Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

dashii
13. bře 2016

@jana088 To je mi moc lito, neprijemny zazitek :/ Ver, ze bude lip. Telo se za par tydnu vzpamatuje, psychika taky a urcite se pak brzo i zadari a vse bude ok 🙂 Doktori si te jiste uz ohlidaji.
Jinak sestinedeli dodrzuji, jeste dva tydny :D Moje dr mi doporucila s otehotnenim pockat tak 3 mesice, tak uvidime co kdy bude 🙂
A do prace jsem se vratila po 14 dnech nemocenske.

dashii
13. bře 2016

@marcat Tak parada, urcite bude vse v poradku 🙂

dashii
13. bře 2016

@motylek01 Ja v obdobi ovulace spinila velice maloucko, skoro vubec, to bylo zrovna po 14 dnech od revize a ze ovuluju mi oznamila dr na kontrole 🙂

sukynecka01
14. bře 2016

Holky ja v cervnu rok po revizi a pořád nic co vy??které to vyslo která se snazi

im4fun
14. bře 2016

@sukynecka01 ja byla na revizi v dubnu a behem par dni rodim. Takze to jde, neboj

sukynecka01
14. bře 2016

@im4fun min rok v dubnu jo si zapadla rychle ja nic.pořád.kruci.skoro rok

jana088
14. bře 2016

@dashii tak uvidím snad uz nepřijdou komplikace a budu moci do týdne do práce a odjet pryč. Tak já se zeptám ještě svoji gyn na to sestinedeli. Ty jo ale asi nám z toho klepne. Od ledna skrze problémy nic nebylo a to je mazec. 😢 jinak s tím dalším pokusem pockame. Nebudeme se snažit. Moc se na to necítím a než jsme otěhotněli, tak jsme plánovali dovolenou. Tak si to užijeme a pak třeba na podzim. Je tam totiž ten virus Zika a zase respekt z toho mám velký. Takže raději i potom pockame. Ale fakt si stejně nedokážu představit, ze bychom zase měly nějaký problémy.

dashii
14. bře 2016

@jana088 Jiste brzo zacnes myslet pozitivne a nepripoustet si neco spatneho, rikat si, ze uz bude jen lip. U nas taky dlouho nic nebylo, nemoce, revize, znova nemoc manzela, sestinedeli, ale o to vic se tesime az to pujde :D .. Chce to prijit na jine myslenky, nemyslet na to co bylo, uvolnit se a jiste se zadari az se budete na to opet citit. Taky si nedokazu predstavit, ze by se neco takoveho melo opakovat, ale je to zivot, musime ho brat tak, jak nam to nadeli. Vyberte si peknou dovolenou a po ni vse pujde jiste snaz 🙂 Ziky se taky bojim, ale kdo vi zda nekam letos pojedem, vse je jeste ve hvezdach.

jana088
14. bře 2016

Holky jak moc jste krvácely po revizi. Jsem mela den a půl klid a ted mi začaly zase dost bolesti v podbřišku a dost krvácet. Nevím ale co je normální.

dashii
14. bře 2016

@jana088 Po revizi takove slabe krvaceni, po par dnech jen spineni.
V nemocnici mi rikali, ze pokud budu mit velke bolesti, budu hodne krvacet nebo bude teplota, musim okamzite do nemocnice. Ja bych asi pockala do zitrka a kdyby se to nelepsilo, zavolala bych do nemocnice. Mohl v tobe zustat nejaky "zbytek", ktery tam spati.

jana088
14. bře 2016

@dashii děkuji za info. Mne z toho fakt klepne. Jako plod a váček jsem vyloučila ještě před zákrokem, takže to jen docistili, tak domu, ze dobře. Uvidíme no ☹

dashii
14. bře 2016

@jana088 Jsou to nervy, ale drz se. Je fakt, ze bricho mne bolelo taky, etapovite. Pokud se ti ale cokoliv nebude zdat, radsi zajdi k doktorovi. Za pripadne jine komplikace to nestoji.

soyevita
14. bře 2016

@sukynecka01 ahojky,já byla v srpnu 2015 a v červenci 2016 budu rodit.Takže to určitě jde.Pila jsem čistící čaj.A věřila jsem,že otěhotním.A to je v mém věku prý jen 12℅ úspěšnost 😉

gajuska86
14. bře 2016

@jana088 Já byla na nemocenský měsíc. Ani ne tak kvůli zdravotní, ale spíš jsem se z toho musela dostat po psychický stránce 🙂 Z toho viru mám taky strach, v létě chceme jet na dovolenou do Chorvatska, tak doufám, že tam to nehrozí :-/ Jojo, pokud budou velké bolesti s teplotou, tak do nemocnice. Já krvácela slabě asi první tři dny a pak jsem jen trochu špinila. Pak asi za týden, jsem zase trochu zakrvácela, hold se pořád čistíme.
@dashii To je pravda, to otáčení stránek je moc namáhavý 😀 Chtělo by to někoho, kdo by nám je otáčel 😀 No, začala jsem teď první cyklus užívat gynex, tak doufám, že mi to třeba trošku upraví, tak uvidím 🙂 Jak pokračuje červená mrška u tebe, už je to dobrý? Mě ten kontryhel strašně chutná, kdyby se mohl pít pořád, tak si klidně dám šálek každý den 😀
@sukynecka01 Já jsem po revizi od října a zatím stále taky nic :-/ Ale věřím, že se nám všem zadaří 🙂

jana088
14. bře 2016

@dashii já doufám, ze to je normální. Chci v pondělí uz makat. Hlavně bych musela zase na ambulanci a to je na X milion hodin čekání a zase cesta autem 30km tam a zpět. Ale pokud asi nejsou horečky, tak je to asi normální.trpim na dost silné MS bolesti, takže fakt nevím co doktoři berou pod pojmem jiná bolest než Při MS :(

jana088
14. bře 2016

@gajuska86 já pravé nevim ji bych poznala, ze je něco špatně. Jinak ta dovo, my zvažovali změnu destinace, ale co jsou prognózy, tak v létě to ma byt i v Chorvatsku a Itálii. Ale je paradox, ze v Dominikánské republice kde by to mělo byt nejhorší, tak ani neví ze se něco děje a Evropa z toho žije.

soyevita
14. bře 2016

@jana088 Já bych se toho zase až tak nebála.Jak píšeš,v některých zemích o tomto viru ani nevědí.To by člověk nesměl snad ani dýchat 😉 Pokud budeš mít velké bolesti,tak se na ambulanci určitě ukaž.Tím nic nezkazíš.

jana088
14. bře 2016

@soyevita no kdybych věděla co je normální. Mám pichani v podbrisku, ale den a půl po zákroku bez bolesti a krvácení ustalo, a teď zase začlo a toto. Ale asi se ta dělohy musí nějak stáhnout, jelikož na horečky netrpim, tak pro mne to není ukazatel. Ze ještě nikdo nevymyslel detektor bolesti 🙂 no asi tomu dam čas.

dashii
14. bře 2016

@gajuska86 Ale zase kdyz jindy stranky otaci treba vitr, tak se taky pekne vztekam :D
Tak to jsem zvedava, zda ten gynex bude mit takovou silu, bylo by to fajn. Lepsi mit cyklus trochu pod dohledem a ne aby si delal co chce 🙂
Teoreticky o mrsce ani nevim, jen kdyby nebyla tak cervena 🙂 Jsem prekvapena, ze me neboli podbrisek 🙂 No kazdy den by se mohl pit, ale to si radsi nechat na pozdeji 🙂

dashii
14. bře 2016

@jana088 Tezko takhle rict co je normalni. Uvidis jak to bude vypadat v dalsich dnech, urcite to bude lepsi, deloze chvili potrva nez se vrati do puvodniho stavu.

soyevita
14. bře 2016

@jana088 No to je těžký,já jsem krvácela a měla bolesti 3dny,pak už jsem jen špinila.Za 14dní jsem začala krvácet znovu 3dny,myslela jsem,že je to už menstruace a pak za 10dni znovu,ale 5dní.Žádné extrémní bolesti jsem neměla.Spíš se mi často točila hlava.Další měsíc už to bylo v pořádku

jana088
14. bře 2016

@soyevita
@dashii
Ale kdyby šlo o něco vaznejsiho, projevilo by se to do 5dnu? Chystám se pracovně pryč na tři dny, ale budu tam mít 25 děti a neexistuje, aby se tam něco přihodilo, proto jsem tak nervózní.

marcat
14. bře 2016

@jana088 ja prvni den po revizi myslela ze pojedu zpet do nemocnice, ale s dalsimi dny bylo lip a lip. Brisko pobolivalo lehce, takova nejaka bolest pripominajici ms.. ta pomalu odchazela. Ale krvacela jsem asi tyden a potom dalsi tyden silne spineni. Jakoze fakt silne. Az jsem z toho byla uz nestastna. Ted tri tydny po revizi vypada, ze uz je vse ok, snad 🙂

gajuska86
14. bře 2016

@jana088 Já doufám, že to s tím virem nebude tak "horký" 🙂 Já si myslím, že se z toho dělá v televizi a v médiích moc velký "haló. Nebo je to všechno pravda, nevím. Ale je pravda, že by člověk nemohl ani vyjít z baráku, kdyby se měl bát všeho, co se ve světě děje.
Mě taky sem tam píchlo v podbřišku, pak to najednou ustalo a pak z čistajasna ze mě vypadla sraženina. Děloha pracuje a vrací se do normálu, bude to dobrý, určitě 🙂
@dashii To je dobře, že jí nemáš tak silnou a bolestivou, to je hned lepší den, ne 😀 Já na tu MS zkouším všechno možný. Vím, že to není tak hrozný, jsou holky, který mají cykly ještě delší, ale mě to fakt už nebaví ☹ No jo, ale jde o zvyk, třeba si na to jednou zvyknu, když to teda zůstane takhle, na těch 35 dnech 🙂

dashii
14. bře 2016

@jana088 Kdo vi, kazdy organismus je jiny a projevuje se jinak. Ja se citila v podstate "dobre", ale po 3 tydnech jsem skoncila u dr s silenou bolesti bricha, skoro jsem se plazila, ale bylo to zapricineno namahou behem tretiho tydne po revizi, takze clovek tak ci tak se musi hlidat a byt na sebe opatrny. Hlavne nezvedej nic tezkeho.

dashii
14. bře 2016

@gajuska86 To ano, jen si nejak nemuzu zvyknout na vlozky, jsem zvykla na tampony :D Je fakt, ze to asi bude o zvyku, clovek je zvykly na nejakou pravidelnost, pak takove prodluzujici se prekvapeni a aby si zvykal znova, ale treba se to opravdu zlepsi a nebo aspon zastavi na te 35 🙂

gajuska86
14. bře 2016

@dashii A co teprve, když jsem měla zakázáno se celých šest týdnů koupat, to pro mě bylo utrpení 🙂 Ale vydržela jsem to 😀

dashii
14. bře 2016

@gajuska86 No s tim koupanim to je taky neco :D Nekdy mam takovou chut si napustit pekne 45ti stupnovou vanu, nebo tak nejak a zatim se taky drzim :D Ale zbyle tydny to uz asi nedam, i v tehu jsem trpela, v tech 38°, co se vsude doporucovalo jsem mrzla a po peti minutach odchazela, abych nenastydla :D

jana088
14. bře 2016

@dashii s těmi vložkami souhlasím. Těžce trpím. Ale při uz klasické MS co pak přijde to uz můžeme, ne?

dashii
14. bře 2016

@jana088 Ja to chapu, ze behem sestinedeli se maji pouzivat jen vlozky. Pri ms se jeste odplavuji posledni zbytky, tak nevim, ale tech par dnu to jeste musim vydrzet. Ono asi zalezi kdy ms dorazi, me dorazila jeste v sestinedeli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru