Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lucisuska
24. dub 2015

Holky,byla jsem na revizi mesic po porodu kvuli krevnim srazeninam.Za 10 dni u me doktorky na utz se zjistilo,ze srazeniny jsou pryc,ale je tam nejaka zaschla krev,ktera ze mne jeste vyjde ven.Bude to pry husta cerna hmota.Mely jste to taky tak? Za jak dlouho to vyslo ven?Jdu jeste zacatkem kvetna na utz

sleepers
24. dub 2015

@im4fun Jj, jen UZ. A naštěstí v pohodě. Příští týden jdu ještě na kontrolu po 1. porevizní MS

sobtik1986
24. dub 2015

@im4fun jj dělala jen utz tak to je dobře, že jsi se objednala jinam ta kontrola je opravdu potřeba a snad to bude ok

im4fun
27. dub 2015

@sleepers
@sobtik1986 holky, tak jsem byla na kontrole v pátek, protože mě začalo bolet břicho. Bohužel moje dr. má navíc teďka dovču, tak jsem šla do nemocnice, kde mi dělali revizi. Takže mě prohlídli, udělali krevní testy a je to v naprostém pořádku, nikde žádný zánět, nic. Navíc jsem už včera přestala krvácet, tak snad se vše hojí tak jak má

galapet
27. dub 2015

Ahoj holky, je mezi vámi někdo, kdo opakovaně podstoupil revizi dělohy, doma ještě nemá žádné dítko a hledá stejně jako já někoho, s kým si o tom všem může promluvit?

im4fun
28. dub 2015

@galapet sice jsem podstoupila jen jednou, ale žádné dítko doma nemám...:(

werunka21
28. dub 2015

@galapet Já mám zase opakované revize ale už jedním dítětem. První revize po zamlklém těhu září 2013 a další po anembryomole v lednu 2014. Hned po první ms jsem otěhotněla znovu. Vím, že když už doma jedno dítě je, snáší se to lépe. Jednou to vyjde 😉 . Myslím, že jsou tu i nějaké skupiny na tohle téma

saryk9
29. dub 2015

Holky, jak jste to měli s druhou MS po revizi? Mně doktor zjistil miom na děloze, velký 4cm, na zadní stěně, ale nemám žádné problémy tak to budeme jenom prý hlídat aby se nezvětšoval. Jen mi bylo divné, že to nezjistili už na revizi....prý tomu nevěnovali pozornost 😠 No každopádně mám teď 5.5. dostat druhou MS ale už teď 3 dny špiním, hlavně teda po pohl.styku....a pobolívá mě břicho. Nevím jestli to přisoudit MS, je mi jasné že to teď bude asi rozházené a muže přijít dřív, nebo se něco děje ohledně toho miomu.....nemáte tady někdo zkušenosti? Díky, mimi teprve chceme, tak nechci nic zanedbat.....

hribek
30. dub 2015

Ahoj holky, ve stredu me ceka revize kvuli tomu, ze v 12tt nebyly srdeční ozvy. Můžete mi prosim říct jak to probíhá? jak dlouho je potřeba být v nemocnici.diky moc

im4fun
30. dub 2015

@hribek to mě moc mrzí...mě se to stalo před dvěma týdny, byla jsem ve 13. týdnu, tedy zkušenost čerstvá. Ráno mě vzali na příjem, pak na pokoj, kde jsem se převlékla. Dají ti antibiotika kapačkou, a hnedka mě vezli na sál. Pak hned po operaci tě probudí, ale nechají tě pak dospat. Někde jdeš domů druhý den, někde tě pustý tentýž den, pokud si pro tebe někdo dojede...Takže já jsem šla domů asi 4 hoďky po operaci...
Jinak neboj, nebolí to...Vezmi si s sebou vložky, já jsem pak hodně krvácela (ale v normě), a ty jejich erární jsou naprd.
Vůbec se toho neboj. Horší jsou ty šrámy na duši, pro tělo to není nic tak strašného

hribek
30. dub 2015

@im4fun jed zrovna sem ti poslala SZ se stejnym dotazem 🙂 jo cekam ze probuzeni asi bude nejhorsi az si uvedomim co se stalo....

im4fun
1. kvě 2015

@hribek ono asi zalezi, pro me byl nejhorsi prijezd na sal, kdyz se mi zacali predstavovat a me to doslo, ze to je konec. Jsem tam zacala bulet a oni mi zacali 'nadavat' ze to nesmim kvuli rajskymu plynu. Je to tezky, hlavne ty prvni dny, ale to prejde. Chce to jen cas a zase cas.

simdan
1. kvě 2015

Mě dělali revizi v 7tt a řeknu vám,že jsem se z toho psychicky dostávala půl roku,záleží na povaze a jak to snesete.Jinak revize trvala cca20minut,poté mě opravdu asi měsíc dost bolelo břicho,jelikož mě to udělali špatně a poté jsem se čistila ještě pomocí injekcí,nechtěla bych to už nikdy zažít.Jinak revizi jsem absolvovala ještě po prvním porodu,kdy se mi neodloučila placenty,ale tam to bylo vše o.k.

sobtik1986
1. kvě 2015

@hribek já jsem na ní byla před 2 měsíci a nejhorší pro mě byl utz a pak odchod na sál :( jinak já jsem šla na revizi až týden po tom co to zjistily takže jsem se na to snažila aspoň trochu připravit. U nás se jde na příjem udělají vstupní vyšetření, utz a položí pár otázek. Pak se jde na jednodenní chirurgii celý zákrok trval 15 minut pak se musí jen ležet asi 2 hodiny to jsem dostala čaj a po 4 hodinách suchou housku a po 6 hodinách jsem mohla jít domů

saryk9
27. kvě 2015

tak jsem 3 měsíce po revizi a musím říct, že nějakou změnu na sobě pociťuju. Zdravotní ne, to je naštěstí vše v pořádku, ale psychyckou.....není to tak, že bych smutnila, že jsme o mimi přišli, s tím sem se už srovnala....ale jsem taková ,,cíťa". Všechno mě dojímá, brečím kuli maličkostem....přítel říká, že jsem kňukna(ale nemyslí to zle) protože chci aby pořád byl doma semnou, stěžuju si že má odjed do zahraničí na měsíc....nevím co budu bez něj dělat. Snažím se zaměstnat, plánuju svatbu, našla jsem si práci...ale večery jsou hrozný 😒 Asi mi to ty hormony nějak rozházelo.

sobtik1986
10. čer 2015

@saryk9 také jsem 3 měsíce od revize a jsem taky hrozná cíťa nedávno mě hrozně naštval manžel a já místo zlosti brečela jak želva a to jsem ani nechtěla. Já jsem chtěla jít na rok do práce,ale možná se změní plány 🙂

pipinka
10. čer 2015

ahojky, mě čeká revize příští týden. nevím ještě kde, zítra si jdu pro žádanku. Sice jsem chtěla samovolný potrat, ale myslím že takhle to bude lepší a brzo to budu mít za sebou.cítím se strašně prázdná ale to je hold život. Holky jak dlouho jste byli ve špitále po zákroku? a je tu nějaká trombofilička s revizí? děkuji

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka pokud je to bez komplikací tak do 7 hodin od zákroku já šla na něj v 10 :30 a v 17 h mě pustily za doprovodu manžela domů. Já jsem si to pořádně uvědomila, až po zákroku. Také jsem si říkala, že to tak asi mělo být :(

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 no já co jsem si zatím obvolala nemocnice, tak mi řekli, že půjdu domu až druhý den. moc se mi nechce být v nemocnici,ale při vědomí že jsem trombofilik tak mi asi nic jiného nezbyde. mohu se se zeotat kde jsi byla v nemocnici?

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka já jsem byla v nemocnici v ústí nad labem, já si také myslím, že si tě tam nechají kvůli té trombofili, asi aby měly větší jistotu, že je vše ok jinak se většinou pouští v den zákroku pokud nejsou komplikace. Jinak samotný zákrok nic není, i když jsem teda měla hrozný strach.

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 to si myslím že to nic není, ale je obrovský šrám na duši ☹ no co nedá se nic dělat, je lepší že to skončilo teď nežli někdy ve vyšším stádiu těhu. a jak dlouho jsi po revizi?

inulka2
10. čer 2015

ahojky já měla revizi 26.3 zamlkle tehu v 5-6tt brali mě jakoby v 7tt . a porevizni menzes nedorzila a 11.5. jsem stala na gyn.s tím že mám pozitivni těhu test takže kontrola 27.5. a bylo potvrzeno tehu utz.ted dalsí ko 5.6. a výsledek 7+2tt 🙂 🙂

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka přesně lepší na začátku než pak později. Já jsem na ní byla teď na začátku března a doufám, že snad už na ní nikdy nebudu muset i když člověk nikdy neví. Jinak ti přeji, aby jsi na ní šla co nejdříve já jsem musela čekat celý týden a bylo to hrozné ☹

sobtik1986
10. čer 2015

@inulka2 tak ti gratuluji a snad ti to teď dopadne dobře. Já mám teď 2 dny zpoždění má dorazit 3 ms a na testu slabého dušíka, ale nic si z toho zatím nedělám ms klidně může ještě dorazit snažily jsme si dávat pozor tak uvidíme za 2 dny.

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 no já jsem původěn chtěla,aby to ze mě vyteklo samo, ale v noci jsem na to myslela a půjdu na revizi, nechci nějakou infekci nebo tak něco.
ještě se optám když ti napíše mudr doproručení do nemocnice, můžeš si vybrat kam chceš? můžeš mít popř dvě doporučení?
držím palce at jsou na testu dálnice
@inulka2 moc gratuluji a přeji at je těhu bez problémů

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka mě dr. rovnou objednala do nemocnice tady u nás, jinak si myslím, že ti dr. vypíše žádanku a ty se pak sama objednáš do nemocnice, kde to chceš podstoupit, ale to ti víc řekne tvá dr. Jinak já ani nevím jestli tam tu dálnici chci vidět i když po prckovi toužím chtěly jsme to znovu zkusit až za rok a hlavně jsem teď na začátku měsíce byla na tetanovce takže nevím zdali by to nějak neuškodilo.

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 zítra tam zajdu uvidíme jak se domluvíme. rozhoduji se mezi dvěma nemocnicema, tak nevím. no to víš ono je to těžké, na jednu stranu chceš, na druhou máš strach.

linee
10. čer 2015

@pipinka to mne mrzi, ze te to neminulo:( Jak uz bylo napsano, dostanes zadanku od sve dr. a vyberes se do nemocnice, ve které chces byt. Udelaji ti rano odbery a podle operačního planu a tvého stavu te vezmou hned ten den nebo nasledujici. Samotny zakrok je hodne rychly, horsi je cas, který je potřeba na to se s celou situaci smířit. Ja sla domu az dva dny po zakroku - nasledujici den by mne normalne pustili, ale krvácela jsem vice, nez by mělo byt, tak si mne na pozorovani jeste nechali. Urcite je upozorni, ze si trombofilik, dostanes nejake injekcie navíc. Drzim palce a především, at jsi opet brzy fit.
Jinak ja byla radsi za revizi, nez SP. Lepe jsem se s tim srovnala.

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka předně tak na jednu stranu chci a na druhou ne říkám, si že by to bylo moc brzy a třeba by to skončilo zase takhle ☹ no uvidíme jak to dopadne

g_m
10. čer 2015

@pipinka Ahoj pipi, na revizi jsem byla bohužel minulý pátek, ještě ten den jsem šla domů, ale nejsem trombofik. Byla jsem v 10tt, ale mimišo se už od 6tt nevyvíjelo. A za sebe musím říct, že jsem strašně ráda, že jsem šla na revizi. Protože při předposlední kontrole mi doktorka říkala, že to nevypadá dobře a že je možné, že během týdne, než půjdu na další kontrolu, samovolně potratím. Ten týden byl sakra dlouhý, kdy jsem pokaždé na záchodě byla nervní, jestli nekrvácím apod. Takže jsem nakonec byla "ráda", že jsem věděla, kdy mě to čeká... Teď ještě pořád slabě krvácím a čekám, kdy to už konečně přejde a budeme se moct začít snažit.
Chápu taky tvoje pocity, že se cítíš prázdná. Po té revizi mi bylo hodně špatně a prázdný si člověk připadá hodně :( Moc mi ještě nepomohla sestřička v nemocnici na přeoperačním vyšetření, která se mě vyptávala, co se stalo, i když viděla, že se držím zuby nehty, ať tam nebulím a nakonec mi řekla, že ona je taky těhotná v 9tt, ale že ona to má naštěstí v pořádku 🙄 Ale věř, že bude líp a potkáme se v nějaké jarní těhulkovské skupince ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru