Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

dablikolik
7. srp 2009

holky držte se já myslela že se zblázním, že to nezvládnu. Je to něco málo po měsíci a je mi už dobře. Jsem schopná pochovat si miminka kamarádek aniž bych brečela.

janinac
7. srp 2009

Ahoj, tak teď je to týden co jsem se probouzela z narkozy ☹ Holky...kdy přejde tohle období??? ☹ Mě je pořád tak hrozně ☹ Po revizi mi bylo dobře...věděla jsem, že to "nejhorší" mám za sebou a že když si budu řikat, že bylo miminko nemocný, tak že mi bude brzy dobře....ale den ode dne to na mě padá pořád víc a víc ☹

Rendulino ani mě se nechce mezi lidi ☹

Za 14 dní máme jet k moři..hrozně se těším, že si odpočinu, ale... stejně mě to asi jen tak nepřejde ☹

Ve středu jsem byla znova v Motole..můj doktor si myslel, že mě blbě vyčistili, ale v Motole mi řekli, že je to jen ooobrovský kus krve a tak jsem dostala vyvolávačku...ještě dneska si nemůžu pořádně sednout jak mě bolí zadek ☹ ale museli mi dát prý nějakou silnější, aby ten kus krve fakt vyšel ven...první dva dny jsme trochu krvácela, ale teď už krvácím nebo spíš jen tak špiním a fakt malinko.

Dablikolik ty se máš, že jsi na tom už takhle dobře...a kdy se začnete snažit o další mimčo? Cejtíš se už na to?

janinac
7. srp 2009

Besinko to mi je líto, že jsi přišla o dvojčátka až takhle pozdě ☹ nebo teda, že jsi o ně vůbec přišla ☹ člověk si pořád říká: jooo super, už bylo vidět srdíčko...joo super, rosteme....jooo super, první tři měsíce za sebou...jooo super, testy dopadli v pořádku....a ono vlastně se člověk musí bát snad celý těhu a nic není tak super ☹

ak303
7. srp 2009

Zdravím, taky je to dnes týden co jsem byla na revizi. Sejně jako všechny mám pocit úzkosti, když na to pomyslím, tak se mi chce brečet. Dnes jsem byla na kontrole, doktorka mě ani neprohlídla, jen mi ukončila neschopenku a řekla, že špinit budu ještě tak týden. JJ je to krutý. Holky držte se

janinac
7. srp 2009

Ak to buď ráda, že tě doktorka neprohlídla...já byla na kontrole po třech dnech a pak mě právě poslali do Motola na další čištění...ty jo, vrátit se na "místo činu" ☹ to byla fakt rána ☹ a doktor mi tam řekl, že kontrola (jako prohlížení) by měla být až max. po 14ti dnech...že i když mají všechno sterilní, tak se by se z toho mohl chytit pěkný zánět....že nikdy nevíš, co i doktor do tebe může zavést.

ak303
7. srp 2009

No to mi ani neříkej. I když ta moje doktorka...no škoda mluvit. Břicho mě nebolí, pořád špiním, tak doufám, že to bude ok. Jen ta dušička a ty smíšené pocity mě trápí, ale to snad taky brzy přejde.

janinac
7. srp 2009

Ak mě taky nebolelo břicho a jen trochu jsem špinila a i tak mě doktor prohlídnul...a ten v Motole mi řekl, že kdybych měla doopravdy fakt silný krvácení, křeče do břicha a nebo horečku, tak je to něco jiného, ale pokud nemám žádný problémy, tak mě v žádném případě neměl prohlížet...byla jsem na revizi ve 14tt a prý to byl tak obrovský zákrok, že je normální, že v sobě budu mít krev, která musí vyjít...a ten můj debil mě akorát vylekal, že mě čeká nový čištění 😠

Určitě nás to všechny jednou přejde...i když teď si to vůbec neumím představit. Škoda, že to nejde nějak úplně vymazat z hlavy ☹

ak303
7. srp 2009

To mi povídej....nám v sobě takový pocit, že jsem ztratila úplně všechno, že mi nic nezbylo...Už abych mohla začít nový boj...

janinac
7. srp 2009

Ak a kdy to začnete znovu zkoušet?

ak303
7. srp 2009

No za dlouho... ☹ . Teď musím vyčkat až dorazí první menses a pok při třetích můžu dorazit. Takže když by to šlo dobře, tak v listopadu.

janinac
7. srp 2009

Tak to je dobrý...to uteče jedna dvě 😉 A třeba budeš už o Vánoce těhu 😵

ak303
7. srp 2009

no to nevím, ale tajně si doufám. teď je to pro mě hrozně dlouhá doba. Ale snad to uteče jak říkáš. A jak jsi na tom ty?

veria
7. srp 2009

Holky, soucítím s váma, mně se stalo to samé na podzim, v 11 tt taky po IVF. Nejhorší to bylo prvních 14 dnů, to jsem fakt každý večer řvala a pak mi bylo úzko a divně asi ještě dva měsíce. Pak to přešlo a dneska ani nevím, že jsem byla těhotná, připadá mi, že se mi to jen zdálo. Čas opravdu vše vyléčí, to není fráze, ale bohužel ten smutek a divné pocity a myšlenky si musíte odžít. Držte se.

rendulina
7. srp 2009

Děvčátka,úplně vám rozumím-máme to všechny asi stejné / ty pocity,ztrátu,úzkost atd. 😢 Prostě to na mě šíleně také padlo!
Ale vřele vám doporuřuji : neváhat a když to nepřestane,zajít k nějaké psychDr.(vím to z vlastní zkušenosti)on(a) vám malinko pootevče oči a poradí,jak se teď chovat,co dělat a naopak nedělat...a hlavně vás vyslechne nemusíte tím zatěžovat okolí.

Mezi lidi nemám chuť chodit a do města již tuplem(tam všechny maminy kočárkují).Snad jen tak polehounku z přáteli(co nejsou těhu)posedět ano.

Říkám si,že to tělo a hlava zkrátka již jednou unést nemohla/i když se člověk stále drží a bojuje...
Vždyť po 4.nezdařelých IVF a konečně 5.(IVF)a po 1.těhotná???Se to nějak projevit muselo...

janinac : přesně jak říkáš: depky a nervíky bychom musely mít celé těhu,dokud se to zdravé nenarodí...

My se začneme snažit až opět za rok/jaro=u nás to je již o penězích (to 6.IVF) ☹

janinac
7. srp 2009

Ak mě doktor řekl, že si máme dávat pozor, že prý po revizi je tělo jak "pohnojený" takže bych mohla otěhotnět jedna dvě...takže tomu věřím, že budeš na Vánoce už mít dalšího malýho červíka v bříšku 😵
My už přirozenou cestou nemůžeme mít zdravý dítě ☹ takže se v květnu vrátím do práce...našetříme nějaký peníze a pak se začneme zajímat o umělý oplodnění s tím, že nám už přímo vyberou holčičku (protože kluk by byl zase nemocný)Takže těhotná nebudu rozhodně dřív něž za rok ☹

Verio jooo už aby mi to taky takhle přišlo...teď je to fakt hrozný ☹

janinac
7. srp 2009

Rendo to je hrozný ☹ Po pátý IVF?? To jsou ty chvíle kdy si řikám: jsi úplně pitomá..proč ty se vůbec trápíš...vždyť jsou na tom lidi daleko hůř.
Já mám doma už alespoň jednoho zdravého prcka.

rendulina
7. srp 2009

janinac : s tím pohnojením,mi to Dr.říkal též.Ale je tam riziko,že tělo chce sice znovu jakoby otěhotnět ale není i tak dostatečně zregenerováno a tak by případné těhi mohlo vést opět k zamlklému těhu,či potratu = a to fakt nechci riskovat... 😒
Tak že kdo si počká,tak se snaaad dočká 😅

Jinak já se měla dostavit ke svému OG již do 3 dnů od revize a prohlédl mě jen tedy rukou a pak UZ přes břicho.Vše zatím OK.

ak303
7. srp 2009

Verio, máš pravdu, vím že to přejde, jen teď je to hrozně těžký, ale projít si tím bohužel musím.

Jani tak to jo. Hlavně že máš aspoň jednoho malého. Musíš se držet, ale vím že je to teď blbý Jinak snad nám to do Vánoc vyjde. Teda pokud budou penízky.

Rendi, teda ty jsi bojovnice. Já mám pocit, že druhé takové zklamání už bych nezvládla. Ale my ženy jsme silné a zvládnem toho hrozně moc. A co se týče toho psych.Dr. dobrá rada. Doufám, že to teda zvládnu bez něj. Tím, že po revizi jsem bez zdr. problémů, hned jsem se pustila do všeho co mě baví a co jsem dělala dřív, moje Dr mi nic nezakázala, takže snad mi to pomůže vrátit se do reálu.

veria
7. srp 2009

ak303 - věř mi, že vím, jak se cítíš a taky mi věř, že bude líp. Byla jsi po IVF?

ak303
7. srp 2009

ano IVF-ICSI. No snad to vyjde příště..

rendulina
7. srp 2009

Právě,buď ráda,že máš doma alespoň jednoho prcka...

Jo,zeptám se : od kdy by se člověk mohl koupat? Až po 6-ti nedělí?

Když vidím,že janinac jede již za 14 dní k moři tzn.3 týdny od revize...Nevadí to?

Uvažujeme také (pokud budu ještě na PN)o nějaké last minute ale asi až v září... 😵

ak303
7. srp 2009

Já nemůžu moc radit, mě nikdo nic nezakázal, takže já dělám vše. I když s tím koupáním bych to brala opatrně.

veria
7. srp 2009

Rendu - na koupání by člověk už neměl krvácet ani špinit a do normální vody bych asi pro jistotu během 6 nedělí nevlezla. Moře je myslím v pohodě.
AK 303 - tak to jsi na tom stejně jak já, taky ivf-icsi, druhý pokus. Ten první se nepovedl vůbec. Je to blbý, hodně blbý, ale jsou horší tragédie v životě. Je třeba to tak brát.

rendulina
7. srp 2009

veria : a od té doby od revize (na podzim) jste již další IVF nepodstoupili?Nebo máte mrazáčky? Či již vyčerpané všechny cykly(jako my).
My vždy bohužel bez mrazáčků... ☹

veria
7. srp 2009

Rendu, máme dva mrazáčky, ale byli nějaký pomalejší, tak jim moc šancí nedávám. Jdu na Ket tento měsíc, ale je to jen tak pro forma, aby se nevyhodili. Na další pokus IVF půjdu pak asi až na jaře. To bude poslední "hrazený".

rendulina
7. srp 2009

Tak že bych spíše měla počkat až po 1.MS,co?(s tím mořem)

Jinak mi máme také ICSI (viz mé album)

janinac
7. srp 2009

Rendo já se toho koupání taky "bojím" ale asi to budu dělat tak, že si do moře prostě budu brát tampon...já vím, že se to nemá, ale snad to pomůže abych nedostala nějaký zánět.

Holky já jsem začala být na větu "buď ráda, že máš alespoň jedno zdravý dítě" fakt alergická....je to jako bych měla nárok jenom na jedno zdravý dítě a pak bych si neměla na nic stěžovat a nemělo by mě to tolik bolet, ale když pak čtu, co se kolem děje...tak jsem za to fakt ráda...vůbec si neumím představit, tohle podstupovat u prvního těhu ☹

Ak já taky dělám všechno....včera mě kluci nechali chvilku odpočívat a tak jsem posekala trávník 😅 Pak mi akorát manžel nadává, že si neumím na chvilku sednout, ale jak sedím, tak to na mě padá víc...člověk se musí nějak zaměstnat.

Holky na kolik tak to IVF nebo ICSI vyjde???

veria
7. srp 2009

Rendu, pokud nebudeš krvácet či špinit, tak myslím, že do čistýho moře můžeš. Hlavně nechoď na koupaliště, do rybníka atd.

ak303
7. srp 2009

Jani záleží jak kde, my za to dali asi 18.300,- Kč plus asi 6 tis. za léky. Jinak já se taky snažím furt něco dělat a skoromanža mi říká ať to nechám, ale já zase že už můžu. Už jsme byli i na kole, to byla paráda. Musím být v pohybu nebo bych zcvokla.

veria
7. srp 2009

Nás to stálo vždy okolo 20 tis. i s lékama, záleží na centru, jak vysoké mají ty příplatky na nadstandarty. My v tom měli Puregon, ICSI, prodl. kultivaci a mražení embryií. Ale jestli chceš, aby ti vybrali holčičku kvůli zdr. problémům, tak musíš podstoupit PGD, a to stojí dalších asi 15-20 tis., podle počtu embryí. Žádná láce to není, my jsme už zato dali přes 40 tis., a nikde nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru