Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

stephanie
21. únor 2010

andi, co to čtu???, že by?
😵

andi2
21. únor 2010

step uvidím jestli se rozjede.Docela mě to štve kvůli ketu.Ale jinak jsem v průměru 25 když to sečtu tak to není špatný.Stejně záleží pak před Ketem na UZ.Nechci čekat.Tak hurá vana já se taky moc těšila.

martasl
21. únor 2010

andi-nevím,co k tomu špinění dodat. 😲 fakt nevím.klidně to může být k ms.pokud jsi měla teď nějaký stres a nervy....ale přála bych ti úplně jiný důvod,však víš 😉
mě se líběj i kočárky typu implast bolder,babyactive jet picasso,jumper prostě ty s otočnýma předníma kolečkama.mají velkej výběr potahů,ale kolečka v našem terénu bych odrovnala. 😝

andi2
21. únor 2010

martasl -stres ted ne ale po ketu jsem to dostala až po 32 dnech a mělo to být tak o 6 dní dříve takže to by souhlasilo kdyby to minulý cyklus přišlo o těch 6 dní dříve tak si to asi tělo přebralo tak jak má.No uvidíme.Docela mě to teda zarazilo. 😉

martasl
21. únor 2010

jo,to se ti nedivím.já dnes byla na návštěvě u brách a švagrové.mají dve holky a teď čekají třetí holčičku.té druhé je něco málo přez rok.je jí 32 let a měla teď špatný výsledky tripl testu.vysoký riziko na dawna.tak byla v týdnu na amniocentéze tak jsou z toho na nervy.je mi jich hrozně líto.doufám,že to bude jen planý poplach.jinak všechny ostatní výsledky OK.

andi2
21. únor 2010

martasl to jsem měla když jsem čekala dceru něco zvýšeného na dawna ale sestra říkala,že jen malinko ale pro jistotu jsem šla na plodovku a bylo to v pořádku.A bylo mi 22.Jo tam se čeká nevím jestli ted 3 týdny na výsledky.Ale většinou to je o.k.Záleží o jak moc vyšly ty testy.

martasl
21. únor 2010

no dost blbě-1/170 což si myslím,že je moc.ale doufám,že je fakt jen planej poplach.celá rodina od švagrové jsou věřící.hlavně její rodiče,tak nevím,jak by to řešili. ☹

janinac
21. únor 2010

Ahoj, omlouvám se, že Vám se takhle lezu...jeden čas mi tu holky moc pomohli...revizi jsem měla v červenci, takže je to už dost dlouhá doba, ale chtěla bych napsat Martasl - moje ségra měla u prvního 1:20 na down. a malému je už 7 let a je naprosto zdravej😉 u druhého měla testy na down.syndr. myslím 1:120...už to bylo o dost větší...a malej je taky zdravej....takže pořád je velká pravděpodobnost že čeká švagrová zdravý miminko 😉 ale i tak tfuj tfuj tfuj 😉

martasl
21. únor 2010

jani-jsem ráda,že jsi nám sem ,,vlezla" a dík za povzbudivý slova.švagrové přetlumočím.ale jinak-lez nám sem dál 🙂 😉 😀 pokud teda chceš.ve kterém tt jsi byla na revizi??a pak jste se o mimi už nepokoušeli,či co??(pokud nechceš toto téma rozebírat,tak pochopím) 😉

janinac
21. únor 2010

Marti ono bohužel stačí, že se testy udělají o den jinak než by se měli udělat a pak to nevyjde podle těch jejich tabulek a už je hned problém ☹ kolikrát jsem četla, že by se ty testy neměli jmenovat tripl testy, ale krypl testy...protože akorát zbytečně stresujou, měli by konečně vymyslet něco, co bude víc přesnější.

Jojo v poho, mě neva o tom mluvit 😉 to nejhorší mám za sebou 😉 Byla jsem na konci 14tt - miminko bylo v pořádku, rostlo, srdíčko mu normálně bilo....prostě žilo, byl to chlapeček a měl něco kolem 12cm a pak mi zavolali, že je miminko nemocný a okamžitě druhý den nástup na ukončení - teda pokud chceme, nooo nebylo co řešit. Mělo hemofilii - těžkou formu - já jsem přenašečka. Měl hrozně špatný výsledky, takže k porodu bych ho donosila, ale bůh ví jestli by přežil porod a každý den by bylo buď a nebo ☹ a to jsem fakt nechtěla zažít....radši jsem si pak pár dní pobrečela...mám jednoho zdravého broučka a nemohla bych být s druhým po nemocnicích.
Druhý jsme moc chtěli, ale už nám nedoporučujou to zkoušet přirozenou cestou, takže až našetříme tak půjdeme do té metody PGD - preimplantační genetická diagnostika. Sice je to dost drahý, ale "namíchají" nám přímo zdravou holčičku 😉

martasl
21. únor 2010

jani-tak to mě mrzí.já přišla o mimi v 16tt,mimi bylo 15tt.přestalo mu tlouct srdíčko,bylo málo vyživovaný z placenty.prej za to mohla chřipka,co jsem chytla od mladší holky.hlavně,že ještě máte šanci na miminko.a hlavně-že ten váš Adámek je zdravej!!to je nejdůležitější 😉 a další mimi bude,určitě.já tomu u nás taky věřím a doufám,že se brzo dočkáme.tak ti přeju hoooodně sil.a to by vám něco nehradila pojišťovna??

janinac
21. únor 2010

To je už taky dost pozdě ☹ To je hrůza ☹ To se řekne, blbá chřipka, ale jaký to může mít následky, co? ☹ A vy se už snažíte o další mimčo? Jak jsi dlouho od revize? To fakt budu držet palce..tady všem holkám, protože to špatný jsem si tu už snad všechny vybrali.
pojišťovna něco hradí, ale většinu si musíme zaplatit sami, ale za měsíc se vracím do práce a budeme šetřit jak vzteklý 😀 dáme kolik bude potřeba, protože zdravý mimčo stojí za všechny peníze 😉

martasl
21. únor 2010

jo,poslední větu jsi mi napsala z duše 😉 na revizi jsem byla 9.12. a už mám po druhé MS.tak možná se začnem snažit o víkendu(měla bych mít plodné dny) a nebo další měsíc.pořád nevím,jestli už teď začít.mám strach,jestli to není brzo-názory doktorů se různí,ale touha je silnější.mám pocit,že to už déle nevydržím ☹
jo doktor říkal,že chřipka je na těhu největší svinstvo. 😠

janinac
21. únor 2010

Já věřím tomu, že pokud je tělo na těhu připravený, tak prostě otěhotníš 😉 😵😵😵

Asi až budu jednou znovu těhu, tak budu ta nejhorší těhule pod sluncem 😀 Měla jsem chřipku v první trimestru....pak jsem měla zánět průdušek měsíc před porodem...mezitím mi tvrdlo břicho a snad od 30tt mi doktor tvrdil, že jak nebudu ležet tak porodím předčasně (nakonec jsem přenášela) ...vůbec mi nedocházelo jak je všechno hrozně rizikový, pořád jsem si řikala, že doktor akorát kecá, mě přeci nic nehrozí.... 😅

lusye
21. únor 2010

jani, tak to ti moc přeji, už ať jsou korunky a ty máš v náručí zdravou holčičku. 😵 Adámek je moc pěkný a roztomilý. 😵
marti, jsem zvědavá na tvé rozhodnutí ohledně začátku snažení ... 😉 Třeba se inspiruji.

lusye
21. únor 2010

jani, ono stačí jedna taková zkušenost a člověk se na vše dívá jinak. Mě dokončené těhu a úspěšný porod připadá jako největší zázrak. 😵 Nikdy jsem se na to tak nedívala, vše mi přišlo naprosto běžné, automatické. Jako těhule bydu taky pořád vyplašená, hlavně před utz. 😔 Ale budu se moc a moc snažit hodit do pohody a být veselá. Protože to na to má taky velký vliv. 😉

janinac
21. únor 2010

lusye to máš naprostou pravdu. KDyž mi při prvním těhu zavolali, že čekám zdravého chlapečka, tak ze mě všechno spadlo a od té doby jsem si nepřipouštěla, že by se mohlo něco stát...dokonce bych i řekla, že jsem na sebe přestala dávat pozor, teď už to tak nebude...i kdybych měla být každý den u dr. tak na sebe budu dávat maxi pozor.
A vy se taky už budete snažit??? Tady se to bude brzy hemžit plotem // 😵😵😵

A děkuju za pochvalu Adámka 😵

martasl
21. únor 2010

lusye-já jsem taky zvědavá,jestli o víkendu začnem.určitě dám vědět. 😉 taky se bojím,že při dalším těhu budu hrozná.že s každým píchnutím a nejistotou budu u doktora.holt bude si muset doktor zvyknout a doufám,že bude mít pochopení.už mám naplánovaný,že si od druhého trimestru pořídím stetoskop.asi jsem magor,ale chci slyšet,že tluče srdíčko a nečekat až na poradnu.v minulým těhu jsem srdíčko neslyšela ani jednou 😠 ☹ a hrozně mě to mrzí.a stetoskop stojí pár korun.

lusye
21. únor 2010

jani, mě dr. řekla klasiku počkat 3 měsíce. Takže ještě mám čas, ale láká mě to právě vyzkoušet to po druhé ms. 😉 Tak uvidím, jak se nakonec rozhodneme. 😉

martasl
21. únor 2010

lusye-a už jsi měla druhou MS.nějak se už ztrácím....

emis
22. únor 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s druhou porevizní ms? První jsem dostala 30 dní
po revizi, což je OK a druhá zatím 34 den cyklu nedorazila, což mě štve, byla jsem zvyklá na 28 denní cyklus, už se mi to zdá nějak dlouho. Těhotná nejsem. Díky.

lusye
22. únor 2010

marti, ještě ne, teprve čekám. 😀 Měla by prijít cca 3.3. 😉
emis, já ještě zkušenost nemám, zatím čekám a věřím, že se nebude nikde toulat. Ale holky ti určitě odpoví. 🙂

janinac
22. únor 2010

Emis mě trvalo snad 3 měsíce než se mi MS srovnala, ale pak jsem už zase začala baštit HA takže pak jsem to už samo dostávala pravidelně.

jankabry
22. únor 2010

emis:
já měla normálně cykly docela dlouhé - 32dní v průměru, ale nikdy ne na den přesně, spíš tak +-2dny. 1. porevizní mrcha přišla po 26dnech a druhá po 29. Ovu ukázkově 15tý den, luteální fáze 14 dní .. takže jestli to tak bude dál, budu spokojená 😠
Pokud MS bude meškat ještě týden, zajdi si k doktorovi, za to nic nedáš. Ale určitě příjde sama, neboj 😉 po revizi je to rozhozené u někoho to prostě trvá déle ☹ Jinak doporučuju čaj z pelyňku, meduňky, máty a šalvěje 1:1:1:1 na půl litru, ráno a večer. Dobré na vyvolání opožděné MS.

martasl
22. únor 2010

lusye-takže pak jdete na to??já se to dovím,až manžel v pátek dojede,jak se rozhodl. 😉

emis-já jsem první MS dostala 37 dní po revizi a druhou 29 dní po první.měla jsem s MS spíš problém před tím otěhotněním.většinou mi rozdíl dělal tak 5 dnů,někdy i 19 a jednou nedorazila vůbec.takže chaos.ale určitě se ti to brzo upraví 😉

emis
22. únor 2010

Holky díky za odpovědi, ještě pár dní počkám, a pak vyrazím k dr.
jankabry - díky za tip za bylinky, dneska zkusím červený víno to mám ve špajzu
martasl - tak to jsi měla fakt chaos, to já právě neznám, tak mi to přijde divný a jsem nedočkavá 😝
Jinak ze sebe vydoluju tuhle druhou ms a nechám věcem volný průběh 🙂

martasl
22. únor 2010

emis-takže púo druhé MS jdete na to??co ti doporučil doktor.a v kterém tt jsi na revizi byla??

stephanie
22. únor 2010

ahojík holky..

jakabry ty bylinky kupuješ tam, co jsi psala? už jsem zapomněla, kde to přesně bylo...oni by mi tam namíchali i bylinky na těhu?

stephanie
22. únor 2010

jiank mi chodí taky menstruace, jak chce, pákrát se mi taky stalo, že nedošla vůbec...měla jsem cykly i co 45 a více dní...ale žádný doktor s tím nikdy nic nedělal, tak nevím...ale dobré to asi není

martasl
22. únor 2010

steph-a měla jsi to tak před revizí a nebo i po ní??já myslím,že se mi to teď upravilo.měla jsem teda zatím 2 MS.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru