Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lenkule
4. led 2011

dekuju fram, myslim ze uz jsem ted z nejhorsiho venku, ale tydny a par mesicu po revizi byly pro me hodne kursne, protoze jsme si miminko moc prali. A o zt jsme se dozvedeli par dnu pred koncem 12tt kdyz uz jsem si myslela ze se nic nemuze stat. No nekdy je to ironie. Ted uz jsem tu bolest tak nejak odzila a beru to ze je to priroda a stat se to muze. Taky se snazim soustredit na snahu o dalsi miminko. Jsem rozhodnuta pro to letos udelat maximum. Je mi uz 31 a jeste zadne dite nemame takze nechci promarnit dalsi rok jen tak.
Holkam ktere tim prosly nedavno preju hodne sil a drzte se, brzy bude lepe.

Jinak jeste dodatecne vsem hodne stesti do noveho roku a brzy vsem krasna miminka!

lenkule
4. led 2011

@ fram - chapu ze jsi opatrna, je to prece jenom uplny zacatek, ale verim ze vsechno pujde dobre.
@ martasl - je mi lito ze mrcha dorazila, 39. den vypadal nadejne. Tak snad se podari pristi mesic.
Me doktorka dala na druhou pulku cyklu brat prasky Duphaston protoze mi po revizi zhruba treti den po konci ms zase zacne spineni a pry je to nedostatkem progesteronu. Tenhle mesic je zkusim poprve brat. Tim ze nam nejde otehotnet se zatim jinak odmita zabyvat ze zkusime tyhle prasky ktere by mohly pomoct i s otehotnenim a pak se uvidi. Tak tomu dam tak tri mesice a pak jsem rozhodnuta jit na testy do nejakeho CARu a zacit to resit prez ne. Problem muze byt treba i u manzela a ani o tom nevim. Jinak ovulace by u me mela byt v poradku.

martasl
4. led 2011

lenkule-myslím si,že pokud to samo nepůjde,tak ten CAR je dobrý řešení.oni vědí,co dělat.je fajn,že je tvůj manžel ochotnej tam jít.můj by tam nešel.říkal,že když máme dvě děti normálně,tak třetí taky tak.mu by ty dvě holky stačily,ale mě ne. 😅 ,nehledě na to,že bychom na to neměli.splácíme dům,holka teď půjde na střední,pak doufám na vysokou a ta mladší taky pak na školu.jsem ráda,že jsem ho přemluvila aspoň na to třetí dítě i tak to bude finančně náročný.jen se musí zadařit a pak to musí dobře dopadnout. 😉

martasl
4. led 2011

adysek2004-jo vánoce na tohle jsou strašný období.já měla celou dobu depku a nějak mi nešlo si ty vánoce užít-a to už je rok od potratu.a to jsem vánoce zbožňovala-prostě už nebudou takový jako dřív. ☹

stephanie
4. led 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla...
Přišla jsem Vám popřát do nového roku hodně zdravíčka, protože jak není zdraví, nejde nic...a jak je to zdraví, tak pak jde skoro všechno...takže držím palečky, ať už se splní ty naše sny a nepotká nás už nic špatného!!! 😵
@fram - krááásnýýý dáreček 🙂, z celého srdíčka gratuluji a držím palečky!!!!

fram
4. led 2011

@lenkule dej si na duphaston pozor, může ti upravit cyklus, ale pokud ho vezmeš před ovulací, tak působí jako antikoncepce. Pokud otěhotníš a bereš ho v druhé půlce cyklu, tak teprve potom podpoří udržení vajíčka.
@stephanie ahooj, dlouho jsi tu nebyla. Jak to s tebou vypadá? Pokoušíte se?

stephanie
4. led 2011

@frram, jo dlouho jsem tu nebyla, ale občas kouknu...nic proti vám, ale měla jsem takové blbé období, kdy jsem zase na to myslela a tady mi to nedělalo dobře, jestli rozumíš...
jojo, to víš, že se ještě nevzdáváme, uvidíme v únoru...my jsme bohužel odkázáni na pomoc doktorů, takže u mě asi žádné překvápko nehrozí...a kdy jsi to zjistila, před Vánocema? No to je krásné, mocinky ti to přeju!!!! Budu na tebe myslet!!!!

fram
4. led 2011

@stephanie já jsem testla 31.12., ale vůbec jsem si nedělala žádný naděje. A vida - bylo to fakt nečekaný překvapení. Ale ještě se neraduju, je moc brzy . Budu ti držet palce do dalšího pokusu.

stephanie
4. led 2011

@fram, tak to bylo krásné překvapení na konec roku 🙂...budu ti moc držet palečky 😵 ...a kdybych se tady dlouho neukazovala, tak mi pisni do IP...a děkuji za držení palečků 🙂 , drž se!!!

ravie
5. led 2011

Ježiš holky, já tu chvíli nebyla a Fram má //????????Ty jo super!!! Tak to ti fakt moc gratuluju, ty jo mám na krajíčku 🤐 Fram tak to se drž, přeju hlavně zdraví nic jiného není důležité a určitě nám sem piš!! Budu tě sledovat! Viděla jsem, že nás tu zase přibylo ☹ holky je mi to tak líto, ale určitě se dočkáme, není možné, aby ne! Já teď vychytávám ovu podle toho ovu testru, no zatím jsem z toho v rozpacích 😀 uvidím, poslední cykly to mám s tou ovu nějaké divné, uvidím jak to půjde dál, ale v lednu se sejnak chystám k dr. už to je půl rok od poslední návštěvy, tak je čas na kontrolu. Fram - mám z toho fakt radost, jak se cítíš? Snad nervy moc nepracují!

martasl
5. led 2011

ravie-ahoj.jak jde život??už ses tady pěkně dlouho neukázala!!taky so asi v lednu zajdu k doktorovi,ale když já tam tak nerada chodím.no ale co naplat.ale pochybuju,že mi nějak pomůže,maximálně mi napíše zase clostilbegyt.ale uvidíme,musím se tam objednat. 😝

fram
5. led 2011

@ravie ravie, děkuju. Otěhotněla jsem asi proto, že už jsem se vzdala veškeré naděje a byla rozhodnutá jít v lednu k dr. HUPS a bylo to 😀 vím,že je ještě předčasný se radovat a nic není jisté. Naštěstí mám frmol v práci,tak nemám čas moc dumat a kontrolovat se. Ale až půjdu k dr.,tak se hrůzou zcvoknu. Moc držím palce, ať se ke mě s martasl brzy připojíte.

ravie
6. led 2011

Ahoj holky,
@martasl taky se mi k dr. nechce, navíc stejně tak nějak čekám, že řekne, že na to moc tlačím a že ještě není třeba nic řešit....no ale hodlám ji donutit k tomu hormonálnímu profilu. Včera jsem byla na rehabkách, tak se mi zase "koukla" na tu kostrč - to teda byla bolest! Mám to tam asi pořádně bloklé, tak snad to pomůže. Musím teď jít do sebe a cvičit Mojžíšovou, ale tak strašně se mi nechce, když ty výsledky se projevují tak pomalu (spíš vůbec) ...
@fram no my holt už máme ten blok, neradovat se z toho moc brzo, holt po tom co máme za sebou se není čemu divit. Nejlíp kdyby už byl březen, že?? To už by bylo zase o něco jistější. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho to máš od revize?? Já už se v těch datech tady ztrácím. Doufám, že s martasl budeme brzy v tvém klubu! Mi by ani nevadilo, kdyby to třeba bylo pozdějc, v případě, že bych měla tu jistotu - ANO bude to tam a vše dobře dopadne. Škoda, že tohle si člověk "neobjedná".

fram
6. led 2011

@ravie máš pravdu, nejradši bych zalehla a probudila se na začátku března, nebo ještě lépe na začátku září 😀 Na revizi jsem byla v únoru, takže tohle těhu netrvalo zase tak dlouho. To poslední nevydařené nám trvalo více než rok a vzhledem k věku už jsem si nemohla dovolit čekat zase takovou dobu, proto jsem chtěla jít k dr. už v lednu a ne až po roce snažení.

nelar
6. led 2011

Ahoj holky, jestli dovolíte, přidám se k vám.
Jsem 3 dny po revizi pro MA v 11tt. Na pohotovosti mi jen stroze řekli, že je mimi bez akce srdeční a odpovídá 8+2, takže se musíme domluvit na zákrok. No byla jsem z toho sdělení úplně vedle. Vůbec mi nedali prostor ten fakt vůbec přijmout. Teď už mám snad nejhorší za sebou a beru to jako skutečnost. Uvnitř to pořád bolí a dlouho bude. Ale jsme rozhodnutí, že hned, jak to půjde, začneme znovu. Ještě mám za týden uzv kontrolu, jestli je vše ok. A dr. se vyjádřil, že ty 2-3 měsíce počkat musí úplně stačit, že není důvod těhotnění více odkládat. Tak uvidíme, jak rychle se zadaří.
Přeji všem, ať máme rychle // a zapomeneme na všechnu tu bolest.
A těm, které už // našly, ať jsou bez jediného problému a těhu si naplno užívají 😉

muza28
6. led 2011

@nelar Ahojky, od přečtení Tvého "příběhu" dnes dopoledne přemýšlím, co by Ti v této chvíli udělalo radost a jak bych Tě mohla aspoň trošku dostat z té bolesti, jenže mi nějak nejdou najít slova, která bych Ti napsala. Snad jen, že ta bolest, která Ti teď svírá srdíčko trošku časem otupí a srdce se znovu naplní štěstím a láskou, jakmile sevřeš v náručí svoje miminko, žádný jiný lék na tuto situaci asi neexistuje. Aspoň já to tak cítím. Dle zkušeností, které tady čtu, říká každý Dr. něco jiného, jeden, že se má začít hned po ms, tedy cca po 2 měsících, že není na co čekat, když se cítíš dobře psychicky i fyzicky a někdo říká třeba 6 měsíců až třeba rok. Myslím, že je to individuální, dle pocitu té které ženy. Abys věděla, mám taky po revizi, čekala jsem dokonce dvojčátka, jedno odešlo samo už v 6 TT a to druhé bylo bez srdeční akce asi od 8 TT, na což mi přišla Dr. asi až v 11 TT, tak jsem musela na revizi, která se jednou "nepovedla", to bylo 15.12.2010, takže další revize s velikánskýma bolestma a ohrožením na životě, už naštěstí v jiné nemocnici 21.12.2010 a příjezd z nemocnice den před Štědrým dnem. Byly to smutné Vánoce, nad vodou mě držela moje malinká dcerka a můj manžel, bez nich nevím, co bych dělala. Koukala jsem, že máš taky dcerku, skoro stejně starou jako mám já, tak se na ni soustřeď a uvidíš, časem bude líp. Chci poděkovat Tobě a vlastně všem, co sem píšou svoje zkušenosti, i když na vše nestíhám odpovídat, čtu je a je to pro mne posilující vědět, že v tom není člověk sám a že Tě někdo přesně chápe, protože ti, kdo to nezažili, i když se snaží jak můžou, vlastně neví, o čem to je a co všechny skutečně prožíváme.. Taky nám všem moc přeji, abysme co nejdřív našly ty krásné //, bylo všechno OK a to svoje vytoužené mimi už držely v náručí. 🙂 🙂 🙂

lucy.m24
6. led 2011

Ahoj holky, jsem tu dlouho nic nenapsala.. ale čtu vás 😉 .
Jak to tak pročítám tak zase nové tváře ☹. Proč je toho tolik? Nikdy jsem o ničem takovém neslyšela až se to přihodilo i mě ☹.
Taky jsem byla loni před Vánocema na revizi ☹ čekala jsem dvojčátka a v nemocnici mi dokonce řekli, že se to jedno ještě roztrojilo ☹ JInak my jsme se znovu začali snažit koncem března.... a podařilo se až koncem srpna.
Jinak teď je vše OK.. zezačátku jsem měla divný pocit z každé kontroly, ale není se čemu divit.. tím čím jsme si prošly ☹
JInak Fram tobě moc gratuluju 😉 a ostatním přeji ať nezoufají a brzy určitě najdete všechny dvě čárečky 😉

lucy.m24
6. led 2011

Jak si to teď znovu pročítám tak jsem samozřejmě myslela předloni - rok 2009 .

martasl
6. led 2011

nelar-to je mi moc líto,že i ty máš takto bolestnou zkušenost. ☹ .ti doktoři by to měli říkat s citem a porozuměním.u mě si doktor jen povzdechl(měl mi zrovna dělt amniocentézu) a tím bylo řečeno vše-už jsem bulela jak urvaná.nejvíc porozumění měla vrchní sestra,pořád za mnou chodila,jak mi je a jestli něco nepotřebuju a hladila mě po ruce.asi ty ženský s těma maminkama cítijou nejlíp.se snažením to udělej podle sebe a po domluvě s partnerem.my jsme čekali 3 měsíce(o mimi jsem přišla v 16týdnu) a stále bez úspěchu i po 2měsíční léčbě clostilbegytu.určitě pokud je tělo a psychika aspoň trochu v pořádku není na co čekat.přeju ti hooooodně sil,klidné duše a hlavné úspěch při snažení.

muzo-napsala jsi to moc krásně....

fram a ravie-je to tak.až konečně najdem ty vytoužené // nemáme vyhráno.já si taky myslela,že se po 12 týdnu nemůže nic stát-chyba lávky....až budu těhu,do porodu nebudu mít klid a do 25 týdne budu víc než nervozní.musíme prostě věřit,že naše nová těhotenství dopadnou dobře,holt nic jiného s tím neuděláme.

martasl
6. led 2011

lucy.m24-tak hlavně,že je všechno v pořádku.jen se opatruj.to se vám zdařilo pěkně brzo,to jsi šťastnej člověk.kdyby to tak šlo každé ženské,která přijde o miminko.aby se jí co nejdřív zadařilo otěhotnět a na tu velikánskou bolest nemusela tak myslet.

lucy.m24
6. led 2011

No nevím, mi to teda nepřišlo moc brzo ☹. ale je fakt, že psychika dělá své bo jsem na to předtím pořád myslela, testila když jsem měla chvilku zpoždění. A v tom srpnu jsem to už tak nějak vypustila a pak v září dělala test až později a byly tam 2 čárky - ani jsem tomu věřit nemohla .

nelar
6. led 2011

Holky, díky za vlídné přijetí a vaši podporu. Hned se trošku uleví, když se člověk vypovídá.
Jen se vás ještě zeptám, jak dlouho po revizi vás břicho pobolívalo a krvácely jste?

nelar
6. led 2011

@muza28 jestli se tě můžu zeptat, co tam toho 15.12. zvrzali, že to takhle dopadlo? všechno, co čtu, byly holky hospitalizované... já byla ambulantně, za 2 hodiny po výkonu si mě manža vezl domů. přišlo mi to celkem jako fofr, i když na druhou stranu jsem byla samo ráda, že tam nemusím ležet...

muza28
6. led 2011

@nelar Ahoj, můžeš, teď se mi už o tom mluví i píše trošku líp, přece jen od toho "zážitku" uběhl nějaký čas.. Tak tedy, bude to dlouhý příběh, to se připrav, stručně mi to ještě nejde. Ještě než se do toho dám, chci Ti napsat, že mi moje Dr. taky nabízela, že můžu jít na soukromou kliniku, že mě po dvou hodinách pustí domů, ale z toho jsem měla strach a odmítla jsem to. Tak 15.12. ráno mě poslala do nemocnice moje Dr., když zjistila, že nám nebije srdíčko, tam bohužel potvrdili její domněnku. Ten den neměli volná lůžka, proto mě sestra objednala na další den, nicméně mě přijali a revizi udělali ještě tentýž den večer, protože jsem začala krvácet a ty bolesti břicha nikomu nepřeju, prý u mě začal samovolný potrat. Tak, to byla středa večer, v pátek ráno mě propustili. Od soboty od rána jsem měla šílené bolesti, ale za to jsem vůbec nekrvácela. Taky jsi rodila, takže víš, co jsou kontrakce před porodem, tak tyto jsem měla já v sobotu, i intervaly se zkracovaly, tak jak před porodem, no a když se přidala zimnice, tak to nevydržel můj manžel a odvezl mě zpátky do nemocnice, tam mi ospalá a nerudná Dr. píchla injekci na rozhýbání dělohy, aby se krev, kterou tam ultrazvukem objevila, dostala pryč a injekci na uklidnění od bolesti, dala antibiotika proti zánětu, který se už rozjížděl a poslala domů. Když bolesti nepřestávaly ani v neděli ráno, jeli jsme do fakultky a tam mi prvotním vyšetřením zjistili, že mi nemá kudy odcházet krev hromaděná v děloze, že mám zalepený vstup, a že tam zůstaly zbytky z první revize, které se už pravděpodobně začínají rozkládat, asi že se to nepodařilo dobře nevyčistit, ale to Ti nikdo z Dr. nahlas nepřizná, že jeho kolega mohl něco udělat blbě, takže proběhla další revize, která snad už byla v pořádku, už mě po ní břicho nebolelo, ale krvácela jsem taky jen trošičku. Při propouštění mi pro jistotu dělali ultrazvuk znovu a pak mezi vánocema i moje Dr. a bylo to celkem v pořádku, tak jsem klidná alespoň v tomto. No a teď čekám na ms a dávám si do pořádku psychiku. 😖 😖 😖
Jejda, to jsem se rozepsala. 😨 Snad jsem Ti zodpověděla všechny otázky, kdybys chtěla ještě něco vědět, napiš, já upřesním. 😉

ravie
7. led 2011

Ahoj holky
@muza28 teda tohle mě úplně vyřídilo! To teda zírám a je mi tě opravdu líto! Mi se jakože přímo spustil potrat, silné krvácení jako u MS a i taková bolest (mívám ji ale docela velkou), ale dalo se to i bez léků, když víš, že bys je neměla...po revizi mě to bolelo jak u MS, něco jsem si nechala píchnout, chtěla jsem prostě tak nějak otupit (z fakultky mě pustili za dvě hodky po zákroku), a pak už to bylo fyzicky ok, jen jsem pár dní špinila. Asi za týden, než jsem šla na kontrolu, mě pobolívalo u pupku, ale dr. říkal, že se stahuje děloha, že pokud to nejsou křeče tak v pohodě, a ono to ještě ten den přestalo.
@nelar je mi to líto, časem bolest otupí a jednou přejde úplně, ale bohužel to trvá ☹ za ty dva měsíce můžete zase začít, tak přeju, aby ti to rychle uteklo.

marulinka
7. led 2011

@muza28 tak to je smutný co sis musela prožít ☹

zajímalo by mě,jak se ta revize dělá...někde sem dokonce četla,že holčina byla na revizi-nevím z jakýho důvodu-ale po UTZ ji zjistily,že plod tam pořád je...taky zvláštní... 😖

andilekpanenka
11. led 2011

Ahojky, já jsem byla na rezivi 20.12.2010 a minulý týden jsem byla na kontrolním utz, zda je všechno ok. A samozřejmě, že mi tam prý zůstalo kus sliznice, takže prý když to neodejde samo do první MS, tak musím opět na revizi. Nemám z toho vůbec dobrý pocit. Máte s tím některá z Vás zkušenost? Díky ☹

luckanezmarka
11. led 2011

@fram Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, nechtěla jsem tady zbytečně povídat o svém těhotenství a zatěžovat vás, ale četla jsem to tady a moc jsem držela palečky, jsem moc ráda, že se ti zadařilo, vím jak se člověk bojí, ale zadaří se. Já v to nedoufala a dostala jsem se ted do 27. týdne a říkám si snad už je ta pravděpodobnost větší, že mimi bude. Je ale fakt, jak jsi psala, že jsi už chtěla navštívit doktory, a že se povedlo, já to tenkrát taky úplně hodila za hlavu a vyšlo to. Tak ti přeju, aby ses dobře cítila, dopřej si jen to nejlepší a pořiď si plno kapesníčků na dojemný situace, protože to k tomu patří. Zatím.

luckanezmarka
11. led 2011

Jinak holky přeju všem brzy // a jak to už zde padlo několikrát, to špatný už máte vybraný, teď už bude jenom dobře 😉

marulinka
11. led 2011

@andilekpanenka držím palečky,ať to s tou MS odejde 😉 já zkušenost nemám a začínám se divit,že mi po revizi kontrolní ultrazvuk nedělaly 😒
no ale tak asi to udělaly dobře,protože sem žádný bolesti neměla..
@luckanezmarka ahój,jak je?? už si daleko,tak držím palce,ať je to s tím nejkrásnějším koncem 😉
holky já sem v neděli taky konečně našla // 🙂 tak snad to dobře dopadne.
mějte se a držím všem palečky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru