Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

vifinka
16. lis 2009

Ahojte, v piatok bude 8 tyzdnov od kyretaze a doteraz som nedoslala MS ☹ Nepomaha ani horuca kupel, ani cervene vino...Povodne sme si mysleli, ze od decembra sa zacneme snazit o druhe mimi...Kedy ste dostali po kyretazi MS?

janinkaves
16. lis 2009

Ahoj Vifi to by jsi měla jí k dr. pro vyvolávačku, já to dostala po prvním potratu přesně na den čtyři týdny od revize a po druhém teď přesně po 24 den od revize !

vifinka
16. lis 2009

Ahoj Janinka, chcela by som, aby prisla prirodeznym sposobom...Nie je to tak, ze ta injekcia je hormonova a potom by sme museli posunut dalsie snazenie? Mate s tym skusenosti?

vifinka
16. lis 2009

uz som vyskusala aj caj s kopru - najvacsi blejvajs aky som kedy pila...este som nasla odkaz na Muskatovy orisek - caj...Fyzický atak muškátového oříšku na tělo je tak silný, že může u žen přivolat menstruaci; ve středověku se používal k potratům....

markee
16. lis 2009

Patty,no jsem na pracáku od 29.října,po třetích narozeninách dcery jsem nastoupila. Já bych se klidně snažila i když práci nenajdu,ale myslím,že manža je rozhodnutej tak,že až práci najdu,tak se začnem snažit. Jenže problém je v tom,že práce prostě není. Já nechci jít do Billy,lidlu nebo takhle do těch obchodů. Pže když si řeknu,že je to stejně jen na chvíli,tak to určo nevyjde,prostě by mě osud dál trestal ☹ Takže chci nějakou co mě aspoň trošku bavit bude a budu se tam i těšit. Já právě myslela,třeba leden,únor zkoušet,pak to nechat být a kdyžtak pak od léta. Ale uvidíme,plánovat nechci.
Mercedesse,breč,protože ti opravdu tohle pomůže. Vyplavíš to ze sebe a je úplně normální,že na práci nemáš pomyšlení. Já bych tak brzo nešla,cítila jsem na sobě,že mi to nepomůže. Já brečela v nemocnici,i vlastně od té doby co nám řekli verdikt a já šla na ukončení. Brečela jsem pořád,doma pak dva tři dny v kuse,pak to pomalu ustávalo,ale brali mě záchvaty pláče-nárazové. Ale v klidu jsem teprva tak 14dní. To jsem brečela až teď v sobotu a chvilku. Jenže u mě to bylo kvůli MS.Já mám vždy plačící den dva před MS,tak jsem si říkala,že určo mrška přijde 😉
Janinkaves,no manža to své tetě volal,ať to své dceři řekne o těch testech. Ale opravdu říkala s takovým nadneseným tonem,že si myslí,že to 4D plus ta krev určo stačili. Jenže oni neví,že mi na ten chromozom přišli až z plodovky. Z krve vyšlo větší procento na downa,ale nakonec vše bylo OK až na ten chromozom. NO jejich boj,když to nechtěj říct těm doktorům. My je upozornili. Dnes jsem si dala její TP do kalendáře a je 21tt.Takže by to na plodovku bylo pozdě ☹
Ale stejně jsou divný. Ona byla už těhu v době,kdy jsme ukončovali a že se nás přímo nezeptali jaký byl důvod?!Vždyť je sestřenice mého manžela a nebojí se,že by to mohlo být rodové. Opravdu je nechápu.

janinkaves
16. lis 2009

Tak s čajema zkušenosti nemám jen s kontryhelem, ten jsem dřív pila od prvního dne ms čtrnáct dní a za dalších čtrnáct dní jsem to dostala ! A ta vyvolávačka je opravdu s hormonama a když jsme byli u genetičky tak nám řekla že se můžem snažit po třetích měsíčkách nejdřív, pokud to ovšem dostanu přirozeně ale já musela na potrat až ne 22tt. tak to možná řekla i k vůly tomu ! Ale k té dr. bych si zašla nebo aspoň zavolala jestli by ještě něco neporadila ale osm týdnů už je dost !

markee
16. lis 2009

Já mám vyzkoušený taky jen kontryhel a pila jsem ho stejně jak Janinkaves. Já na vyvolávačku ještě nikdy nemusela. Teď mi MS přišla krásně,přesně tak jak měla,tak jsem ráda.
Janinkaves a vy se budete snažit od kdy o nové miminko?

janinkaves
16. lis 2009

Mrkee. to jsou lidi kterým je to asi všechno jedno, ségra má kamošku mladou kočku, která když čekala první dítko tak nebyla na žádném vyšetření že se jí nechce a že její máti když ji čekala taky nikde nebyla tak ani na ulz nebyla a co by se jako mohlo stát že jo no a všechno jí dopadlo dobře a když jsem pak zjistili jak je na tom naše bříško špatně tak už byla znovu těhotná ale tentokrát asi rozum nebo strach dostala a na ten velký uz si zašla ! Ono záleží jen na člověku, mám i známou která by na našem místě nešla na potrat a nechala ho umřít až po porodu, prostě každý jsme jiný ! Ale co víš třeba je to jejich případ že prostě potrat ne a i tu plodovu třeba mají za sebou !

markee
16. lis 2009

Janin,oni většinou hřeší na to,že maj první v pořádku. My taky máme Johanku zdravou,nic jí není,nezdědila nic po manžovi ani po tchýni. Ale druhé i třetí těhu u nás nedopadlo ☹ v únoru zamlklý potrat(v 9tt) a teď ukočení těhu ve 22tt ☹ Já chodila vždy na vše co mě poslali,ničemu jsem se nebránila. Teď půjdu na odběr placenty,z čeho mám strach.Ale prý to nebolí,prý je to jak plodovka. Uvidíme. NO prostě až otěhu,tak mě budou hlídat od samého začátku.

janinkaves
16. lis 2009

Markke já bych klidně hned, ta představa mi nečiní žádné problémy ale zase už toho bylo tento rok moc a všude samá chřipka a nachlazení (to prý byl důvod Ríšové vvv) tak to necháme tak asi až na konec února března a necháme to osudu už žádné hleny, grafy ani čaje atd. prostě až to bude tak to bude, sice dr. chtěla abych to nechala půl roku ale tak jsem se na ni nešťastně podívala tak řekla že vlastně to můžem nechat na ty tři ms (to vychází do konce ledna pokud nebudu mít zdravotní problém) a pak to nechat přírodě že ta nejlíp ví co je nejlepší tak jsem s ní souhlasila 🙂 a už se na to těším, já teda strašně nerada na něco čekám ale jak už jsem psala čím dýl budem jen tři tým víc budeme mít čas jen na Filípečka, tak to beru z téhle stránky 😀 ! A vy máte v plánu kdy to znovu zkusit ?

janinkaves
16. lis 2009

To mě taky pohlídají i když na odběr se asi nenechám pokud bude první uz v pohodě, Ríšovi se totiž neprokázalo nic přes krev i uz ve 12 byl vpohodě i plodovka taky dobrá a kardioložka se vyjádřila že naše genetika ještě není tak dobrá aby odhalila vše a jak ona to vidí tak to dobré nebude a to říká s čistým svědomím takže nám bude záležet na uz ve 12tt a dále !

markee
16. lis 2009

Janin,aha.
No u nás jsou ty chromozomy,takže oni potřebujou odběry na to. Já už nechci začít potrat-porod v tak vysokém stupni těhu. Je to hrozný ☹
My máme tři měsíce od toho 8.12.,ale letos už nechci. Dvě hrůzy za letošek stačí. Myslela jsem od toho ledna,ale myslím,že manža je fakt v sobě rozhodnutej,že až najdu práci ☹ Takže si plány nedělám,pže ta práce tu opravdu není ☹

janinkaves
16. lis 2009

Já už to taky nechci zažít, mi máme 27.11. šest měsíců a to už mám za sebou i druhý potrat naštěstí nebo na neštěstí hned v začátku a mamža je taky trošku divný že už radši žádné další mimčo nechce že když mě viděl v té nemocnici teď tak mu to za to nestojí ☹ ! Ale o něj strach nemám nějak ho zpracuju, pořád mu opakuju že to stejně neovlivníme jak to dopadne nakonec může vše dopadnout dobře pěkně dětičky vychováme a pak se nám některé třeba přerazí v autě nebo ufetuje, na každého v žívotě něco čeká a je jen na něm jak se k tomu postaví a vyrovná se s tím ! Některé věci prostě nejdou ovlivnit a vzdát se vidiny dalšího děťátko tak to ani náhodou !!

markee
16. lis 2009

Týjo,taky dva během letošního roku? No to tě lituju,vím jaké to je. Já právě tu první revizi měla v 9tt(6.2.na mé třicátiny ☹ )Nejdřív,že tam mimi je,ale není srdce.Za týden zas nebylo srdíčko,tak mě poslala do nemocnice a tam mě chtěli vidět ob dva dny na utz. Na třetím utz řekli,že další den jdu na revizi(právě toho 6.2.),že tam prostě není život ☹ . Počkali jsme na dvě MS a šli do dalšího,zadařilo se hned(7.4.PM),ale 8.9.jsem potratila(umělé přerušení těhotenství z důvodu genetické vady).TP bych měla 12.1.2010 ☹

janinkaves
16. lis 2009

Já potratila v prosinci na silvestra uplně v začátku jen těh test byl pozitivní ani jsem nestačila jít k dr. v únoru už jsem držela další pozitivní test a vyvolaný potrat proběhl 27.5. pro těžké VVV srdce a na konci září po třech MS jsem držela další test, na záčatku října mi to ve čtvrtek potvrdila dr. v pátek jsem začala špinit tak jsme jeli do nemocnice kde jsem ležela týden na pozorování, právě byl vidět v ten pátek jen váček, další úterý už bylo děťátko i se srdíčkem a hcg dobrý ale udělal se mi hematom tak si mě tam nechali ještě do pátku a to bylo taky všechno v pohodě srdíčko bylo, mimčo větší, hematom menší jen hcg ne uplně ideální ale pustili mě domů že mám ve středu přijít na kontrolu a to zjistili že mimčo vyrostlo od pátku jen o jeden mm. není žloutkový váček ani srdíčko a hcg se zvýšilo jen o tisíc jednotek a měo býtl alespoň o čtyři tisíce takže jsem tam už zůstala odpoledne jsem šla na revizi a večer domů ☹ ! Já měla s Ríšou termín 7.10. a taky jsem ho pěkně probrečela 😔 ! Je to hnus že se dějí takové věci, nemáme to lehké ani jedna, fakt jsem ráda že mám toho chlapečka, že vím že nikdy nepotratí, mojí mamce je z toho hodně těžko neřekne mi to ale vidím to na ní a ségra ta se pro jistotu rozhodla že žádné děti ani nechce když ví co se mi stalo, jen doufám že jí to přejde nějaký synoveček by se hodil no i neteřinka !

patty1
16. lis 2009

Achjo holky,
jak vás čtu, je mi to moc líto, co se vám stalo, musíme toho vážně někdy vydržet až moc... 😒
Přeju vám, aby se vše v lepší obrátilo, věřím, že se snad všechny dočkáme zdravým miminek a i když s sebou to špatné poneseme stále, tak nás to snad nějak posílí na všechny další boje.. 😖
Já mám dneska náladu jak na houpačce, teda většinou bídnou, uf, no snad bude i lííííp!

janinkaves
16. lis 2009

Jo Patty já tomu taky věřím 😀 !
Představte si co mi teď udělal Filda, mi se učíme na hrnec, ale on to pořád nechce pochopit a podle psycholožky co chodí k nám do klubu se mnou hraje hru kdo z koho, tak já už jsem dneska vypěnila a nechala ho po sobě i vyprat slipečky a on pak chvilku létat jen tak na holo a já že už jsem ho dlouho neviděla tak jdu potichu hledat a on seděl na hrnečku, vyčůral půlku a chtěl to vylét do záchodu tak jsem mu už jen pomohla aby to nevylé vedlel, prostě frajer, sám si podal stoličku, rožnul si, sedl si na hrnec, vyčůral se, vylél to do záchodu, spláchl, zhasl a uklidil stoličku, jsem na něho pyšna jako kdyby dostal nobelovku láska moje 😀 ! Snad už to teda konečně vezme v potaz nebo už to trénujem půl roku a vypadá to že jsem na něho šla celou dobu špatně, on si to prostě udělal sám po svém, co by mi to oznamoval 😀 ! Holky loučím se a jdu dělat malému večeři pa

eliska_v
16. lis 2009

Ahojky holky moje! 😉
Tak jaký jste měly víkend? My byli s manželem na chaloupce a užívali si sami sebe!
Byl to hezký víkend!! 😵 😵

Jinak holky mám dotaz, vůbec nevím teda co to může být!! 😕 Bolí mě už 4 den břicho jako na MS, ale MS skončila, takže to je blbost!! 😅 No a na ovu mi to příjde brzy!! 😒 Tak fakt nevím!! 😖

dablikolik
16. lis 2009

Ahoj holky mě už tři dny bolí podbřišek jakoby pod pupíkem a dnes i jako na vaječníkách. Jsem 22DC po první porevizové MS, ale MS dostávám tak 34Dc. Léčím se jako při zánětu močáku a jinak ve středu na gyndu ach jo

horalka021
16. lis 2009

Ahojky!

janinkaves: tak jsem si přečetla tvůj příspěvek z 15.57 - hlavně ten třetí odstavec a moc mi pomohl 😵 😉

jestli všechny vady, co mudrové "vykoumali", jsou fakt opodstatněné a x-krát podložené, tak revize je asi vhodná, ale jinak nevím, mám kolem sebe dost lidí, kterým vyšly špatně testy, dokonce jedna měla mít slepé, příp. hluché a ještě dále postižené děcko, tak se díky mudrovi objednala na nějaký "spešl" UZ v Budějkách a tam nula, nula, nic a má dnes skoro tříleté zdravé dítě...

já pořád čekám a čekám na první porevizní periodu, dnes jsem 20. den, tak že by tento týden? jinak jsem měla cyklus jak hodinky 😅

vifinka: většinou se zřejmě píchá Agolutin, no, věru toho tady mám haldu, co zbyl po stimulaci😝

při mém prvním těhu jsem neměla naštěstí žádné obtíže, žádné zvracení, malátnost, vyčerpanost apod. - prostě pohoda, klídek, leháro, až na konci otoky, ale ty se dají přežít 😀

gambrinuska
16. lis 2009

Ahoj děvčátka, měli jsme v čudu comp, tak dočítám až dnes. 😒
Dneska máme přesně 14 dní od revize, smutné to výročí, byla jsem 1.den v práci a to 3 týdenní válení je znát na těle, musim se dostat do pohybu, jinak za chvíli neprojdu dveřma. V práci to ušlo, ale nějak nesnášim ten soucit, chce se mi hned bulet a to mezi lidma fakt nesnášim☹ , nejradši někde v koutku sama.
Pobolívámi trochu podbřišek jako před ms, ale zdá se mi to brzo, jinak fyzicky OK, psychika je horší, jsem ráda, že v těch změnách nálad nejsem sama, občas mě to přepadne a je mi pěkně hnusně a do breku, nikdy jsem tak ubulená nebyla, jsem stále nějaká přecitlivělá, doufám, že se dám zas do kupy.

gambrinuska
16. lis 2009

Holky snad ten rok 2010 bude pro nás veselejší, dyt ta smůla nás už musí pustit.
(nám se ke všemu rozbil kotel-před Vánoci úžasná investice-dárky nebudou, ségra bourala-naštěstí jen plechy,a umřela nám adoptivní jako babička) Když se to sere, tak ve velkém 😠 ☹

markee
17. lis 2009

Dobré dopoledne,
Gambrinuska,snad nás ten rok 2010 mile překvapí. Já to nechci zažít znovu ☹ Ale vím,že příroda si prostě udělá co chce. Snad už se ty chromozomy umoudří a správně se složí 🙂
Já jdu poklízet,za chvilku přijde finanční poradce,chce něco podepsat 😒 A k obědu jsem včera udělala švestkové knedlíky. Já budu mít vařené kuřecí maso v parním hrnci-držím dietu,pže jsem jak hroch 😅

andi2
17. lis 2009

Ahojda jo holky snad už máme tenhle rok vybráno a příští nás překvapí. 😉 Tak to já co jsem všechna kila přibrala letos při stimulkách tak mám dole.A na Ket v lednu jdu bez hormonů tak bych nic přibrat neměla.Tak jdu taky něco dělat dneska mám volno ale venku je zataženo a to vypadalo že bude hezky. 😉

mateta888
17. lis 2009

Ahojky holčiny 😵
Tak nejdřív nic a ted vás tady už skoro půl hodky dočítám, vy jste teda kecalindy. 🙂
Určitě nám 10 přinese štěstíčko a všichni se dočkáme. Je pravda, že se teda ještě vracím co jste včera probírali 😅 , že když jsem čekala malou tak mě ani nenapadlo, že by se mohlo cokoliv stát a nebo porodit dřív. A naopak jsem byla ráda když mě čekal utz že jsem toho čamrdu tam viděla, kvůli kterému jsem zvracela až to nebylo lidský. 😒 Ale co no, známá si řekla, že ted otěhotní a otěhotněla, byla už i na crenigu a strašně mi tvrdila že je to absolutně zbytečný co by se asi tak mohlo stát. Jí se nic takovýho nestává a že ten screnig je zbytečný že je na dawnov syndrom.
Tak jsem vlezla na net a máš snad všechny možný srdeční vady a několik druhů rozštěpů. Tak jsem jí to říkala a tak mi řekla že je to možný že k tomu dostali papíry, ale ještě si je nečetla. 😠 Jako nikomu nic zlýho nepřeju ale když to bere tak jak to bere a mává s celou rondkou tak mi je z toho pěkně namýchle. 😠

Jinak něco pro bovavení. Nesnesu syrový maso. Dneska peču husičku a malou jsem musela zabavit, protože jak jsem to oplachovala a solila a dávala cibulku tak celou tu dobu a bylo to vážně nekonečný tak jsem zvracela vedle do předem připraveného kybléku 😝 . No mazec, to nevím jak zvládnu v zimě zabíječku a to míchávám krev, to nerozchodím. 🙄 😒
Já co jsem přestala chodit cviřit tak už by to zase chtělo, ale paní dr říkala až po 3 měsíci tak už se těším zase na pilates je to fakt poznat, tělo je hned trošku pevnější. A v prosinci mě čekají narozky tatky, první narozky synovečka, pak má moje beruška a za 4 dny pak budou vánoce a sladkýho no mazec, ještět že mám zvracecí dietku 😅 . Už aby ten prosinec byl za mnou. Aby toho nebylo málo tak těsně před simčinýma narozkama mě čeká genetika ach jo to bude jízda. 🙄 😖 .
No holky moje tak se držte budu na vás jukat dneska jdeme na 40 k švagrovy, a jetady pěkně hnusně tak se nenechte tím počasím otrávit, mě to moc nejde 😅

mateta888
17. lis 2009

jsem zase rozepsala koukám 😅

horalka021
17. lis 2009

Hezký sváteční den!

andi2: jak na KET bez hormonů? to jde? u nás to mudr musí být jištěné ze všech stran, takže Estrofem, Agolutin, Pregnyl a po KETu taktéž až do aleluja 😕

mateta888: klidně zvracení od rána do večera bych brala + cokoliv dalšího jiného, kdybych věděla, že u nás mimi zůstane 😔 🤐 abych pravdu řekla, tak jsem se na to i "těšila" a stejně u prvního těhu nic nebylo i např. žádné pachy, jídla, prostě vše při starém 😅

andi2
17. lis 2009

horalka- no dr.mi řekl at prostě příjdu 12den ms takže brát žádný hormony nebudu.Já je když jsme byly na iui taky nebrala jenom ten Pregnyl protože jsem měla sliznici ,ovulaci i hormonální profil v pořádku.No snad to bude ted taky v pořádku po tý revizi.No radši si tu ovulku budu kontrolovat testíkama.Je to Ket vlastně v přirozeném cyklu.Tak uvidíme na Ketu jsem ještě nebyla.A po Ketu určitě Utrogestan . 😉 mateta-teda třeba to přejde ono do toho 3měsíce to je nejhorší. 😉

mercedesse
18. lis 2009

Ahoj holky, tak jak je. Já včera a v pondělí nebrečela heč 🙂 . Teda ne že by se mi nechtělo, ale vydržela jsem. No snad se pomalu dostanu do normálu. Včera to byly dva týdny od revize. Proboha snad tenhle psycho stav nemůže trvat věčně, ne.
Mateta: Já bych klidně zvracela jak alík. Mě u těhu taky vůbec nic nebylo, až mám pocit, že to bylo to, co bylo špatně. Jestli u dalšího nezačnu zvracet nebo mi nebude aspoň zle, tak se zblázním strachy.

katyna6
18. lis 2009

ahoj holky,hezké ráno přeji 🙂

tak jsem vás aspoň zhruba dočetla...

meteta.to zvracení bereš zodpovědně,koukám 😉 😀 😀 .Ale já bych brala i to,teď jsme podnikla určité kroky ke štěstí,tak snad brzy napíšu pozitivní zprávičku 😉 😉 😉

mercedes-ty smutný chvilky ještě asi semtam přijdou,ale budou míň a míň...a pak,až znovu začnete pracovat na miminku,zase budou myšlenky jinde.Zapomenout asi nejde,ale bude to bolet pořád míň....tak se drž,kočko! 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru