RH faktor negativní a 2. těhotenství, jaký bude postup?

andulka86
27. pro 2012

Ahoj prosím nevíte, kdy a jak bude Mudr. řešit, že mám RH faktor negativní a jsem po druhé těhotná ? V průkazce to mám napsané, ale to je vše. Asi Mudr. ví, co dělá, ale jen by mě zajímal postup. Děkuju

aneta0707
27. pro 2012

ahoj, mam to stejny. kdyz sem podruhy otehotnela, tak mi doktorka udelala hned test na protilatky, ale to vyslo dobre, tak sme to dal neresily. je tam dulezity udelat ten test aby clovek vedel na cem je. taky je mozny ze si v porodnici dostala injekci, ktera potlacuje tvorbu protilatek, ale to by sis musela zjistlit u doktora, me ji tam nedali.

elana
27. pro 2012

určitě jsi to měla napsané už u prvního dítěte...takže Ti zřejmě po porodu píchli nějaký Partobulin a druhátku by nemělo hrozit nic 😉

bunicka
27. pro 2012

Také mám RH negativní a když jsem porodila 1. dítě,tak jsem v porodnici dostala injekci,protože dcera měla RH pozitivní.Ted v druhém těhotenství mi udělala dr. test na protilátky a i když to nebyla potřeba,tak mi v průběhu těhu (cca 30 tt) píchla Partobulin (ten je nezbytný,jen v případě smíchání krve matky a dítěte,což je jen u porodu,potratu nebo odběru plodové vody) v jiném případě není potřeba,ale když mi ho chtěla dát,tak jsem si ho nechala píchnout.
Ted po porodu jsem si zjistila RH skupinu 2.dítěte a je také RH negativní,takže další injekce nebyla potřeba.Měla by se dát do druhého dne od porodu,pokud by se RH neshodovaly.Takže si to v porodnici ohlídej,ale myslím,že pokud je to v průkazce dají na to pozor 😉 Doufám,že jsem to popsala srozumitelně 🙂 🙂

andelka
27. pro 2012

taky jsem Rh-, manžel +..obě těhotenství byly stejné, klasické odběry a přitom udělali test na protilátky, takže 2x během těhu. Byly vždycky negativní. Po porodu udělali klukům krevní test a bylo. Jsou oba taky -, takže injekce po porodu nebyla.
V průkazce jsem to vždycky měla viditelně napsané.

boban
27. pro 2012

kamarádka to má taky a už kvůli tomu 2x potratila..ted si píchala fraxiparin a byla na něj alergická,tak jí dali jiné injekce,které jí měsíčně stojí 3500kč a zatím vše vpohodě..ted je v 6,měsíci 😉 😉

hhelik
27. pro 2012

Ahojda, také jsem RH- a manžel je RH+, u prvního jsem neměla žádný problém dítko bylo RH- jako já pak druhé těhotenství v 8.tt skončílo samovolným potratem a to jsem dostala injekci těch protilátek a nyní u třetího těhu je zatím vše v pořádku. Odběry protilátek byli taky ok tak snad vše dobře dopadne.

petranati
13. únor 2013

ahoj take jsem rh- a partner rh+ v mem prvnim tehotenstvi mi take zjistili ze mam poz protilatky a tehotenstvi dos spatne v sestem mesici mi davali dvakrat tranfuzi pres pupecni snuru ale i pres vse zle jsemi narodila zdrava holcicka ale jsem zase tehotna a visli mi zase poz protilatky ale obavam se prosel jste nekdo tim samim a co vas cekalo v tom druhem tehotenstvi

nnnadja
9. kvě 2013

@petranati prosím tě a jaké protil. to byly. mě dnes dr řekla že mám něj. anti-c že se s tím ještě nesetkala a hned mě poslala na genetický vlu genetický ult. jsem ve 20tt. .. případně někdo jiný,nevíte o co jde?

lucca13
11. čer 2013

Ahoj 🙂
Také mám Rh- a přítel Rh+...jsem těhotná podruhé, nyní 22+3, ale před 5 lety jsem v 8.týdnu (možná v 9) z jistých důvodů musela postoupit miniinterupci. Vím, že v prvním těhotenství se to neřeší, ale jak je to v druhém i přesto že jsem v prvním byla těhotná jen pár týdnů, netuším...Doktor o tom ví, a nijak se nad tím nepozastavuje.
Měla jste to taky některá z vás takhle? Předem díky za odpověď 😉

jennyska
25. lis 2013

Ahoj @lucca13 @nnnadja @hhelik @petranati @boban @andelka @elana @aneta0707 @bunicka @andulka86 a ostatní maminky 🙂

mohly byste, prosím, vložit svou zkušenost s Rh faktorem do naší knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Své případné zkušenosti můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/rh-faktor/

Tím, že popíšete průběh této diagnózy u Vás, jak vše probíhalo před porodem a po porodu, pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází tím stejným a hledají na MK radu, tip, podporu.

Děkuji Vám a přeji fajn den 🙂
Janča

misicka455
5. čer 2018

@petranati
ahojky, chtěla jsem se zeptat jak dopadlo těhotentství. Jsem na tom ted podobně, měla jsem v těhu transfuze do pupečníku a chtěla bych další dítě , ale nikdo mi na to nechce odpovědět co to pro mě bude znamenat ☹

sarinkaropuska
18. črc 2018

@misicka455 ahoj v kolikatem se dává transfúze do pupecniku dekuji v pátek mne čeká Apolinar poprve a nevím co mne čeká mám vysoké protilátky dekuji

misicka455
18. črc 2018

@sarinkaropuska ahojky to je u každého jinak . Záleží na utz a krevních odběrech. Já jí měla hodně brzy už ve 21 tt.

sarinkaropuska
18. črc 2018

@misicka455 dekuji já jsem 17 tyden tak uvidíme co řeknou.a vše bylo pak v poradku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru