Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

hedul
7. čer 2011

ahoj všichni tak i já se přidávám se špatnou zprávou denska jsem dostala výsledky z plodové vody a bohužel se tam ukázalo že miminko má neúplný chromozom 18. . Jde o těžkou vývojovou vadu a budu nucena ukončit těhotenství ve 24nebo 25tt podorem . Asi to nepřežiju už 7 týdnů naši holčičku cítím a teď te to má zkončit takhle.Jen sedím a brečím a můj 4 syn mi říká mami neplač mysly na miminko až za náma na jablíčka příde.(tak jsem mu to říkala,když jsem ho připravovala na sourozence( strašně se těší že bude velkej brácha . Je naprosto srdíčkovej,ale já jsem tak akorát jít si hodit mašly. Břicho mám jako leckerá mamina těsně pořed porodem a teď se mám smířit s tím,že mimi nebude. Nejhorší je že sedím bračím a přitom jí cítím jak mně kope. ☹

marulinka
7. čer 2011

@hedul je mi to strašně moc líto,brečím nad tou krutou zprávou 😢 .jak je svět nespravedlivý 😠 nedovedu si to představit..po potratu ve 14týdnu sem si říkala-buď ráda,že to nebylo až později,jiný holčiny sou na tom hůř ☹
a ty si teď ten případ.mě to tak mrzí,věřila sem,že budete v pořádku.
je ten odběr plodovky 100%? moc o tom nevím. 😖
držte se,musíš být kvůli Martínkovi silná a statečná.ikdyž to moc bolí.snad to brzy výjde znova.moc na vás myslím..

já dnes byla v poradně,mám strašný bolesti stydkých kostí.mám s tím jít k ortopedovi.našla sem tu různý rady,že je to normální-/-že je to nebezpečný...pak babo raď!..ale nakonec sem se raději objednala a jedu už ve čtvrtek.strašně se bojím. ☹ . a v pátek jedu na testy na cukrovku ☹ blé.tento týden je fakt děsný 😠

fram
7. čer 2011

@hedul je mi to tolik líto, ani nevím, co bych ti napsala. ☹ ☹ Tady asi pomůže jen čas. Myslím na tebe,ať ti Martínek dodá sílu tu bolest překonat.
@marulinka mě taky bolí stydká kost, ale jen někdy. Na cukrovku jdu zítra. Tak snad to přežijem.

marulinka
7. čer 2011

@fram mě to právě bolí často.v noci se nemůžu přetáčet,při vstávání trpím a někdy mi to bolí i přes den,je to strašný ☹ sem zvědavá,co mi tam budou dělat.říkala sem si asi rentgen,ale můžu v těhu?? 😕 😕 😕
a na cukrovku se fakt netěším.vzpomínám,když sem byla naposled,sem se málem poblila ☹

fram
7. čer 2011

@marulinka taky to cítím v noci při přetáčení nebo když dlouho stojím 😒 Já ještě na cukrovce nebyla, když jsem byla těhu, tak se plošně testy ještě nedělaly. Jsem zvědavá, jak to ustojím. Ségra cukrovku měla, tak se bojím, že mě to taky čeká 😒 Neumím si představit, že bych měla omezit ovoce, v tomhle vedru skoro nic jinýho nejím.

catangoz
7. čer 2011

Ahojky všem!
Moc Vám držím palečky já jsme potratila samovolně dvakrát a vždycky se to obešlo bez revize.Ted jsme porodila holčičku ale asi mi zůstal kousek placenty v děloze a tak asi budu muset revizi podstoupit ztohoto důvodu mužete mi říci holky jak to probíhá a jak dlouho jste bylyi v nemocnici?Zatím mám prášky které stahují dělohu a snad to vyjde prosím pána boha aby to vyšlo ven a já na revizi nemusela.Přeci jen kojím.Vím je to blé Vám to tady psát když máte takový smutek!Držím Vám všem palečky!

marulinka
7. čer 2011

@catangoz v prvé řadě ti gratuluji,že do třetice to vyšlo 🙂 mně dělaly revizi v 7.30ráno a domů sem jela hned ten den v poledne. přeji hodně štěstí a držím palce,ať to odejde samo 😉

fram
8. čer 2011

@catangoz já šla na sál v 16h a v 17.30. už jsem volala, ať si pro mě manžel přijede. Ale každá revize je asi trošku jiná. Držím palce,ať na ni nemusíš a gratuluju k holčičce. 🙂

daasenka85
8. čer 2011

@catangoz asi záleží na doktorovi, já naštěstí po revizi komplikace neměla, po necelých 6ti nedělích jsem dokonce dostala normální menstruaci.. Hlavně jsem se bála té narkózy, jsem jednak strašpytel a jednak to byla moje narkózová premiéra. ale než se stačíš vyděsit tak spíš a než si stačíš uvědomit, že spíš, tak už zase jsi vzhůru 😉 není to traumatizující zážitek, to spíš víc to, že je to "potrat", ale to ve tvém případě tomu tak naštěstí není, proto bych se nebála 🙂 spíš bych pečlivě vybírala zařízení, kde si výkon necháš provést, já byla v soukromém zařízení (Sanus Hradec králové) a neplatila jsem nic, protože jsem přerušit musela ze zdravotních důvodů. Ty to máš taky ze zdravitních důvodů...
@hedul Též mě to mrzí 😖 víc bohužel nevím, co bych napsala... drž se!!

catangoz
8. čer 2011

Díky moc za rady a za uklidnění je pravda že je to také moje narkozová premiera tak se bojím a maluji čerta na zed.No nevím do jakého zařízení jít v Plzni toho moc není myslím.Já to mám takové trošku složité.Rodila jsem v Rokycanech za šestinědělí jsme měla dvakrát silné krvácení stím že dutina děložn je pokaždé čistá a že to přejde samo uchycovalo se to na stahách v děloze (porod sekcí) no a ted když mi nepřestávaly odcházet očistky jsem volala mudr a ta mi udělala UTZ a tam byl vidět malé ložisko 0,7x1,2cm řekla mi že je nutná revize a poslala do porodnice prý se to musí dělat tam kde rodím a tam mi primář řekl že si nemylsí že by byla nutná revize že to vypadá na sraženinu která se rozpouští a že si mylsí že se to vyřeší samo.Natož jsme voala mé dotkroce a té se to nelíbilo a řeka mi že mám zavolat ted ve čtv.jak to vypadá že revize bude nutná a že se v porodnici comluví sama.Jenže to se zase nelíbilo mým rodičům a mají známého zástupce primáře na gynekologii a obejdnali mi k němu a ten mi vyšetřil zjistil že to ložisko je velké do 1cm tam to vypadá že se to zmenšuje a dal mi tabletky na staování dělohy aby se ten kousek vypudil.A já jsme ted zamtená protože nevím co mám říci své doktorce že jsem ji obešla a šla ještě k jednomu lékaři který mi řekl že se nemusím bát že simylsí že to dobře dopadne.A tam mám k němujít na kontrolu v pondělí a své mudr mám voalt zítra jak to vypadá.No tak sjem z otho jelen.

marulinka
8. čer 2011

@catangoz co doktor,to jiný názor,to znám 😒
svý doktorce bych asi řekla,že to odešlo samo a doufala bych,že druhý doktor měl pravdu a vážně to samo odejde 😖 😖 jinak fakt nevím..moc držím palce,ať je to v pořádku 😉

muza28
8. čer 2011

@hedul už od včerejška přemýšlím, co Ti napsat, poté co jsem si přečetla, co se Ti stalo. Nejde mi najít slova. Myslela jsem si, že nemůže být hůř, když jsem za posledního půl roku přišla o 3 děti (v prosinci jsem čekala dvojčata a teď jedno), ale po přečtení Tvého příspěvku, může. 😨 😢 Bohužel. Moje trápení je proti Tvému o moc menší, stejně tak jako je mých méně týdnů těhotenství. Tady slova stejně asi moc nepomůžou. Prosím Tě, drž se, myslím na Tebe a tajně doufám, že se doktoři spletli, že Ti udělají ještě další nějaké kontrolní testy a bude vše v pořádku. Radši se už nebudu víc rozepisovat, protože na to už přes slzy nevidím. Pa. Lenka

verunka88
8. čer 2011

Ahojky, mám za sebou umlklé těhotenství na třetím měsíci... po revizi jsem také špinila a pokud nemáš nějak veliké bolesti, není důvod k panice. Dobrý je Wobenzym, ten urychluje hojení všech ran, kromě tedy těch,co zůstanou v srdci. Po fyzické stránce jsem se cítil apoměrně dobře, ale ta psychická stránka byla mnohem horší. Držím pěstičky, ať je líp a příště vše dobře dopadne...

catangoz
8. čer 2011

No problém je v tom že já mám jít na prohlídku po 6nedělí ke své doktorce v stejný den jako k tomu lékaři a po těch práškách krvácím.Což asi u mé mudr neprojde.Ale díky moc za radu

catangoz
8. čer 2011

Wobenzym?A můžu ho když kojím nevíš?Možná by mi to pomohlo taky.Ale vím že ty rány na spychice zvlastní zkušenosti že nevyléčí nic.Mylsím ani to mimi který mám pořád přemýšlím nad tím co se stalo i když jsme ráda že Barunku máme.

valinka30
12. čer 2011

Ahoj, chci se zeptat, zda po revizi dělohy dělají histologii nebo ne. Díky.

fram
12. čer 2011

@valinka30 záleží na tom,kdy jsi na ni byla. Pokud je to první zamlklé v 1. trimestru, tak se to neřeší. Někteří lékaři to řeší až po druhém zamlklém, někteří až po třetím. Pokud bys přišla o mimi v 2.trimestru, tak to by se asi na histolku posílat mělo. Ale doufám, že to se tě netýká. Jedno zamlklé těhotenství je spíš ošklivá náhoda.

valinka30
13. čer 2011

@fram Bylo to první zamlklé těhu v 7.tt, takže na histol. asi nepošlou..

valinka30
13. čer 2011

Chtěla jsem se zeptat ještě na jednu věc. Po revizi dělohy se u mě zdálo vše ok, jen stále slabé špinění a zezačátku trochu bolest podbřišku. Pátý den po revizi mě najednou začal bolet dost podbřišek jako při MS a krvácení zesílilo. Tak jsem si lehla a cca po dvou hodinách se vše uklidnilo a zase přetrvává jen slabší špinění. Trochu mě to znepokojilo. Zajímalo by mě, jestli je tohle ještě v rámci normy (byl to jen kratší incident) nebo mám snad běžet za mudr. Díky.

mv
13. čer 2011

@valinka30 mám to úplně stejně, jak popisuješ.Pátý den po revizi jsem začala krvácet a bolest, jak ma MS.Včera už to bylo lepší,ale počkám do zítra, zda to ustoupí a když ne, zajdu ve středu radši k doktorovi.
A na histologii by měli ze zákona posílat vše i v 1.trimestru,ale některé mimopražské nemocnice to tak nedělaj.Oni sice vůbec nic v těchto časných týdnech nezjistí, ale je to důležité kvůli tomu,aby se vědělo, že dostali z těla to, co měli...

valinka30
13. čer 2011

@mv Tak to jsem ráda, že s těma mýma problémama nejsem sama 😉 Možná to bude přece jen normální, ale jak to máme vědět? Já mám jít k mudr až v pátek, tak pokud mě do té doby nic neznepokojí, tak budu asi doma relaxovat.
No ta revize je fakt zážitek. Doufám, že jsem si to špatné už vybrala a do budoucna vše půjde hladce. Taky pochybuju, že to pošlou na histol. Z Phy nejsem.

mv
13. čer 2011

@valinka30 já byla na revizi už loni a pak jsem žádné problémy neměla, tak proto mě to teď lehce znepokojuje...
Já jsem se právě chtěla nechat v půli týdne u doktora uschopnit a teď nevím.... 😒

valinka30
13. čer 2011

@mv Určitě o těch problémech mudr řekni, až tam půjdeš. Já myslím, že by zánět snad poznali..? Mě napsali v nemocnici PN až do pátku a do práce zase až tak nespěchám, tak asi zůstanu doma. Myslela jsem si, proč tak dlouho po revizi doma, ale včera jsem se fakt vyděsila a poučila, že je lepší ležet a vše zaléčit. S těma křečema a krvácením jsem si musela lehnout a pak to přestalo, takže i teď se snažím hodně odpočívat. Přece jen to je zásah do organismu.

martasl
13. čer 2011

hedul-je mi to strašně moc líto.Doufala jsem a věřila,že tvoje holčička bude v pořádku a byl to jen takový omyl.Bohužel.Je mi z toho strašně smutno.Moc dobře vím,jak to bolí,o to víc,že už cítíš pohyby.Já je nestihla a možná to tak bylo lepší.Drž se,objímej malého.Partner ti je určitě velkou oporou a tu bolest budete snášet spolu.moc na tebe myslím,aby jsi byla silná a zvládla to.Když bude nejhůř,nech si napsat prášky na uklidnění.Mě moc pomohly,hlavně když jsem byla pořád sama doma a měla čas na miminko pořád myslet.MYSLÍM NA TEBE.

valinko-myslím,že většinou se na histologii neposílá,když je potrat v prvních týdnech.já to měla jinak,měla jsem potrat v 17 týdnu.ale zeptej se na to doktora.

jinak holky,dnes jsem se objednala na tu operaci.nastupuju 14.7 a 15.7 operace.zrovna mám pracovní víkend,takže si budu muset vzít neschopenku.pak ji ukončím,protože mám hned 2 týdny dovolené.no uvidím,jak se budu cítít a jak to dopadne.když tak bych si ji ještě týden nechala a ušetřila 2 dny dovolené.mám pořád takovej divnej pocit,že jak mi juknou do břicha,tak najdou něco co tam nepatří.no už mi z toho hrabe.

valinka30
13. čer 2011

@mv Tak jsem dnes volala mudr, protože mě ty bolesti s krvácením zase chytly. Řekla, že to je po revizi normální, že nemusíš krvácet vůbec a pak dojde ke křečím a nahromaděná krev se začne uvolňovat. Pokud prý nemáš 2-3 prosáknuté vložky a teploty, tak doporučuje počkat a přijít na kontrolu za pár dní.

hedul
13. čer 2011

Ahoj holky tak v pátek 10,6 jsem potratila porodem naší malou holčičku mněla skoro 30cm a vážila 630g,protože jsem mněla potrhanou placentu tak jsem musela na revizy a aby mé smůly nebylo málo tak mi revizy zvoraly a ještě ten den jsem musela podstoupit druhou revizy takže tobyl den opravdu naprd. Navíc když jsem rodila holčičku tak u mně nikdo nebyl mudr musel být na sále u živých miminek a sestra se na mně vyprdla a tak jsem hodinu byla ve velkých bolestech a nakonec jsem porodila na postely sama mudr a sestra přišly až když byla moje malá už venku. Neni nic horšího co bych k tomu mohla přirovnat jen doufám,že nebudu mít žádné zdravotní komplikace a moje i manželova genetika snad dopadne dobře a my se napodzim budeme moci zase začít snažit o miminko. To je má jediná naděje abych se naprosto nezbláznila. Jinak diagnoza zněla chybějící ramínka u chromozomu 18. Malá mněla tekutinu na hrudníčku a ta by ji dříve nebo později stejně zabyla mudr řekl,že i kdybych ji donosila tak nepřežije déle než dva mněsíce a tak jsem volila menší zlo,ale nikdo neví jaký to jsou muka,když jsem jí už 7 týdnů cítila jak se hejbe a teď jsem ji dala pryč. Dokonce ještě ráno před potratem se ve mně hýbala a tolik bojovala o život. Jinak je to hrozná bolest takhle dlouho přijít o dítě myslela jsem si že větší bolest než revizy v 11tt nezažiju,ale moc jsem se spletla. Narovinu říkám nemít mého milovaného Martínka tak jsem si sahla na život protože pro mně přestal mít smysl. Nyní jen a jen kuli němu se držím,ale horší jsou noci kdy nemůžu spát a jen brečím a myslím na holčičku.

fram
13. čer 2011

@hedul brečím nad vámi, je mi to tolik líto. Neumím si ani představit, jak strašně ti je ☹ a jsem vyděšená z průběhu porodu - potratu. Nedivím se, že jsi zhroucená. MOžná by bylo lepší vyhledat psychologa. Strašně moc ti držím palce, ať najdeš sílu jít dál.

marulinka
13. čer 2011

@hedul je mi to tak strašně líto 😢 vůbec nevím co napsat ☹ přeji hodně sil v těch smutných dnech.myslím na vás,držte se.

hedul
13. čer 2011

Děkuji

muza28
13. čer 2011

@hedul Je mi hrozně líto, co se stalo... ☹ Zkus jít k tomu psychologovi, ten by snad mohl aspoň trošku pomoct. Je neskutečné, že Tě nechali rodit samotnou, to by tak být rozhodně nemělo. Drž se a hlavně mysli na Martínka, ten Tě teď potřebuje, i když si myslíš, že nic neví, on to velice dobře vnímá, že se něco děje, tak se mu co nejvíc věnuj, ať nemá pocit, že je odstrčený a sám. Vím o čem mluvím, moje Lucinka za mnou teď taky chodí, pořád mne hlídá, pusinkuje a vždycky mě obejme, když vidí, že jsem smutná. Je to strašné období, držím pěsti k obnovení sil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru