Rh - a očkovaní ve 30tt, ano či ne? Je to důležité?

smoulanda
27. srp 2012

Zdravím maminky,těhulky.... mám takový dotaz,potřebuji radu....Mám Rh negativní,přítel neví jakou má krevní skupinu...Momentálně jsem ve 25tt a doktorka se mě ptala jesti chci očkování abych nevytvářela protilátky proti mimču..stojí 1000kč a zřejmě pojištovna nehradí ...Už jednou sem prodělala samovolnný potrat(6-7tt) a hned mě očkovali v nemocnici takže dá se říct že tohle je moje druhé těhotenství...Někdo tvrdí že to stačí až po porodu jiní tvrdí že když je to (jakoby) po druhé tak by to mělo být....co myslíte vy?? je to hodně duležité??Máte sím některá zkušenost?? finančně na to m nejsem zrovna nejlíp ale taky chci v pořádku,ve zdraví donosit své miminko....Děkují za rady

lenny.cz
8. čer 2016

Jsem Rh- a manžel Rh+, u obou těhotenství jsem si nechala vakcínu během těhotenství píchnout a druhou jsem dostala vždy po porodu, obě děti jsou Rh+. Lékař mi to doporučil a já mu věřím, nechtěla bych si pak třeba vyčítat, že jsem mohla něco udělat a neudělala.

packaf
8. čer 2016

Holky, nenechte se oblafnout, že to nehradí pojišťovna. Doktoři a farma firmy moc dobře vědí, jak na vás zatlačit, abyste cálovaly nehorázné sumy. Žádné očkování bych si nedala a nebudu očkovat ani mrňouse, je to hazard se zdravím a ještě do sebe ládovat hliník a formaldehyd během těhotenství???? Asi paní doktorka při vypisování pokladního dokladu má tak zatemněný mozek, že vám o možném poškození mozku plodu neřekne, že? Vaše maminky/babičky snad někdo očkoval a zkoumal Rh faktor v těhotenství??? Pak nemáme mít tolik autistů, alergiků, astmatiků apod. Chce to použivát selský rozum a neposlouchat tupě doktora, protože to řekl!!!
Je to stejné jako se screeningem v 12 tt, našla jsem doktora, který to má zařízené s pojišťovnami a pacientky neplatí nic, ve FN Ostrava chtěli po mě 1.000,- a k tomu ten jejich přístup, že jste vlastně jen kus masa. Doktorka se hodně šprajcovala, aby mi vypsala žádanku jinde než do FN, protože věděla, že ze mě nekápne žádná provize za doporučeného pacienta!
Nikde za nic neplaťtce, nepřizpůsobivé trvale opálené matky taky neplatí a mají všechny vyšetření co vy zdarma a pak ještě rýžují na dávkách pěstounské péče!

sarkatucek
20. lis 2018

Dobrý den dámy, já jsem pátrala na internetu a v lékařských slovnících ohledně anti D Imunoglobulinu. Mám takový kurioznejsi problém - jsem v 18 TT a mám variantní D-antigen, nedá se zjistit, zda mám mínus nebo plus. Přišel výsledek z labiny, kde se píše dvojznačná odpověď, tak jsem z toho zmatená. Lékařka tvrdí, že takový variantní antigen je vzácnost. Nevím, zda ji o očkování nemám požádat radši. Děkuji za Vaše odpovědi.

marketaryzi
20. lis 2018

@sarkatucek Určitě lze zjistit, jestli jsi RhD pozitivní nebo negativní. Existují i méně časté formy "slabého" RhD, např. RhD weak (nebo v/w). Laboratoř by měla každopádně dát doporučení, jak k RhD přistupovat v dárcovství, transfuzi a příp. i doporučení pro péči v těhotenství. Menší laboratoře takovéto vzorky většinou odesílají do velkých nemocnic, kde jsou schopni dát právě tato doporučení. Pokud máš výsledky pouze z menší laboratoře, domluv se s lékařkou, ať tebe nebo tvoji krev pošle do nemocnice s transfuzní/hematologickou ambulancí a tam se to dovyšetří 🙂-

sarkatucek
22. lis 2018

@marketaryzi dobrý den, dostala jsem právě už výsledek z Brna, z laboratoře fakultní nemocnice, kde je napsáno, že RH faktor nelze určit. V Břeclavi nebyli schopni Rh faktor určit a v Brně také ne.

marketaryzi
22. lis 2018

@sarkatucek A k té léčbě a dárcovství se vám vyjádřili?

sarkatucek
26. lis 2018

@marketaryzi bohužel zatím ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru