Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

faflina
19. led 2010

jankabry- ano poslala jsem ti to proto, kůli těm ústúm, a právě v jiné diskuzi jsme to probíraly a kočena od tama měří BT orálně a paráda, měří každý den ať je jak chce. vše super vychází je těhotná. Orál není problém i při MS a není nic infekčního. Tak čaues.

jankabry
19. led 2010

faflina:
může být. Proč ne? Ale mi to nefunguje 😉 takže se stavím, k těm kterým je orální měření BT k ničemu viz. http://merenibt.xf.cz/jaknato.html#c a další třeba na fertilityfriend.com... A měřit při MS, fakt nemusím 🙂 k čemu taky? Já vůbec po zkušenostech už budu měřit jen k potvrzení ovulace - BT + ovu test, proužek a pak se prostě uvidí ...

Cizu:
Já to měla stejně ☹ 4dny po revizi jsem skončila v nemocnici kvůli šííleným křečím. Našli mi tam sraženinu. Doktor mě ale nechtěl znovu operovat, bál se, že by tam něco mohl poškodit :-/ Dostala jsem injekci na stažení dělohy, aby se to vypudilo samo a pustili mě domů. No nedojeli jsme ani za druhou křižovatku a vraceli se zpět ☹ Myslela jsem, že porodím .. byla to hrůůůza!!! To už si mě tam nechali. Na kapačkách a tak ... Nakonec to ze mě vyšlo samo, takový hnusný sražený koláček ..bléé! Za dva dny kontrola u mého gynekologa - stále 7mm vysoká sliznice. Pokud se to neodloučí, musím na revizi znovu ☹ navíc jsem byla bolestivá, takže ještě ATB ☹ za týden kontrola a vše v pořádku 😉 UUUF!!!
Takže jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo!!! Doktoři se další revize relativně báli. Primář mi to vysvětlovat taky tak - že tam vždycky něco nechají. Snaží se to dělat co nejšetrněji, aby nepoškodili dělohu. Samo se to pak tak do týdne max. 14ti dnů odloučí - takže proto krvácení a špinění, že jo 🙂 Další revizi dělat nechtěli - riziko propíchnutí dělohy a jiné její poškození :-/ brrrrrr to mě fakt děsí!!!
U Tebe to ale dopadlo dobře 😉 !!! tak držím palečky, aby mrcha brzy dorazila! 😉

zanny
19. led 2010

Ahoj holky,tak je to přesně týden,kdy mi řekli můj ortel a já jsem tak strašně smutná ☹

K tomu sexu,taky mi řekli 6 týdnů vydržet.

Skuldova,chápu tě,já jsem taky celý týden zalezlá doma a nechci nikoho vidět,ani s nikým mluvit..doufám,že mě to přejde,ale zatím to tak prostě je.A nemůžeš se domluvit třeba s obvoďákem,aby tě nechal ještě doma,třeba že se psychicky necítíš na to,jít do práce?

hadonoshka
19. led 2010

jankabry: ve zprávě od primáře gynekologicko-porodnického oddělení mám sexuální abstinenci 14 dní a další otěhotnění za půl roku.

mám Lady Fertility Tester, ovulaci mi určil správně a otěhotněla jsem

teploty měřím zásadně v puse, protože tím samým digi měřím teplotu i dětem, vyšší teplotu ukazoval od ovulace a byla jsem těhotná

tak v čem je vlastně problém?

lusye
19. led 2010

zanny, uplne te chapu. 😔 Ja mela v patek smutne vyroci a taky to na me padalo. 😢 😢 😢
Jinak me mrzi, ze jste mely po zakroku jeste takove komplikace. To je des, prozijete ztratu miminka, a pak jeste toto. Achjo ... ☹
Holky, jak dlouho vas doktori po revizi nechali doma?

zanny
19. led 2010

Lusye,já nevím,jak dlouho mě nechá moje gyndařka doma,to se dozvím v pátek,ale mám domluvené s obvodní dr.,že až mě vyšoupnou,tak mám přijít k ní a ona mě nechá doma dál,tak uvidím.

lusye
19. led 2010

zanny, aha. A jak se jinak citis? Chapu, ze kazdemu to trva jinak. A pokud se necitis jit do prace, tak nechod.
Ja jsem taky jeste doma. Ja prave po revizi fakt hodne krvacela, tak me dr. nechala jeste tyden doma. Mela jsem byt v klidu a odpocivat. Myslim, ze ted uz me posle do prace a i ja chci jit. Jen mam obavy z tech dotazu. ☹ Musim si nacvicit nejakou odpoved. Tak snad se udrzim bez 😢

zanny
19. led 2010

Lusye,necítím se teda psychicky nic moc,ale jinak už mě nic nebolí,ani nekrvácím,tak čekám na kontrolu,snad bude vše ok.Těch dotazů se taky bojím,ale i to se budeme muset naučit zvládat.

olicek
19. led 2010

Tak jsem dnes byla na kontrole (1 týden po revizi), vše v pořádku. Dr. mi řekl, že se sexem můžeme začít po 1. menstruaci. A za 3 měsíce mám přijít, udělá kompletní vyšetření, výtěry, nasadí kyselinu listovou a můžeme začít znovu 🙂

martasl
19. led 2010

ahoj děvčata 😉
skuldova-jak píše lusye-tato diskuze je tady od toho,abychom se tady vypovídaly-teda spíše vypsaly 🙂 .Mě to strašně pomohlo,nejlépe se o tom píše s někým,kdo to také prožil.Každá máme nějaké zkušenosti a rady od doktorů,které se tady nejlépe proberou.Jsem ráda,že jsi se rozhodla k nám přidat a doufám,že Ti to taky pomůže.Já měla revizi 9.12. v 16týdnu těhu a taky z toho nejsem venku.Ale nejsem sama,je nás tu víc a věř,že ne všechny jsme v pohodě.Bude to ještě dlouho trvat,ale fakt v tom nejsi sama,pomůžem 😉 😉 🙂

zany-to máš divnou gyndařku.. 😖 Já jsem byla na revizi 9.12-jak jsem teď psala.30.12.jsem měla kontrolu a domluvili jsme se s doktorem,že mě ještě do toho 10.1.nechá doma a od 11.1.chodím do práce.Ale jak sisi tady určitě přečetla,tak v té práci je to děs.Každou chvilku se mi derou do očí slzy a je mi smutno.Děsně mě to tam štve.Ale jak tady holky píšou,rychleji to utíká-ale bohužel zase ne moc.Já si byla týden po revizi pro prášky na uklidnění.Psychika totálně v h....u.Takže pokud gyndařka nemá pochopení 😠 tak si zajdi k obvoďačce,když je ochotná Tě nechat doma.Já bych toho využila.

Holky,ty smutný výročí jsou hrozný.Já jsem vždycky zbožňovala vánoce,ale už to nebude ono.Sice se mi o vánocích-23.12.narodila nejstarší dcera-ale prostě to bude už navždy smutný ☹ Teď jsem se koukala do kalendáře,že bych byla ve 22týdnu.A děsím se května,kdy jsem měla rodit.To nevím jak to ustojím ☹ ☹ Naštěstí mám ještě platičko prášků na uklidnění schovaný.

mě neřekli v nemocnici nic.Doktor něco žblekotal,ale mluvil děsně potichu,nerozuměla jsem mu ani slovo a taky mu páchlo z pusy.Tak jsem se už znovu neptala a rychle pryč 😠 Ale došlo mi,že se sexem rozhodně počkat-šestinedělí je od toho,aby se vše zahojilo jak má-myslím i aspoň trošku na duši.Ale každá jsme jiná a jinak vše prožíváme,tak prostě jak se kdo cítí...

hadonoshko-ty jsi prostě taková ,,železná žena",viď? 😀 😉

martasl
19. led 2010

jéééééééééé,nějak jsem se rozepsala 😀 aspoň máte co číst 😉 od 4 hodiny raní nám padá sníh ze střechy,to je rachot jako prase.teď zrovna zase trochu spadlo,málem mě trefil šlak jak jsem se lekla.budu muset asi jít něco odházet 😢

lusye
19. led 2010

martas, presne i ja to mam moc spojene s Vanoci. To jsme se tesili na miminko, manza me hyckal, ja brouzdala na netu po obleckach, ... no moc jsme se tesili. Pak jeden okamzik na utz a je vse pryc. 😢 😢 😢
Presne, i ja si rikam v jake tydnu bych byla. A obcas nakouknu k holkam do diskuze se stejnym TP. 😔
zanny, budeme muset se naucit nejakou vhodnou odpoved. 😒
olicek, to je bezva, gratulace k uspesne kontrole! Ja jdu ted 14 po revizi na kontrolu a nevim, jak dal me bude chtit dr. videt. Kazdopadne tam chodim velmi velmi casto. Driv jen 1x za rok a ted tam jsem kazdy tyden od zacatku prosince. 😅
Jinak ja se snazim divat dopredu, tesim se, jak se priste zadari ... Ale na Konikovi narazim na hodne holek, co je to potkalo i 2x. 😔 Jen to neee! 😢 To by me pekne srazilo. ☹

martasl
19. led 2010

lusye-taky jsem měla projetej internet,co se týče kočárků,postýlek a pod.naposled,den před špatnou zprávou jsem studovala látkové pleny a vybírala ,,do kterých půjdu".Zařekla jsem se,že při dalším těhu nechci minimálně do 6měsíce doma žádně věcičky a dala jsem si zákaz brouzdáni po netu.Ale nevím jak to vydržím.

taky si nedovedu představit,že by se to opakovalo.Obdivuju holky,co to prožily víckrát.To už bych se totálně sesypala.Musíme doufat a věřit,že další těhu bude probíhat jak má a bez stresu.Ono nám nic než doufat ani nezbívá 😉

lusye
19. led 2010

martas, musime verit, nic jineho pro to nemuzeme udelat. No a beru ty vitaminky, ale na ted to taky nestoji. 😖
No ja mam spoustu veci uz taky poukladanych v pc, co jednou koupime. Verim, ze se k nim brzo vratim. Ale ja jeste teda nezacala nakupovat vecicky na mimi. A za to jsem rada. Priste po I. trimestru nejdriv. I kdyz podle tebe ani to vyhru neznamena. 😔

martasl
19. led 2010

přesně tak,prostě nevíš dne a hodiny ☹ já jsem ještě nic nenakupovala.dovezli mi to sourozenci-všichni mají mrňata,tak při úklidu byli rádi,že to mají ke komu uklidit.Taky jsem měla v záloze hoooodně odkazů ,co jsem chtěla pokoupit.no,nic-příště 😉 jo,taky baštím ten baby plan calibrum a od února tu listovku od doktora.jo,a už mi asi skončila MS.tak snad ta další proběhne už normálně...

zanny
19. led 2010

Martasl,to jsi asi špatně pochopila (nebo já špatně napsala)s tou moji gyndařkou,to ona mě nechá doma,jak to půjde,ale nevím,když už budu v pořádku,jestli mě bude moct nechat tak dlouho doma.Já bych už chtěla zůstat doma až do Ketu,což by mohlo být někdy koncem března,nebo v dubnu,ale uvidíme,co vlastně bude.

S tím smutným výročím to budeme mít asi všechny stejné,já už teď vím,že budu vždycky nenávidět úterky.A moc doufám,že už se nám to holky nestane.

jankabry
19. led 2010

hadonoshka:

V ničem 😉 Každá jsme jiná, to je snad jasné. Mi teploty v puse nevyhovují, protože děsně kolísají a nic z toho nevyčtu. Tobě to měří dobře, tak měř 😉

Co doktor to jiný názor. A stejně konečné rozhodnutí je na každé z nás, že jo 😉 Já měla po revizi komplikace, musela jsem být na kapačkách, děsné bolesti, hrozící záněť, antibiotika do žíly a pak ještě orálně týden. Hrozila mi další revize. Prostě si netroufnu na sex a to na něj mám fakt chuť po těch skoro 3měsících, to mi věř 🙂 já jsem poměrně náruživá 😀 Před tím minimálně jednou denně a teď 3 měsíce? vražda 🙂 Jenže strach o to, aby bylo vše v pořádku, nedostal se mi tam nějaký zánět a nezpůsobily se tak další komplikace vedoucí třeba až k neplodnosti, je fakt silnější a těch 14dní si ještě počkám 😉

ovulační mikroskopy, tedy i to co máš Ty jsou nespolehlivé. Jednoznačný výsledek z mikroskopu, tedy zda ovu je či není, má problém určit i odborník. Koukni se třeba na fertilityfriend do grafů holek, které ovu mikroskop používají a uvidíš, kolikrát v měsíci jim to vyhodí, že mají ovulaci (tak min. 10x, což ale nic jiného nepotvrzuje, ale jednou z těch deseti se trefí - potvrzeno teplotou a třeba ovu testem LH) Takže ano - funguje to, ale není to spolehlivé. Je třeba to brát jako doplňkovou metodu. Nicméně zase - u Tebe to může být zcela jednoznačné, takže Ti to může vyhovovat a pomoci otěhotnět 😉 Takže není co řešit! 😉

martasl:
Já byla na revizi 22.12 takže Vánoce taky ☹ no a doufám a věřím 😉 že ty další už budeme slavit ve třech 😉 s prckem v bříšku 😉

martasl
19. led 2010

zanny-asi jsem špatně pochopila 😀 Ale to je jedno,kterej doktor Tě nechá doma,hlavně že tady ta možnost je 😉

ppppaja
19. led 2010

Ahojky holky, tak přidávám svoji zkušenost. Na revizi jsem byla10.12. Doktor mi řekl že sexovat můžeme 14 dnů po revizi a snažit se můžem hned po první ms, která probíhá právě ted. tak se moc těším 🙂 Vyrovnávala jsem se s tím docela dlouho, ale pak jsme si z manželem řekli, že to co přišlo už nezmněníme a že se budeme dívat jen do budoucnosti. Tak se tady všechny držte a at se brzi objeví dvě //.

martasl
19. led 2010

ppppaj-tak to jsme na tom skoro přesně-o 1den 😉 A v kterém jsi byla týdnu,když Ti dělali revizi??Tak já jsem z těch doktorů už fakt magor 😢

ppppaja
19. led 2010

martasl: Byla jsem v 8tydnu.

ppppaja
19. led 2010

A doktor mi říkal že to úplně stačí ta jedna ms, že se tělo vyčistí hned

zanet2009
19. led 2010

ppppaja, tak budu držet pěstičky, aby se Vám brzy zadařilo.

Martasl, já už se ničemu nedivím, proto se řídím podle sebe, protože jsem za ty dva roky zjistila, že i co dr. (dětský) to jiný názor, tak se řídím svými pocity co bude nejlepší.

avifa
19. led 2010

Ahoj děvčata, po včerejšku jsem po revizi dělohy(8tt) Do revize nebylo na ultrazvuku nic vidět. Měla jsem velmi nízkou hladinu HCG (514IU)Je mezi vámi některá z touto zkušeností? Jsem tu nová a je příjemné se podělit se svými problémy i z ostatními 😉

martasl
19. led 2010

to je fakt.Taky máme zkušenost-špatnou s doktorama na dětském v nemocnici ve Svitavách.no,doktoři.....
vlastní pocit kdy začít bude nejlepší.já,co jsem si tak počítal MS v kalendáři to vidím na konec března-měla bych mít po 3MS,pokud proběhne MS tak jak má.. 😉 a pokud se s manžou sejdem doma.

skuldova
19. led 2010

zany prosím tě jak jsi se domluvila s obvoďákem?co jsi řekla?já o tom přemýšlím ale nevim jak mu mám říct proč chci být raději ten měsíc do dalšího Ketu doma,že to v práci neudejchám protože to neudejchám ani doma,mám strach aby mě neposlal k psychoušovi nebo tak něco...☹ ono se mi totiž seběhlo těch blbejch událostí nějak víc najednou a nezvládám to no....moje maminka ještě ani neví že nebude babička,měla před těžkou operací tak jsem před ní musela hrát komedii a to byl nářez,teď jí oepraci odložili a já musím s pravdou ven,i slepej by si všim že se nezakulacuju☹

hadonoshka
19. led 2010

martas ty jsi srandista, "železná žena", možná ano, ale hlavně nejsem žádnej plašan. Po porodu šestinedělí chápu, zažila jsem ho 4x a stejně ač jsem byla šitá od čípku až po zadek, byl už po 4 týdnech sex, protože už to bylo zahojený, nebolelo nic a jen se svinovala děloha. Tělo má vlastní ochranný mechanizmy, aby zabránilo případné infekci. Pokud jsou problémy po revizi, nebo porodu a hrozí infekce, je nějaký zánět, tak je to jasný že si musí člověk dávat bacha, ale pokud je vše ok, tak na co čekat.
Nejsem si jistá, jestli jsem to kopírovala sem nebo do snažilek, ale hodím to sem ještě jednou, co jsem našla na netu:

další názor na dobu otěhotnění po revizi * Po revizi - rady "zkušených"
v tom, kdy je vhodné znovu otěhotnět, není úplně jasno. Na jednu stranu je jasné, že tělo by se mělo po potratu odpočinout, pročistit se, mělo by proběhnout několik cyklů. Podle mnohých literárních pramenů se považuje za vhodné, aby před otěhotněním proběhly alespoň 2- 3 menstruace, kdy v mezičase naroste děložní sliznice, ta se při menstruačním krvácení odlučuje, pak zase narůstá nová… Při tom je samozřejmě vhodné podporovat organismus vitamíny a minerály, především vitamíny ze skupiny B, C, E, minerály jako je selen, zinek. Někdy se doporučovalo otěhotnění později ( nejdříve až po 6 menstruacích). Na druhou stranu se ale zjistilo, že po potratu mohou proběhnout zánětlivé změny, které pokud trvají delší dobu,mohou způsobit neprůchodnost vejcovodů. Často dochází k paradoxní situaci, že čím později se o otěhotnění usiluje, tím je pravděpodobnost početí právě pro zánětlivé změny rodidel menší. Navíc ke všemu přistupuje psychika, blíží se období, kdy by se již děťátko narodilo( termín porodu) a žena se dostává do velice náročné, až depresívní situace. Za těchto okolností udržení těhotenství, i když se početí zdaří, bývá velice problematické. Proto osobně doporučuji , pokud je to pro manžele akceptovatelné, pokusit se o otěhotnění co nejdříve – ve třetím cyklu. Samozřejmě trochu jiná je situace, pokud se jednalo o potrat v pozdějším stadiu těhotenství , nebo pokud při odhalování příčin potratu se zjistí nějaká porucha, kterou je potřeba nejprve přeléčit, což může samozřejmě trvat delší dobu. Na druhou stranu bych chtěla zdůraznit, že pokud se stane a žena otěhotní hned po prodělaném potratu, těhotenství je možné v pořádku donosit.

tolik internet.....

No jinak holky co jste po revizi, nejlepší lék je čas, ale myslete na budoucí těhotenství a těšte se na něj, to vám pomůže zapomenout. Někdy prostě stačí málo, blbá viróza, špatný vajíčko a mimi se přestane vyvíjet, potom nastává potrat nebo revize, protože jinak by se narodilo poškozený. Příroda to má dobře zařízené a občas za nás vyřeší i dilema jestli se starat o postižené dítě nebo ne.
Já jsem optimista a věřím, že i kdyby se to stalo znovu, tak do třetice už se to musí povést.
Takže se vybrečte, ale potom hlavu vzhůru a jedeme dál.

martasl
19. led 2010

hadonoshko-no srandista,jak kdy.ale snažím se sem dát trošinku vtipu,ať je nám malinko veseleji 🙂
V žádným případě to nemyslím ve zlém.Jen,že dokážeš být tak silná a to Ti závidím...a ten tvůj optimismus...měla bys nás tím optimismem a pozitivním myšlením nakazit,jen nevím jak.Ty ano?? 🙂 😉 Ne že bych byla plašan-pokud někam necestuju,ale chtěla bych mít aspoň trošku jistotu,že nic neuspěchám.Prostě bych chtěla,aby příště vše dopadlo dobře.A to chcenm určitě všechny. 🙂 a ono dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Taky bych se už chtěla začít snažit,ale mám strach a s tím strachem nic nenadělám... 😠

hadonoshka
19. led 2010

martas no to je právě to čeho se zas bojím já. Že se mi udělají srůsty a budu mít prd. Teď riskuju buď další potrat a když budu čekat tak je zase větší riziko vad kvůli věku, takže já spíš budu riskovat potrat než ty vady. Kdybych otěhulila hned po začátku snažení po vysazení HA, mohla jsem už o vánocích rodit. Víš co psala gejbule, že čekali a stejně potratila, potom čekali ještě dýl a zase potratila, no a pak na to vlítli po druhé MS a narodila se holčička, no pak další potraty.......to už je jiná, ale píšu to proto, že si myslím že kolikrát ženská otěhotní po šestinedělí a to si vem co to tělo musí všechno zvládnout po porodu. Obrovská děloha, šití, hormony, kojení. To nějaká 2cm dutinka (co u mně byla) je fakt nic a nebýt toho že museli něco doškrábnout v děloze, tak bych do toho šla hned po revizi. Nejlepším lékem je nové těhotenství, jinak se člověk akorát mučí. Nekoukej na datum kdy bys rodila, ale koukej, abys v tu dobu měla na testu // ju? 🙂 To ti pak bude tohle datum úplně ukradený, protože budeš myšlenkama někde úplně jinde.
Mně někdy přijde, že si nás ti doktoři akorát pěstují kvůli prachům a stresují a mnohdy je to zbytečné.

lusye
19. led 2010

zanny, to zalezi jaka je tva obvodacka. Jestli chapava a citliva, tak te necha doma. Proste to zkus za ni zajit a vse ji vysvetlit. Jinak to nezjistis. Gyndarka asi moc dlouho nenecha. 😖
ppppaja, vitej! Pekne jste si to s manzou vyrikali, mame to podobne. Muj manza je mi fakt velkou oporou a v teto tezke situaci me opet nezklamal a podrzel me.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru