Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

stephanie
20. led 2010

díky lusye...no s tou revizí, to bude asi diskutabilní...v nemocnici mě dr. poslal na revizi okamžitě - přitom hcg rostlo, váček byl taky vidět - on pak na sonu najednou neviděl nic a hned mě hnal na vyčištění . ještě jsem se divila, že mi předtím vzal krev na kontrolní hcg a ani nečekal do druhého dne na výsledek...ale co chceš dělat, že? člověk věří doktorům (ale teď už nevěřím nikomu)...
Volala jsem pak mému dr. z centra, kde jsem byla na IVF, tak ten se strašně divil, proč mi dělali revizi...tak si pak vyber...člověk už je tak ze všeho zdrblý a pak ještě aby uvažoval nad tím, jestli doktoři postupovali jak měli... 😖 😖 😖

jankabry
20. led 2010

septhanie:
nekoupat 😉 vydržet 6ti nedělí určitě! Já kvůli tomu taky dost přemýšlím, páč chodíme s přítelem hodně na bazén a teď nemůžeme chodit spolu ☹ tak on plave a já na něj koukám z kavárny, co je nad bazénem 😀
Ano hcg, produkuje placenta, tak mi to řekl můj gynekolog a všichni ostatní doktoři, protože jsme tomu nevěřili a nechápali to. Nicméně ono to je jasné, když si přečteš nějaké podrobnější knížky či články o těhotenství.. ale zoufalá matka před revizí na tohle moc neslyší ☹
A i kdyby hcg stokrát produkovalo mimi, není proč se trápit tím, proč došlo k potratu. Prostě proto, že mělo ... Příroda si to zařídí za nás, ať je to pro nás dobré nebo špatné. Je to určitě lepší, než na svět přivézt postižené nebo nedejbože mrtvé dítě .... ☹ Mi fakt příjde, že to moc řešíme 😉 kdysi se snažili tak, že prostě měli sex a jednou se to povedlo. Potvrdili to až tak, že maminka měla bříško 🙂 mikropotraty, potraty a všechno bylo už v té době, ale nikdo nevěděl o co jde a tak se nestresovali.
Nám to výjde, holky, nebojte! 😉 chce to pozitivní myšlení 😉

skuldova:
Chápu Tě, ale to co popisuješ je deprese. Zajdi si normálně k psychologovi, tam Ti pomůžou. Nebo existuje taky psychogynekolog, řeší spoustu problémů spojených s neplodností atd. Není to nic, za co by ses měla stydět! A "řešit" problémy zabarikádováním se doma je fakt hloupost. Zkus něco dělat. Hlavně vypadni z domu! Pokud ne do práce, tak si najdi nějaký kurz nebo tak něco. Začni třeba plést, nebo co já vím 😀 Mám s depresí své zkušenosti a to co teď děláš, Tě přivede tak akorát na pokraj zhroucení. :-/ Ona to ta Tvoje doktorka myslela dobře ...

lusye:
Nooo tak my začneme až od května. To máme svatbu 🙂 a pak svatební cestu na měsíc po Evropě, tak ať to nemusíme rušit 😉 doktor mě pak pošle na rizikové a já chci zůstat doma, aby bylo vše v pořádku. I když to takhle asi neovlivním, chci mít co nejlepší pocit, že jsem nic nezanedbala 🙂

zanny
20. led 2010

Stephanie,tak to taky nechápu,proč ti udělali hned revizi,myslela jsem,že v 5TT ještě třeba týden čekají,ale nevím,nejsem doktor.Já jsem byla ve 12TT a to mi pro jistotu dělali dva ultrazvuky za sebou a pokaždé jiný doktor.

stephanie
20. led 2010

zany, já to taky nechápu, ani můj dr z CARu to nechápal...prostě šup na revizi a je...pořád si říkám, jestli to bylo nutné, jestli se třeba nemohl přehlédnout---ty výčitky a neustálé přemýšlení nad tím mi celou situaci jen komplikuje...

jankabry - díky 😉

zanny
20. led 2010

Jankabry,ty se budeš vdávat 🙂 ,to se máš teda aspoň čím zaměstnávat a nemáš moc čas na chmurné myšlenky.Tak nám to pak ještě připomeň-dopředu se prý nemá přát 😉

Stephanie,ty žádné výčitky neměj,já jsem si taky pořád říkala,co když se špatně dívali,to přece nemůže být možné,mně se to přece stát nemůže,ale to tak asi máme každá,žádná z nás jim to naše mimi nechtěla dát ☹ .
Mně je taky ještě pořád strašně smutno,ale pořád si opakuju,že musíme jít dál.To bylo tvé první IVF?Řekli ti,kdy se můžeš začít znovu snažit?Mně řekli v Caru,že koncem března můžu přijít na konzultaci,tak se na to snažím upínat.

stephanie
20. led 2010

zanny - jsi hodná, dík...pořád to moc bolí, i když jsem byla jen na začátku...byl to druhý pokus - KET , první IVF nedopadlo...měla jsem takovou radost...
jsem objednaná na konzultaci v únoru, tak už se těším...budu mít teď ze všeho strach
ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někoho z vás po potratu poslal doktor na imuno vyšetření?

stephanie
20. led 2010

...dívala jsem se zpětně, tak koukám, že jste asi všechny po revizi krvácely---já nic, jen trošku špinění...ani hned po revizi jsem nekrvácela..není to taky nějaké divné?

jankabry, ty sis taky ještě po revizi užila, jak jsem četla... 😕

lusye
20. led 2010

zanny, tak to v patek drzim palce 😉
stephanie, hmm ... tak to je divne. Clovek prozije takove neprijemne a smutne okamziky ..., a pak aby jeste premyslel, jestli se nekde nestala chyba!!! 😠 😠 😠 To je desne!!! Jenze co zmuzeme, proste my tomu nerozumime a verime jim. 😔
To ja to mela jasne, proste srdicko tlouklo a za 14 dnu uz ne. Tak vim, ze u me postupovali spravne, navic jsem byla ve vyssim tt. 😔

zanny
20. led 2010

Stephanie,já jsem zase byla vyplašená,že jsem krvácela,myslela jsem si,že bych neměla.Asi to má každý jinak.Ty už jdeš v únoru?Tak to je za chvíli. 😉 .S tím imunem nevím,záleží asi na doktorovi,oni v Carech na to ani nechtějí moc posílat(aspoň tam kam chodím já)-možná aby nás ještě více neplašili.A možná taky záleží na tom,jak ti dopadne genetika.Steph..a ještě máte mražáčky,nebo budeš muset zase na IVF?

stephanie
20. led 2010

zanny já jsem taky krvácela
byla jsem v poho, nic mi nebylo, pak jsem šla na malou a viděla krev...tak jsem hned letěla k mojemu dr., ten mě zkontroloval, řekl, že víc nemůže dělat, že utrogestan už beru, dal mi ještě ascorutin a poslal mě domů...žádná útěcha nebo tak něco...ještě mi řekl - šance je , ale malá
tak jsem jela na druhý den raději co CARu, kde mi dr. řekla, že je vše ok, že budem čekat, jak to dopadne, vzala hcg - to rostlo, váček jsme viděli
ten den jsem přestala úplně krvácet, nic mi nebylo, tak jsem štěstím bez sebe, že to je ok,
na druhý den jsem si jela nechat udělat hcg - jako samoplátce - ať jsem v klidu, že roste, to byl pátek a říkala jsem si, ať jsem přes víkend klidná...no a já přijela domů, už jsem měla křeče v břiše a začala jsem krvácet - tentokrát už víc, jako při normální menzes
tak jsem raději jela na pohotovost, to už jsem si myslela, že je vše ztracené, že už jsem to potratila - už jsem s tím byla smířená - no a dr. mi udělal sono a řekl, že váček tam je, hrdlo zavřené---už toho bylo na mě moc, byla jsem psychicky zdeptaná, pořád jsem nevěděla na čem jsem, co mě čeká
tak si mě tam nechali raději přes víkend, dali mi dvojitou injekci čehosi proti krvácení a čekalo se
a pak v neděli mi dr. udělal sono, řekl, že nic nevidí - a šla jsem hned na tu revizi
navíc jak jsem se probouzela z narkozy - to už jsem byla na pokoji - tak kolem mě stála tlupa cigánů, kteří přišli za
paní na návštěvu, která se mnou ležela na pokoji....bylo to hrozné....pořád jsem jen brečela a brečela za asistence několika cizích cigánů----nic příjemného.....budu mít ze všeho ještě dlouho šrám na duši

ale to asi všechny, které tady jsou 😔 😔 😔 😔 😔

lusye
20. led 2010

jankabry, mas to pekne naplanovane. Mas se na co tesit, wow svatbicka a svatebni cesta. 😵 To je fajn, mas se ted cim zabyvat, planujes a chystas se na svatbu ... Me pripravy na svatbu moc bavily a bylo to me hobby. Hromada obrazku poukladanych v pc pro inspiraci. 😵 😉
zanny, presne, ani ja jim ho nechtela dat. Ja sla na kontrolu rano pred praci, vezla jsem si svacu, mela pak plany na odpoledne, byla jsem objednana ke kosmeticce, a pak sok! Zustala jsem hned v nemocnici a jeste ten den revize. ☹ Jak budu priste tehu, tak se budu moc moc bat pred kazdou kontrolou u dr. a nic si na ten den planovat nebudu. 😔
stephanie, i ja mela velikou radost z nalezeni // 😵 Bylo to pak krasne vanocni obdobi s mimi v brisku. Proste budu mit z tehu velky respekt a fakt si rikam, jestli se budu z // vubec radovat? 😔 🙄
Jinak ja krvacela 9 dnu a 1 den spinila. Ted uz nic. Ja zase byla nervozni, ze krvacim hodne. 😉 Ale nektere holky to maji tak jako ty. Snad bude vse ok, kdy jdes na kontrolu?

stephanie
20. led 2010

já jsem se pak dočetla, že mnoho žen v těhotenství krácí a někdy to nic neznamená a děti v poho donosí---ale to jsem se samozřejmě dočetla až potom na netu---mi nikdo nic takového neřekl

phoebe.b
20. led 2010

Tak me to taky holky potkalo ☹ revize delohy po vicecetnem tehotenstvi ☹ jedno vim ale jiste, kdyby mi bylo uz cokoliv, do Motola uz nejdu ☹ naprosto katastrofalni pece o maminku v takto smutne situaci ☹ chtela bych se ale zeptat, jak dlouho po revizi je dobre pockat s dalsim snazenim?

stephanie
20. led 2010

lusye, já byla na kontrole jen v pondělí, prý je to ok. to se pak musí ještě jednou na kontrolu?

jak jsem byla poprvé těhotná, tak jsem si nic nepřipouštěla, vůbec by mě nenapadlo, že bych mohla potratit...teď už taky budu mít ze všeho strach

já jsem se dozvěděla, že jsem těhu, po vánocích...do nového roku jsem vstupovala s krásnými pocity...bohužel to dlouho nevydrželo 😔

zanny
20. led 2010

Stephanie,já jsem myslela,že se ptáš na krvácení po revizi?To sis teda užila v té nemocnici,to je teda děs 😠 .Já jsem teda byla na pokoji s ,,bílou,,paní,ale i to mi vadilo.Chtěla jsem být sama a vybrečet se-před ní jsem nějak nemohla.Nemohla jsem vstávat,takže jsem se nemohla jít ani vybrečet někam jinam.No prostě děs.Jsou to hrozné zážitky a budou se nám vracet asi ještě dlouho,ale musíme být silné..

lusye
20. led 2010

steph, no teda takove probuzeni. 😕 😕 😕 To me probouzeli v nejake mistnosti pred salem. A pak jsem byla na pokoji sama, takze to bylo dobre.

zanny
20. led 2010

Phoebe.b,je mi to líto ☹ A vidím,že v nemocnicích přístup asi všude stejný.S tím snažením to radí každý jinak,mně řekli za 3 měsíce...snad.

stephanie
20. led 2010

jo zanny - je to hrůza...ale mluvila jsem i o krvácení po revizi - já jsem po ní paradoxně nekrvácela
v takových chvílích člověk potřebuje být sám - ale jim je to v nemocnicích jedno, jsme pro ně jen další kusy

phoebe- s tím snažením se to různí, jeden dr. říká po 3 měsících, druhý že až po 6 měsících...moje kamarádka, která měla zamlklé těhu hned v dalším cyklu otěhotněla a narodilo se jí zdravé mimi---u mě ale otěhotnění přirozenou bohužel možné není

lusye
20. led 2010

phoebe.b, vitej. Holky, je mi smutno z toho, kolik nas je. 😔 😔 😔 Ach jooo!!!
Ve kterem tt jsi byla? Ja jsem s nemocnici byla moc spokojena. Nemam vubec na co si stezovat. Jen mi prislo strasne to cim mi privazali vlozku k telo, to bylo jako v praveku. 😅
Co se tyka snazeni, uvadi se 3-6 mesicu pockat.

lusye
20. led 2010

steph, ja byla na ko tyden po revizi a stale jsem hodne krvacela (svetle cervenou krev). Ja nevim, dr. me objednala za tyden zase. A taky me nechala doma. Pry krvacim a chce me jeste videt. Na te prvni ko mi delala vnitrni utz. Ted nevim, zitra jdu, budu vas informovat.

stephanie
20. led 2010

lusye, to máš ještě dobré, že ti tu vložku k tělu přivázali...to mi ji mrskli i s obalem mezi nohy - jen tak....

pak se mi chtělo strašně čůrat a musela jsem čekat, až ti cigány všichni odejdou, a´t mi ještě ta vložka před nima nespadne...

já mám strašný strach z toho, že jak teď půjde na další IVF, že budu pořád na to myslet, a že budu mít už ze všeho takový strach a že se to just nepovede

jiank mám zanny ještě 7 zamražených eskymáků

lusye
20. led 2010

steph, i ja byla poprve tehu. 😔 Pekne me to srazilo. 😔 Ale uz je lip. Opravdu cas je nejlepsi lekar, clovek ale nikdy nezapomene.
Pevne verim, ze brzo se nam to vsem podari znova a tentokrat to dotahneme do konce. 😵

phoebe.b
20. led 2010

ja se prave uz take bojim, sice dve krasne zdrave deti mam,ale jsem rozvedena uz dlouho a muj pritel by miminko moc chtel, cele to prozival se mnou...doslova jsme meli Jeziska do briska a ted najednou konec ☹ doktor me poslal do Motola aby me pozorovali,nebot se mu neco nezdalo, tak se mu vysmali a me poslali domu. az pak kdyz jsme byli na dovce jsem zacala spinit, jela jsem tedy do Liberecke nemocnice,kde mi primar rekl,ze se mu to nezda, ze mame ale v deloze dva vacky. radost byla velika,ale strach vetsi. a tak jsme hned ten den jeli domu a do Motola,tam doktorka neprijemna jako nikdo snad zase jen suse oznamila,ze jsou to dvojcatka,ale ze at se neraduju. poslala me domu s odebranym HCG. jenze vecer jdu na WC a cela misa od krve, hrozna panika na sebe nedala dlouho cekat.pritel me nalozil do auta,to jsem uz nemohla chodit. dojeli jsme tam, sestra s pritelem me doslova donesla na vysetrovnu,kde ta sama doktorka co odpoledne me znovu sjela,at se svleknu!kdyz ji sestra upozornila v jakem jsem dojela stavu,jen se usklibla. na vysetrovacim stole jsem zakrvacela prosteradlo a doktorka se na me oborila,at to jako utru! nemohla jsem ze sebe vydat ani hlasku, sepsala se mnou prijem a bylo to. na konzervativnim mi rekli,ze mi seberou levy vejcovod,jelikoz jedno mimi zustalo pri vypuzeni tam a druhe je stale v deloze,takze laparoskopie a revize delohy. uz nikdy nebudu klidna,kdyz se mi objevi dve // na testu,je to jen prvni krok na dlouhe bezecke draze ☹

stephanie
20. led 2010

tak to je mi líto lusye...jo, chce to čas, já vím...chvílema mi je už líp, ale někdy to zas na mě tak padne...
ještě že je tady s kým o tom pokecat...s manželem se to moc nedá...oni to berou ti chlapi jinak

musíme věřit, nic jiného nám nezbývá

objednala jsem si z netu ten femigard, tak snad to k něčemu bude

lusye
20. led 2010

steph, s jakym obalem? 😕 No me ji privazali, ale stejne to vubec nedrzelo! Pak jsem mela jit na veceri a by mi vypadla cestou. 😀 Tak jsem se nastvala a dala si sve tanga a tam drzela 100x lip. 😀
Ale ty tve cikany bych nedala, brrr. Nejsem rasista, ale nemusim je. Malo jich je slusnych.
No mame to zazitky a pritom jsme mely byt spokojene tehulky. 😔 No nekdo ty statistiky naplnovat musi ...

phoebe.b
20. led 2010

to je prave dalsi co mi nevyjasnili ☹ nekde mi rikali,ze jsem v 9ttplus 3 a v Motole zase 5ttplus 2 ☹

stephanie
20. led 2010

ježiš phoeb, ty sis taky užila...to je smutné...a ještě smutnější je ten přístup doktorů...

to já zas tak moc nekrvácela jak ty...ale že to chtěli po tobě utřít, to je vrchol...to je hnus

stephanie
20. led 2010

no dali mi ji s obalem, ve kterém je vložka zabalená...musela jsem si vzít na sál svoji (používám ty, co jsou jednotlivě balené - ty do kabelky) a tu mi pak i stím obalem mrskli mezi nohy...

phoebe.b
20. led 2010

Byla to katastrofa, vubec nikdo na nikoho nebral ohled,jen mi jeste povedeli,ze co jako,ze dve deti uz mam! sakra,copak by zrovna zenske nemely chapat nejvic jak zene je,kdyz se neco takove stane? a paradoxne zrovna zena dokaze takhle ublizit ☹

zanny
20. led 2010

Lusye,ať ti zítra kontrola dobře dopadne.

Phoebe.b,tak to je teda síla,bych je všechny nakopala do.....vždycky si říkám,jak by bylo jim v takové situaci.

Stephanie,taky mi vložku vrazili mezi nohy a starej se!!Jsou to fakt hovada.Ještě máš sedm mražáčků,tak to je dobře.Nevím,jak ty,ale jsem teda tu stimulaci před IVF moc dobře nesnášela,ale jsem ráda,že máme aspoň dva mražáčky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru