Riziko odloučení placenty. Máte zkušenosti?

jane86
10. dub 2010

Ahojky jsem ve 20tt doktorka mi řekla, že nemám mít pohlavní styk a nechodit na dlouhé procházky, aby se neodloučila placenta. Máte s tímto také někdo zkušenost? Jak je velké riziko? Mám mít strach?

eloana
11. dub 2010

Ahoj -ja mela neco podobneho ,ale v 15tt-spinila jsem a na pohotovosti mi rekli,ze mam nizko posazenou placentu-bylo mi receno at se setrim ,zadny pohlavni styk, netahat nic tezkeho..... do 20tt bylo vse ok -placenta se zvedla.
Ovsem kdyz se nezvedne -vice to hlidaji a rodi se cisarskym rezem. Nevis jestli ji mas nizko? tam take hrozi riziko odlouceni

jane86
autor
11. dub 2010

Nevím, v pátek jdu znova k doktorce tak se zeptám. Ona mi jen řekla žádný sex a adlouhé tůry, aby se neodloučila placenta, ale že se to stává a většinou se to srovná. Tak nevím co je mojí placentě. 😒

eloana
11. dub 2010

to spis vypada ,ze ji mas nize posazenou,ale nevim zkus se na to zeptat.

janapavlik
11. dub 2010

jane- já měla taky nízko položenou placentu, neměla jsem ale žádné problémy, až v 34tt, kdy se mi začala odlučovat, v nemocnici mi krvácení zastavili, zakázali sex a dodržovat klidový režim a vydržela jsem až do 39tt, tak se neboj a hlavně odpočívej a buď v klidu 😉

jane86
autor
11. dub 2010

janapavlik já také nemám žádné problémy jen něco viděla na ulrazvuku tak mi říkala, že žádný sex a né dlouhé procházky, jinak nic. Nekrvácím jsem v poho tak to snad bude dobré. A říkala, že se to většinou srovná....tak budu věřit, ale strach mám-moc

janapavlik
12. dub 2010

jane- neboj, když nemáš problémy, tak to bude určitě v pohodě 😉 Chápu tvůj strach, já ho měla až do konce 😔 Věřím, že to bude dobré a placenta se vytáhne 🙂

jane86
autor
13. dub 2010

janapavlik, mluvila jsem s doktorkou a říkala, že placenta je trochu níž ale jak poroste děloha, že se určitě vytáhne. Že se to docela často stává. Prý , že nemám žádné negativní příznaky tak ať se neděsim, že za měsíc v poradně mi může říct, že už je vše jak má být. Tak tomu budu věřit. Ale děkuji za podporu

janapavlik
13. dub 2010

jane-vidíš, i dr. tě uklidnila, tak to bude určitě OK 🙂 Těš se na miminko a raduj se z bříška, uteče to jako voda a zanedlouho se budeš radovat z miminka 🙂

jane86
autor
17. dub 2010

ahojky tak doktorka mi říkala, že mám placentu na zadní stěně, tak nevím co to znamená 😖

janapavlik
17. dub 2010

jane - já jsem měla placentu myslím na přední stěně, v dolním děložním segmentu, tzn. nízko. Když, tak se dr. zeptej, co to znamená, ale myslím, že je to OK, kdyby něco, určitě by ti něco řekla o tom víc 😵

tetes1
17. dub 2010

Ahoj,já tě nepotěším. Kvůli placentě zasahující do děložních cest a tím pádem riziku odloučení jsem ležela od 25.tt do 37.tt v nemocnici. V případě,že se ti placenta nezvedne do 24.tt měli by tě hospitalizovat někde to ale dělají až déle. Po 24.tt je to protože už se dá hovořit o tom, že dítě mohou zachránit. V těhotenství v placentě proudí za 1 minutu 4 litry krve a v případě odloučení musíš okamžitě na sál nebo v tom nejhorším případě,ale opravdu nejhorším vykrvácíš takřka do 6 minut a největší riziko je to pro dítě. Nejsou u toho naprosto žádné příznaky, že ty by jsi to na sobě dokázala dopředu zpozorovat. A opravdu se velmi často stává, že tím jak roste děloha se placenta zvedne. Blbý je když přesahuje děložní branku, tak už ta naděje na zvednutí není tak velká. Bydlím tak 3 minuty cesty autem od nemocnice, placenta mi rupla na pokoji 5 dní před plánovaným císařským řezem a jak jsem do té doby nadávala, že tam musím 3 měsíce trčet,když bydlím kousek,nakonec jsem byla hodně ráda. Byl to takovej hukot a tolik krve, že jsem pak dostávala plazmu já i plod A. Ale na oddělení nás leželo se stejnou diagnozou 8 a u všech to dopadlo až do toho temínu,takže v pohodě. Ale když ti dr. říká, že se určo vytáhne věřila bych jí, mě už od toho 20.tt nedávali moc šancí na vytáhnutí,protože jsem tam měla obě placenty. Opravdu je ještě brzy na nějaké závěry,takže bych se dopředu nebála. Ale ten klidový režim přeci jen brala na zřetel. Tak držím palce.

alodi
17. dub 2010

Ahoj,
já měla u prvního těhotenství také nízko položenou placentu. Říkali mi, že se může do 30tt vytáhnout nahoru. Bohužel, mně zůstala dole. Do chvíle D jsem neměla žádné problémy a až jednou jsem v 28tt začala krvácet. Nechali si mě v nemocnici a o týden později se mi placenta odloučila. Pak nastal fofr...naštěstí to dopadlo dobře, mám zdravého chlapečka, ikdyž přišel na svět o dost dřív.
Tak to je moje zkušenost s odloučenou placentou 😔
Ale myslím, že to, co se stalo mě, se stává opravdu vyjímečně. Takže hlavně klid a myslet pozitivně 😉 Bude to dobrý 🙂

alodi
17. dub 2010

Tetes, znovu mi běhá mráz po zádech, jak to tu popisuješ. Já měla také obrovské štěstí, že jsem byla tou dobou v nemocnici. Na ty potoky krve nikdy nezapomenu. Ale v žádném případě nechci Jane strašit. Držím palce 😉

tetes1
17. dub 2010

alodi, no já to štěstí měla taky a do chvíle CH jsem si to vůbec nedokázala přestavit, měla jsem asi ve 34.tt jednu ataku krvácení,ale to byl odvárek,proti tomu,když to ruplo....ale nebudu to tu raději rozpitvávat a strašit. Prostě hlavně,že to dobře dopadlo. 😉

jane86
autor
18. dub 2010

Mě teda doktorka říkala, ať jsem v klid, že se to stává. Prý nemám žádné příznaky tak a´t se nebojim, že prý za měsíc na kontrole může být všechno uplně jinka - v pořádku.

eloana
18. dub 2010

Ahoj -jak jsem psala ja mela nizko posazenou placentu v 15tt coz je velka pravdepodobnost ,ze se s rostouci delohou zvedne a taky zvedla -v 19tt uz byla v pohode. Kamaradce ted rekli ve 22tt,ze ji ma nizko posazenou a pokud se nezvedne bude muset po 30tt do nemocnice lezet.
Placenta na zadni strane je normalni. Asi ji mas opravdu trosku niz nez bys mela -taky jsem mela zakazany sex a mela jsem se sestrit -aby nehrozilo riziko krvaceni

jane86
autor
18. dub 2010

Ahoj eloana mě doktorka nic o nemocnici neříkala, jen žádný sex, abych nezačala krácet, ale v papírech mám placenta na zadní stěně a četla jsem o tom a žádné hrůzy tam nepíšou. A je mi řekla,že se to stává a za měsíc což je 24 tt to může být v pořádku. Myslím si, že kdyby to bylo nějaké hrozné tak by mi to řekla, ale říkala, že se to stává a že se to srovná . tak musím doufat, že jo. A taky mi říkala, že teď bude děloha růst a placenta by se měla zvednout. Tak mi držte palce, ju?

eloana
18. dub 2010

urcite kdyby byl nejaky vetsi problem .tak by ti to rekli..... kamaradce zas nerekli ,ze nesmi mit sex a nic tezkeho delat.Jen ze kdyz se to nezvedne ,ze bude muset jit vylehavat. taky se ji to treba jeste zvedne....drzim pesti🙂

jane86
autor
18. dub 2010

děkuji já doufám, že to bude v pořádku, přece jen je ještě čas a říkala že se to kolem 20 tt stává....tak uvidíme. Ale to víš bojim se a nedovedu si představit být třeba 2 měsíce v nemocnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru