechno špatné vybrala a tentokrát to vyjde a zdravého miminka se dočkáš.no můj manžel do CARu nechce,ani na spermio.tak doufám,že ho ukecám.asi bych taky spíše začala s IUI než hned IVF.ale uvidím,nechci předbíhat.u nás hrajou roly i finance.

andi2
25. črc 2011

@martasl díky.jo jo i kdych to měla odležet ale pro sichr si mě tam dr.nechala ted jsem už doma ale vycházky nehrozí.Ve středu jdu na ko tak mám strach děsnej srdíčko nevím jestli bude budu přesně 6 týden hlavně aby bylo vše o.k.i nadále.Jinak iui tolik nestojí to by jste mohli zkusit a zeptat se dr.jestli by bylo možné u Vás . 😉

lenkule
26. črc 2011

Ahoj holky, dlouho jsem ted nepsala tak koukam jak se mate.
hedul@ je mi moc lito cim sis musela projit. Vubec si to neumim predstavit. Preji hodne sily aby vse bylo co nejdrive dobre.
martasl@ drzim pesticky na vysledky z laparky. Ale zase jsi o krucek dal v ceste za miminkem.
andi2@ gratuluju ke skvele zprave a moc moc vam to preju. A aby ted uz slo vsechno bez problemu.
U nas jsou ted vcelku dobre zpravy, manzel ma po trech mesicich spermiogram uz o neco lepsi i kdyz porat jeste ne normalni, ale pry by uz na IVF dalo. Takze jsme se dohodli ze to v CARu domluvime a zkusime IVF. Takze pro nas skvela zprava. A alespon nejaka nadeje. I kdyz jsem si nikdy nemyslela ze se to bude tykat nas 🙂

zanet2009
26. črc 2011

Ahoj holky!
Dlouho jsem tady nebyla, neboť začaly prázdniny a já mám doma full stav 😀 😀 😀 a nějak PC nestíhám.
Trochu jsem letmo dočetla,ale asi jsem to neměla dělat,neboť mě úplně vyvedlo z míry co se stalo Hedul 😢 😢 😢 😢
Jinak detailně dočíst nemám šanci, takže všem novým "revizářkám" přeji hodně síly do dalšího snažení a lepších výsledků-určitě to vyjde.

U nás čas letí jako bláznivý.....strašně to letí, Teri má 5 měsíců a já si to nějak nestíhám to své poslední dítko užívat. Ale je to moje hodné zlatíčko, krásně spinká(i v noci), takže paráda.

Fram-týdny Ti naskakují, pomalu se blížíš do finiše, tak hodně štěstíčka a brzy budeš mít u sebe broučka-vlastně broučinku 😵 😵 😵 .
Andi, držím pěstičky.
Martasl-můj by do Caru taky nechtěl, ale uvidíš, třeba nebude ani potřeba-zázraky se opravdu někdy dějí-držím pěsti. 😉

martasl
26. črc 2011

zaner2009-ahoj 🙂 ,jsem hrozně ráda,že ses nám ozvala.teda,tak Terezka je už velká slečna 😉 hoď nám sem nějaké foto 😉 v jakém CARu jste byli?nás posílá do Brna do Unici,ale víc chvály jsem slyšela na Reprofit,tak pokud manžu ukecám,tak asi tam.ale byla bych raději,kdyby to nebylo nutné.

lenkule-ahoj,teda taky jsi tady dlouho nebyla.Vy jste byli v jakém CARu?taky jsem si nemyslela,že se mě to bude týkat,po 2 dětech.no ale znáš to-člověk míní Pán Bůh mění.... ☹ ☹

andi2-neboj,tentokrát to musí vyjít.budu na tebe zítra myslet,v kolik jdeš?

lenkule
27. črc 2011

Ahoj Martasl, my jsme byli v Pronatalu v Praze, to bys mela asi daleko co? Ale ono asi moc velky rozdil mezi nimi nebude. Vybrali jsme si ho na dobre reference. Jeste deti nemame a tak jsme se s manzelem dohodli docela snadno ze tam pujdeme. Kdybychom deti meli tak si myslim ze by se manzelovi taky moc nechtelo. Chlapi to maji proste jinak 🙂

andi2
28. črc 2011

@zanet2009 Ahoj tebe si pamatuju a děkuju.Týjo toto letí malé je 5 měsíců. 😉
@lenkule děkuju zatím je vše o.k. ale strach je a bude. 😉
@martasl jo reprofit tam jsem byla a opravdu supr přístup nejdřív vyšetření která jsme ještě neměli a né rovnou na IVf tam nám dělali tu genetiku.Ale já tam chtěla na minimálku na ty jsou odborníci tam.nakonec jsme tam nešli když jsem pak otěhotněla ted chodím do Pardubic do Sanusu tak manžu ukecej 😒 jinak já na UZ v pořádku v gest.váčku je vyvíjející zárodek a srdíčko.No hlavně aby to bylo i nadále v pořádku.za 14 dní jdu na ko a na krev . 😉

fram
28. črc 2011

@andi2 gratuluju k srdíčku 😵 😵

martasl
29. črc 2011

Ahoj 😉 -holky,tal hiostolka je OK!!!!!!prej to bylo žluté tělísko(no nevím,jak se takhle může ,,usadit" na vaječníku.ale co je nejdůležitější,prej je to důkaz toho,že se mi tvoří vajíčka!!!!já mám takovou radost,jako bych už našla //. .hrozně se mi ulevilo.a prej ty profuky mi tu šanci na otěhu můžou taky zvýšit.takže počkám do konce roku,nechala jsem si napsat 2 balení clostilbegytu.no a pak se uvidí.jsem teď nějaká klidnější,prostě mám velkou radost.neschopenku mám do konce měsíce a ve středu jdu konečně do práce.

andi2-tak púokud nebude vyhnutí,tak půjdem asi taky do Reprofitu,ale asi zatím na IUI.záleží,co by nám doporučili.ale k tomu doufám ani nedojde.jé,už máte srdíčko.tak tfuj tfuj tfuj ať je i nadále všechno ok 😉

andi2
30. črc 2011

@martasl tak supr. 🙂 jp žl.tělísko je žláza je v kůře vaječníku vzniká po ovulaci když praskne folík.tak to se vajíčka tvoří.Jo ty profuky pomůžou tak ti mocinky přeju at to výjde a nemusíte nikam na iui.jinak si myslím,že stejně nejdřív pošlou na iui to není taková zátěž.Jinak já zatím vše v pořádku ale nějak si to nepřipouštím to těhu pořád mám strach ..

martasl
31. črc 2011

andi2-díky.taky doufám,že ty profuky k něčemu budou.je jasný,že máš velkej strach.ten bohužel asi budeš mít celý těhu,ono se není ani čemu divit,po tom všem,co sis prožila.ale počkej na ten nádhernej pocit a to štěstí,když budeš toho drobečka držet v náručí 🙂 .

vannilie
1. srp 2011

ahojky holky

vannilie
1. srp 2011

jak se mate

vannilie
1. srp 2011

holky za jak dlouho po revizi jste mely mesicky

fram
1. srp 2011

@vannilie já po 31 dnech

vannilie
1. srp 2011

@fram dekuju.ja jsem byla na revizi 4.cervence

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru