Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lusye
18. únor 2010

fram, to tě v nemocnicí před zákrokem vyšetří. A jdeš před tím ještě ke své dr.? Nebo už máš nástup do nemocnice? To snad ne, to by byla blbost. 😨

martasl
18. únor 2010

ahoj.
fram-nech si zavolat ještě nějakého jiného doktora,ať slyšíš více názorů.Tak brzo tvrdit,že ještě není srdíčko je fakt mazec.určitě se nenech odbýt...!
konečně volno.jdu až v pondělí na noc.
lusye-když přmýšlíš po druhé MS začít se snažením,kdy jsi tu revizi teda měla,když píšeš že dřív než já?manžel už dnes dojede,tak musíme hodit řeč.vím že doktoři vždycky raděj déle počkat.i když,najdou se i výjimky.zase co holky píšou,tak většina nečeká na doporučení lékaře.některé otěhotněly jeden i dva měsíce po revizi a vše ok.tak já už jsem fakt s rozumem v koncích.nevím jak se rozhodnout.vím,že to manža nechá na mě. ☹

lenuskacicinka
18. únor 2010

lusye, snažili jsme se 16 měsíců a máme už za sebou jeden neúspěch v červenci 09 😔 tak snad do třetice všeho dobrého a zlého, musíme doufat v lepší zítřky 🙂

Fram, je mi líto a naprosto chápu, jak ti je.. ale posoudit to podle uzv jen nejde, musí ti vzít krev na hcg, jestli stoupá (musí se co dva dny zdvojnásobovat), a samozřejmě i na utz musí být vidět, že mimi roste.. mě dali týden, než vyřkli konečný verdikt, v průběhu toho týdne mi několikrát brali krev, a 3x dělali utz, ještě v den revize mi dělali kontrolní uzv před zákrokem v nemocnici, aby se opravdu nic nezanedbalo. A já jsem špinila a pak lehce krvácela a po 3 dnech se to úplně zastavilo, tak jsem doufala.. prsa mě přestávají bolet až teď. Každopádně hodně sil ti přeju..

lusye
18. únor 2010

martasl, já myslela v mladší tt, já v 9tt a revizi mi dělali 8.1.2010 Jsem to špatně napsala. 😉

lusye
18. únor 2010

martasl, hmm ... mě to právě děsně láká zkusit to dřív. 😵 ALe zase je tam i strach ... Koukni sem třeba na názory Uzla: http://www.planovanirodiny.cz/view.php?cislocla... Ten by nečekal ... Opravdu se to různí. Jako čekat třeba 6 měsíců jsem prostě vyloučila. 😝
Tak u mě to bylo jasné po jedné kontrole. Na první vše ok, strdíčko tlouklo a na druhé už ne. 😔 Takže hned ten den revize. Jsem ráda, že to šlo tak rychle ... 😔

martasl
18. únor 2010

lusye-tak já to špatně pochopila.ale je fajn,že už jdete do toho.dnes hodím řeč s manželem a dám vědět 😉 já už právě taky nevydržím čekat.kde je psáno,že se podaří hned otěhotnět,že??no a 6 měsíců nepřipadá v úvahu,ale může se stát,že to bude trvat i déle-doufám a modlím se aby ne 😅

lusye-mooooc děkuju za odkaz.na první stránce ten poslední dotaz-samovolný potrat v 18tt kvůli odteklé plod.vodě.tak jsem se rozhodla,že manžu ukecám na ten příští týden.ještě do té poradny zkusím poslat dotaz.uvidíme

lusye
18. únor 2010

marti, jasné, že se nám takové názory líbí. 😵 😉
Pak dej vědět, jak u vás dopadla porada s manželem. 😉

martasl
18. únor 2010

tak jsem poslala dotaz.až dostanu odpověď,hned dám vědět 🙂 a co manžel,souhlasil,že se už začnete snažit??

lusye
19. únor 2010

marti, já to nemámještě od manžela schválené. 🙂 Já psala jen, že mě to láká. 😉 Musíme to probrat. Chvíli si říkám, že už jo a pak zase mám strach ... 😝

zanet2009
19. únor 2010

Ony se ty názory opravdu různí...
mám kamarádku a ta byla na 2 potratech:po prvním ji řekli počkat 3 měsíce, čekali a další potrat, tak jí radili 6 měsíců a zase potrat, tak se na rady vykašlali, po první MS na to skočili a narodilo se jim zdravé mimi. Takže tak.
Neříkám, že je pravidlo, že čím dřív tím lepší výsledek, ale ani čekání (3 nebo 6 měsíců) neznamená dobrý konec-to je můj názor.

lenuskacicinka
19. únor 2010

Já si taky myslím, že pokud nejsou po zákroku komplikace, tak záleží hlavně na psychice ženy, já půl roku rozhodně taky čekat nechci a nebudu, nechám projít 1 - 2 porevizní ms a pak to taky zase začneme zkoušet 🙂

martasl
19. únor 2010

lusye-já se teda včera ptala manžela,no a on se usmíval a prej za měsíc,že mi dává ten měsíc na to,abych si dala do cajku nervy.tak jsem mu řekla,že to nevydržím.usmíval se tak uvidíme.taky záleží,jestli bude moct přijet,ještě neví kde budou dělat.ale přijet byude muset,protože asi v pátek poveze holku na víkend ke kámošce do Žamberka.
doufám,že mi tu odpověď na dotaz nepošlou moc pozdě. 😉

jankabry
19. únor 2010

fram:
tak to je od Tvé doktorky nezodpovědnost!!!! Změň doktorku, jinak na to není moc co říct. Srdíčko bývá vidět u někoho až v 8tt ale to je nejzašší termín. Já trošičku zašpinila - fakt jen kapička krve na toaleťáku - a hned jsme jeli k mému doktorovi. Byla jsem v 7tt, srdíčko neviděl, ale nijak ho to neznepokojovalo. Mohlo to být klidně mladší těhotenství, nebo se mimi pomaleji vyvíjelo. Normálně kontrola za týden. Tam se bohužel potvrdilo, že srdíčko stále není, ale i tak si mě pozval ještě za další týden. Léčí mě gynekologicko-porodnické kapacity a jsem za to ráda, když si někdy čtu tyhle příspěvky. Rozhodují přeci o lidském životě, tam přeci nemá smysl něco uspěchat ... Revizi můžeš i odmítnout ... Do 8tt určitě počkej a pak Tě tak i tak musí vyšetřit min. dva lékaři.
Držím Ti palečky!!!!
,
Jinak já hlásím konec druhé porevizní MS 🙂 zásobila jsem se novýma bylinkama, míchám a piju jako divá 🙂 a za tři měsíce šup na to 🙂 U mě funguje vše ukázkově - ťuk ťuk ťuk .. tak bude v pohodě! Věřím tomu 😉

fram
19. únor 2010

Ahoj holky, děkuju za rady. Taky mám pocit, že se mnou MUDr. byla rychle hotová, spoléhám na to , že ve špitále bude nějakej odborník, kterej mi řekne, jak to OPRAVDU vypadá, jestli je to beznadějný. Děkuju vám za podporu a jsem ráda, že nejsem sama ,kdo má z přístupu mojí dr. divnej pocit.

fram
19. únor 2010

Jinak vám všem snažilkám přeju, ať vám co nejřív rostou pupíky 😉

lusye
19. únor 2010

fram, takže ty jdeš v pondělí už do nemocnice?

stephanie
19. únor 2010

ahoj holky...

marti, já bych tomu nechala volný průběh, však uvidíš, jak se budeš cítit, důležité je, abys byla v psychické pohodě...
já jsem hotová, pekla jsem teď tři buchty, zítra budem mít oslavu...
fram,,,nenechej se odbýt, ať nemáš později výčitky jako já...já byla hospitalizována s krvácením v nemocnici, byl vidět váček - 5 tt...přijali mě v pátek, přestala jsem i krvácet, v neděli mi takový mladý arogantní doktůrek uděl UTZ, že nic nevidí, že by už musel vidět srdíčko a hned ten den mě poslal na revizi...já jsem z toho všeho byla tak zpitomělá, vůbec jsem nevěděla, co revize obnáší, nebo že ji dokonce můžu odmítnout...pořád jsem žila v tom, že se dr. třeba na sonu přehlédl a na revizi mě poslal zbytečně...byla jsem úplně psychicky na dně, měla jsem strašné výčity...pak jsem se dozvěděla, že mě správně měli zkontrolovat doktoři dva, ať se to potvrdí a taky mi můj dr. z centra kam chodím řekl, že mě vůbec neměli na tu revizi posílat, že to bylo zbytečné...takže nejen že jsem byla hotová z potratu, bylo vše o to horší, že jsem měla strašné výčitky... bylo to k zlbláznění, úplně jsem se uzavřela do sebe,,
takže pokud můžu radit, určitě se nechej ještě zkontrolovat, nestojí to pak za ty výčitky...

fram
20. únor 2010

lusye, ano jdu přímo na revizi. Ale jsem fakt na vážkách, jak píše step, kdybych byla víc v klidu, nenechala bych se od své dr. tak rychle odbýt a trvala bych na krvi a dalším UZ za týden. Ale znáte to, byla jsem absolutně rozhozená a přemýšlet jsem začala až doma.Předpokládám, že v pondělí to ještě zkontrolují, budu na tom trvat a uvidíme. Neupínám se k tomu, abych nebyla zklamaná. Ale teď se mi během 2dnů zvětšily prsa a je mi pořád špatně. Předpokládám, že když se těhu nevyvýjí, tak Hcg klesá a příznaky ustupujou, nebo ne?

martasl
20. únor 2010

fram-ano,když se těhu nevyvyjí,tak hcg klesá.ale těhu příznaky ještě můžeš mít.ale rozhodně se v pondělí nenech odbýt.trvej na tom,ať ti udělají ještě utz a že chceš vyšetření od 2 doktorů.prostě chtěj všechno vědět a vidět!

stephanie
20. únor 2010

fram, jak píšeš, já to měla taky tak, v nemocnici jsem už byla ze všeho otupělá, vystrašená...jakmile bylo po všem, začala jsem taky přemýšlet a to mi moc nepřidalo, jen jsem plakala a plakala a měla strašné výčitky, že jsem to mohla třeba ještě zachránit..třeba taky ne, ale ty výčitky ve mě hlodaly dost...takže se opravdu nenechej odbýt...nechej si ještě jednou udělat UTZ, a´t víš, že jsi pro to udělala maximum

ale i po revizi mě ještě prsa také bolela, hcg klesá celkem pomalu, úplně vymizí až nějak do 14 dnů...

stephanie
20. únor 2010

marti, tak co, už odpověděli?
už jste na to hupsli? 😵
Mi zítra končí šestinedělí, už se těším na to, až si napustím vanu...
Dneska to na mě zase přišlo, už jsem myslela, že jsem v poho, ale zase to na mě dolehlo, teď bych končila první trimestr, bylo mi dnes několikrát do breku...taky proto, že jsem tu měla rodinu, slavili jsme a každý mi přál, ať se mi splní tajné sny, znáte to...

martasl
20. únor 2010

steph-ještě mi neodpopvěděli.jen doufám,že to nedaj na nějakou jinou poradnu-mají tam několik témat.ještě se nesnažíme,plodný dny budu mít příští víkend.tak uvidíme...chápu jak ti steph je,já bych teď byla ve 26 týdnu.chvilku jsem koukala na koncert Kapky naděje a rozbulela jsem se,takže jsem to musela přepnout.ještě jsem se honem utírala,aby manžel nic neviděl.holt máme to těžký ☹ 😠 😖 jen doufám,že v květnu budu těhu,jinak to bude krušnej měsíc ☹

stephanie
20. únor 2010

no marti, musíme doufat...ty máš ještě to štěstí, že můžeš otěhotnět přirozeně, já bohužel ne, o to víc je to deprimující...ale nevzdám se...věřím, že se na nás štěstí ještě usměje...
dobrou noc 😵

fram
21. únor 2010

Step, to je hrozný, co jsi zažila. Každej člověk je omylnej, i doktor, a proto může udělat chybu, když jde o život a musí rozhodovat rychle. Ale v Tvém případě,kdy nebyl žádnej spěch, stačilo vzít párkrát krev a za pár dní zopakovat UZ....nechápu toho doktora a fakt mě to šokuje.Ale už nic nenaděláš, výčitky bohužel nepomůžou ☹ Určitě se na Tebe štěstí usměje. My sice otěhotněli přirozeně, ale po více než roku a půl a už nejsem nejmladší, takže nejsem moc optimistická. No, uvidím zítra.

andi2
21. únor 2010

😉 Ahojda holky. 😉 fram hlavně zítra UZ a klidně bych to řekla,že chci UZ.No mě zas řekl dr.že by z toho stejně nic nebylo.Ale já jsem už krvácela a měla tlaky dolů.Ale kdybych nekrvácela tak bych mu taky řekla jak si je jistý a hcg jsme měla v pořádku.Držím mocinky palečky 😉 martasl jo v květnu musíme být těhu nebo bude depka já měla být taky 25 tt.Achjo.Jinak máš v albíčku supr kočárky taky se líbí klasika 😉

jankabry
21. únor 2010

jenom k tomu HCG a prosperujícímu těhotenství.
Není to časté, ale zase se to nestává nějak výjimečně - hcg nemusí klesat, těhu příznaky jsou tedy pořád a vůbec žena je pořád těhotná. Ono hcg produkuje placenta a ne mimi a hcg může za všechny těhu změny. Já to tak třeba měla ☹ hcg pořád rostlo víc než ukázkově, váček se zvětšoval a na utz nebylo srdíčko a za týden už jsme nemohli najít ani mimi .... 😢

ale u Tebe to tak, fram určitě nebude!!! Držím všechno co mám!!!

andi2
21. únor 2010

Jankabry jo jo já jsem v den revize měla na testu pěkný tlustice a stejně to bylo v háji..

martasl
21. únor 2010

ahoj.s tím hcg na tom asi něco bude.já jsem měla špatnou placentu a hcg jsem měla3dny před revizí 10!! ☹ ☹ 😠
andi-u mě je ta klasika nutnost.cesty u nás v obci nic moc.ale je fakt,že se mi i líbí 😀

andi2
21. únor 2010

martasl ahoj.Když tyhle kočárky jsou kočárky. 😉 Já mám ted dilema začla jsem špinit a jsem teprve 20 den cyklu tj.asi 5-6 den od ovulky.Prubla jsem i test a na testu je takový neviditelný duch.Jenže to může být i ms někde jsem se dočetlka na netu,že okolo ovu a ms může být malinko test pozitivní.No že by se povedlo přirozeně tomu teda nevěřím leda,že by ty hory pomohly 😀

stephanie
21. únor 2010

ahojky holky, zdravím při neděli...vy jste snad celý den chrupkali, ne? 😵

jo fram, te´d už jsem určitě chytřejší, už bych se nenechala...byla jsem ze všeho strašně vystrašená a dělala to, co doktoři řekli a bála jsem se protestovat...nechápu, proč nečekali do druhého dne, jak dopadne hcg (byla neděle a laboratoř byla zavřená), ale i tak si myslím,že kdybych šla na revizi až v pondělí, že se nic nestane, nebylo to nic akutního. Prostě nic neviděl a šup se mnou na vyčištění...Připadala jsem si jak ve zlém snu...Ty výčitky mám bohužel do teď...Tento týden mi omylem vypadly v koupelně na zem pozitivní testíky, které mám pořád schované...tak to se mnou zas zamávalo,, mám pocit, že to, že jsem byla těhotná a tak šťastná, že se mi jen zdálo...

fram budu ti držet palečky a určitě dej vědět, jak jsi dopadla...
Holky, já si jdu napustit první porevizní vanu 😵 😵 😵 ----dnes mi končí šestinedělí!!! hurááá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru