Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

katy1011
7. led 2015

@linee mě se tělo srovnává už 5měsíců a řekla bych, že to pořád ještě není ono.. teď jsem začala užívat bylinkové ženské kapky a piju čaje, tak snad to bude brzo alespoň trochu v normálu 🙂 a u Dr. vše v pořádku? kontrolou u Dr. nikdy nic nezkazíš 😉

linee
7. led 2015

@katy1011 byla jsem minuly tyden po 14 dnech od revize a snad ano. ted se to spustilo vice a zacalo bolet bricho u ms,ale neni to po 3 tydnech brzy?

katy1011
7. led 2015

@linee mě řekli do 6ti týdnů, u každýho je to asi jinak.. za zavolání Dr. nic nedáš..

linee
7. led 2015

@katy1011 ta bude dostupna az v pondeli:(

katy1011
7. led 2015

@linee já bych to nechala a kdybys měla třeba velký bolesti, nebo hoodně silnou MS, tak bych šla na pohotovost tam, kde ti to dělali a poradila se s nima.. taky mě ten první měsíc břicho tak divně bolelo, ale nic to nebylo, spíš jsem se asi přehnaně sledovala..

lkal
11. led 2015

Holky prosím Vás, chci se zeptat, ve čtvrtek jsem byla na revizi dělohy, od soboty večera mám bolesti břicha, když jsem v klidu tak je to v pohodě, nejhorší je když jdu na WC čůrat (- omlouvám se, že Vám to tak popisuju) tak mě potom šíleně bolí břicho, že se nemůžu narovnat... Nemáte s tím některá zkušenost? Teploty nemám vůbec, nekrvácím... Jen prostě když dočůrám tak mám pocit jako by ze mě měla "děloha" "vypadnout" ... ☹ ☹ ☹

tarra27
11. led 2015

@lkal zajed na pohotovost at te raději omrknou.....tím nic nezkazis .

Nebo tam zavolej a poptej se,zda mas přijet. Ze neches otravovat ze maji hodně prace, tak nejprve se ptas telefonicky. A popis jim to.

verunka_korunka
12. led 2015

@lkal jo, měla jsem to stejně. Strašně to bolelox při čůrání a když jsem se posadila (třeba i na postel). Jdí zpět do nemocnice, znovu tě prohlídnout utz, já měla zbytky v děloze. Pichli vyvolávací injekci, ale ta nezabralo, takže za týden jsem musela na druhou revizi. Pak už to bylo ok.
Přeji brzké uzdravení.

linee
12. led 2015

@lkal ahoj,rekla bych,ze to neni uplne ok.Kazde telo reaguje jinak,ale bolesti,ktere popisujes mi ok nepripadaji.Mozna je to zpusobene krckem,ale nevahal bych jit tam,kde ti to delali,at te prohlidnou.Je mozne,ze neni vse ven nebo neco s krckem.Drzim palce

klarus77
16. led 2015

Ahoj, máte někdo zkušenost s hematomem v děloze po revizi?? Jsem týden po revizi dělohy po zamlklém těhu. Hematom tam byl vidět hned po zákroku a ted týden po revizi je tam stále. Krvácim, ale hematom je sále stejnej. Doktor se nad tím nijak nepozastavil a sestra řekla, že se vstřebá a že prý to není ani potřeba hlídat a sledovat. S přítelem to po 3 MS chceme zkusit znova a přijde mi divné, že nikom ten hematom tam nevadí. Je to normální??? Přitom na netu všude píšou, jak je hematom v těhu nebezpečný apod.
Budu ráda za vaše zkušenosti. Díky

rile
1. únor 2015

Mám za sebou revizi v pondělí 26. 1. - poprvé v životě tato zkušenost a doufám, že naposled.....byla jsem 10 tt. první 3 dny celkem ok - tedy fyzicky a ve čtvrtek, pátek a ještě včera mně ukrutně bolelo břicho, jako při velmi silném mensesu. Dneska je to o mnoho lepší. Pročetla jsem desítky článků k tomuto tématu, přesto zánik pro mně bude už napořád velkou neznámou. Všem které to mají za sebou držím palce k rychlému návratu do normálního života, tedy pokud je to tak zasáhlo jako mně a taky štěstí a pohodu, pokud se podaří otěhotnět. Stejně jsou ty ženský všechny hrozně statečný!!!

fitnesska
6. únor 2015

Já normálně otěhotněla, všechno ok a jen jsem čekala, až se objednám k dr. Ale do té doby jsem začala spinit ☹ dobře, ještě jsem nesilela, jela jsem k dr.a ta nic že ještě nevidí, ale ať jsem v klidu, dostala jsem Ascorutin a Utrogestan a ležet...pak se to víc rozjelo, už větší krvácení a na uz stále nikdo nic neviděl a po 8tt byla doporučena revize dělohy, že se jedná asi o zamlkle těhotenství. Plod nebyl, žádný váček nic. Záhada. A hcg stále vysoké. Revize v pohodě. Hned jsem přestala krvácet a pustili mě druhý den domů. A tam jsem začala krvácet. Dr.řekla, že to vidí na druhou revizi, ale to se mi moc nechtělo. Řekla jsem, jestli to není nutné, krvácení preziju. Jiný dr.v nemocnici mě každý týden posílal na odběr krve a až když hcg kleslo na 13, tak řekl, že revize být nemusí. Ale klesalo dlouho a já holt byla dlouho, asi 3týdny s vlozkou. Ale mám doma už dceru, takže pro mne lepší být doma, než v nemocnici.

terkakerka
15. únor 2015

V prosinci jsem prodělala kyretáž po ZT v 8t. a nyní mám 5 dní před menstruací, už skoro týden mám bolesti v podbříšku, nemůžu ležet ani na boku ani na něm, o bolení hlavy nemluvě, taky mi dost škrundá v břiše, tak mi to nedalo, zkusila jsem testy a nemohla jsem tomu uvěřit, na citlivosti 25 úplně stejné čárky a na 10 růžovoučká čárečka. Pokud to vyšlo, je možný teď před tou menstruací trochu špinit žlutohnědě? To bolení v podbříšku je stejný jako u MS. Tak jsem z toho úplně mimo a bojím se,aby to nedopadlo špatně. Ale vím, že je ještě brzy dělat ukvapené závěry, když jsem +- 15DPO.

saryk9
26. únor 2015

Ahoj holky, tak už to mám taky za sebou. V 10+2 mi na prvním sreeningu zjistili, že pravděpodobně v 8 týdnu přestalo bít srdíčko. Na revizi jsem byla v úterý(dnes čtvrtek) a to v nemocnici Motol. Co vám budu povídat, gynekologie na motole dobrá, ale pouze tty lidi, co byli na operačním sále, personál na oddělený příšerný... o tom kdyžtak jindy. Hodinu po zákroku mě hodně bolelo břicho a záda, pak se to zlepšovala a do večera vše v pohodě. Druhý den ráno jsem šla domů. Překvapilo mě, jak málo jsme krvácela. Včera a dnes mě začalo břicho a záda bolet vždy až odpoledne. Bolí to dost, o trochu víc než když má přijít menstruace. Ale nekvácím. Břicho a záda si nahřívám, pomáhá to, teď jsem si teda zobla i jeden prášek na bolest....Za 14 dní si jdu pro výtupní zprávu do nemocnice a potom na kontrolu už ke svému gynekologovi. Doufám, že bolesti brzo přejdou a že se budu moct snažit zapomenout....plánuju svatbu, takže i s pokusem o mimi to vidím nejdříve za půl roku. Všem, keré zákror teprve čeká držím palce a holky, opravdu se ničeho nebojte!!

sobtik1986
1. bře 2015

Holky můžu se zeptat kolik hodin po zákroku jste šly domů? Mě to čeká ve středu minulý čtvrtek mi na kontrole u dr. zjistily zamlklé těhotenství v 8t, trošku se bojím i toho, že to bude 3 týden co přestalo tlouct srdíčko. Díky za odpovědi

elishka562
1. bře 2015

@sobtik1986 Já byla dvakrát... Poprvé jsem byla na Kladně a to si mi tam nechali do druhého dne. Podruhé jsem byla ve Slaném, ráno jsem šla na příjem, dopoledne na zákrok a po poledni si pro mě manžel mohl přijet. Bylo to "veselejší" než tam zůstávat do dalšího dne..

saryk9
8. bře 2015

Tak já byla v Motole, nechali si mě tam přes noc, ale přišl mi to uplně zbytečný

im4fun
23. dub 2015

Holky chci se zeptat, jak dlouho po revizi jste krvácely? Já byla na revizi minulou středu, a pořád krvácím. Sice málo, ale intenzita se nijak výrazněji nesnižuje, množství víceméně pořád stejné...Moje gyndařka říkala, že pokud to nebude nijak intenzivní a nebude to čerstvě červená krev (je to taková ta tmavě hnědá), tak prý ať přijdu až po šestinedělí. Ale fakt se mi to nějak nezdá. Nic mě nebolí, teplotu nemám.

sobtik1986
23. dub 2015

@im4fun já jsem krvácela těch 14 dní ale ne moc pak se mi to ještě vracelo dalších 14 dní nepravidelně zmizelo to až teď po první ms

im4fun
23. dub 2015

@sobtik1986 takže myslíš, je to takhle OK? A byla už jsi na nějaké kontrole po revizi? A po jak dlouhé době ti přišla první MS?

saryk9
23. dub 2015

Holky, já měla být na kontrole do týdne u svého doktora. MS mi dorazila po 6ti týdnech

im4fun
23. dub 2015

@saryk9 tak to se docela máš, mě ta moje fakt vidět nechce...až po těch šesti týdnech.

sobtik1986
23. dub 2015

@im4fun já jsem byla na kontrole po 14 dnech od revize u své dr. řekly mi to takhle v nemocnici a měla jsem to i ve zprávě. Jinak po těch 14 dnech by tě měly 100 % někde zkontrolovat, zdali je vše čisté a nic tam nezůstalo po té kontrole jsem pak, už byla klidná, protože mi to krvácení dělalo starosti. Ms dorazila po 32 dnech byla silnější trvala první 4 dny, pak 2 klid a pak jsem to měla další 3 dny. teď by měla za týden dorazit 2 ms

im4fun
24. dub 2015

@sobtik1986 mě to v nemocnici říkali taky, že bych měla jít na kontrolu, ale moje dr. mě nechce objednat, prý je to takhle brzy zbytečné:( a ta kontrola je jen ultrazvuk a klasické zrcadlo? Nebo jak to probíhá?

saryk9
24. dub 2015

Je to jenom ultrazvuk. Pokud se budeš po kontrole cejtit lépe, objednej se k jinému lékaři, můžeš jít kam se ti chce. Já byla v pořádku, jen tam zůtali nějaké zbytky, které po MS odešly.

im4fun
24. dub 2015

@saryk9 už jsem se objednala jinam, bohužel musím počkat do 4.5., dřív nikde volno nemají resp. neberou nové pacienty...Tak ten týden a kousek už nejak vydržím. Díky🙂

sleepers
24. dub 2015

@im4fun já jsem se měla na kontrole hlásit do 3 dnů. Je nutná kontrola, jestli v děloze něco nezůstalo. První MS jsem dostala až po 8 týdnech.

im4fun
24. dub 2015

@sleepers taktéž jsem se měla hlásit, což jsem i udělala, ale bohužel jsem nepochodila. Prý kdyby mě něco bolelo nebo bych měla horečku, tak mám přijít, jinak ne. No takže doufám, že za ten týden a něco to bude všechno v pořádku.

sleepers
24. dub 2015

@im4fun nechci nic přivolávat ale kdyby si měla v děloze ještě nějaký zbytky a byl z toho malér, tak by mě zajímalo, co by Dr. dělal... Držím palce ať všechno dopadne v pořádku 😉

im4fun
24. dub 2015

@sleepers no doufám, že to bude OK. A můžu se zeptat - tobě po těch 3 dnech dělali jen ultrazvuk?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru