Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
12. říj 2010

hedul-to je mi moc líto.je děsný,že musíš čekat na revizi.já jsem to měla rychlí,v úterý měla být plodovka(byla jsem v 16 týdnu),jenže se při utz zjistilo,že je mimi už týden mrtvé,takže druhý den mi vyvolali potrat.ale i tak mi stačila ta jedna nekonečná probrečená noc.nedovedu si představit,že bych ještě na revizi měla několik dní čekat.po zákroku jsem byla ještě 4 dny v nemocnici,dostávala jsem silná antibiotika.pak už to bylo jako v šestinedělí.hlavně doporučují nekoupat se a vydržet se sexem po šestinedělí.ale to záleží,jak se budeš cítit.po zákroku jsem asi 2-3 dny slabě krvácela a pak jen špinila.no a 35 den jsem dostala ms-která byla docela slabá.po šestinedělí jsem také byla na kontrolu.

blackie-malá je nádherná,hotovej smíšek 🙂

anavirez-koukám,že se ti malá do inglesiny krásně vešla,myslela jsem,že ty kočárky jsou menší.ale jsou určitě hodně kvalitní,že?takže se vrátíš do bývalé práce?to je fajn,že si nemusíš nic hledat.a co že se šéf tak rozhodl,myslela jsem,že chce někoho jiného místo tebe?

japeni-tak to je úžasný,že se vám hned zadařilo,přítel je borec.a hned dvojčátka,no když už tak už pořádně,co??tak ať se dvojčátkům daří a všechno dobře dopadne. 😉

ravie
13. říj 2010

Ahoj holky, tak Jepeni - tys mě teda dostala a úplně si mi přebila tu smutnou náladu z toho, že je nás zase více zklamaných a zničených...To je prostě úplně úžasné, přeju ať mimča rostou a vše vám probíhá v pohodě! Já jsem teda byla po zákroku vystrašená a sex jsme měli až opravdu po 6 týdnech, ale jak vidím, může se ten risk vyplatit 🙂 Holky je mi líto, že jste se další přiřadily k této diskusi, opravdu jsem si nikdy nemyslela, že jsou ty potraty tak časté! Žila jsem v nějaké idylce, že se to fakt skoro nestává! Je to šílené, mě by spíš zajímalo kolik ženských si tím neprojde!

Holky musím se vám přiznat, že jsem si zašla k psycholožce, nějak mám strach a úzkost z těhotenství, že by to nemuselo zase dopadnout....né, že by mě teda něčím novým překvapila, říkala vše co tak nějak vím, ale povzbudila mě a myslím, že vypovídat se ze všeho odborníkovi je taky dobré. Taky je ta dr. přístupná alternativním metodám, tak nevím jaký na to máte názor, ale já tomu celkem věřím. Řekla mi, jestli nechci vyzkoušet výklad tarotu, že mi řekne kam mám směřovat a na co se soustředit. Tak jsem byla pro, protože mi to přišlo takové neškodné, ale jak mi to vyložila tak to bylo takové to klasické, co bylo, co je, co bude (což mě znervóznělo), ale díky bohu mám asi šťastnou hvězdu!! Nechápu jak je to možné ale v minulosti jsem měla "žal a bolest", teď, že se snažím všechno moc řídit a logicky řešit (to jsou ty moje nekonečné výpočty), ale budoucnost byl "úspěch" (údajně jedna z nejlepších karet). Tak jsem se tam z toho málem rozbrečela. Soustředit se mám samozřejmě na práci a relaxaci a to ostatní příjde samo. říkala, že spíš potřebuju povzbudit a dodat sílu, než že bych byla skutečně nějak nemocná a že to po čem toužím dopadne dobře. Holky, tak pokud máte opravdu splín, můžu vám psychologa doporučit, od té doby jsem tak nějak vnitřně klidnější....vím, že tarot jsou spíš takové nepodložené náhody, ale prostě kdyby na tom nic nebylo, tak by to přece takhle nemohlo vyjít i když věděla co mám za sebou, protože to rozložení tarotu jsem určovala já, né ona. Holky, snad mě za to neodsoudíte, ale já těmhle věcem věřím a asi je to dobře, mohlo by mi to teď dodat ten klid, který potřebuju. Všichni říkají, že je to o té psychice - a tu jsem si teď naladila do absolutní pohody 😉

verrik
13. říj 2010

Ahojky holky, jsem tu nová zaujala mě vaše diskuze, trochu jsem vás tu pročítala a chtěla bych se s vámi podělit i o svoje problémy je to 14 dní co jsem prodělala už druhou revizi, první byla loni taky v září. Při první revizi bylo zamlklé těhotenství mezi 4. - 5. měsícem, byl to Edwardsův syndrom a teďkom jsem měla molu hydaticu completu, takže jsem skončila ve 3. měsíci též zamlklým potratem, je to hrozné a navíc mi na to vždycky přišli tak nějak pozdě, že jsem ty mimča v sobě nosila týden a ž 14 dní mrtvá, takže se revize dělala hodně těžko, takže jsem po zákroku dlouho a hodně krvácela, jelikož to nechtěli moc vydrápávat, takže mi tam zůstalo hodně nečistot - dlouho jsme se čistila je to vlastně už přes 14 dní apořád špiním a pobolívá mě břicho, ale po zákroku jsem vždycky hodně krvácela museli mě vždycky dávat kapačky s oxitocinem.

To je hrozné, že tolik holek má takové problémy................... 😢 😢 😢

verrik
13. říj 2010

@japeni
jé tak to je krásný moc gratuluju, dvojnásobné štěstí to je paráda 😀

martasl
13. říj 2010

teda holky,já už bych s tou svou klerozou vážně něco měla dělat.za boha jsem si nemohla vzpomenout na heslo na koníka a to jsem ho použila naposledy včera a používala jsem ho dlouho.masakr,co??takže jsem si ho musela změnit,to je se mnou děs 😒 😒 😒 😅

ravie-psycholog je fajn,když máš nějakej splín a bolest na duši.já jsem nad ním přemýšlela už víckrát,ale nikdy jsem se k tomu nedokopala.hlavní je,že ti pomohlo a cítíš se lépe.a co tarotu týče,já na to docela věřím.už jsem si taroty nechala vyložit několikrát.ale asi před 12 letama jsem byla u jedné vykladačky,měla už tak přez 80 let a to co mi řekla,to jsem čuměla.řekla mi mou minulost,co se mi stalo a hodně o budoucnosti.a s odstupem času se všechno až na jednu maličkost vyplnilo.takže respekt před tarotoma mám.byla jsem i u jiné,ale ta to řekla tak všeobecně,že se to hodilo pro každýho a říkala to i více lidem.takže k ní už ne.ale klidně bych si někam zase zašla,budu se muset po někom poohlédnout. 😉

verrik-tak to je mi líto,ještě ke všemu se ti to stalo 2krát a už v takoém vyším týdnu.já měla revizi v 16tt,miminko jsem v sobě taky nosila týden mrtvé a to,když jsem byla v poradně mi doktor řekl,že je všechno v pořádku,no už nebylo.prosím tě co to je ta hydatica completa??ještě jsem to neslyšela.a udělali ti nějaká vyšetření,proč se to stalo??a řekli ti,jak postupovat dál?

ravie
13. říj 2010

@verrik Pane bože, je mi to moc líto! Drž se!!

verrik
13. říj 2010

@martasl
no to je poškození placenty, měla jsem placentu jako houbu, ale nejhorší je, že při té mole, je možný vznik rakoviny, že ta placenta obsahuje rakovinotvorné buňky a je možný přenos z ní na matku, takže všechen ten vnitřní obsah se odesílal na histologii a čekám teď na výsledky jak to všechno dopadne a až budeme vědět s doktorem co a jak, tak uděláme genetiku abychom zjistili proč mám takové problémy.

http://www.zdravcentra.sk/cps/rde/xbcr/zc/808.pdf
http://www.linkos.cz/pacienti/gyn_clanek4.php

verrik
13. říj 2010

@ravie
děkuji 😵 no už je to trošku lepší,ale pořád to děsně bolí!

já teda osobně jsem u žádné kartářky nebo tak něco nebyla, ale přítel říkal, že se jednou nechal ukecat a že tam šel a že ona mu řekla, že žije bohémský život, ale že jednou se objeví nějaká dušinka, do které by to neřekl a že mu změní celý život, a že se usadí - no a přítel mi řekl, že jsem to byla já 😀 😀

marulinka
13. říj 2010

@japeni to je krásná zprávička,taky moc gratuluji 🙂

marulinka
13. říj 2010

@verrik byla si daleko,je mi to líto... ☹

verrik
13. říj 2010

@marulinka
😵 no tak doufám, že na potřetí nám to už výjde.

marulinka
13. říj 2010

@verrik 🙂 taky doufám,že se zadaří,ostatně nám všem tady... 😉 teď mě trochu uklidnilo,že japeni do toho vlítla tak rychle 😅 .snad to tak půjde i nám 😵

japeni
13. říj 2010

Ahoj holky.Všem Vám moc děkuju.Už toho mám za sebou docela dost,co se otěhotnění a těhotenství týče.
Takže tyhle dvojčátka jsou asi takovou náplastí na tu mou bolavou dušičku.
Naší Nikolku máme po umělém oplodnění(5let se nedařilo,špatný spermiogram),3roky na to mimoděložní
těhotenství po dalším umělém oplodnění,rok na to operace dělohy,no a letos ten MA po přirozeném otěhotnění
a dvojčátka jsou taky přirozeně.Prostě se stal zázrak.
V pondělí jedu na velký utz,tak doufám,že bude vše ok a že jsem nic nezakřikla.Pro jistotu ťukám.
Všechny se opatrujte a držte mi prosím palce na to pondělí. 😉

verrik
13. říj 2010

@japeni neboj určitě vše bude v pořádku, už sis toho vytrpěla hodně takže toto je taková odměna za tu velikánskou bolest!!!!!!!!!!!!! Moc vám to přeju!!!!!!!!!!!! 😵

verrik
13. říj 2010

@marulinka jojo určitě to nám všem výjde, musí přece ten život nemůže být tak krutý!

martasl
13. říj 2010

doprčic,teď jsem to původní heslo automaticky napsala,samozřejmě je už neplatné.sem magor 😠 😠 😠 😠

verrik-já jsem taky měla špatnou placentu,ale asi ne tak jako ty.mě prý špatně vyživovala plod +chřipka. ☹ .takže jaká u tebe bude léčba?jdu prečíst ty články 😉

japeni-a máš rizikové těhotenství?asi jsi na neschopence doma,že?

martasl
13. říj 2010

japeni-Nikolce to na těch fotkách sluší.vypadá děsně rozumně.těší se už do školy?a ty utz dvojčátek jsou krááááásnýýýýýý,jsou nádherně vidět.necháte si říct pohlaví nebo už víte?a co malá,těší se?

hedul
13. říj 2010

Ahoj holky díky za milé odkazi a držení palců.Já vám včera nenapsala,že mám doma již 3 syna a to je mé jediné štěstí jinak bych se z týhle situace asi zbláznila. Těhu se synem bylo naprosto v pohodě a teď mně na revizi nechají čekat skoro týden je to strašný už bych si přála mít to za sebou trochu se bojím dalších komplikací třeba když budu tak dlouho čekat abych nedostala otravu krve . Mimi uvnitř se už víc než týden nevivíjelo a nyní týden čekání to se mi zdá dlouho v nemocnici na ambulanci,ale mají jiný názor tak nevím.
Holky kdy se po revizi máme zase začít snažit? Při synovi jsem otěhotněla druhý mněsíc nyní jme se museli snažit 7 mněsíců mám strach,jestli vůbec do toho ještě přídu.

andi2
13. říj 2010

Ahoj holky.Dlouho jsem tu nebyla tak napravuji. 😉 Zkoukla jsem fotečky-krásný.verrik-jsem si přelouskla ty články.Určitě si nechte udělat tu genetiku.Mě právě z tý genetiky zjistili triplodii jedno x navíc ale že se to lépe toleruje než kdyby bylo jen jedno x.A taky záleží do kolika procent to je do 5 % je to norma.Já chodím na umělé takže další musí být vybrané jen pouze zdravé embryo ale i to nezaručí že to bude o.k.Ale je větší šance. 😉

andi2
13. říj 2010

@hedul já taky nevím teda proč někoho nechají čekat .mě třeba dr.když jsem přišla,že sl.krvácím a mám bolesti tak hned poslal na revizi ani domů mě neposlal že by z toho stejně nic nebylo.To byl zase fofr.My poprvé po revizi 5 neděl vlastně po 1 ms ta přišla po 21 dnech a pak v půlce cyklu takže to bylo tak 5 neděl.A taky jak se cítíš někdo chce počkat.

hedul
13. říj 2010

ahoj já bych nejraději co nejdřív,protože jaro pro mně bude zase moc náročné má sestřenice čeká mimi na začátek března a má nejlepší kámoška na polovinu března a my kdyby to vyšlo jsme to mněli mít začátkem května tak si umíte představit jak to bude zase na nervy. Jen doufám,že nám to pude,protože má kolegině z práce je po revizi 1 a1/2a ještě od té doby neotěhotněla.

anavirez
13. říj 2010

je to zvalstni ze te nechavaji cekat, me dr poslala hned do nemocnice, nevyvijelo se tyden. hend me pak vzali na sal, vlasnte jsem cekala jeden den protoze byl statni svatek, bylo to silene, vydrzet tyden? drz se !!!!!!!!!!!

@hedul ja mela mit termin na sve 30narozky, bratr ti cekaji o mesic driv a ma kamaradka take v unoru, bude to tezke obdobi, jen se modlim, abych to lepe zvladla s mimi v brisku

fram
13. říj 2010

@japeni teda ty toho máš taky hodně za sebou 😕 Ty dvojčátka si fakt zasloužíš 🙂 🙂
@verrik je mi moc líto , co sis musela vytrpět. Ale do třetice všeho dobrého, držím palce.
@andi2 ahoj, dlouho jsi tu nebyla

andi2
13. říj 2010

@fram nějak nestíhám.Mám ještě jednu práci takže práce a práce když je volno tak zas doma makat a pořád dokola.A jak pak ty?Páč dočítat nezvládnu.Já čekám na ty kontrolní výsledky z hematologie .Taky jsem navštívila opět dr.na gyndě páč jsem začla 18dc malinko krvácet.A vzhledem k tomu,že chci jít v listopadu na minimálku tak at jsem o.k.Dr.mi řekla,že na ms to nevypadá ani na cystu ale že mám vyšší sliznici než by měla být tak to může být i těhu./dr.ví vše o ivf apod/nebo hormonama a to by nebylo dobré.Mám přijít v pondělí na krev když nedorazí ms a když dorazí tak znova na horm.profil.No já sázím na ty hormony na těhu nevěřím radši. 😉

japeni
13. říj 2010

@martasl ahojky,jsem na neschopence od začátku,nechtěla jsem riskovat po tom MA a to jsem ještě nevěděla,že tam jsou dvě 😅
Nikolka je naše zlatíčko,ale roste z ní pěkná dračice.Snad jí miminka trochu zklidní.Moc se těší a přeje si holčičky.
No uvidíme.Pohlaví si určitě říct necháme.V pondělí jedu na velký utz,tak snad...už...Zatím to nebylo dobře vidět.
Pane jo,to je hodin,jdu chrupat
Dobrou noc

verrik
14. říj 2010

@hedul neboj já jsem v sobě nosila mrtvé mimi přes 14 dní, sice přítel nadával, že jsou nezodpovědní, že to ve mě nechávají tak dlouho,ale co jsem měla dělat. Ale vůbec ti nezávidím, taky jsem čekala na revizi,ale jen 4 dny a byly to hrozné 4 dny, otázek co kdyby a tak........
no mě po revizi řekli, že se můžeme snažit tak po půl roce nebo jak navrhne můj doktor, ale my jsme to znovu zkusili až po roce a zase to nevyšlo tak nevím 😖

verrik
14. říj 2010

@martasl zatím ještě nevíme jaká bude léčba, uvidíme co zjistí na genetice a až příjdou výsledky z histologie.....

verrik
14. říj 2010

@andi2 já se bojím, že budu mít taky něco špatně, protože vždycky byl problém v tom, že se špatně rozdělilo vajíčko, poprvé jsem měla trizomii 18 chromozomu 18 xxy a pak tu molu, takže určitě bude chyba ve mně......

verrik
14. říj 2010

@fram děkuji, no doufám, že to už konečně výjde.....

fram
14. říj 2010

@andi2 tak na tebe budu myslet, aby to nebyly hormony, ale....pssst, abych to nezakřikla 😉 Nám se pořád nedaří, na příští týden si mm vzal dovolenou, abychom nepropásli ovuli, tak budu doufat, že to vyjde ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru