Rizikové těhotenství - nikdy jsem nebyla zaměstnaná, jak to bude s penězi?

terka1324
25. zář 2017

Ahoj 🙂
Chtěla bych se zepatat, jak to je s penězi na rizikovém těhotnství? Jsem po škole, takže jsem ještě nepracovala. Teď mám pracuju jen na dohodu o pracovní činnosti. Mámm nárok na nějaký peníz nebo jen utřu? 🙂

8slunicko6
25. zář 2017

Na mateřskou nárok nemáš ale rodičák normálně dostaneš... Když jsi nepracovala tak dostaneš automaticky na 4 roky a celková suma je 220 000 takže si můžeš vypočítat kolik je to měsíčně...+možná nárok na porodné (to už je individuální podle příjmu)....

zdenkaell
26. zář 2017

@terka1324 to ze dostanes 220 000 bez toho aniz bys nekdy delala a nejak prispela mi rozhodne neprijde jako ze utres. Bud rada ze je u nas tak stedrej socialni system.

olga_
26. zář 2017

@terka1324 Půjdeš rovnou na rodičák. Nemusí to být ani automaticky na 4 roky, můžeš to přetáhnout přes manžela (nevím, jak je to ale u nesezdaných).

terka1324
autor
26. zář 2017

ale já vím že dostanu rodičák.. 🙂 ptám se na to, jestli budu dostávat peníze během rizikového těhotenství 🙂 jinak svatbu budeme mít až v listopadu.. nechci být doma bez peněz, který jsou a budou potřeba..

zdenkaell
26. zář 2017

No tak zalezi jestli jsi na neschopence nebo na uradu prace.

ivet1987
26. zář 2017

@terka1324 jestli máš dohodu o pracovní činnosti na dlouho s dostatečným platem jako na HPP, tak bys měla mít nárok na nemocenskou. Jakože to není jen nějaká malá brigáda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru