Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

handm
3. zář 2009

🙂 Katy, správně! 🙂 Na to tu myslíme všechny, tak společně pohnem myšlenkou zeměkouli 😲

handm
3. zář 2009

jojo, chodím na jednu diskusi ještě a tam už to propíchla ráno.. 🙂

handm
3. zář 2009

Hezký večer, zas zítra tu! Mizím dneska dřív z práce 🙂

ee.liska
3. zář 2009

ahojky holky, můžu se přidat? na revizi jsem byla v březnu v 24tt a mimčo už bych chtěla 🙂

evuliss
autor
3. zář 2009

Ahoj Ee.lisko- samozřejmě že se můžeš přidat...vítáme tě i když neradi právě na tomto tématu ☹
je mi líto že sis prošla revizi už tak ve vysokém stádiu těhu a to je to vždy horší...Od března nějaká změna?Byla jsi těhu přirozeně nebo po IVF?

besinka7
3. zář 2009

ahojky holčinky, jí dneska jen na skok, malujeme byt, tak ještě toho chceme před dovkou co nejvíc stihnout 🙂
dablikolik: super, že to máš za sebou a myslím, že ani nebudeš muset ukecávat, pustí Tě a budeš pěkně doma odpočívat a ladit se na další pokusy 🙂
marky: jsi další příklad toho, že jsme ty největší bojovnice a když to prostě nevzdáme, tak se podaří, SUPER !!! 🙂
katy: připojuji se k holkám - vůbec nepřemýšlet, ani náhodou, vše vypustit a říct si "mělo to tak být" - tečka.konec.
hadmko a evulissku: jsem ráda, že jste si na mě vzpoměly 🙂, to potěší 🙂
tak já jdu zase makat, holčindy, krásný večer !!!!! VÁM VŠEM CO SI TADY TAK KRÁSNĚ POVÍDÁTE 🙂

ee.liska
3. zář 2009

díky za přivítání 🙂 otěhu jsem přirozeně. od revize mám pořád problémy, ještě se nedostavila ms, vždy jen jeden den po injekci 😒 do toho asi štítná žláza, tak uvidíme jak to všechno dopadne

evuliss
autor
3. zář 2009

besinko-ať vám to jde od ruky!!!díky za přání krásného večera a tobě taky! 🙂
Eelisko- drž se kočko,bude líp a kdykoliv cokoliv budeš mít na srdíčku přijď mezi nás! 🙂

oliras
3. zář 2009

Ahojky holky já vás tiše pročítám moc nepíšu ale čtu 🙂
ee.lisko to je mi líto že máš takové problémy po revizi ale nejspíš na tom jsem stejně dřív MS naprosto pravidelně a ted po 2 měsícich po potratu jsem musela na agolutin abych vůbec mršku dostala tak jsem zvědavá jak to bude příští měsíc - Už bych se ctěla tulit a zadělávat dalšího mimiska ale zatím pořád něco tak uvidíme Tobě se snad brzičko zadaří

verunka84
3. zář 2009

AHOJ HOLKY !!!

handm a katynu znám ...

bohužel se potkáváme tady, kde jsme ani jedna být nechtěla ☹ 😢

Já jsem ještě hodně "čerstvá" 😢 😢 😢

Revize v úterý 1.9., to jsem byla v 11tt ...

Můj příběh :

10/08 svatba 🙂 😵
11/08 poslední HA
06/09 2 krásné // na těhu testu

když jsem měla být v 5tt a něco, tak první KO na gyndě, ještě nebyla an bublinka ... první slzičky
za týden už bublinka
za další týden hospitalizace, kapačky (zvracení a průjem způsobily dehydrataci ☹)
stále bez srdíčka, ale při propouštění už bylo
za další týden KO u mého Dr - žádné srdíčko nevidí ☹
ale čekáme týden, uklidňuji se tím, že nemá tak kvalitní utz jako měli v nemocnici ...
další týden - stále nic nevidí, bereme krev na hcg ... za 3 dny, to bylo min čtvrtek volám na výsledky a hcg je vysoké, říká mi sestra veselým hlasem, jsem šťastná !!!!
ALE !!! toto pondělí KO a fazolka je stále malá jako před 14ti dny ... a stále bez srdíčka, krev všude po děloze i mimo, ale ne v místě fazolky, což značí, že ikdyby nebylo na první pohled srdíčko vidět, krví by se prokázalo, ale ono tam prostě není, a fazolka je opravdu malá
😢
😢
😢
tak v úterý revize ...
dost hrozný zážitek, sice jsou prý v Bohumíně dobří na gynekologii, jsou všichni moc milí, ALE !!! byly jsme tam 4 holky, vynervované, uplakané, smutné a oni nás posadili všechny na chodbu na židle před operačí sál a že půjdem hned postupne za sebou ...... to jsem trochu nechápala.... měla jsem ale štěstí v neštěstí a šla jsem první ..... asi hodinu po zákroku se probouzím a první co, tak pláču....stejně tak ostatní holky
😢 😢 😢
naštěstí nás hned odpoledne pouštějí domů .....
pocit prázdnoty a fyzické a hlavně psychické bolesti se snášejí i něco lépe doma ...
naštěstí jsem si vzala asi toho nejlepšího mužskýho na světě, který kolem mě skáče a je fakt optimistický....přestože tak moc plakal se mnou, když jsem mu řekla, že to nevyšlo 😢

teď jsem až do zítra na nemocenské ..... ale bojim se, co bude pak ....
ani ne o své zdraví, to snad bude v pořádku, ale spíš jít mezi lidi ....

snad jsem Vás moc neunavila 🙂 díky za možnost vypsání se z toho .....

besinka7
3. zář 2009

ahojky Verunko: Tvůj příběh má stejně tak smutný konec jako příběh nás všech, ale stejně tak jak si tady pomáháme jedna druhé se budeme snažit pomoci i my Tob¨ě, takže se vůbec neboj, že by jsi nás nějak unavila, vypiš se, vyplakej, vykřič, vypovídej ..... a my Tě rádi všechny vyslechneme a budeme se snažit Tě jen podpořit a pomoci Ti k tomu, aby jsi se, tak jako my tady ostatní, těšila na další snaženíčko a těhulkování !!! Moc Ti držím pěsti, ať je to co nejrychleji za Tebou a jsi z toho nejhoršího venku. můj manžel taky moc plakal, ale je to taky nejlepší mužskej na světě a moc mi potom pomohl. A mezi lidi se mi taky nechtělo, ale to všechno přejde, uvidíš .... A na práci a na nic nemysli, jen dej sama sebe do pořádku, relaxuj a odpočívej.

ee.liska: taky je mi to moc moc líto, já potratila ve 22. tt, ale v červenci, takže taky v tak pozdním těhu ☹ !! znáš ee.lisko příčinu ??u mě se ic nezjistilo, čekala jsem dvojčátka, vše bylo ok, i miminka byly v pořádku a najednu stahy a potrat ☹

evuliss
autor
3. zář 2009

Verunko- tvůj příběh je bohužel také smutný jako nás všech! ☹ Co říct?Snad jen obvyklou větu:je mi to líto!
Je to čerstvé a proto chápeme tvé obavy o zdraví apod.To čas vyléčí uvidíš....
Brzy tam zase budou //...
Já třeba na mimi čekám 12 let a je to strašlivá doba,také jsem měla po revizi svět na černo.Máš aspoň štěstí na chlapa,já takové nemám,s přítelem je to těžký 😠

Oliras- zdravím tě! 😀

oliras
3. zář 2009

Verunko ach jo vklastně jsi si těhu ani nestašila užít viď ale neboj vše přebolí a dostaneš silu do dalšího snaženíčka a nakonec se všechny uzlička v náruči dočkáme

ee.liska
3. zář 2009

besinko, příčina placentární ☹ taky jsi to měla těžké beruško, taky jsi rodila? já 8 hodin 😝
holky, to co jsme si všechny zažily je strašné, ale my to zvládneme, jsme holky šikovný 😉 bude nás to stát hodně síly nakonec stejně to malý škvrně budeme držet v náručí 😵
zrovna zažívám vlnu optimismu 😅 u mě se to tak střídá.depka..naděje.....depka.....naděje
tak dobrou noc

eeefi
3. zář 2009

Ahojky holky,
ac nerada, tak jsem na tom stejne jako vy ☹
V breznu 09 jsem po pul roce snazeni (hormonalni porucha) otehotnela za pomoci hormonu (Duphaston). Bohuzel to skoncilo zamlklym tehotenstvim (cca 10 tt - pouze gestacni vacek bez embrya). Doted nechapu, ze me doktorka nechala, tak dlouho cekat. Po teto zkusenosti jsem ji vymenila. I kdyz neprijemna zkusenost, tak jsem se vzchopila a tesila se na dalsi tehotenstvi a doufala, ze vse bude OK. Proste jednou se to stat muze. Otehotnela jsem (bez hormonu) pomerne brzo - cervenec. Tehotenstvi vypadalo nadejne. Bohuzel se plod nevyvijel (za tyden vubec neporostl) a nenasla se srdecni cinnost (v 8 tt), proto me presne 3 mesice po posledni revizi cekala revize znovu. Byl to pro me desny sok. Nyni jsem byla presvedcena, ze to vyjde a tesila se na mimi. Tak neuveritelne zklamani jsem nezazila dlouho 😢
Doktorka me vypsala zadanky na geneticke vysetreni, hematologii, imunologii + alergologii, OGTT. Zatim uz mame za sebou genetiku a ted cekame 6 tydnu na vysledky. Pristi tyden dalsi vysetreni. Takze uvidime, zda z toho neco vypadne 😒 Nyni uz rozhodne ale nejsem tak optimisticka jako po prvni revizi. Nejak jsem prestala verit, ze se nekdy ditete dockame
😒

eeefi
3. zář 2009

Pardon prvni revize byla 3.5. ta druha 29.8., takze to bylo s odstupem 4 mesicu... Uz asi ani neumim pocitat 🙂

janinac
3. zář 2009

Verunko hrozný ☹ Príběh jako od nás všech ostatních...ale přece jenom, když si to člověk čte, tak se neubrání znovu slzám ☹

ee.lisko..člověk dojde tak daleko a pak tohle ☹ Kurnik, po 12tt by už se přece nic takového nemělo stát ☹

eeefi doktorka tě nechala bez srdíčka do 10tt...nedivím se, že jsi jí vyměnila 😠 Jsem zvědavá, co ti na genetice zjistí, určitě nám musíš dát vědět. A tady se všichni dětí dočkáme...věř tomu 😉 tady totiž brzy začne lítat těhu bacil a nakazí nás všechny 😉

Evulis...tvůj chlap tě zlobí?

Dabliku děkujeme za zprávičku...hlavně, aby tě zítra pustili.

Holky omlouvám se, že nereaguju na všechno, ale nějak nestíhám 😅 ale na všechny Vás tu myslím...

eeefi
3. zář 2009

Kazdopadne bych nam vsem moc moc moc prala brzo otehotnet a hlavne vydrzet celych 9 mesicu a porodit nadherne a zdrave miminko! Kazde z nas, ktere se to povede to bude nadeje pro nas ostatni.. 😉

evuliss
autor
3. zář 2009

Eeefi- nesmíš přestávat věřit!!!To by byla škoda a chyba.víra je to jediný co máme a musíme se jí držet a nevzdávat se!Co tě nezabije to tě posílí a tomu já věřím!
Můžu se zeptat kolik je ti let?A jak dlouho se snažíte o miminko?
U mě se taky střídá optimismus a depky,ale ted řeším něco jiného a to soužití s partnerem 😝
Holky já se těším že jednou to vyjde a to mě drží nad vodou 🙂

evuliss
autor
3. zář 2009

Jinak ještě jeden příklad bojovnice- můj dávný přítel(před 13 lety) jsme spolu chodily se oženil a 8 let je se svojí ženou.Když jsem se ho zeptala jestli mají děti,řekl že ne ale že za 14 dní se jim má narodit holčička.Tak já mu pověděla že jsem o mimi bohužel přišla a on řekl že jeho žena potratila 6x!!!! 😲
To mě úplně zamrazilo.Ona má totiž dědičné sklony k potratům(nevím přesně jak se to jmenuje) takže 5x potratila samovolně a 1x si musela nechat udělat revizi.protože embryjko bylo nemocné.Teď se to má každým dnem narodit,tak jim držím palce ať se to už podaří bez komplikací...
Jen takový příběh......

besinka7
3. zář 2009

ee.lisko: já taky rodila, cca 3 hodiny, u mě příčina neznámá, každopádně nejhorší na tom bylo, že kdybych je udržela, tak by dneska v bříšku rostli obě dál a to mě na tom bolelo a bolí úplně nejvíc, oni to nevzdali, vzdalo to moje tělo ato fakt bolí .... a placentárí příčina, to je přesně co, jestli se můžu zeptat eli ?

evuliss
autor
3. zář 2009

Besinko-už máte vymalovaný? 😀

evuliss
autor
3. zář 2009

Janinac...no že můj chlap "zlobí" je slabý slovo!Nechci vás tady na tomto tématu zatěžovat i tak máte starostí dost tak jen ve zkratce.Můj přítel je lenoch,nešika,poslední dobou je divnej,už k němu necítím to co dřív,ale kdo ho nezná nepochopí ☹ Chtěla bych chlapa o kterého se můžu vždy opřít,vždy se na něj spolehnout,aby mi byl oporou ale i já jemu.Aby jsme si spolu zařídily hezký život,hezké bydlení,občas si zašly do kina,na véču a nebo jen tak na procházku.Ale můj přítel je pravý opak.
Všichni známí mě odrazují ...každý říká ať ho nechám že to nemá cenu s ním být.....Já se neumím rozhodnout...Ale fakt vím jedno: není to chlap do nepohody a nechci s ním být celý život!
Jako bych těch trápení neměla málo,tak ještě tohle!

eeefi
4. zář 2009

evuliss je me 29.. HA jsem vysadila presne pred rokem, ale snazit jsme se zacali az tak od prosince 08, pac jsme byli na svatebni ceste v zahranici a to jsem nechtela riskovat nejake komplikace. jenze stejne jsem mela tak rozhozeny cyklus (temer bez menses), ktery se mi upravil, az hormonalni podporou, takze podle me prvni ovulace byla nekdy na konci unora tohoto roku a to bylo i moje prvni otehotneni.. druhe otehotneni bylo nekdy v pulce cervence jiz bez hormonu, takze v tom asi problem nebude.. 😒
jinac s tema chlapama je to vsude stejny.. najdes si jinyho, zpocatku to bude vsechno fajn a pak to stejne sklouzne do stejne roviny jako ty predchozi vztahy.. chlapi jsou od prirody lenivci - sak taky proto tolik vynalezu a zlepsovaku (aby si usnadnili zivot).. to jen zeny vsechno odedrou 🙂

eeefi
4. zář 2009

jinac holky kdyz ctu ty vase pribehy, tak si rikam, proc je ta priroda, tak nespravedliva... nekdo to mimi ma hned a bez problemu, aniz by po nem nejak zavratne touzil a nekdo si to musi vylozene vydrit..
hlavne obdivuju silu nekterych z vas, co jste vsechno protrpeli...
ja teda byla fakt desne naivni, kdyz jsem si myslela, ze si s manzou dvakrat vrznem a mimi bude na svete 😀 ted zacinam ztracet iluze 😒

katyna6
4. zář 2009

Pěkné ráno holky 🙂

Jak vidím,pořád nás tady bohužel přibývá,ale doufám,že tu pitomou smůlu brzy někdo prolomí a i my tady budeme spokojený těhulky a maminy 😉

evullis-to mně mrzí,že k tomu všemu,Tě ještě zlobí chlap.Já jsem s přítelem sice zatím jen necelé 2 roky,z toho 9 měsíců spolu bydlíme,ale i když mě někdy štval a občas jsem pochybovala,jestli nám to spolu bude klapat,tak po tom všem,co se nám stalo před 14ti dny,si ho moc vážím a miluju ho zase o něco víc!Strašně mě podržel a pořád povzbuzoval,i když se mi pak přiznal,že tu noc po revizi,kdy jsem byla v nemocnici,taky doma brečel kvůli miminku,o který jsme přišli.

mateta888
4. zář 2009

zdarvím ve spolek 😀

dablikov : jsem ráda, že už tě nic nebolí a je to líp, posílám spouuuuuuustu sil a šupky dupky domů 🙂
market : to docela chápu, ale radši ti udělají víc kontrolních testů jen pro jistotu, tím bych se netrápila a gratulu
ju 😀

elisko : vítám tě tu ač nerada, je mi to moooc líto ani si to nedovedu představit ☹ , já taky čekám na štítku tak
uvidíme.

handm
4. zář 2009

Dobré ranko, holky,
tedy tady přibylo dušiček, smutných ☹( To je hrůza.. kolik holek musí tohle prožít.. ☹
Jediné co je dobré, že ve víc se to lépe táhne a snáší a jelikož víme, o čem to je, líp se nám tady povídá. Bohužel, kdo to nezažil nepochopí..
Holky držte se!!! Bude líp a jak říká Evulis, musíme věřit...

JInak Verunko zdravím, snad už je líp.. i když to pořád bolí. ale ani se nenaděješ a bude to v pořádku!!
Besi, už máte vymalováno? 🙂) A dáváte barvičky? My jsme jen na bílou 🙂
Evulis, jdi od toho jestli máš pochybnosti, stejně už ti to tam bude navždycky hlodat, když už si o tom začala přemýšlet - alespoň moje zkušenost.. já to takhle utla po 6 letech a našla si novýho chlapa.. a jsem šťastná!!!
Katy, ten můj bude tomu tvému asi podobný.. měl to úplně stejně...
Eefii!! Drž se holka, tohle musí být ještě horší, když už jsou mimi takhle velký... fakt aby se člověk bál celých 9 měsíců!
Tak snad jsem na někoho nezapomněla!! 🙂
krásný den všem! 🙂

mateta888
4. zář 2009

verunko : je mi to moc líto . . . . .ale holky tady hodně pomáhají, už jen to že to ze sebe dostaneš a všichni
tady bohužel víme o čem je řeč a víme jak se cítíš, já mám sice 14 dní po revizi ale je mi nesrovnatel-
ně líp 😅 , je to asi klišé ale čas to vážně postupně zahojí

evullis : já bych si sním nejdřív promluvili bez jakýkoliv zábran, prostě úplně všechno co ti leží na srdíčku, mi jsme
si vyříkali ted po revizi, měla jsem pocit že ho ztracím a najednou to bylo všechno venku trochu jsme se
chytli a pak vyříkali, vačistily vzduch a bylo dobře. 😉 Je pravda, že pokud chceš mimi a nemůžeš se o něm
opřít tak to bude s mimi ještě horší, ten můj není bez chyby, alevím, že udělá první poslední aby se o mě a
malou postaral. je to někdy náročný, ale zvládáme to. Zkus si sním promluvit a pokud nebude přístupný
tak to asi nemá smysl, ted sice jsi zodpovědná sama za sebe, ale zachvilku budeš mít mimi tak musíš myslet
už ted i na něj. konečný rozhodnutí je stejně na tobě . . . ty víš jestli to za to stojí do toho investovat 🤐

katyna6
4. zář 2009

verunka-já bych taky měla jít v pondělí do práce a taky se toho nějak bojím.Ani nevím proč,nikdo tam nevěděl,že jsem těhu a když se to všešchno slato,zrovna jsem nastupovala na 14ti denní dovolenou.Mně je teď prostě nejlíp doma s přítelem,nějak na lidi nemám náladu.Ale všechny holky tady na netu jsou moc fajn,vážně dokážou povzbudit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru