Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

didulka.sy
6. říj 2009

ahojky, já to mám nějake divoké. kyretáž mi dělali 27.5 po ní jsem hodně krvácela jen ten den, pak to přestalo jen jako by slabounká MS, přesně za týden jsem večer musela do nemocnice - začala jsem silně krvácet ☹ 12 hodin do mě rvali nějaké injekce na stažení dělohy a na to krvácení . já fakt myslela že to nepřežiju ☹ ☹ . nechtěli mi dělat novou revizi aby mi nedrážlili dělohu víc než je nutné. strašně jsem se bála že po tom potraru ještě přiju o dělohu. naštěstí jsem to ustála. následovava výměna doktorky a pátrání co se vlastně stalo. první výsledky pro mě byly pohroma, mám Rh neg. takže verdikt silně imunizovaná, navíc mi zjistili jakousi autoimunitní poruchu srážlivosti krve kvůli kterému jsem nejspíš přišla o mimi. to byl pro mě šok a celkem beznaděj. jenže moje nová doktorka to jen tak nevzdává a řekla mi že je pořád šance. následoval nový test a protilátky klesly a krev se dá v těhotenství ředit heparynem. tedˇmusím jen počkat na genetiku krevní zkupiny mého muže aby jsme věděly s jak velkýma komplikacema (s krví ) máme počítat. tedˇuž je to veselejší vím že mám asponˇšanci .
Jo a ktomu MS první jsem dostala 6.7 (40 dní po zákroku pokud nepočítám to krvácení) mám to dost silný a litaj ze mě kousky sražené krve, ale za to může nejspíš ta moje poblázněná srážlivost. drubá byla ještě silnější ta třetí slabounká další zase silná, mám ji po 28 dnech doktorka mi předepsala Utrogestan beru ho 16. až 25. den od prvního dne cyklu. jsem předběžně domluvená s doktorkou že se začnem snažit od prosince tak doufám že by mohl být na nový rok pozitivní test 🙂 🙂 to by byla nádhera.

pet.s
6. říj 2009

Didulka..my snad taky od prosince budeme snažilkovat. 😉 taky mám doma Barborku(teda Barbarku jenže té mojí jeuž 15 ☹ a ve Svitavách máme rodinné známé. To máme toho společného, vid?

Koukám, že každá to máte jinak. Kruciš. Já už bych chtěla vědět, kdy do toho budeme moc šlápnout...zítra jedeme do CARu domluvit se, co dál, co budeme platit atd. Boj začínáááá 😉

evuliss
autor
6. říj 2009

Verunko- taky jsem plně zaměstnaná 🙂 makám buď v práci nebo doma.tatka pořád chodí o brlích i když už podstatně líp,takže se pomalu dělá podzimní úklid zahrady a doháníme to s mamkou samy 😝

Já už jsem skoro měsíc sama bez přítele a i když pořád píše (někdy dobrý a někdy blbý SMS) tak jsem ráda že jsem to udělal a rozešly jsme se!Zatím pořád promýšlím co s dvěma mražáčkama embryjkama co máme uložené v Caru,ale chci to pořádně uvážit a nespěchám na to 😢

Revize mě strašně potrápila a už to nechci zažít a dám si čas-buď někoho potkám nebo chvíli počkám,nedá se nic dělat................

Všechny vás moc zdravím,holky!

didulka.sy
6. říj 2009

mám dotaz, nemůže te mi někdo poradit jak se založí album? 😉

katyna6
6. říj 2009

Ahoj didulko,jestli jsi ještě tady.....vpravo nahoře si najeď na fotoalba...pak klikni na -moje alba a frčíííííš 😉 .Tak at se zadaří 🙂

mateta888
7. říj 2009

Ahojky holky 😀
Včera mě nějak zlobil net a nemohla jsem se vůůůbec dostat. No chtěla jsem vám napsat historku ze života pro zasmání. Včera jsme šli s malou do školky a manžel mi vzal klíčky kde byli i od auta a tak jsme museli přes naše a já si nadávala po fousy jak špaček, že jakmile toho lempla chytnu tak ho zabiju. 😠 No a naštěstí mi nechal klíčky v autě do školky to máme tři km. No a malá před paní učitelkou říkala, že maminka chytne tatínka néééé lempla a ona ho podrží aby neutekl a pak mi pomůže ho zabít. 😀 😀
No já myslela že se mě trefí a tak jsem jí začala vysvětlovat že to se jen tak říká. no ale pro mě z toho vyplívá, že si nemůžu před tím špuntem zanadávat ani pod fousy protože má uši jak netopýr 😉

katyna : hele holka jak to u vás vypadá, mi to máme plus mínus na stejno tak bys měla mít už ovu a snaženíčko jede na plný pecky ? Mě včera vzbudil a tak jsem muřekla že ještě nemůžem tak moc že ještě brzo no neukecala jsem ho 😀 😀 😀 , ale iluze si nedělám

didulko : já jsem taky Rh- a máme to holt těžší a manžel je plusko takže nic moc no, ale nevzdáváme to. mám novou paní dr a řekla jsem i o protilátkách že nevím jak na tom jsem takmě uklidnila že si mě pohlídá a přinejhorším se to přebije nějakýma hormonama. Musíš věřit, mi mínusky musíme víc bojovat a mi to vyhrajeme 😠

Jinak moc pozdravuju i další kočenky jste strašně ukecaný a nejde mi to dočíst, a co besinka stále nikdo nic neví ?

gejbule1
7. říj 2009

Ahoj holky,dnes bude krásně tak budeme mít lepší náladu.Já měla dnes bouřlivou noc.Lucka měla horečku,tak jsem zvědavá co se vyvine ☹ .Po první MS nám bude určitě líp,protože zase vše v pořádku funguje.Já už se moc těším 🙂 .

katyna6
7. říj 2009

dobré ránko 🙂

mateta-já sice vůbec nevím,kdy a jestli jsem teď ovu měla,nevím,jak to bude po revizi fungovat,ale nehlídáme se teda vůbec.jsem si tak říkala,kdybych otěhu už teď,jak se asi bude tvářit doktor?Zabije mě,že neposlouchám? 😅
A ta malá,tak to bylo fááákt hodně dobrý 😀 😀

markee
7. říj 2009

Já se taky už těším na MS. Né kvůli snaženíčku,to fakt ne,ale prostě to chci,abych věděla,že funguju. Naštve mě,jestli budu muset na vyvolávací injekci 😠 Ale to snad nebude potřeba.

pajdulka
7. říj 2009

Dobré ráno ženy.........to máme dnes krásně ,co.Teď jsem dočetla na netu moc dojemný příběh,doporučuji všem ať neztrácí neději.http://www.gennet.cz...........je to v rubrice "můj deníček"

katyna6
7. říj 2009

pajdulka-taky jsem si to přečetla,ne úplně do konce,je tam toho moc,ale i tak....mráz běhá po zádech z toho,co ta příroda dokáže.Něco takovýho já považuji za opravdový zázrak.Je mi z toho hezky.... 🙂

pajdulka
7. říj 2009

katy-právě že ten konec mě rozplakal.5íkala jsem si co všechno musela vydržet a nikam to nevedlo....no a poslední kontrola a jupíííí No alespoň vím že zázraky se dějí 🙂

mateta888
7. říj 2009

katyna : no já vím že jsme měli MS stejně a když jsem byla u dr tak mi říkala že se mi tvoří už folikula za pár dní budu mít ovu tak jsem si na tebe vzpoměla, že nebudete čekat, ale kdyby náááááááhodou tak asi nadšená by ze mě nebyla ale určitě by mě nezastřelila 😅 , jinak to taky nesleduju, jen mě to tak napadlo

markee : neboj dočkáš se, třeba to bude chvililnku trvat ale bude, je pravda že mě se taky ulevilo.
Stejně je holky zvláštní jak nejdřív nechceme aby dorazila ated na ni toužebně čekáme 😵 , chlap by řekl, že nevíme co chceme 😀

katyna6
7. říj 2009

mateta-já jsem psala i holkám v zamlklinkách,jsem myslím 17 Dc a Bt jsme dnes měla 37.Tak buď je to opožděná ovu,nebo nevím,co se tam děje 😀

katyna6
7. říj 2009

mateta-omyl,dokonce 18 DC 😅

didulka.sy
7. říj 2009

Teda já to četla taky,
musím říct že proti tomučím si prošla já jsem úplně zdravá a více méně bez komplikací které by se nedaly zvládnout. 😉

renko74
7. říj 2009

Ahoj, tak jak tak čtu vaše reakce, většinou jste po kyretáži krvácely tak týden a pak jen špinění nebo výtok. Já jsem po kyretáži dva týdny a krvácím čím dál víc, i když intenzity MS to nedosahuje, i barva je světlá, trochu jiná. Třeba v noci nic, přes poledne hodně, večer málo...tak nevím.Je to normální? JInak se snažením chci začít tak tak 4-5 měsíců po kyretáži (zamlklý p. v 8. týdnu) + 2 myomy.

gejbule1
7. říj 2009

renko byla jsi po revizi na kontrole?já být tebou bych raději zašla k doktorovi.Myslím že by jsi neměla tak dlouho krvácet.

didulka.sy
7. říj 2009

renko nechci radit, ale myslím, že bych zkusila toho doktora. Já po kyretáži taky malinko krvácela týden. ta krev byla pořád taková světloučká - pořád jakoby čerstvá a pak buch a večer z ničeho nic jsem začala straškě krvácet. bojovala jsem pak 12hodin - nějaká infuze a spusta injekcí na stažení dělohy a na zastavení toho krvácení. myslela jsem že je to moje poslední hodinka.

dorra
7. říj 2009

Holky, promiňte, že vám sem lezu, ale nemám čas listovat, jestli už se to tu řešilo. Mohla byste mi některá vysvětlit, na co je ta revize a proč se dělá?

didulka.sy
7. říj 2009

revize je vlastně kyretáž. jde o to že pokud potratíš musí ti takzvaně vyčistit dělohu. říkavalo se tomu taky vejškrab ale tenhle termín úplně nesnáším. jde o to že seškrábnou slizdici dělohy a odsají z ní zbytky plodu.

didulka.sy
7. říj 2009

ten vejškrab je vlastně chtěný potrat, ale ta samá technika se používá i po samovolném potratu nebo po zamlklém potratu. akorát nevím do kolikátého týdne těh. se dělá já to mám za sebou v 16. týdnu ale mimi odpovídalo 13.týdnu. doktorka mi řekla že kdyby to byl opravdu 16. tak bych to musela normálně porodit.

dorra
7. říj 2009

Ptám se proto, že jsem měla 2x zamlklé a jeden samovolný potrat, ale na revizi - kyretáži - vejškrabu či daké nestvůře jsem nikdy nebyla a bojím se toho jako malé děcko řezání. Nikdy mi to dr. nenavrhl a ze strachu jsem se na to nikdy neptala. Ale asi to nepotřebuju, když vysadím utrogestan a ostatní estrogeny..
Spíš mě zajímá, kdy revizi dávaj a kdy nee. Je to moje noční můra.

dorra
7. říj 2009

Myslela jsem si, že to dělají později, jak v 8tt, ale čtu holky, co na ní byly bez mrknutí i dříve.

didulka.sy
7. říj 2009

naštěstí se to dělá v narkoze. ale komu to uděla a komu ne to nevím podle čeho se rozhodují. řekla bych ale že je to běžný zákrok. mě po něm nic nebolelo. doslova se to dělá ambulantně. normálně se prý chodí ještě ten den domů.

didulka.sy
7. říj 2009

jestli chceš vědět víc tak namrkni sem: http://porodnice.fno.cz/kliniky/informovane_sou...

lendaw
7. říj 2009

Renko: Já jsem byla na revizi 18.9. a stále špiním, chvílemi krvácím. Doktorka mi dělala už 3x UTZ a brala krev, kvůli zánětu a všechno v pohodě. Tak čekám a těším se na MS! 😕 Kdo by to kdy řekl, že se na ní budu těšit! 😅

renko74
8. říj 2009

Hezké ráno, no, to jste mě trochu znervóznili. Určitě se nejedná o nějaké masivní krvácení, že bych musela do špitálu, to ne. Některý den trochu víc - jako střední MS, jindy slabší. Bolesti ani teploty žádné. Tak to připisuju normálnímu průběhu po zákroku a navíc myomům, které mi způsobují silnější krvácení i v době MS.
Dorro, to se divím, že tě nikdy na kyretáž nezvali, mně sice si dr.po zamlklém p. taky říkal, ať s tím normálně existuju, že se to odplaví samo, ale pro jistotu jsem si po dalším týdnu zašla do špitálu na kontrolu a tam doktor říkal, že není na co čekat, že by se to mohlo rozkrvácet hodně nebo způsobit sepsi a zánět, že se to samo neuvolní. Takže co doktor-to názor, ale spíš poslouchám ty ve špitále.

renko74
8. říj 2009

Jo a ještě otázka - jak je to s tím utrogestanem a duphastonem, na co a kdy se předepisují? Po celou dobu mého těhot. mi to nikdo nenabídl a všichni vědí o myomech a trombóze...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru