Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andi2
13. zář 2010

@martasl tak to je na nic kord když bereš clostík.Každopádně hned jak bude manža doma využít toho člověk nikdy neví. 😉
@ravie já už se sama sobě divím no ale ještě máme 1 pokus tak proč toho nevyužít a kord když to bude lépe podchycené a otěhotnět můžu.Dneska jsem byla na konzultaci na hematologii a žádná nebyla ohledně jak před ivf a po ivf nabral mi krev a až dle krve a výsledky mi urychleně pošle domů.Ale dneska jsem poprvé brečela při a po odběru krve přes 4 hodiny tam čekám takže jsem vůbec nepila a sestra nemohla najít žíly tak mi brala ze zápěstí no bolest jak...já myslela,že už mi nebudou brá krev když ji brali minule ale dr.mi děkoval za zprávu z genetiky.Strašně moc si přeju aby se to povedlo už až do konce no jo přát si můžem žejo?

ravie
13. zář 2010

@martasl Mati buď v klidu, já mám chlapa pořád poruce a taky to nikam nevede, takže...u vás to je alespoň o té vzácnosti 😉Chlapi to mají tak jednoduché!!
@andi2 tak snad se teď sejdou všechny pozitivní náhody a vyjde to! Hlavně ať jsou všecky výsledky dobré.
Já dnes volala dr. o žádanku na cvičení podle Mojžíšové (už jsem na něj chodila) a byla tak děsně příjemná do telefonu, že jsem měla chuť jí nadat! 😕 no, ale tak taky to nemá lehké....

ravie
13. zář 2010

Jo holky a ještě perlička! Jak jsem teď fičela v těch ovu testech (kus za 15 korun), tak mě fakt "nadchly"! když se mi objevil konečně pozitivní, tak jako celkem to sedělo podle BT a i tak pocitově...no ale udělala jsem si ho jen tak cvičně za dva dny znovu a byl taky pozitivní!! To je teda dost divné, protože dříve to bylo vždycky jeden den- slabá čárka pak silná pak slabá pak žádná...a teď za dva dny opět pozitivní 😖 no je to nějaké divné, když to má zaznamenat zvýšení hormonu před ovulací. A dvě ovulace jsou dost unreal! tak jsem z toho jelen! 😒

andi2
13. zář 2010

@ravie já ted měla ovu testy pozitivní od 13dc-18dc a dneska 21dc už ta druhá je slabší.A myslím,že bude slábnout a pak bude ms.Nevím ale myslím,že to lh v druhé polovině cyklu být musí . 😖

andi2
13. zář 2010

@ravie my tady řešíme ovu testy a je nám to k...Hele a na tom horm.profilu jsi byla?

fram
13. zář 2010

@andi2 tentokrát to vyjde, uvidíš. Musí!!
@ravie já když zkoušela ovu testy, tak vždycky, když byl pozitivní, tak už jsem si další den nedělala a spoléhala, že ovulace do 24h bude. A když jsem ovu zkusila poprvé, protože se dlouho nedařilo, tak jsem otěhotněla 🙂 Škoda, že to špatně skončilo.

ravie
14. zář 2010

Ahoj holky
@andi2 no jako LH máš jako v těle pořád, ale před ovulací jeho hladina stoupne natolik, že ho umí rozpoznat test, ale pak by zase měla hladina klesnout a počítám, že po skutečné ovu by se už neměl objevovat pozitivní...je to čudné! Na hormonálním profilu jsem nebyla, chtěla jsem se na to příležitostně zeptat dr. až k ní půjdu nebo když se nám nebude delší dobu dařit. Mi připadá, že jsou doktoři vždycky tak nějak naštvaní, když jim diktuješ co by ti mohli nebo měli udělat 😒
@fram je mi líto, že to nedopadlo, u nás to bylo to stejné, zrovna když jsem ty testy pořádně pochopila a dobře to načasovala, tak z toho bylo těhotenství, které ovšem nedopadlo ☹

martasl
14. zář 2010

ahoj.
ravie,na jedné diskuzi holky psaly,že ovu test může být pozizivní i kvůli těhotenství?! 😅 .tak pak se v tom máme vyznat,co??

ravie
14. zář 2010

@martasl je fakt, že tam píšou, že pokud jsi těhotná nebo si nedávno byla, tak může ovu test hodit dvě čárky - to je fakt k ničemu!!!!!! 😝

martasl
14. zář 2010

taky jsem se rozhodla,že na ovu testy kašlu.jak psala fram,když bych měla pozitivní ovu test a manžela pryč,tak by mě to fakt dost vzalo.stačí to nervování,co už mám.

stephanie
16. zář 2010

ahoj holky,

tak jsem zas mezi Vámi...
v úterý jsem po KETu potratila v 7 tt... 😔 😔 😔
...takže znovu čekat, než to zas alespoň trošku přebolí...
myslela jsem, že už si to zasloužím a zas taková rána, už mám z dalšího těhotenství opravdu strach, vytrpěla jsem si zase jako kůň...

fram
16. zář 2010

@stephanie ☹ ☹ 😢 😢 to je mi mocmoc líto, ani nevím , co napsat. Snad jen popřát hodně sil, aby ses s tím co nejdřív vypořádala a myslela na to, že to miminko jednou mít budeš. Jen ta cesta je trochu dlouhá a trnitá, ale na konci to bude stát za to.

stephanie
16. zář 2010

fram,díky...
já jsem byla tak šťastná, že se to povedlo...byly to naše poslední tři zmrzlinky...tak jsem si říkala, že ty poslední čekaly na nás...byla jsem šťastná, ale bála jsem se tu radost projevovat navenek...pořád jsem na to myslela, ale nějak převažoval ten strach...několikrtá za den jsem se chodila dívat na záchod, jestli je vše OK...tak mě to štve, že se musím jen strachovat, nevím, co s tím mám dělat...s tím asi nejde dělat nic...Byla jsem ráda, že už nebudu muset podstupovat zase to vše okolo IVF, protože už to je velký nápor na nervy...
dneska ráno jsem se probudila a šahala si automaticky na bříško, pak jsem si uvědomila, že to nebyl zlý sen, ale že se to opravdu stalo...
říkám si, proč musím pořád zažívat tu bolest...

fram
16. zář 2010

@stephanie ☹ ☹ svět je hrozně nespravedlivej a vůbec nevím,jak tě povzbudit. Je to ještě hodně čerstvý. Můžu jen držet palce, aby to do třetice vyšlo. Sakra, smůlu už máš přeci vybranou. 😠

stephanie
16. zář 2010

fram, jsi hodná...vím sama, že to chce jen čas...
vůbec by mě nenapadlo, že mě to potká znovu...krvácela jsem, ale pak mě pustili domů, vše bylo ok a na druhý den jsem znovu krvácela a pak nastal samovolný potrat...bránila jsem se revizi, pořád jsem čekala, že se stane zázrak a miminko bude ok, ale jsem šla na záchod a....no vytrpěla jsem si zase dost...už mě to strašně deptá...
kéž už bych tu smůlu vybranou měla, jak píšeš....

fram
17. zář 2010

@stephanie vím, že poprvé jsi byla na revizi, teď teda spontánní potrat. Bude se to nějak řešit nebo se to bere pořád jen jako náhoda? Nepůjdeš třeba na krev kvůli srážlivosti nebo nějaký jiný vyšetření? Andi to taky nevyšlo a teď ji zjistili v čem byla nejspíš chyba a bude se to řešit. Myslím na tebe a přeju dostatek energie do dalšího pokusu ☹

ravie
17. zář 2010

Ahoj holky,
@stephanie božatko, je mi to strašně líto!! Je to strašné, nervy na dranc a pořád ta strašná touha a strach...doufám holky, že už si to žádná z nás znovu neprožije! Já ještě teď mívám večer šílené myšlenky a pořád to bolí. Teď se mi už blíží mrcha, tak jsem už nervózní a sama nevím jestli víc z toho, že dorazí nebo z toho, že nedorazí 😒 Posílám moc síly a přeju, aby čas plynul rychle a zahojil všecky rány!

stephanie
17. zář 2010

...holky děkuji, jste hodné...
fram, nevím, co bude lékař se mnou dělat...přecházím i k jinému gynekologovi, ale stejně hlaví slovo lékař v IVF centru. Nějaké vyšetření, která nebyla 100% v pořádku mám za sebou, hematologické, genetické...V obou je nějaká vada, ale prý bezvýznamná...tak nevím...něco je zkrátka špatně, když už se to stalo podruhé,,,mám za sebou i hysteroskopické vyšetření, takév pořádku, na štítnou žlázu užívám léky...opravdu, už nevím...strašně mě to užírá...
dnes se mi zdálo, že se mi narodila holčička, to probuzení bylo drsné...

veruka
17. zář 2010

Zdravím mám dotaz nemáte někdo zkušenost,měla jsem zamlklý potrat v 11.týdnu,poslední UZ byl v 7+3 a miminko bylo živé,teď ve středu se zjistilo,že mimi nežije a odpovídá 6+4.V pondělí mám jít na revizi,ale včera jsem doma potratila,je to nechutný,ale bylo jasné co to je.Myslíte,že je nutná ta revize nebo jí nemusím podstoupit?Jsem z toho nešťastná,ale když už se to stalo tak myslím,že není potřeba.Byl to už 2. zamlklý letos a nechci znovu revizi.

ravie
17. zář 2010

@veruka Ahoj, je mi to strašně líto! Holky co se to na tom světě děje??? S tou revizí - musí se na tebe podívat gynekolog a říct, jestli se jako všechno vyloučilo nebo tam něco zbývá a je třeba to odstranit...já měla potrat samovolně v 7.tt (a taky odpovídal mladšímu stáří) a dr říkala, že můžu a nemusím jít na revizi, že to tělo může všechno samo odplavit, akorát, že to není nikdy na jistotu a musí se to hlídat. Já se pak rozhodla radši pro revizi, protože když tam zůstane nějaká část obalu atd. tak z toho pak může být zánět dělohy... ale před tou revizí tě stejně ještě prohlídne doktor, tak třeba usoudí, že už to není zapotřebí. Já když jsem šla před revizí ke své dr. (to jsem ještě nevěděla, že už je to opravdu špatné) tak už byl plod skoro venku ☹ a druhý den mi vybrali zbytek, měla jsem už tehdy i dost bolesti...
@stephanie sny jsou holt nesplněné touhy a je to opravdu hodně bolestivé...
@fram u vás něco pozitivního? vy teď budete mít na pořadu tulení ne? 😉

stephanie
17. zář 2010

veruko, uričtě si zajdi k lékaři, jak píše ravie, musí tě zkontrolovat...
já byla v pondělí puštěna z porodnice, vše bylo ok, bobek měl už 1 cm, srdíčko tlouklo a na druhý den už mi nebilo....nechtěla jsem se s tím smířit a řekla doktorovi, že na revizi nechci jít, že počkáme do druhého dne...pořád jsem čekala na zázrak...
o hodinu později to ze mě vypadlo samo na wc...bylo to hrozné...jak ve zlém snu...spláchnete záchod a je po všem...
hned jsem šla na UZ, tak ještě nebylo vše venku, tak mi taky doktor doporučil, že ta revize je lepší, že to může a nemusí odejít všechno...

stephanie
17. zář 2010

jinak je mi to moc líto, už mám také druhý potrat letos za sebou...je to strašně těžké....

ravie
17. zář 2010

Holky mi je z toho do breku, dva potraty v jednom roce? To je absolutně šílený nápor na nervy! Moc obdivuju všechny co to zvládají se vztyčenou hlavou! Jsem z vašich zážitků vyřízená!! ☹

fram
17. zář 2010

Holky, tady je tak smutno ☹
@veruka k dr. musíš, aby to zkontroloval, budu ti držet palce, ať na revizi nemusíš
@ravie tulení by na pořadu bylo, kdyby byl mm doma. ☹ Dnes přijel, zítra bude celý den pryč, v neděli v noci odjíždí. Snažení by bylo nejlépe pondělí až pátek . Smůlenka, nebude doma. Však jsem to taky obrečela, další měsíc bez naděje.

martasl
17. zář 2010

stephanie a veruko-to je mi moooc líto,že vás to taky potkalo.Všechno musí zahojit až čas,ale to bude asi dlouho trvat(vlastní zkušenost).Přeju vám,ať máte hooodně sil to vydržet a doufám,že vám aspoň trochu pomůžeme ulevit od bolavého srdíčka.

stephanie
17. zář 2010

ahoj marti, tak jsem tu zpátky...doufám, že jsi mě poznala, dala jsem si fotku pryč...
kdyby tak šla ta hlava nějak přeprogramovat, aby člověk mohl vymazat to špatné...
já si myslím, jestli jsem si ten potrat nepřivoala sama psychikou...doktoři říkalli, že to je na přírodě, že si nic nemám vyčítat...ale já po tom prvním potratu měla takový strach, že i když jsem byla šťastná, že jsem těhotná, převažoval strach z toho, že mě to může potkat znovu...několikrát za den jsem se kontrolovala, jestli nekrvácím...já už si se sebou nevím rady ...

marti a co ty,,,???

fram
17. zář 2010

@stephanie psychikou sis to určitě nepřivolala, takovou hrůzu mají všechny těhulky po MA. Moje ségra měla SP, když otěhotněla podruhé, celé těhu pro ni byla noční můra i když bylo bezproblémové. Má 2 - letý zlatíčko a chtěla by další. Jediný, co ji odrazuje je hrůza z těhotenství.

stephanie
17. zář 2010

..fram..myslíš? já si dělám takové výčitky...
já ležela od středy v porodnici, krvácela jsem, ale celou dobu jsem si říkala, že to dobře dopadne, že to musí! dobře dopadnout...v podnělí mě pustili, bobkovi tlouklo srdíčko, měl už 1 cm...a v úterý jsem začala krvácet znovu a na UZ mi řekli, že srdíčko dotlouklo...připadala jsem si jak ve zlém snu...revizi jsem odmítla, chtěla jsem počkat do druhého dne s tím, že se stane zázrak...nechtěla jsem se s tím smířit...ale pak si s tím tělo už poradilo samo...
...ale co nám zbývá, musíme být silné...

martasl
17. zář 2010

steph-no abych se přiznala,nějak si tě nemůžu vybavit,ale co bys chtěla od sklerotika 😀 ,ale vím,že jsi sem chodila.

stephanie
17. zář 2010

no teda marti...to jsem netušila, že na mě tak brzo zapomeneš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru