Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
13. led 2010

lendaw-tak to Ti moc gratuluju.Napsal Ti doktor hned neschopenku??Já jsem si ji ,,vydupala "už předem,tak snad si to doktor do doby než ji budu potřebovat nerozmyslí. 😖 Ještě se chci zeptat.Jak jsi na tom s psychikou a strachem,aby bylo vše ok??Těším se na další těhu,ale zároveň se bojím,abych to tím stresem aby bylo vše ok nepokazila. ☹

lendaw
13. led 2010

Martasl: já mám neschopenku už od revize 😉 Měla mi končit teď na konci ledna. 🙂 Psychicky jsem na tom docela v pohodě. Při druhém tehu to bylo mnohem horší. Teď už do toho jdu, že když to zase nevyjde, tak to prostě budeme muset zkusti znovu 😖 K Dr. nepůjdu dřív jak na konci ledna, to bych měla být asi 7tt+5 a mělo by být už jasno, jestli těhotenství prospívá nebo ne. Při minulých těhu jsem tam vždycky letěla hned jak jsem měla pozitivní test a akorát jsem byla ve stresu. Každý týden UTZ, na kterém ze začátku samozřejmě nic nebylo a týdně krev a pořád sledovat jestli roste hCG. Asi už jsem nějak otupěla, ale je to asi dobře.Samozřejmě, že mám trošku strach, že to nevyjde, ale snažím si to nepřipouštět. Spíš si říkám, že teď už to vyjít musí. Všechna vyšetření dopadla dobře, jen teď v pondělí máme jet ještě na genetiku - tak ani nevím jestli tam vůbec jezdit, ale asi pojedeme. Protože kdyby to náhodou zase nevyšlo, tak to aspoň budeme mít za sebou 🙂 Já byla psychicky na dně dokud jsme se nemohli začít snažit. 1. porevizní MS přišla přesně po 28 dnech, ale byla hrozně douhá, asi 10dní. Potom jsem jeden den byla dobrá a pak jsem začala špinit až do další MS, která přišla po 19 dnech. Další cyklus byl 32 dní, ale zase jsme se nemohli snažit, protože jsem měla zánet a musela brát vaginálně antibiotika. Takže pokusy připadly na vánoce a ono to vyšlo. 😀

lusye
13. led 2010

lendaw, moc ti drzim palecky, at to tentokrat dotretice dobre dopadne! Rada tady ctu takove prispevky! 😵

martasl
13. led 2010

lendaw-ne nadarmo se říká,že vánoce jsou časem zázraků,a ty máš teď jeden v bříšku.Aspoň si důkazem,že se fakt dějí 🙂 😉
Já taky už netrpělivě čekám na MS,měla by přijít 15.1.tak už se nemůžu dočkat.Doktor říkal,že nás taky asi pak pošle na genetiku,ikdyž nebylo z patologie doporučení,asi pro jistotu.Tak pak napiš,jak to probíhá,jo??

nadja73
13. led 2010

holky, co vam pak na te genetice reknou? genetika se prece neda nejak precurat, je to uz dane, tak co pak, kdyby prisli na nejakou chybu?

martasl
13. led 2010

nadjo73,asi záleží,co by se našlo.a hlavně asi taky u koho,jestli u ženy nebo muže.Doufám,že nám lendaw pak poskytne podrobné informace 😉

lendaw
14. led 2010

No, já jsem sama zvědavá - ale dají se tam rozpoznat případné nemoci a podle toho se potom postupuje v léčbě. Příští týden budu chytřejší a podělím se o zkušenosti.

zanet2009
14. led 2010

lendaw, moc moc moc gratuluji k těhu a držím pěstičky,aby vše bylo v pořádku.

liptonek
14. led 2010

lusye - jojo, taky jsem to četla. Tak budem doufat, že se stane zázrak. Já po revizi krvácela cca 3 týdny. Teď ten poslední čtvrtý už jen špinim. Tak uvidíme, kdy přijde MS...

lusye
14. led 2010

liptonek, jasne, musime verit. Fiiha 3 tydny, no ja jsem zatim tyden a taky porad. Stejne moc nechapu proc ... 🙄 Kdyz nekdo jeden den zaspini a ja porad krev ... 😅
Dnes jdu na kontrolu, tak se zeptam. Netusim, jestli me bude doktorka i prohlizet nebo jen abysme doladily neschopenku. Ale kdyz krvacim, tak mi prijde ta prohlidka divna. No odpoledne se vse dozvim. Mam pripravenou spoustu otazek na ni, tak doufam, ze pulku nezapomenu. 😉

martasl
14. led 2010

lusye-tak nám písni,jak jsi dopadla a co Ti odpověděla na tvoje otázky...

holky,co jste už měly MS po revizi,taky vás dlouho před první MS pobolívalo břicho??mě pobolívá už druhej týden a mS nikde-mám teda dostat zítra,ale tak dlouhý ,,příznaky "jsem nikdy něměla.no možná je to tou revizí,nevím...

zanet2009
14. led 2010

martasl, mě pobolívalo břicho jenom pár dní předem a jako vždy před MS jsem měla žravou 😀 😝

liptonek
14. led 2010

lusye - ale ono to krvácení bude asi tím, že jsem normálně rodila a mám teď klasický šestinedělí. Ty jsi šla na revizi dřív, ne?

hadonoshka
14. led 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, chodím už do snažilek i když mám ještě čas, ale nutí mně to myslet pozitivně a těšit se. Byla jsem na revizi 26.12., potom jsem slabounce krvácela asi týden, potom asi 2 dny to bylo trochu silnější a potom už jen špinění. V pohodě to bylo 12 den, tak jsme na to s taťkou vlítli. V nemocnici říkali 14 dní, no tak to už skoro bylo. Břicho mně naštěstí nebolelo. Ale teď mně bolí už týden, jsem dnes 20 DC, takže to už bude na mršku. Taky mně nikdy takhle dlouho nebolelo dopředu. Jinak další těhotenství mi doporučili v nemocnici za půl roku a můj doktor po první MS, takže do toho půjdu asi po ní, ještě uvidím, na kontrolu jdu příští týden, pokud zrovna nebude mrcha.
Holky nevíte náhodou, kde si mám říct o vyšetření z krve na toxoplasmozu, chlamydie a coli bakterie? Jestli na gyndě, nebo u obvoďačky. Mám hodně zvířat, tak si říkám, jestli náhodou něco z toho nemám, když to tak blbě dopadlo. Začala jsem krvácet dva dny poté, co mně kousla kočka když jsem jí kapala do očí, měla nějakej hnis v očích, tak kdo ví, jestli není nemocná.

lusye
14. led 2010

holky, tak jsem zpet. Ja vubec nevedela, jestli me bude i prohlizet. 😕 No a delala mi utz a dopadl dobre, pry bezva, mam to krasne ciste a nic tam nezustalo. 😎 Alespon nejake dobre zpravy. Stale krvacim, rikala, ze bezne to byva tak 14 dnu, takze za tyden me chce opet videt. Se mi zda, ze mam nejakou zvysenou peci 😀 Ale jsem rada. No pulku dotazu jsem zapomnela, takze za tyden. Jinak vim, ze nejsem ojedinely pripad, konci tak 20%. Ms ma dorazit za 4-6 tydnu. Prodelavam normalne sestinedeli. 😕 Snazeni doporucuje po 3-4 ms. Pry mi to utece. Hihi, no uz tyden. 😉 Fakt si se mnou pekne povidala, jsem s ni moc spokojena. Jo a uz me tam uplne znaji, nemusela jsem davat ani prukazku pojistence a vedeli hned jmeno. 😉

lusye
14. led 2010

liptonek, ja mela revizi v 9 tydnu a mimi odpovidalo 7 tydnum. 😔 Takze jsem byla na zacatku. Ale i tak me to vzalo a manzu taky. Uz jsme povidali brisku a proste se tesili. Vsak to znate, holky. 😔
To si mela narocne, jetsli si rodila normalne, uff. To muselo byt silene. 😢 Takze ti to vyvolavali? Jsi silna! Drz se!

hadonoshka, ja kolem Vanoci sledovala tve albicko a moc ti fandila. No bohuzel. 😔 V te dobe me ani nenapadlo, ze se tady setkame. No jo jsou ty nase cesticky pekne klikate. 🙄 Ale urcite bude lip! Ja se tak tesim na snazeni. 😵
Jinak s bolesti kolem ms ja jeste neporadim, musim se k ni teprve dopracovat. 😉

liptonek
14. led 2010

Lusye - tak hlavně že jse vše v pořádku! A opravdu vydržíte ty 3-4 MS?
Bylo to hodně náročné. Celou dobu vše bez problémů a ve 20tt jsem se z ničeho nic otevřela. Nikdo nechápe proč. Takže šupem do nemocnice, kde mě ještě zašili a ládovali lékama na zastavení kontrakcí. Bohužel to to nepomohlo. Začla jsem krvácet. Tak mi ten steh zase povolili a řekli, že už to zadržet nejde. Takže jsem se vrátila na pokoj a čekala kdy začnu rodit. "Naštěstí" už to pak trvalo asi jen 3 hoďky a bylo po všem. Kdyby to aspoň moh člověk celý zaspat a nevědět o tom... Ale já si teď pamatuju každej detail a nejde to z hlavy ven. ☹

lusye
14. led 2010

liptonek, ted jsem rozhodnuta, ze ty 3 ms pockame. Mozna 2, ale min urcite ne. 😉 Ani manza by mi to nedovolil. 😉 Vy chcete vydrzet kolik ms?
Hmm, to muselo byt moc narocne. A mimisek byl moc malinky na to aby to zachranili? 😔 Jestli se ti nechce odpovidat, tak chapu. No ja jsem fakt vdecna za tu narkozu, ze jsem nic nevedela. A vzbudila se a bylo po vsem. Sice jsem se koukala na netu na videa, jak se dela potrat. 😖 Zajimalo me co se mnou provadeli. 😅

liptonek
14. led 2010

lusye - nám řekli, že máme čekat půl roku. Ale asi tak dlouho čekat nevydržíme. Navíc mi každej říká(krom doktorů) ať začnem dřív, dokud je to tělo nabuzený. Aspoń bych se mohla vyhnout umělýmu oplodnění. Takže to vidim tak na duben. Což je 4. měsíc. Ale kolik do ty doby bude MS, buhví.
Mimi byli dvě. ☹ Zachranujou se od 24tt. Já byla ve 22. Takže o dva týdny. Ale na druhou stranu si zas říkám, že i kdyby ty dva tydny ještě vydrželi..asi by to bez nasledku nebylo. Takže at to zní krutě... lepší, že to skončilo v tom 22. Netrápili se....

lusye
14. led 2010

lipton, no teda a jeste dve mimi. 😔 😔 Je to smutne. Ale i prestoze to moc boli, se na to dokazes divat objektivne a realne, ze by to stejne nebylo dobre. 😢
Ja co cetla tak i holky co meli potrat v pozdejsich tydnech do toho sly znova po 3 mesicich, pul roku je zbytecne hodne a jen by ses trapila. Taky nevime, kdy se zadari. 😅
Ale stejne verim, ze se nam brzo zadari mit zdrave miminka!!! Proste to musi vyjit!!! 😵 😵 😵

martasl
14. led 2010

ahoj holky.Tak mi p´dorazila MS 😀 😀 Zatím teda jen tak pozvolna,ale do rána to bude určitě naplno.Konečně.ještě tak 1,maximálně dvě a hurá na to.Ikdyž dnes manža má přijet,a asi se těšil,že bude konečně nějakej sex.Naposledy to byla snad 2.12.pak jsme už na to neměli myšlenky.
holky,já jsem si dala 2-3MS.Koncem března bych to chtěla zkusit,pokud zrovna nebude MS.Myslím,že ty 2-3 jsou akorát.Taky to spíš záleží,jak na tom budete psychicky,samozřejmě i partner(nějak tady na ně zapomínáme,že ne tom asi taky nejsou s psych.moc dobře,jen to umějí lépe maskovat)a zdravotně.Prostě,když budete vnitřně vědět,že by to šlo,tak proč ne,že?? 😉

lusye-to je bezva,že máš tak úžasnou doktorku,že je ochotná si s tebou popovídat.Můj doktor je taky dobrej,ale je vidět,že má moc pacientek a je rád,že stíhá.

martasl
14. led 2010

liptonek-já jsem to měla taky jako ,,normální porod" ,s bolestma a tak,ale neotvírala jsem se,tak mě po hodině na por.sále museli uspat.A jsem ráda,že nic nevím,nevím,jestli bych zvládla vidět vše.Ale oni se snažej,aby nebylo nic vidět,ne??Ale i tak,to vědomí,že víš,že ti je berou.... ☹ ☹ Já když jsem se probrala,tak jsem byla n na zhroucení,že mám prázdný břicho-děsnej pocit,když se ,,propadne"

lusye
14. led 2010

marta, muj manzel z toho byl smutny moc. 😔 Ale byl z nas ten statecnejsi a jeste se pak bal o me, jak me odevzdal v nemocnici. Jsme na tom oba stejne, chceme se co nejdriv snazit o dalsi tentokrat uspesne tehu. Ale on respektuje nazory lekaru s tim, ze mame 3 mesice pockat. No tak ho do te doby budu zdrave krmit, at mame nachystane super spermouse. 😉

lusye
14. led 2010

martas, jinak v teto situaci samozrejme gratulace k prvni ms!!! 😵 Za 3 mesice ti gratulovat nebudu. 😀
A jak ti mimi vyndali? To delaji cisar? 😅 😔

martasl
14. led 2010

ne,normálně.když jsem byla při vědomí,tak jsem tlačila,hekala a řvala bolestí.aůe když viděli,že to fakt nejde,tak mě odvezli na sál.byla jsem v 16tt,takže miminko bylo malinký.Podle toho,co mi doktor říkal druhý den při vizitě,tak to doslova a do písmene vyrvali.Nebylo v celku.Někdo tady psal,že koukal na video z potratu.To bych nezvládla to vidět.Když si představím,co udělali našemu miminku.....

lusye
14. led 2010

martas, ja se na koukala. 😅 Hmm, ja se divala na potrat ve 12tt. Bylo to tam fakt dobre okomentovane. Me to zajimalo, jak to probiha a co se pri tom deje.
Chudinko, taky sis pekne uzila. 😔 Tak to ja mela podle vas jeste tu lepsi variantu a taky driv.

martasl
14. led 2010

Myslím,že jsme si užily všechny.Ale čím delší těhu,tím horši trauma.Něco takového bych už opravdu zažít nechtěla.Smekám před ženskýma,co to prožily vícekrát.Myslím,že bych to nezvládla.Já mám doma dvě holky,tak jsem musela taky myslet na ně.

lusye
14. led 2010

martas, ja si taky nedokazu predstavit to jeste jednou prozivat. 😔 😔 😔 To by me optimismus asi nadobro presel.
Urcite mas doma sikovne holky. 🙂 Ja jeste nemam nic, ale verim, ze se taky dockam. A predchozi tehu jsi mela bez problemu?
Me prislo po prichodu z nemocnice hrozne, jak mi vse doma pripominalo tehu. Tehu caj, knizky, casopisy, tehu vitaminy, obrazek z utz, testy, ... Musela jsem uplne vse schovat. 😢 Jak cas bezi, tak je fakt lip. Takze "Cas je nejlepsi lekar".

martasl
14. led 2010

Jo,předchozí těhotenství v pohodě.U prvního jsem ani nevěděla,že jsem těhu.Zvracela jsem jen jednou(a to kvůli bezdomovcovi,co nám vlezl do obchodu-děsně smrděl) a jinak ne.Přibrala jsem 11kg.Jen mi trochu tvrdlo břicho,tak jsem od 5 měsíce byla na neschopence.
U druhýho to bylo bezva.Měla jsem perfektní vlasy i pleť.Přibrala jsem teda jen 2kg(neměla jsem vůbec hlad),měla jsem malí břicho a vůbec jsem se cítila bezvadně.Taky jsem zvracela jen jednou.A vůbec jsem neměla problém se zácpou.
Tohle těhu-tak to mi bylo děsně zle.Hrozně se mi motala hlava,bolela mě a byla mi pořád zima.Zvracela jsem asi 3krát za sebou a brutálně se mi motala hlava a měla jsem průjem.Prostě úplně jiný.A dopadlo to špatně. ☹ 😠 Ale zase to ber tak,že jsme každá jiná a každá to těhotenství prožívá jinak.

martasl
14. led 2010

Já jsem měla už ve skříni nějaký věcičky,co sourozenci po děckách vyklízeli,tak byli rádi,že to mají komu dát.Takže úklid toho všeho byl taky mazec a nervák.Už mi doktor ten den,kdy mi bral krev dal tu dárkovou krabičku pro nastávající maminky.Nemohla jsem se na ni ani kouknout.Utz mám taky schovanej v noč.stolku.Občas na něj kouknu a pobrečím si.Ale to máme asi každá stejně,co?? ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru