Řezání v podbřišku jako při zánětu močáku

skorepka
4. čer 2011

Ahoj holky, nikde jsem nenasla toto tema, tak zakladam.
Mam dalsi problem.. Uz asi 3 dny me reze v podbrisku a jako v puline (ze vnitr) je to ostra rezava bolest jako pri zanetu mocaku. Ale tim to neni, pri moceni problem nemam. Ted jsem vesela pradlo a rizalo me to celkem hodne. Obcas i pri kllidovem sezeni na pohovce. Jsem ted 32t. muzete mi prosim rict, jestli mate zkusenost a jestli jste to resili s doktorem? Dekuju vam.

sussanah
4. čer 2011

@skorepka Nemuze to byt bolest spis az ve stydke kosti? To se stava tak ty 2-3m pred porodem, stydka kost se trochu rozestupuje. Me to nejvic trapilo treba po dlouhem sezeni, lezeni kdyz jsem se zacala hybat nebo potom pri delsi namaze. Je to vylozene ostra rezava bolest. Rekla jsem to tenkrat dr, ale nic moc se s tim neda delat, jen to po dlouhem sezeni pomalu rozhybavat. Taky pomaha chladnejsi sprcha. Pri opravdu velkych bolestech se da pouzivat nejake kremy, jak se davaji na bolave klouby s brufenem, ale k tomu nastesti u me nedoslo, vzdycky jsem to nakonec nejak prezila. No a pozitivni zprava: dr mi rikala, ze mimco si proste dela prostor pro porod a taky ze jo, maly mel dalnici a porod sel uzasne hladce 🙂

skorepka
autor
4. čer 2011

@sussanah no je to jako pod stytdkou kosti, tak to bude asi ono. DIky jsem klidnejsi. Je pravda ze se prcek ted otocil, bohuzel zatim je blbe. Pred tim melo hlavicku dole a kopalo pod zebra a ted ma dole zadicka. No ale jeste ma cas se otocit.. nerada bych aby mi na to nase poupatko vzali kleste nebo delali cisare :(

sussanah
4. čer 2011

@skorepka na to otoceni funguji pry cviky, napr aspon 2x denne 10-15min byt na vsech 4, pripadne jeste mit zadek vys. Mimco tak klesne zase vice k hrudniku a ziska tim prostor pro otoceni do spravne pozice. Kdyz je treba KP, tak se doporucuje mi zadek vyrazne vys nez hrudnik, proste necim podeprit (ne jen polstarek) a pak mimcu domlouvat, at se pekne pretoci 🙂 Kazdopadne s tou bolesti urco rekni gyndari, at se nahodou neprehledne neco jineho, ale podle tveho popisu bych to tipla na tu stydkou kost.

skorepka
autor
5. čer 2011

@sussanah tyyy jo , diky 🙂 nejdriv zkusim zase spat na levym boku, ted jsem prave poslednich par noci spala na levym a takhle to dopadlo a kdyz to nepomuze, zacnu domlouvat ;)

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @skorepka @sussanah a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru