Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
17. pro 2009

Faflin-díky za odkaz.zítra si jdu koupit kontryhel.a budu chlastat,chlastat a chlastat.jen se chci zeptat.Sledíte si ho něčím?nevím jestli bych ho do sebe dostala jen tak...

revange
17. pro 2009

chichi, to ja si myslim o tom svym, ze je uplne dokonaly zlaticko, ale cece nevim o tom, ze by mel brachu 🙂 Takova svagrova je na pytel, ja mam podobnou kamaradku, ta aby byla zajimava, tak vsechno vykeca. Nektery lidi sou proste na hlavu

gambrinuska
17. pro 2009

dc-den cyklu počítá se od menstruace

histologii jsem měla hotovou do týdne, ale u mě nenašli zbytky těhu, tak to tam jen konstatovali a že může jít o mimoděložní, tak mě akorát vyděsili a musela jsem na kontrolu a další náběry HCG 🙄
martasl-úžasná švagrová, asi bych jí jednu čvachla 🙂

martasl
17. pro 2009

gambrinusko-a to byla kdysi v mládí nej kamarádka.Ale je děsně závistivá a nepřející.Tchýni a tchánovi už nadělala pár(teda hodně)vrásek.Nám v manželství už taky nadělala dost problému,ale holt příbuzný si člověk nevybíra 😠

gambrinuska
17. pro 2009

tak to chodí, některý lidi jsou vyloženě záškodnící 😠 , na to se musí člověk povznést a pořádně je setřít 😎

martasl
17. pro 2009

však jen co se s ní uvidím(ale moc se nestýkáme),tak si ji vychutnám,to mi věřte. 😠 😠 😠

darinka_x
18. pro 2009

Revange: ahoj, mně řekli, že histologie bude za 10-14 dní, ale mám si zkusit zavolat dřív, tak jsem tam včera volala a hotové byly za týden 🙂
Martasl: se švagrovkama je to problém, my taky pořád válčíme, ale teď už se to trošku ustálilo, naštěstí 😉
Fafli, na ten odkaz jdu hned mrknout! 😵

mercedesse
18. pro 2009

Ahoj holky, vítám nerada nové dušičky.
mě taky stejně jako Gambi vystrašily s mimoděložním, ale to se po spont. potratu stává.
Martasl: švagrovou nezávidím, asi bych ji přetrhla.
Já jsem taky ráda, že jsem objevila jeden exemplář fajn chlapa. I když jsem ho teda rok uháněla, než se nechal. Teda on spíš vždycky hrozně moc pracoval a neměl čas. A pak mi řek, že se bál zamilovat, že na mě nebude mít čas. No někdy je to těžký a ten čas fakt moc není, ale měnit ho nebudu ani náhodou. Pořád ho šíleně miluju.

nadja73
18. pro 2009

darinko, kde ti delali revizi? Mne v Podoli 3.12. a rikali, ze vysledky budou za 3 tydny, coz tedy jeste neni, ale ma cenu si tam volat jestli nebudou driv? Jestli 3 tydny nejsou standart, ale realne to udelaji rychleji.......
Co znamena, kdyz histologie v nasem pripade dopadne dobre? Kdyz nic nenajdou je sice asi dobre, ale kdyz uz se to stalo, tak bych rada vedela, proc se to muselo stat, abych priste proti tomu mohla neco delat.

martasl - ja myslim, ze neni duvod si neosladit kontryhelovy caj. Ja bylinky taky moc nemusim, takze pul lzicky cukru si do hrnku dam a kamaradka, co ho pije taky rika, ze si ho normalne sladi, ale medem.

Gambrinuska - MS 45 dni po revizi? 😲 to je strasny. Kolika denni cyklus jsi pred tim mela? Po pravde, ja se taky po 20 letech tesim na MS, aspon tim zacne novy zacatek, ale chci ji videt max. 3x, pak at zase tahne k certu 😎

mercedesse
18. pro 2009

No když dopadne dobře hystologie tak nic nenašli. Oni většinou nic nenajdou. A ani nic nehledaj pokud je to první potrat. Zkoumá se to až po druhým, někdy po třetím. Pak tě honěj po vyšetřeních. Napoprvý ne, protože je to prý normální. Jak pro koho. Pro mě ne.

nadja73
18. pro 2009

No, to mi rikala gyndarka taky, ze se zacina vysetrovat pricina po 3. potratu, ale ze pry zacnou s vysetrovanim uz po 2., ze uz tak je to dost stresujici. A rikala mi jeste, ze ze 70% na pricinu stejne neprijdou, co se tyce toho 1. potratu. Ach jo, mam rada ve vecech jasno, tyhle nejistoty me nicej.

mercedesse
18. pro 2009

Nadjo já si to říkala taky, ale zkus spíš myslet na to, že to byla náhoda a soustřeď se na nový snažilkování, ať seš v pohodě až to příjde. Nemá cenu pátrat v něčem, na co ti nikdo odpověď nedá. Já ji hledala taky a prostě neexistuje. Prostě věř tomu, že to příště dobře dopadne. 😉

nadja73
18. pro 2009

Jo jo, taky se snazim hodit do tohle rozumoveho stadia. Ale je to jeste prilis cerstve. Snad casem se na to zacnui divat s rozumem, ze to tak proste muselo byt. Urcite si kazda z nas rika, "proc se to zrovna stalo mne", ale me kdyz neco takoveho prepadne, tak si rikam, ze se mohlo stat neco mnohem horsiho a pak bych si rekla, ze proc se radeji nestalo tohle, po cem ted tak strasne smutnim. Takze budme rady, ze mame ty bajecne manzely, se kteryma vsechno zvladneme 🙂 .....nahodou , neprotirecim si? 😎

nadja73
18. pro 2009

btw. jeste jsem si vzpomela, brala jsem od cervna 3 mesice clostilbegyt a i kdyz jsem otehotnela az v rijnu, tak mi jeste minuly gyndar rekl, ze to ucinkuje jeste dalsi 3 mesice, tak si necham v unoru zase ho predepsat. Braly ste ho taky? A pomohl vam?

mercedesse
18. pro 2009

jo nadji, všechny máme podobný myšlenky a vše chce svůj čas. Mě pokaždý gyndařka říká, že mohlo být hůř a potratit jsem mohla až když se mimi hýbalo a tak, I když má pravdu tak to bolest moc nezmírní, jen si člověk řekne, jo mohlo být hůř, ale i tak je ta bolest strašná. A i když je teď už mnohem líp, tak jizva na duši se vždy hojí nejhůř a nejdýl. Myslím, že dokud nebudu držet mimi v náručí tak mě to úplně nepřejde. Nejhorší je, že si člověk hned promítá hlavou jestli je vůbec schopnej to dítě mít.
Ježiš já se rozepsala. 😎

nadja73
18. pro 2009

presne tak, od zacatku jsem vedela, ze nic neni jiste, dokud se miminko nenarodi. Mam pripad ze sveho blizkeho okoli, kdy o miminko prisla par dni pred planovanym porodem. Nechapu to, ale miminku nasli vrozenou vadu az tak pozde, s kterou by neprezil. Nejhorsi je, ze musela ho porodit a ono hned...... ☹ To je myslim 10000x horsi nez to, co se stalo nam. Ale ona se z toho tak rychle otrepala, co jineho ji nakonec zbyvalo, ze za 3 mesice otehotnela a narodil se ji krasny zdravy chlapecek. Takze i my to zvladneme.

mercedesse
18. pro 2009

No tak to máš pravdu, že je to mnohem horší. Nedovedu si to představit a mám z toho hrůzu. A zvládnem to určitě. Příští rok už budem na tématu maminky, uvidíš. Prostě nám nezbývá nic jinýho než tomu věřit a dělat maximum pro to, aby to tak dopadlo. Já už ani nepiju na oslavách i když těhu nejsem, aby náhodou nebylo tělo plný sajrajtů, kouřit jsem přestala už před těhotenstvím, teda asi 14 dní, taky si myslím jestli to nebylo tím.

darinka_x
18. pro 2009

Tak jsem zpět od doktorky, řekla mi, že mě dneska nebude trápit vyšetřením, když mám devět dní po revizi. MS bych měla dostat 6/1 a 15/1 jdu k ní na kontrolu na ultrazvuk ať už MS proběhne nebo ne. Jinak 14 dní po revizi máme čekat se sexem, takže můžeme příští týden začít 😵 a měly by proběhnout dva menstruační cykly a od března nám prý dovolí nechráněný sex takže snažílkování 😵 😵 😵 to asi budu počítat dny! Jinak prý u nás není důvod proč by se to mělo stát příště, že ta šance je naprosto minimální, tak 1 ku 100000 a že jsem teď mohla potratit díky tomu, že jedna z těch buněk mohla být nekvalitní, anebo něco co už si nepamatuju jak říkala ale u nás že nehrozí a nebo že jsem mohla prodělat nějakou virózu o které nevím. Takže jsme dostali listovku pro oba - acidum folicum, pro mě ještě femibion 800 a manželovi centrum s luteinem. Tak to nesu docela dobré zprávy 😉

mercedesse
18. pro 2009

Mě dr doporučila jen tu listovku a nikdo mi neříkal, že ji má brát i Michal. Jinak mě říkali to samý. Tak doufám, že to tak je a příště bude vše v pohodě a lepší vajíčko si vybere lepšího kamaráda. Mě to bylo divný holky hned od začátku, vůbec nic mi nebylo a jen se mi chtělo pořád na malou. Prej to bejvá špatně. Ale taky né vždycky, ale teď bych byla radši, kdybych zvracela jak alík. Byla bych klidnější.

darinka_x
18. pro 2009

Hm tak to jsme na tom stejně, já jsem byla hrozně ráda, že mi není špatně a doufám, že při dalším těhotenství mi bude zle jak čoklovi! 🙂

mercedesse
18. pro 2009

Je to opravdu divný, ale asi to platí, že když člověku nic není tak je něco v nepořádku. Jestli nebudu zvracet tak se utrápím.
Jo a my na mimču už teda pracujem, akorát mám asi plodný dny a včera jsem si zvrtla kotník už podruhý za sebou, bolí to jak kráva, a nechci ani na rentgen abych náhodou nebyla těhu. To si radši nechám nohu uříznout, než mu ublížit. I když tam třeba není, tak to riskovat nechci. Jsem praštěná co.

faflina
18. pro 2009

vy ste ukecaná babiska. Dočtu vás asi v poledne až malý bude spát. Ale dneska chci ještě dělat krémy na cukroví tak dneska budu chodit na konika jen zřídka.

nadja73
18. pro 2009

ja se pridavam. me bylo paradoxne spatne, no spis jen divne prvnich 14 dnu po oplodneni a jakmile jsem to zjistila, tak uz mi nebylo vubec nic, jen curat a spat. To byly jedine priznaky, nic vic. Doktorka mi na to rekla, at jsem rada, ze mi nic neni, ale mne to bylo stejne divny, holt intuice. Jezisi, jak ja chci zvracet jak amina. Pravdou je, ze telo matky se brani proti tomu malymu "parazitovi" a proto zvraci a je ji zle, ale je to tak dobre. U nas to bylo naopak a taky to spatne dopadlo.

faflina
18. pro 2009

Holky já zvracela jen ráno na lačno,když jsem skládala nádobí do myčky. Z myčky jde puch z jídla, nebo i z voňky. No tak to mi zvedlo kufr, že jsem letěla, hned.

nadja73
18. pro 2009

mercedesse-naprosto te chapu, ja budu od unora taky tak strasne uakostliva, az s tim urcote polezu na nervi jak sobe, tak i okoli, ale s tim nic nenadelame po te nasi zkusenosti. Takze bud v klidu. jinak ja jsem absolutni nekuracka a alkohol jsem mela naposledy na svatbe a to byla taky vyjimka. Muj muz zkusi prestat s kourenim na Novy rok, tak uvidim, jestli se mu to povede. Vykouri tak 10 denne, ale mne to hrozne vadi a tak rekl, ze s tim prestane, kdyz vidi, co ja pro miminko vsechno udelam, tak se chce pridat, abych byla i kvuli nemu v klidu.

darinko-proc ti doktorka rekla, ze ma listovku jist i manzel? kdybych rekla mymu Honzovi, aby to zacal jist, tak bude, ale potrebuju vedet, proc to ma jist, kdyz jeho spermiogram je na 80% OK.

faflina
18. pro 2009

U Honzíka to bylo i někdy později tak 7 měsíc když sem se trochu přejedla tak to byl zrovna špenát....od té doby sem ho celé těhu nemohla ani vidět

nadja73
18. pro 2009

faflina - takze tobe nic nebylo, az od toho 7. mesice?

mercedesse
18. pro 2009

No já kouříla 20 a taky jsem to dokázala, tak ho můžeš uklidnit. A doporuč mu ovocný nicorette, ty mi moc pomohly, ale musí mít pevnou vůli. Ty žvejky jsou hlavně na překonání absťáku. Dneska je to už v pohodě, ale nesmím mít nervy, což je teď docela těžký. Někdy bych si klidně dala, ale kvůli mímu a Michalovi se to dá vydržet. Já už nebudu riskovat vůbec nic. A jak budu těhotná, tak jsem doma a basta. Kašlu na práci a na všechno.

faflina
18. pro 2009

né, tím myslím,že i v sedmém měsici mi bylo zle.

nadja73
18. pro 2009

mercedesse - no, kdyby muj Honzik prestal kourit, tak by to byl vubec nejvetsi darek. On uz kvuli mne hodne omezil, nekouri pred snidani, po 22:00 hodine, za kazdy maly krucek jsem moc rada. Mne ani nede tak o ty penize jako o jeho zdravi. On tvrdi, ze to dokaze, necham se prekvapit.
faflina - takze je to jasny, musi nam byt zle.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru