Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

gambrinuska
27. lis 2009

Taky tě NAst vítám v tomhle smutném, ale léčivém témátku-mně osobně tahle diskuse moooc pomohla 😉
Merced, já čekám na ms a pak na to vletim až z manžela bude peří lítat 😉 😉 😀 , ale s těhotněním, chci počkat aspon do ledna a dávat si ještě pozor, vim, že někomu se to povedlo hned, ale bojim se toho, že se to zas posere, i když si nedělam naději, že nám to půjde takhle rychle, nemam úplně v pořádku hormony a myslim, že to předchozí těhu byl asi zázrak, ale i ty se mobčas dějí 😉

mercedesse
27. lis 2009

Gambri: No tak nějak to taky vidím 🙂 , ale pozor si asi dávat nebudem. Buď to příjde nebo ne. Že by to dopadlo blbě si nepřipouštím. Prostě to bude tak jak má být. Já s otěhu nemám problém, teda aspoň myslím. Já jsem teda tak trochu nymfomanka, ale že budu až tak zoufalá, to jsem netušila. 😀 Ale musím uznat, že psychicky jsem už docela v poho, až se divím. Ne že by červíček nehlodal, ale snažím se jít dál.
Jinak co děláte o víkendu? Mě čekaj okna u babičky a u druhý úžasná rodinná oslava. Takže snad ať už je to za mnou. 😒

gambrinuska
27. lis 2009

Ze začátku jsem těm "kecům" 😅 moc nevěřila, že čas pomůže, ale ono je opravdu každý den o něco lépe 😉 , já tam toho červíka pochybností furt mam, tak se trochu bojim. O víkendu zatim nic moc v plánu nemáme, dneska jdem zapít ségry svátek a v neděli musim do práce 😝 , pak se chcem jít kouknot v Plzni na rozsvěcení stromečku, tybrďo a za chvíli je tu Ježíšek. 😲
Ty okna mě čekaj taky, moje a taky ty u babi, jen to furt odkládam 😉
Merced mkolik si byla když jsi šla na revizi?? J8 malinko ani nevěděli jestli to je mimoděložní nebo neprospívající, chjoo. Jo a sex mam taky moc ráda 😉

mercedesse
27. lis 2009

Já byla 8 týden, vyvýjeli jsme se normálně, ale pak přišel samovolný potrat. Mě pustili z nemocnice, že jsem přestala krvácet a ještě ten večer jsem doma potratila. Prostě hrůza, ještě dnes si vyčítám, že kdybych byla třeba v nemocnici, tak se to nestala, ale asi spíš jo. Prostě to tak mělo být. Dneska se mi ani nehrnou slzy do očí, asi už jsem otupěla.

patty1
27. lis 2009

Ahoj,
mercedesse, to je jasny, ze te takovyhle myslenky napadaly, ze jsi mohla neco udelat, ale ver tomu, ze jsi to proste nemohla tusit a ani nijak ovlivnit, proste na mnoho veci jsme prilis kratci a takhle to asi melo byt..
My se budeme snazit az tak od konce unora, v breznu, a podle toho, jak se mi podari najit tu praci.. ☹
Ja jsem koncila tehu na zac.23.tt, bylo to z geneticke indikace. Tak si musi telicko nejakou dobu taky odpocinout.
Tak zatim pa, holky.

mercedesse
27. lis 2009

Patty:Tak to bych asi nepřežila, to už jsi ho musela cítit, no nebudu to rozmazávat. Je jasný, že musíš čekat dýl. Myslíš, že má cenu se něco učit, když z nás budou příští rok maminy. 😉 Já se přiznám, že jsem se k tomu hrozně upnula.

patty1
27. lis 2009

Mercedesse: no já bych se sama do učení něčeho nového nehrnula..vůbec se mi právě nechce, nejradši bych byla ve staré práci, ale mám výpověď z nadbytečnosti, jako i další... 😒
Vůbec se mi nechce někde dělat, jak jsem úžasná a kolik toho umím, když to tam chci ve skutečnosti jen překlepat zkušebku a pak šup být těhotná....no že aby to bylo..už se těším teď 😉, jako všechny tady..

horalka021
27. lis 2009

Ahojky všem!
jj, mně by třeba dost pomohlo, kdybych věděla, kde se stala chyba, prostě pro klid duše, jenže to se již těžko "dohledá" ☹ člověk si řekl, když to vyšlo krásně poprvé, tak podruhé opět "no problem" a ejhle 😔

gambrinuska: četla jsem si "albíčko" a nestačila jsem se divit, prosím tě, tos byla na Locháči nebo kde?!? 😕

patty1: teď se budu ptát asi divně, ale opravdu jsi měla podložené, že vše není tak, jak má být??? myslím jako x vyšetření ultrazvukem, krev apod... já už slyšela tolik věcí, jak se mudrové sekli... 😔 🤐 promiň když tak za blbou otázku 🤐

jsem 31. den po zákroku a kde nic, tu nic a to jsem měla cyklus jak hodinky, ale asi je to ještě brzy nebo nějak rozhozené 😝

gambrinuska
27. lis 2009

Ne byla jsem u Mulačů, jinak to tam mám ráda, ale poslední zkušenost nic moc. Hlavně tam chodim protože tam dělá mamina i ségra na chirurgii, tak tam mam většinou protekci a moc nečekam, ale posledně nepomohlo vůbec nic, brrrr ☹
Paty, nevim jestli bych to zvládla v takové fázi jako jsi byla ty, ale je pravda, že člověku nic jiného nezbývá. Poslali vás na genetiku nebo na nějaké vyšetření?? Já bych o to asi stála, tělo nech odpočinout radši víc, u tebe to bylo fakt dost.
Ráda si taky pročítám albíčka, člověk na to neni sám a občas získá zkušenosti a hlavně NADĚJI, tak tam musíme psát co nejvíc 😉
Jinak taky si říkam proč, kdybych něco udělala jinak a hledam příčinu, ale je to asi jen ve hvězdách
To mi neříkej horalko, já na to čekam jak na smilování ☹

patty1
27. lis 2009

Ahojky,
měli jsme vyšetření karyotypu z amniocentézy 😒 , byla trizomie. Genetiku jsem si oběhala sama, jdeme tam v pulce prosince. Já doufám, že čyři ms budou stačit, dr. mi řekla, že i dvě nebo tři by stačily, ale nevím, předtím zas říkala něco jiného, tak to raději budeme zkoušet po těch 4 měsících 🙂
I amnio se může mýlit, četla jsem takové případy, dr. mi tvrdili, že je to stoprocentní, ale víme, že stropro není nic, že..obrátila jsem se ještě tehdy na psychotroniky, docela tomu věřím, a taky tam vyšlo, že postižení bude...může to znít trochu trefeně, ale člověk hledá v tu chvíli info, kde může..
Ale holky, bude to dobré, určitě! pa

nasticka
27. lis 2009

ahojte..tak druhý den po, už ani nemám slzy...dcera mne plne zamestnává, manzelovi jsem rekla rovnou, at mi nalozi co nejvice, prace, at mam porad co delat a nemam cas na to myslet..ale kdyz vidim tehuli s pupkem nebo cerstve narozene mimco, tak mne to hodne pichne..porad dokola se mi pred ocima prehrava cela ty hnusna scena, jak jsem sla na sal 😔 je mi z toho na zvraceni..vim, ze jsem to nemohla nijak ovlivnit, ale stejne si porad rikam, co jsem udelala spatne..prvni tehotenstvi jsme mela ukazkove a bezproblemove, otehotnela jsem hned..ted jsme se snazili a neslo to, bylo to od zacatku cele na levacku..moc jsme mimi chteli... chce se mi spis tlouci hlavou do zdi, nez brecet ☹

eeefi
28. lis 2009

Ahojky holcinky,
zdravim nove prichozi. Nasti ja mela zamlklinku letos 2x ☹ Zadne dite jeste nemam - o to je to pro me horsi. Hlavou se mi honi myslenky, zda jeste vubec nekdy dite mit budu 😒 Vim, ze ten zazitek je hrozny, ale tim, ze vam to uz jednou vyslo, tak vam to jiste vyjde i podruhe (potreti..) Prvni mesic po revizi byl pro me nejhorsi. I ted si obcas poplacu, ale spise strachem z noveho zklamani :-/ Nastesti jsem plne zamestnana v praci a mam plno konicku, tak zase nemam moc casu na to myslet.
Ve stredu jsem byla na imuno pro vysledky. Dopadly dobre (tuk tuk). Objevilose tam teda par hrnicnich hodnot, ktere doktorka necha jeste dovysetrit, ale rikala, ze si mysli, ze to vyjde dobre. Vysledky budou za 14 dni. To byly nase posledni testy (vsechny predtim vysly negativne) a jelikoz jsou to jiz 3 mesice od revize, tak sjem volala svoji gyndarce, jak dale postupovat. Rikala, ze uz to pomalu muzeme zacit zase znovu zkouset 😵 Pokud objevim na testu || tak rovnou nasadit duphaston nebo utrogestan - zbyl mi jeste z minuleho tehu a hned se k ni mam objednat na prohlidku a taky na hematologii.
Jelikoz ale budou Vanoce a vsichni budou mit dovolenou a jelikoz se nam tento rok s manzou 2x nezadarilo, rekli jsme si, ze s tim jeste minimalne mesic pockame. Aspon si to pak nebudu vycitat, kdyby se to zase nejak zvrtlo ☹ Minule jsme totiz otehotneli po 2. MS a nevyslo to ☹
Jinac vsem snazilkam preju prijemne snazilkovani a tehulenkam drzim palecky, at je to vse OK 😉

xhanys
28. lis 2009

ahoj holky nejak to nezvladam psychicky,furt nato myslim včem byla chyba atd,vim je to kratka doba od zakroku-pres tyden.uz se tesim ze bude po vanocich a budem se zase snazit o mimco.rikam si jestli namam zajit k psychologoj si pokecat ☹ ☹ trapim sebe i ostatni kolem,pritel mi pomaha ale presto mi je uzko ☹ ČAS JE ASI NEJLEPSI LEK

eeefi
28. lis 2009

xhanys to bude v pohode uvidis.. cas to vyleci 😉
me taky obcas prepadaji chmury, ale zivot jde dal a musime bojovat..
verim, ze se dockame i my 😉

horalka021
28. lis 2009

xhanys: psycholog si vyslechne, pokývá hlavou, no, nevím, nechci zlehčovat jeho práci, ale jako dobrá psychologická poradna působí dobře hlavně koník 😵, kde si člověk přečte podobné "případy" ☹

důvodem by se člověk utrápil až do aleluja 🤐, osobně jsem si našla dva důvody-dvě příčiny, proč se tak asi stalo 😔 a nějak jsem se už tím prokousala a nemohu se dočkat, co bude dál 😵

a mimochodem - stále čekám 🙄 ani náznak, že by mrcha měla přijít, no, já vlastně ani v posledních x letech neměla nějaké příznaky, doufám, že trpělivost "ovoce" přináší 🙄

pa a klidnou noc všem "čekatelkám" 😎

gejbule1
29. lis 2009

Ahoj holky jsem tu po dlouhé době a jen nakukuju co je nového.Zdravím všechny nové a zklamané a držím palce do dalšího snažení.
mateta a jak je tobě?Já jsem byla na kontrolním odběru a jestli se příští týden neozvou že tam něco našli tak vysadím HA.
Holčiny tak vám přeju hodně síly 🙂 🙂 .

eeefi
29. lis 2009

krasnou nedeli preju 😉
horalka a jake priciny sis nasla?
kdyz mi vsechny ty testy vysly negativne, tak si myslim, ze to bylo nejspise tim, ze vajicko nebo spermijka byly poskozene... jinac nevim :-/

handm
29. lis 2009

Ahoj, holky!!
tak nejspíš zas nic...
včera jsem na kalhotkách večer našla trochu špinění a jelikož se to večer zhoršilo, tak jsme jeli na pohotovost, Dr mě prohl édla i na UTZ a skoro nic tam nebylo vidět, říkala, že jestli tam něco je, tak hodně malinké...
nabrali mi HCG a to je taky hrozně nizounké.
A jela jsem domu s tím, že mám přijet v pondělí na kontrolní odběry, buď HCG naroste a budu těhu, nebo ne.. a buď odkrvácím anebo revize.. PRostě parádní víkend..
V noci jsem už skoro krvácela a ráno to ze mě "vyjelo" - jak špunt (omlouvám se za popis) .. asi normálni mrcha, prostě krvácení.
Tak tam zítra dojdu na ten odběr a uvidí se.. ale jsem tak nějak smířená, že zas nic .. už fakt nevím, co dělat, co děláme špatně....
Asi si na čas dám od koníka pohov,... tak se tu mějte krásně, držte se těhulky i maminky, i snažilky!!
ahoj a děkuju

eeefi
29. lis 2009

ahojky handm tak to je me opravdu moc moc moc lito ☹ ale treba jeste neni nic ztraceno! drzim palecky, at je to v poradku! drz se holka!

karmenina
29. lis 2009

Ahoj holky,

taky přidávám svůj příběh. Po roce útrap v CARu se nám to konečně podařilo. Když jsem byla na utz a lékař mi blahopřál k dvojčátkům, ani jsem tomu nemohla věřit. Obě se přestali vyvíjet v 7 tt. Žádné bolesti, ani špinění. Prostě vše v pořádku, jen ti dva byli jaksi mrtví. V pátek jsem byla na revizi. Hrozný zážitek, ale to asi většina z vás zná. Nejhorší je, že vím, že bez Caru si ani neškrtnu. Jsou ochotni se se mnou pobavit o dalších krocích v březnu 2010. Jak to vydržet a nezbláznit se? Kde byla chyba?

cizu
29. lis 2009

Ahoj holky,
po dnešku asi patřím k vám.Dnes mě oznámili (v 11+6tt) že se mimčo přestalo cca před 14 dny vyvíjet a zítra jdu do nemocnice na revizi.
Bylo to vymodlené miminko a nevím,kdy se nám podaří další (byli jsme už dvakrát na umělém a zrovna toto přišlo úplně náhodně, nevysvětlitelně)☹
Zatím nějak sbírám síly, ale ono to nejde, nejde myslet na cokoliv jiného! ☹

xhanys
29. lis 2009

ahojky devčata,ta jsem uz to psychicky nevydrzela,je mi hrozne smutno,zazivani se mi tim hrouti.....ach jo.uz nevim jak se z toho dostat,partner mi je oporou vim to,ale nekdy mam pocit i nepochopeni. ☹ ☹ vim ze bude lip ale kdy,furt jen cekat a doufat

karmenina
29. lis 2009

Cizu to je mi líto. Věř že vím o čem mluvíš. V tomto týdnu si člověk říka, tak snad už to všechno bude dobrý. Něco pozitivního na tvém příběhu ale přeci jen vidím a to je to, že jdeš hned zítra na revizi. Já na ní čekala 9 dnů.9 dnů jsem chodila do práce s tím, že v tom vypouklém bříšku jsou 2 mrtvá miminka. Ale po revizi (v pátek) se mi ulevilo. Je to pryč. Všechno zlé je za mnou a věřím v lepší zítřky. Třeba se nám to oboum povede i bez umělého.

eeefi
29. lis 2009

ahojky holky, nerada vas vitam v tomto smutnem tematku. radej bych vas totiz videla v nekterm tom veselejsim.. je mi lito, co vas potkalo ☹ njn takovy je zivot ☹ ja si revizi prosla 2x ☹ a musim rict, ze po te prvni to bylo desivy. ale cim dele po revizi, tim vice jsem se tesila na dalsi tehu. 3 mesice ale utekly jako voda a ja otehotnela podruhe. bohuzel se to znovu opakovalo ☹ ted uz to jsou 3 mesice od druhe revize (utika to desne rychle!) a uz pomalu zaciname s manzou resit, kdy do toho znovu prastime. zatim se teda na to psychicky moc necitim. hlavne si chcu v klidu uzit vanoce..
hlavne to nehrotte za kazdou cenu.. ja verim, ze se vsechny jednou dockame 😉

horalka021
29. lis 2009

tak ještě ponocuji 🙄
dnes je to tu na tématu bolavé jak nikdy jindy 😢

eeefi: příčiny - no, jelikož je jsem po KETu v CARu - upnula jsem se na to, že to byla embryjka "béčkové" kvality (a to doslovně), dále že už tam byla zamražená nějaký ten čásek a navíc při KET je opravdu ještě menší procent. úspěšnost než přímo u ET, tak a je to 🤐

handm: snad zítra už budeš vědět opravdu více, ne-li vše, jinak asi bez komentáře, páč nemohu najít slova útěchy pro tvou bolest 😔 😔 😔

karmenina: také jsme měli zavedena dvojčátka, ale na UZ byly jen "šmouhy" a "mlha", takže se asi ani nestačila uchytit či co... i když všechny těh. testy byly okamžitě a dlouho pozitivní + HCG rapidně rostlo, jsou to někdy záhady 😲 ale já začala špinit (tak 1-2 dny, 20. den po KET) a pak se rozjelo krvácení naplno ☹

a jinak stále čekám, čekám... no, je pravda, že jsme dvakrát krásně ulítli 😵 🤐 prokládáme se s manžou čajíky a manža navíc podpůr. medikamenty, jenže to by byla náhoda větší jak blbec 😅

dokdy mám čekat, než se ozvu mudrovi? se předpokládalo, že do čtyř týdnů je to tady a v úterý to bude týdnů pět 😕

tak už jdu, všem hodně sil a nějakou tu pozitivní energii 😵

mercedesse
30. lis 2009

Ahojky holky, všechny nově příchozí vítám, já si taky myslela, že tu bolest na srdíčku nevydržím a pochopila jsem proč se říká, že někomu pukne srdce žalem, ale jsem zítra 4 týdny po revizi a víc myslím na další pokus, než na to co bylo. Příčínu ale hledám pořád. Vyčítám si, že jsem něco pokazila, ale asi bylo prostě mimi poškozené.
Všem přeju už jen samé krásné zprávičky a zážitky. Už jsme se natrápili dost. A klidně se vyřvěte holky, nedržte to v sobě. U mně se to zlomilo po jednom srdcervoucím pláči, když jsem si v hlavě všechno promítla a došla pak vysílením k názoru, že se prostě nedalo nic dělat a příště to výjde. A tady mi to taky pomohlo, že člověk ví, že není sám a že to je někdo, kdo přesně ví o čem je řeč. 😉

mateta888
30. lis 2009

Ahojda holky 😵
Tak mi jsme si udělali 3 denní výlet do Karlových Varů k přbuzným, kde mají 3 holky věkově rok od sebe takže je to 5 -4 - 2,5 . No dotoho ještě naše beruška, můžu vám říct že to byl mazec. 😝
A jak jsem je snažila je zabavit tak jsem neměla čas ani zvracet tak to bylo docela fajn. No nic méně jsme včera dorazili domů a od té doby mám problém opustit wc a to už musel standa za mě dělat masku čertíka malé školky, jsem to nějak nezvládla 😒 .
Takže tak a ted jsem konečně wc opustila tak vám hned píšu. Na ko jdu příští týdnem a další týden jdu na genetiku a těsně před vánocemi by mi mělo skončit nejhorší a nejrizikovější období tak jeětě mám relativně dost času. 🤐

Jinak vítám všechny nové dušičky, dočítat vás dneska nebudu ale zkusím to jen tak letem tak se omlouvám jestli na někoho zapomenu nebo budu v tématu trošku mimo. Je ještě moooc brzo, ted se s tím musíte nějak srovnat, hlavně to ze sebe dostat, ale hlavně není to vaše vina, vy jste neudělali nic špatně. Berte to tak, že než aby bylo nemocné nebo by to bylo později tak by to bylo mnohem horší.
Mě to potaklo 2x. Před rokem jsem potratila samovolně doma a bylo to . . ... . .. no strašný 😢 . Dlouho mi trvalo než jsem se z toho dostala a dlouho nám trvalo než se nám znovu zadařilo a prakticky až po roce, netrvalo to dlouho a bylo z toho zamlklé. To bylo ted, skončilo šestinedělí proběhla první porevizní ms a další už nedorazila 😅 . Tak uvidíme.
Hlavinky vzhůru, hlavně to ze sebe dostat, klidně si tu zanadávejte vylijte srdíčko , vyplačte a uvidíte za měsíc to bude úplně všechno jinak. Holky tady super pomáhají a všichni víme o čem to je obrovsky to pomáhá 😉
Držte se kočky

mercedesse
30. lis 2009

Ahojky maty: co bych dala za to takhle zvracet. No snad to brzo příjde. Je to divný, když se člověk těší až mu bude blbě, mě na poprvý vůbec nic nebylo. Teď se budu bát, že když mi zase nebude zle, že je něco špatně. Říká se to a docela tomu i věřím po těch zkušenostech. Jinak držím moc palečky a neboj vše dobře dopadne. Smůlu jsi si už vybrala, teď už jen to dobrý.

handm
30. lis 2009

Ahoj holky,
tak jen pro info - bylo to biochemické těhu, nejspíš.. HCG kleslo do rána, včera jsem krvácela jak niagarský vodopády.. :( každopádně nemusím aspoň na revizi, v pondělí jdu ještě na kontrolu ke své dr, tak uvidím, co mi řekne..
hrozně se bojím, aby mi zas neřekla čekat s pokusy.. na druhou stranu nevím, jestli se snažit hned nebo ne, jsem z toho všeho nějak unavená, smutná, rozčarovaná...
prostě peklo..
je mi 31, děti ještě nemáme a občas mě napadá, jestli vůbec mít budeme... :(

gambrinuska
30. lis 2009

Ahoj holčiny, také Vás ač nerada vítám ☹ (ne že bych vás tu nechtěla, jen Vám tu revizi nepřeji!)
Dnes jsem 4 týdny po a opravdu už to bolí jen malinko 😉 , čas opravdu pomáhá i když jsem si mylela, že to jsou opravdu jen keci a že se mi zhroutil svět, momentálně spíš převládá strach nad tím co bude dál .... 😨
Handm je mi to moc líto, jen at ted nemusíš na revizi, at te to dopadne dobře, držím palce. Mně je za měsíc 28 a taky kde nic tu nic, chjooo
Merced, včera jsem to nevydržela a skoro znásilnila manžela 😉 -dodrželi jsme higienu a kondom, ale jinak ok, už jsem to potřebovala, užít si a odregovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru