Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

dablikolik
21. říj 2009

Ahojda tak jsem dnes byla u doktora. Jsem 7 týdnů od revize a MS nikde. Tak vše je v pořádku píchnul mi něco na g.. a do týdne bych to měla dostat jinak mám přijít na další injekci. Hned mě chce pak poslat do HK, tak jsem se mu snažila vysvětlit, že do konce roku to chceme nechat a pak to zkusit doma, ale nenechal se odbít a napsal na jaře sanus

markee
21. říj 2009

ahojky,
takže holky z genetiky nic nového není. Výsledky z krve šváry a tchýně ještě nejsou(odběr byl před 15dny a prostě to ještě není). Výsledky z pitvy doktorka taky nemá-nevím proč. Jen se ptala jak nám je a zda jsem gynekologicky v pořádku. A pak se ptala kdy bychom chtěli to miminko.Tak jsem říkala,že nevím,že chci i nechci,že se bojím. Prý by se přikláněla,aby jsme to zkoušeli od příštího roku.To riziko tam zatím je 10% a říkala že umělé oplodnění má taky svá rizika. Tak mi nabrali krev,pže mojí krev měli jen z doby těhu,takže teď chtěli i tu "netěhu" krev. Další KO 2.12. Probírat jak počít mimi(zda přirozeně či IVF)jaká jsou rizika a tak chce,až bude mít veškeré výsledky. Takže opravdu jsem tam v podstatě jela dát jen krev,ale i kdybych tam volala a řekla zda máme přijet,tak by mi určo řekli,ať tu krev přijedu dát.Takže jsme si udělali výlet.
Já pak po cestě dom koupila v Sedlčanech Johance oteplené šusťáky z pevného materiálu(ty samé měla vloni a fakt vydrželi hodně)za 130Kč.

gejbule1
21. říj 2009

No holky v Pronatalu hrůůůůůůůůůůůůůza.Měla jsem tam být v 10.30.Byli jsme tam i malinko dřív.Do ordinace před námi vodili samé známé doktorky a řada na mě přišla až ve 12,3O.To už s Luckou nebylo k vydržení tak s ní musel manža odejít protože tam řvala jak tůr.Čekárna nás obyčejných lidí zatím praskala ve švech.Ve 12,3O mě teda vzala.Doktorka nic moc příjemná a navíc asi ukrajinka a moc česky neuměla.Tak jsem ji rozuměla každé druhé slovo.Skoro nic ode mne vědět nechtěla a pak povídá takže poslední potrat byl v r.2007.Já ne 16.9 a ona aha. a kolik teda jich vlastně bylo?Já že 5.A ona že to teda musí v kartě přepsat.No samý blbosti.
Pak mi udělala prohlídku,kde našla cystu na vaječníku. O té jsem neměla ani tucha.Odcházela jsem s tím že musím ještě na imunologii a pak na krev a UTZ.Byla jsem v ordinaci 15min a to si ještě doktorka vyřídila svůj soukromý 5ti minutový hovor s Igorem.Na imunologii jsem objednaná až koncem listopadu.Jsem z toho teda šíleně otrávená a ani plavání jsme kvůli tomu nestily.Ten přístup byl šílenýýýýý.

gejbule1
21. říj 2009

takže dnes žádná nedopadla nic moc co jsem si tu četla ☹

markee
21. říj 2009

Gejbule,téda,tak to je přístup. Bych z nich vyrostla,ale fakt. My přišli na řadu o půl hodiny déle a venku jsme byli taky za 15minut,pže nebyli výsledky,nebylo co řešit. Nevim,prostě,když v nemocnici řeknou:výsledky z pitvy budou do 14dnů,tak to určo není dva měsíce 😠 😠 😠 si jako všichni myslej,že to dlouho vydržim snášet. Fakt je to nářez,pořád se mi to vrací a já už chci vědět,co miminku bylo a co můžeme do budoucna čekat. Holky já bych tak brečela vzteky 😠

markee
21. říj 2009

Ajkaaa,určo tě doma nechá a kdyby ne,tak dojdi za obvodní,určo se s nima dá domluvit. Prostě psychicky v pohodě nejsi nebo tak něco. Třeba kdyby sis vyžádala k psychologovi,tak by viděli(gyndař nebo obvodní),že fakt se něco děje a není to moc dobré tě poslat do práce. Uvidíš, budu na tebe myslet,aby to dobře dopadlo 😉

gejbule1
21. říj 2009

markee to mi povídej taky jsem z toho strašně otrávená ☹ .nejraději bych se na to vykašlala a šla jinam ale zase mají dlouhé čekací doby.
Já myslím že ti stejně nic neřeknou.Mě nikdy na nic nepřišli ani z pitvy 😖

renko74
21. říj 2009

Ahoj holky, matetko, držím palce, vypadá to dobře, neboj!
Ajkaaa: nečetla jsem všechny tvé zprávy, ale pokud jsi pár dnů po revizi, určitě zůstaň na nemocenské. Obdivuju všechny, které jdou dva dny po revizi do práce. U mně to naposledy bylo tak - první dva dny úplně Ok, vařila jsem, šla jsem na procházku se psem, minimum krve. Třetí den divný bolesti vaječníků a břicha po obědě - asi způsobeno pohyby střev, na záchod jsem šla se strachem, ale po brufenu dobrý. Čtvrtý den a pátý - šílený bolesti vždy odpoledne, slzy v očích, trocha krve ve vložce, bolelo mě všechno včetně střeva ale po brufenu se to zklidnilo - trochu. Nemocenskou jsem měla asi 10 dní. Pak to postupně ustupovalo, takže si myslím, že to bylo v důsledku svinování dělohy, ve které mám dva myomy.Hematom jsem měla při UTZ kontrole za dělohou taky, bylo to ještě před revizí, nevím jak se tam vzal. Doktor říkal, že se tělo snažilo vypudit to zamlklé vajíčko, ale že by hematomem? Nevím. Skoro už se bojím na cokoli ptát, protože vždycky mi najdou něco nového🙂

zanet29
21. říj 2009

Ahoj holky, trošku tady na vás nakukuju, protože se mě toto téma taky tykalo asi před 7 měsícema.
Matetko, taky ti fandím a přeji hodně štěstíčka, ať vše klape, jak má 😉
Ajko, doktor tě přece nemůže poslat do práce, když nejsi ani zdravotně v pořádku! A kdyby, tak můžeš vyměňit i toho gynekologa, kdyby to byl takový vůl a nebo taky možnost je, ho uplatit, dát mu flašku nebo něco.
Doufám, že ti bude už líp, posílám ti sílu.... na chvíli vypni hlavu a nepřemýšlej o ničem, pomáhá to.

zanet29
21. říj 2009

Samozřejmě vám všem přeji, ať se brzy dočkáte svých vytoužených miminek a hodně síly při té cestě.

markee
21. říj 2009

Zanet,děkujeme moc.
Koukala jsem ti do albíčka. Malá je krásná a to srovnání bříšek je hezounké 😉

Holky,mě to tak mrzí,že ta genetika není uzavřená a my nevím teda co dál. Míša se teda na mimčo stejnak teď netváří. Určo sám ví,že bych teď neměla mít miminko. Prostě jsem hrozně rozhozená. Musím si to přiznat,prostě mě hrozně rozhodí každá těhulka. Moc to všem přeju,ale prostě v sobě cítím takové hrozné prázdno ☹

mateta888
21. říj 2009

markee : tak to je super že jsi sehnala něco osvědčeného pro malou a s těma testama 🤐 , uvidíš že to bude dobrý, mezitím budete mít dost času si rozmyslet jaký způsob rozhodnete 😅 😵
Kočenko, myslím, že po takové tafce od žiovta potřebuješ daleko víc času na sebrání se a ahlavně i manža, byla to ráná a já si to nedokážu představit a pochybuju, že bych rozdýchala. Po vánocích bude líp, svátky budou za váma bude to zase o ničem jiném 😅, Fakt zkusit jen ten čas. Já vím, že se to lehko říká, ale hůř dělá, ale to je tak jediný. Mě po prvním trvalo dlouho než jsem se z toho zmátořila(nechci to srovnávat), ale ty sama uvidíš kdy na to budeš připravená. Hlavičku vzhůru, mi ti budem pomáhat aspon na dálku 😵 😵slibuju aspon za mě

gejbulko : tak to husty 😠 😠 , to bych jí asi něco řekla nebo bych se zkusila domluvit se svou gyndařkou jestli není možnost jít k někomu jinýmu, navíc vůůůůůbec nebyla připravená o čekačce nemluvě 😠 😠 😠 😠
No aspon, že objevila tu cystu a můžeš to rešit, teda pokud to je akutní 😉

zanett: ahojda to je fajn vidět někoho komu to vyšlo a je všechno fajn to ted mooooooooooooc potřebuju 😉
Já jsem na ůplným začátku tak se ještě uvidí do třetice 😀

ajkaaa
21. říj 2009

Ahoj holky, děkuju za podporu, zítra napíšu, jak jsem dopadla. Psychologa nepotřebuju, zvládnu to, ale potřebuju klid a čas, rozhodně ne práci - učit ve škole.

mateta888
21. říj 2009

jsem to prubla tam dát schválně kolik mi spočítá, tak ted nevím jestli to tam mám nechat aby se něco nepo . . .. . . . no uvidíme 😅

markee
21. říj 2009

Tak mi psala kamarádka doktorka,že ty výsledky určo přišli,ale prý do nemocnice a né na genetiku. Že se výsledky z histolek a patologie posílají nazpátek tam odkud byla žádanka nebo odkud se to posílalo.Takže proto si doktorka psala,že si to musí vyžádat. Nojo,ale na to mohla myslet sama. Nojo,musím si počkat do prosince.
Chjo,prostě fakt toho psychologa potřebuju. Přijde mi,že se to vrací,to co bylo hned po potratu. Já fakt se v tom moc plácám. Je mi to líto. A to zítra jedeme k Míšovo příbuzným,které jsme viděli naposledy dva dny předtím než nám řekli výsledky z genetiky. Vědí samozřejmě,že miminko už nečekáme,ale prostě nevím jak budeme vzájemně reagovat. Je to Míšovo babička a teta(matka a ségra Míšovo otce,který už 12let je mrtvý ☹ ) takže takovéto věci prožívají hodně.
Půjdu spát,jsem unavená. Dobrou noc.

katyna6
22. říj 2009

dobré ránko holky 🙂
jen v rychlosti nakouknu,než půjdu spát po noční,ať jsem zase v obraze 😉

katyna6
22. říj 2009

mate-holky to vypadá kráááásně!Ty týdny!Hrozně moc moc ti držím,aby ti to teď vyšlo!

zanet-tak snad i ty naše příběhy tady,budou mít stejně krásné pokračování,jako u tebe! 😉 A máš nádhernou holčičku 🙂

didulka.sy
22. říj 2009

gejbule1 Aboj to je smutné. Můj kolega z práce byl na umělém v Plzni nevim dnes se dozví jestli se to povedlo. S tou klinikou jsou velise spokojení. Vyplatí se jim tam jet až ze Svitav. Jsou tam dokonce i levnější než v Brně kam jezdili předtím a přístup personálu se nedá srovnat. Jestli budeš chtít tak si seženu kontakt. 🙂

renko74
22. říj 2009

Ahoj Žanet, zdravím Nový Jičín, původně jsem z Rychvaldu u Ostravy, Jičín znám. Jestli tomu dobře rozumím, před 7 měsíci jsi byla na kyretáži a dnes už jsi v 21. týdnu? Vše je předpokádám v pořádku, můžu se zeptat, za jak dlouho po revizi jsi otěhotněla? potřebujeme tady pozitivní příklady, tak se nezlob. Já jsem dneska 29 dní po revizi, zatím jsem ještě nedostala MS a nevím, jestli nějak panikařit nebo ne. O mimčo bych se ještě jednou ráda pokusila v únoru či březnu. Ale jsem trombofilka a myomák🙂

gejbule1
22. říj 2009

Ahoj holčiny,my včera byli s mužíkem na koncertě tak jsem si ten včerejšek trochu zlepšila 🙂
ajka je jen na tobě kdy se budeš cítit jít do práce.Doma tě rozhodně nechat můžou 😉

didulka.sy
22. říj 2009

markee Já to mám podobné. Už jsem se s tím nějak vyrovnala, ale pořád se mi to vrací jako bumerang. I výsledky jsou optimistické co se týká gyneko. stránky. Jenže mám teď takový nějaký problém s trávením. Jsu pořád jaksi nafouklá, přitom mám a nemám větry. Hrozně se bojím že je to mějaká mrcha ve střevech . Chodim teď každý měsíc na kontrolu na chirurgickou amb. s konečníkem. Po porodu a i po té revezi se mi dělaly prasklinky na konečníku. Pry je to dobré a o tom břichu jsem mu taky řekla a on mě ani neprohlídl a řekl že to může být ještě pořád hormonama a tím Utrogestanem. Tak jsem se rozhodla, že ho skusim tento měsíc vysadit co to udělá. Na tu chýru jdu zase tak za deset dní. Uvidim jak to bude v nejhoršim ho poprosim o nějaké vyšetření. Připadámsi od toho potratu jaku nějaky hypochondr. Je dost možné, že je to všechno od psychiky. Kdyby ten mozek šel v tomto smyslu vypnout.

renko74
22. říj 2009

didul, ten pocit nafouklého břicha jsem měla v době, kdy jsem jedla femibion, tak si říkám, jestli to taky nedělá ta listovka nebo nějaká směs těch vitamínů...teď jím pregnium a B komplex a nafouklá nejsem, ale vzhledem k těm folátům si zase za měsíc koupím femibion. Právě jsem četla dobrý článek na netu o tom, jak za posledních šest let stoupl počet párů, které nemohou otěhotnět. Prý se rok od roku s přidávajícími lety snižuje šance žen otěhotnět kvůli genet. vadám vajíčka nebo snížené schopnosti jeho dozrávání. Ach jo, kdyby dnešní mladí mohli počít dítě ve 20 letech a měli už byt a auto a muž stabilitu dobrého příjmu, to by lidi nečekali s dítětem na 35 let, že jo...

didulka.sy
22. říj 2009

renko74 To je pravda, Let přibývá a čas ubývá. 🙂
Snad se nám to taky povede. 😉

markee
22. říj 2009

Holky doba je fakt hrozná. Já si taky říkám,že jsem měla mít mimčo už dřív o hodně dřív(i když náš problém by to nevyřešilo). Zas ta metoda umělého oplodnění spěje dopředu a určo před 1O lety by jsme neměli alespoň vidinu toho,že by jsme při nejhorším šli do toho PGD. No prostě je to vše pro a proti.
Já začla jíst Femibion 8OO od včera. Prostě sice manži chromozomy nepředělám,ale ať je mé tělo připraveno a třeba to pomůže k dobrému rozdělení.

ajkaaa
22. říj 2009

Ahoj kočky, přeju pěkný den 😉 .

mateta888
22. říj 2009

Čauky kočky na skok vás jdu pozdravit mám doma Standu (manža) tak je to dens brutalitní hektárna. 😠
Kočenky moje hlavinky vzhůru a nesmutněne mi tady 😉 . Jak budu mít minutku tak vám hned napíšu držte se mi ju ? 😅

pajdulka
22. říj 2009

Ahojky kočandy,tak jsme dnes s drahoušem navštívili poprvé Gennet Lbc a já si konečně připadala jako u doktora kterého zajímám.To co jsme se dozvěděli dodatečně k našemu ukončení těhu v lednu mě dost překvapilo.Si představte,že nám dr. řekla ,že kdyby mi tenkrát nabrali taky krev,když dělali ten karyotyp plodu a zjistili u mě nějakou menší mutaci tak ,by to nemuselo vůbec nic znamenat a já bych teď měla krásnou 5-ti měsíční holčičku.Mohlo to tak být ,ale nemuselo. 😒 Ale mě teď štve ,že ten doktor(v jiné nemocnici) nám tohle vůbec neřekl a já si myslela ,že jsme udělali všechno ,aby jsme došli k závěru to těhu ukončit.No jinak dělali odběry nám oběma a výsledky budou do 4týdnů.

verunka84
22. říj 2009

Ahoj holky 🙂

mateta --- GRATULUJI !!!!!!!!!!!!!!! to je kráááááásnééééééé 😵 😵 😵 😵 😵

holky, já nevím, jestli jít k Dr., mám už 9dní po šestinedělí, už jsem spapala 2 platíčka HA (s týdenní přestávkou) a MS nikde ☹ jako je mi tak jako by už ťukala na dveře, ale takhle mi je už cca 10 dní a nikde nic, jen výtok .... tak počkám ještě asi do pondělí a cinknu na gyndu, jakože co teda ..... ☹
nikdy jsem si Ms tak nepřála ...... 😒 ☹

renko74
22. říj 2009

Ahoj Veru, tak ty už jsi po šestinedělí a nic a já jsem teprve 4 týdny po revizi a taky jsem z toho nervozní🙂. Já fakt nevím. Většinou tady ženské píšou, že to dostaly tak kolem 32 - 35 dne, někdo trochu dřív. V pondělí si k dr. určitě zajdi.
Pajdulko, neznám blíže tvůj případ, ale jestli tomu rozumím - na základě vyšetření karyotypu plodu tě přinutili dát dítě pryč? To se mi ani nechce věřit, ale taky tomu nerozumím. V jakém týdnu jsi byla? Mojí kamarádce taky vycházely špatně testy z krve, říkali jí, že určitě nosí Downa a pak šla na amnio a bylo vše v pořádku...

mateta888
22. říj 2009

jsem tu 😀 . teda holky vy jste dneska ukecaný 😀 😀 😎 jdu vás pomalinku dočítat 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru