Rostoucí osmičky v těhotenství

m_art_inka
4. únor 2014

Jsem momentálně v osmém týdnu těhotenství a začaly mě bolet osmičky, nemůžu otevřít pusu (otevřu max na malou lžičku a neukousnu ani chleba) ani jíst nic jiného než kašovitou stravu. Zubaři říkají, že zuby musí pryč v lokálním umrtvení a je pravděpodobné, že po zákroku bych musela užívat antibiotika. Gynekologové mi tvrdí, že teď v žádném případě nemám nic takového podstupovat

tenees
4. únor 2014

Ahoj mě bolely osmičky celé těhotenství. Ne teda tak, že bych nejedla, ale měla jsem pusu taky nateklou. Nikdo mi je nechtěl teda hned rvát a hlavně mi bylo i řečeno aby se to prostě v těhotenství neřešilo. Tam asi záleží jakou má bolest příčinu, neřešený zánět je docela strašák, ale jen růst se dá vydržet. Mě během jednoho těhotenství narostly moudráky dva, vím o čem mluvím 😀
Zkus kloktat, jediné co mohu doporučit

marukm
4. únor 2014

@m_art_inka Není to ideál, ale znám dámy, kterým trhali osmičku v těhotenství a žádné komplikace to nevyvolalo. Ale asi je pravda, že se k tomu přistupuje, když je nouze (záněť apod.). Pokud bolí "jen" kvůli tomu, že rostou, asi to bude chtít vydržet. Otázka taky je, jak rostou (rovně, křivě, vejdou se tam?). Někdy je lepší konzultovat s více lékaři (jasně, že zubař ti řekne, ať na to jdeš hned, a gyndař, že ne). Každopádně držím palce, ať to tak nebolí!!🙂 Jo a antibiotika mi dali, akorát když to dělali chirurgicky a to jeden prášek před a jeden po. Pak už nic.

jitule77
4. únor 2014

já měla naplánováno vyndání osmičky ještě před otěhotněním, ale než k tomu došlo, už jsem těhotná byla a doktor mě přesvědčil, že to odložíme... při umrtvení jen odřezal okolní dáseň, aby se mi ulevilo....a mám přijít, až nebudu ani kojit, právě kvůli antibiotikům...

prapodivna
4. únor 2014

Já to taky nestihla do otěhotnění, tak se modlím, aby se to nevrátilo, mě totiž rostou už do čelisti a to znamená, že se musí odvrtat část čelisti, aby šel zub vůbec ven... 😨 😕

ludva
4. únor 2014

@m_art_inka Ahoj, přišla jsem o osmičku v pátém měsíci. Ulomila se mi a zbytek musel ven. Držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru