Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

kofik.h
25. led 2014

@heliik no a nechceš si tam dojít? já jsem se upsala mělo tam být 38. tohle mi dost kladli na srdce. Hlavně si hlídat teplotu. jsem jim říkala, že se neměřím, nechci si nic vsugerovat a moc se hlídat (já to totiž umím, něco přečtu na googlu a hned mám pocit, že to mám) a taky poznám, když mám zvýšenou teplotu, ptž to umírám....tak uvidíš, ale já bych asi došla...je pravda, že jsem taky měla tmavou krev, pak jasnou, pak tmavou a pak to přešlo...te´d čekat na MS, toho se taky bojím jaké to bude 🙂

heliik
25. led 2014

@kofik.h : tak já to mám opačně, nekontroluje se. Ale u toho dle se bojím. Je to přeci zásah do rodidel a já druhyddítko do budoucna chci.. Jinak bych to nehrotila...

kofik.h
25. led 2014

@heliik to chápu, já bych chtěla aspoň to jedno...tak snad tahle doba co nejrychleji uteče a už budeme mít vlastní řvoucí uzlíček 🙂

heliik
25. led 2014

@kofik.h : V úterý tam zajdu. Zajímá me proč mi volaly. Jenže já to zjistila az příliš pozdě. Takže tam v úterý zajdu a zeptam se. Dělaly ti po revizi utz?

heliik
25. led 2014

@kofik.h : Snad ano. Tak naštěstí mám doma holčičku která je mazliva, tak me hraje u srdicka, ze aspoň už mám ji. A dycham pro ni. I když občas zlobí jak 100 čertu, porad je můj největší miláček.

kofik.h
25. led 2014

@heliik mě po revizi nic nedělali, pouze jsem šla na odběr krve, aby mi zjistili hodnotu hcg, jestli to nebylo mimoděložní (protože na utz nic vidět nebylo, jen sraženina)...a to mám prý v pořádku. Stále čekám na výsledky z hystologie, ale stále nejsou ☹ a doufám, že potom mě doktor vyšetří, že jsem v pořádku. Vůbec nevím jaký je další postup....☹
já se tulím k manželovi, ale my se určitě brzo dočkáme...ale nejdříve musíme být oba dva v pořádku 🙂

eliskav
28. led 2014

Ahoj holky, přidávám se k vám, jsem po revizi, na konci 9.tt. Proběhlo to ve čtvrtek. V pátek už jsem nekrvácela a šla domů. V sobotu jsem to ale přepískla s námahou a břicho strašně začalo bolet. Teď už je to lepší, ale ptám se hlavně ohledně krvácení... V pátek jak jsem psala, jsem nekrvácela, v sobotu trochu začla krvácet, ale slabě, nahnědle. Od včera ale občas i červená krev - hlavně po WC - na toal. papíře, na vložce ani ne. Omlouvám se, že to píšu tak přímo, ale chci se zeptat na názory.
Měla jste to nějaká také tak, že jste začaly víc krvácet až několik dní po zákroku?
A co je to "slabé" a "silné" krvácení? Objednaná jsem na kontrolu ke svému gyn. tak jak se doporučuje - za necelých 14 dní. Tak nevím, jestli volat a přeobjednat se na dřív nebo je to normální stav...
děkuju moc za odpovědi

michaela8685
30. led 2014

Ahoj holky, v 10. týdnu jsem musela jít na revizi, miminko neprojevovalo srdeční činnost. Po třech týdnech po zákroku jsem měla hrozné bolesti v podbříšku, jela jsem na pohotovost a zjistili mi akutní zánět. Doktorka mi okamžitě nasadila antibiotika. Pak už vše bylo dobré. Při bolestech doporučuji jet okamžitě k doktorovi. Dlouhou dobu jsem se bála znovu otěhotnět a měla jsem i bolesti břicha. Začala jsem pít bylinky a dělala jsem si koupele z bylin. ( tato kůra trvala asi 3 měsíce), cítila jsem se po ní výborně. Teď jsem už v 30 tt. a vše je v pořádku. První zkušenost mě podlomila, ale nevzdala jsem to. Taky to holky nevzdávejte.

eliskav
31. led 2014

@michaela8685 Díky za reakci a zkušenost. Mě už teď břicho nebolí, opravdu to bylo tou námahou.. Občas špiním, ale to je vše. Doufám, že až to půjde, že otěhotním co nejdříve 🙂 A tobě držím palce, ať zdárně doklepeš zbytek těhotenství a máš krásné miminko 🙂

michl
3. únor 2014

všem vám držím palce, ať se držíte. já jsem to podstoupila v roce 2007. blbá zkušenost.

tercofka
23. dub 2014

Ahojte děvčátka,aninevím jestli se smímpřidat do vaší debaty,protože sem nikdy nezažila to co vy,ale chci vám hlavně popřát hodně sil a štěstí.. 🙂 Jestli chcete,tak bych třeba měla něco co by vás zajímalo 😉

tercofka
23. dub 2014

Ahojte,když vás tu tak pročítám,tak pardon,ale chce se mi brečet a proto už pár let chodím darovat aspoň vajíčka pro ty,kterým to opravdu nejde 😉

lidi
1. kvě 2014

ahoj, jsem další z mnoha. V úterý jsem byla na revizi. Ještě stále pláču, ale to je asi tím, že to nemám s kým sdílet. Nikdo krom manžela o mém těhu nevěděl a chci aby to tak zůstalo (nechci falešnou lítost).
Teď na mě navíc jdou myšlenky co s námi bude dál. Rodičák s prvním dítětem jsem si určila do záři to bude malé 2 roky a 4 měsíce u zaměstnavatele mám požádáno do tří let. Kdyby se těhu udrželo, plynule bych přešla z rodičáku na mateřskou. Teď budu muset nastoupit do práce (jestli mě vezmou ze zákona totiž nemusí když jsem si já blbec požádala do tří let tak mi prý může zaměstnavatel říct že ne že až v termínu který jsme si dohodli). A když už nastoupím, budu muset lhát, že další mateřství neplánuju a co když při tom již budu v říjnu těhotná (znovu pokusit se prý budeme moci od cca srpna když bude vše OK). Dostala jsem se vlastní hloupostí do pěkně nepěkné situace. Bohužel nemůžeme být bez jednoho příjmu. "Blbci" jsme si vzali hypotéku na rekonstrukci a jenom s manželovím platem bychom to asi úplně nezvládli. Všichni mi říkali, že to moje plánování se mi jednou vymstí a už je to tady. Kdybych aspoň nebyla tak upřímný člověk a uměla trochu víc lhát, abych to s tou prací nějak "skoulela". Zblázním se.

valentynkaa07
17. čer 2014

@lidi tohle bohužel potkalo i dvě holky, které znám, měly rodičák do dvou let a mimčo se nepodařilo....jedna měla revizi dokonce dvakrát, tak musely do práce a pak až se to podařilo tak znovu na mateřskou. Já tě s tím lhaním chápu, mě to taky nejde, ještě mám furt pocit, že i když to zkusím, zalhat, tak to na mě každej pozná.

lidi
18. čer 2014

@valentynkaa07 hrozně se to ve mě bije, ten pocit, že chci druhé dítě a další pocit, že vlastně můžu přijít o práci a rodina tím bude strádat. Sama jsem zvědavá jak to dopadne. Asi budu muset říkat věci ve svůj prospěch a nenazývat to lhaním a třeba to vyjde. Schůzku se zaměstnavatelem mám začátkem července tak mám čas ještě to potrénovat.

nessik
27. srp 2014

Ahoj holky, chci se zeptat, jsem 9 dní po revizi, první den jsem slabě krvácela, pak 2 dny špinila a pak nic. Ale v pondělí ráno jsem začala krvácet jako při menstruaci, v pondělí odpoledne jsem byla na kontrole a prý v pořádku, v děloze žádná rezidua nejsou a krvácení by mělo ustávat, ale já krvácím pořád, už je to 3 dny, je to jako při menstruaci. Je to normální? K dr. se dostanu nejdřívě v pondělí, jinak bych musela na pohotovost a tam nepůjdu, na umření nejsem.

rousse
30. srp 2014

@nessik Ahoj, klídek, je to naprosto normální - pokud proběhla kontrola a vnitřek je čistý bez zbytků, tak v klidu. On je to prostě invazivní zákrok a ta děloha se potřebuje pročistit i sama. Já po revizi byla 3 dny jen se slabým špiněním a pak bác a teklo to ze mě jak z vola....krvácela jsem střídavě míň a víc asi týden a pak jsem se naštvala, začala jsem si dělat 2x denně kontryhelový čaj a po dvou dnech jsem už jen špinila.....ale prošpinila jsem se až k první porevizní MS a musím říct, že takový hukot jsem ještě nezažila. Vložky jsem měla durch po hodině....ale moje dr. říkala, že je to cajk....oproti tomu teď moje kamarádka taky musela na revizi a první porevizní MS měla naprosto stejnou jako jindy..... každé tělo je prostě unikát a vyrovnává se s tím jinak🙂 takže klid a žádná panika 😎

nessik
30. srp 2014

@rousse moc děkuji. A po té první porevizní už to bylo v pohodě? Za jak dlouho jsi otěhotněla?

rousse
30. srp 2014

@nessik no já když viděla, že ten první cyklus se děloha ještě hodně čistí, tak jsem snažení ještě nedala zelenou a dobře jsem udělala protože ještě i ten druhý cyklus byl hodně silný, ale pak už se to srovnalo. U mě bohužel velkou roli v jakémkoliv otěhotnění sehrála psychika, protože v okamžiku, kdy jsem řekla "OK, snažíme se", tak si moje tělo vypěstovalo luxusní syndrom "falešné březosti" (bez urážky - to je moje osobní diagnóza🙂, měla jsem příznaky těhotenství, bolesti prsou, chutě, nevolnosti, ale těhotenství nikde - prostě to díky tomu nešlo.... a jakmile jsem přestala počítat plodné a neplodné dny, vykašlala jsem se na snažení a obrátila jsem pozornost jinam, tak bum a bylo to tam a já na ty 2 čárky na těhutestu hleděla jak péro z divanu.... bylo to až po 5 měsících od revize, ale kdyby nebyl ten psychický blok, tak by to bylo aj dřív.

nessik
31. srp 2014

@rousse já taky chci nechat projít 2 MS a pak se budeme snažit. Ale to jsi otěhotněla celkem rychle i tak, ale chápu, člověk chce hned, že? Mně to vůbec neutíká, ach jo, už aby aspoň ta první MS přišla...

denca2000
31. srp 2014

@heliik Můžu se zeptat, jak dlouho po revizi jste znovu otěhotněla? Čekala jste na první porevizní MS? Moc díky

rousse
31. srp 2014

@nessik No já totiž poprvé otěhotněla hned na první pokus, kdy jsme si řekli, že to teda zkoušíme, takže jsem naivně čekala, že i druhý pokus dopadne stejně🙂) I když jsem vystudovaný biolog, tak jsem měla tuto naivní představu🙂) ale ve výsledku jsem za to ráda, otěhotněla jsem v ten nejlepší možný okamžik (z pracovního hlediska) a jsem si jistá, že to tak prostě mělo být. Já tě chápu a moc dobře to znám ty první měsíce, ale snaž se to neřešit. Teď v tom "šestinedělí" je blbý, že člověk nemůže skoro nic - nějaký sporty, plavání a tak, ale potom se snaž prostě na to nemyslet, nemyslet na snažení, řešit jiné věci a uvidíš, že to půjde raz dva. 😉

nessik
31. srp 2014

@rousse já vždy otěhotněla s pomocí ovulačních testů max. do tří měsíců, tak doufám, že to zase tak půjde, už taky nejsem nejmladší. Je fakt, že když to člověk neřeší, jde to hned, jak jsem na to moc myslela, tak to klaplo až třetí měsíc. Tak snad i když na to myslet budu, nebude to trvat déle a hlavně to už dotáhneme do konce. A Tobě moc držím pěsti, ať vše i nadále probíhá jak má. Už víte, co budete mít? 🙂

rousse
31. srp 2014

@nessik taky držím pěsti, ať to klapne - mě to v zimě hned po kyretáži přišlo, že to prostě neuteče.... a teď mi přijde, že to utíká zase až moc rychle🙂) takže i vám přeju, ať to klapne - příroda to určitě zařídí🙂 U nás to zatím vypadá na holčičku🙂 anebo extraneobdařeného chlapečka🙂

larondine
7. zář 2014

Ahoj, také jsem po revizi dělohy, mám za sebou 1. měsíc. Jsem ráda za tyto stránky, diskuze, ženy které procházejí tím stejným, co já. Nevěděla jsem že něco takového může přijít, moje první těhotenství a já stále si říkám proč. :(...i přesto, že to vím, tak tomu stále nevěřím. Bojuji dál, těším se na první MS a doufám, že už brzy dorazí aspoň trochu naděje na další děťátko. I když mám před sebou ještě dlouhou cestu, stejně jako všechny ženy které potkalo to jisté. Přeji nám pěkný večer 🙂

heliik
11. říj 2014

@denca2000 : Omlouvam se dlouho jsem tu nebyla. Otehotnela jsem hned po 1 ms. ale to bylo opravdu neplamnovane. rekly jsme si s pritelem ze to nebudem resit a nechame tomu volnej prubeh. a ejhle hned v breznu zastavena ms a na testu //. : ) Takze jestli muzv poradit nespechejte nechte tomu volnej prubeh. 🙂!

katy1011
26. říj 2014

ahoj, 1. září jsem byla na revizi dělohy, zamlklé těhu v 11tt, poté jsem dostala první menstruaci 11. října, která trvala týden a byla silná.. Včera jsem začala mírně krvácet, měla jste to některá podobný, že jste krvácely uprostřed cyklu? Je to normální? Je možné, že bych mohla být těhotná?

linee
7. led 2015

@katy1011 ahoj, mohu se zeptat na to stejne? Jak to pak u tebe dopadlo? Jsem po revizi, vse bylo ok, cekam na 1.MS, ale zacala jsem spinit/mirne krvácet a do 1.MS je uz daleko a od revize také... tehotna ale urcite byt nemuzu

katy1011
7. led 2015

@linee ahoj, teď mám MS po cca 33-35 dnech, špinění uprostřed cyklu už nemám, ale měla jsem ho první 2 cykly po sobě.. dle Dr. je to normální - srovnávání hladiny hormonů, může se jednat i o ovulaci nebo uhnizďování vajíčka.. každopádně každý cyklus mi hodně narůstá děložní sliznice a menstruace je pak bolestivá a dlouhá - prostě úplný opak toho, co bylo před revizí.. ať je brzy vše OK i u tebe

linee
7. led 2015

@katy1011 dekuji.Uhnizdeni to urcite neni.Jsem jakoby 22dc,zeby opravdu tak pozde ovu? Tedbjsem cetla,ze to muze byt i tim,jak klesa hladina hcg.Tak snad.Ale vydesilo mne to,kdyz jsem potratila,zacalo to stejne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru