Rozšířená dutinka v děloze. Měly jste taky?

lajla
1. led 2010

holky dneska jsem si zajela radeji do nemocnice..a dr nasla v deloze neco jako dutinku, ale ne gestacni vacek...sliznice 12mm, čípek uzavreny 2cm, presne 5plus 0....po tom co mi dr rekl, ze je to mimod tehu jsem docela prekvapena...nevite za jak dlouho je gestacni vacek a mely jste taky prvne nejakou tu dutinku..?

eloana
1. led 2010

ahoj lajla- a nerekli ti co ta dutinka teda je? ja byla 4 plus 2- a to byla takova ditinka ,ktera jeste nebyla ohanicena. rekl ,ze to vypada na tehu.5plus 3 jsem mela 0,5 cm gestacni vacek. nevzali by ti spis HCG aby bylo videt jestli odpovida a roste?

lajla
autor
1. led 2010

eloan pred dvema dny jsem byla u dr a jeste tam nic nebylo..rekl vysadit ten utrogestan, bude to bud mimod nebo neprosperujici..ale nedalo mi to a dneska jsem zajela do nemocnice... a je tam ted rozsirena dutinka, byl to jakoby takovy protahly flek a pak tam dr neco merila co melo 3mm nebo tak neco..ale rekla ze fakt nemuze nic rict, protoze neni muj lekar a nema hodnoty hcg. to budu vedet v pondeli s dalsim utz..to budu taky tech 5plus3..tak snad neco uz videt bude..jsem z toho docela na nervy

dr rikala, ze epry to muze byt jak tehu tak pred MS, i kdyz delozni sliznice tomu neodpovida..ale je to tak mlade, ze nemuze rict a musi se cekat☹(((( ja myslela, ze uz stopro bude aspon ten gestacni vacek..nejakou tu dutinku jsem nemela nikdy nebo jsme ji mozna na utz presli, prootze vzdy byl hned gestacni vacek 😒 😒 😒

eloana
1. led 2010

ja si myslim ,ze kdyby nic ,tak tam neni nic videt ani ted -treba mas jen mladsi tehu - asi vedi proc doporucuji chodit kolem 7tt. Ja taky byla uz ve 4tt🙂) Tak drim pesti - jako muze to byt treba rozsizena nejaka cevka ,ale ze bys to tam pred tim nemela a najednou jo- to je divne.......

lajla
autor
1. led 2010

dr taky rikala, ze to muze byt mladsi tehu...cykly mam ruzne...tak jsem fakt zvedava:(((( a docela se bojim...moc dekuji, snad to dobre dopadne..cevka to urco nebude..bylo to takove siroke jakoby velky ovalny flek🙂

k.ate
1. led 2010

lajla - pokud nemáš pravidelný cykly, nic nevzdávej... já na tom před cca rokem byla podobně... 😉 zlomili nad náma už v podstatě hůl s tím, že na to, kdy jsem měla poslední ms je to špatný... No a teď mi to "neprosperující" těhu leží v postýlce a chrní... Takže držím pěsti, ať to u vás taky dopadne dobře... 😉

spagatice
1. led 2010

Lajla já jsem byla u doktora v 5+5 a řekl mi, že nemůže ještě nic potvrdit, že se tam něco děje, ale vůbec nemůže říct, jestli v děloze nebo ne. Pak jsem tam šla znovu za týden v 6+5 a těhotenství mi už potvrdili. Takže se neboj a počkej.

ameli
1. led 2010

Ahoj lajlo, ja na tom byla podobne, na prvni kontrole u doktora nebylo videt vubec nic, jen sliznice 12mm a to jsem uz mela byt v 5tt. Za tri dny v nemocnici na pohotovosti (zacala jsem spinit) doktor rekl, ze vidi jen malou dutinku 3mm a naznacil mi, ze je to zamlkle tehu a chtel me poslat na revizi. Potom za tri dny u me gyn. uz byla dutinka 8mm no a za tyden uz bylo i srdicko 🙂 Nekdy se to ze zacatku holt vyviji ruzne rychle, mne doktor v nemocnici dost vydesil - blbec. Moje doktorka me naopak vubec nestresovala a tvarila se, ze je vse OK a vyckavala. Chce to se nestresovat, ikdyz je to tezke, vim z vlastni zkusennosti 😉 Preju hodne stesti!!!

lajla
autor
1. led 2010

Holky posilam velkou pusu 🙂 🙂 🙂 🙂 a preji krasne a pohodove tehu a krasna zdrava miminka 🙂 🙂 🙂 hodne jste me vsechny potesily...moc dekuji 🙂 🙂 🙂 😉 take se mi zda..u dr jsem byla 4plus5 a to ze mi rovnou rekl ze se bud jedna o mimodelozni nebo neprosperujici tehu je docela hodne hodne neprofesionalni 😒 😒 😒 ale jinak jako clovek je moc prima

k.ate
1. led 2010

lajla - jinak bych ten utrogestan brala dál... Mně přímo řekli, že pokud má mimi odejít, odejde stejně a pokud ne, tak mu ten utrogestan může pomoct, tak jsem ho dlabala... 😉

eloana
1. led 2010

no to nechapu proc te desi. ja treba nemam rada plane nadeje,ale ve 4tt5dnu nemuze toto rikat, kdybys byla po IVF nebo IUI kdy vis kdy to presne probehlo,ale takto jsi mohla mit ovulaci posunutou a mas mladsi tehu. vyckej,ale verim,ze to bude v pohode

eloana
1. led 2010

Jinak kamaradka pri prvnim tehotenstvi sla k doktoru par dni po vynechani. Rekl ji ,ze pokud ji vysly tehu testy, tak asi je ,ale at pijde za 14 dni ,ze by tam stejne asi nic nebylo videt. to byla taky 4 plus neco.....

lajla
autor
1. led 2010

kate a myslis, ze ho muzu nasadit znovu rovnou kdyz jsem mela dva dny prestavku..?
eloan moc dekuji...ja v te chvili jak mi to rekl nepremyslela..ale behem tech dvoud ni jsem mela cas listovat na netu a premyslet..a taky mi to pripada divne co mi rekl ☹ ☹ ☹ ☹ ja doufam, ze v pondeli to bude v poradku...jo a jinak krasne tehu testy mam asi posledni tri dny..predtim to byli takovi duchove kteri se zvetsovali a silili 😀 😀 😀

eloana
1. led 2010

ja v cervnu mela neprosperujici tehu nebo to bylo biochemicke -to znamena vajicko se oplodnilo ale neuhnizdeno..... a carky byly stale stejne a pak spise slably

martina71
1. led 2010

Ahojky, ja bych ten utrogestan brala rozhodne dal. Nic s tim nemuzes pokazit, a hlavne nechapu jak ti nekdo takhle casne muze rict, ze je to neprosperujici tehotenstvi, zvlaste pokd mas nepravidelnou menstruaci. 😒 Mam za sebou 6 transferu a pokazde to bylo uplne jine. Mam kamaradku gyndarku, tak chodim casto na UZ. A kdyz jsem ted byla naposledy v 4+5 tak jsem tam mela jen dutinku. Myslela jsem ze to zasee nevyjde....a ejhle jsem v 21 tt. Tak vubec nestracej hlavu a koukej zavadet kulicky. Hlavne pravidene a nevynechavat. Jestli tam mimco je, tak mu jen pomuzes a nemuzes tim nic pokazit. Drzim ti palce a koukej si zajit na krev at vis zda to roste ci ne... 😉

ameli
1. led 2010

Ja se teda jeste jednou musim pripojit k holkam ohledne utrogestanu, brala jsem ho taky od zacatku az do 13tt. Nechapu toho doktora, fakt nemam rada neprofesionalitu. Jsi na zacatku, v deloze nemusi byt vubec nic videt a utrogestan podporuje uhnizdeni a dalsi vyvoj dokud to neprevezme placenta.
Me potom jeste porad doktorka pocitala tehotenstvi o tyden mladsi a najednou kdyz jsem prisla ve 13tt na kontrolu tak se mimco srovnalo a ted mam termin porodu srovnany s datem posledni menstruace. Chce to jen trpelivost a klid.

lajla
autor
1. led 2010

holky moc dekuji..hned jdu zavest..nastesti mi vystaci do pondelka..a doufam, ze ty dva dny co jsem je nezavadela neudelaly nejaky problem 😒 😒 😒

martina71
1. led 2010

To zvladnete 🙂 neboj! 🙂

eloana
1. led 2010

lajla -ja ho taky brala az do 14tt ,ale pokud jsi vynechala nemelo by to vadit.... Je to podporujici hormon

lajla
autor
1. led 2010

eloan dekuji...ted jsem to studovala na netu a pry kdyz se prestava brat tak se vysazuje postupne..ja mam dvakrat denne dve kulicky...tak snad to nebude bomba pro bobiska...a dr to nereknu, jen bych dostala servane...ptala jsem se dr v nemocnici jestli mam znovu nasadit a rekla mi, ze nevi, ze nemuze mluvit za doktora..to je taky postup 😒 hm tak jsem si ho nasadila sama 😒
nebo mozna by stacila jedna kulicka dvakrat denne..jak to mam vedet 😒 😒 😒
a trochu me trapi i ten cipek...jen 2cm 😒 😒 😒

martina71
1. led 2010

ja bych to brala stejne jako pred tim, nesnizovala bych to....ja jsem ho vzdy brala 3x2 denne... a ted pri poslednim tehu jsem si dokonce pichala do konce 14. tydne agolutin (to je stejny hormon, ale v injekci) coz bylo docela maso... ale na po 6te to pomohlo 🙂

eloana
1. led 2010

lajla me gyneklog dal,ze mam brat 1-0-2 rano oralne a vecer vaginalne.... v gennetu mi to zmenili na 2-0-2 a oboji vaginalne,ze je to pry lepsi. jinak to nemusis ani pstupne vynechavat -ptala jsem se, jestli mam ke konci snizovat davku a nemusela jsem- proste jsem to dobrala a vyslo mi to asi do 14tt.
S cipkem neporadim -hlavne nesmi byt otevreny,ale delaka vazne nevim- on se behem dne meni i v tehu ja jsem to zkoumala na zacatku tehu a treba v urcitou dobu byl kratny a smeroval jakoby ven (dolu) a pak se zmenil a byl otoceny smerem nahoru a dlouhy

lajla
autor
1. led 2010

marti dekuji....uz jsem si dve vzala 😉 jen fakt doufam, ze tech par vynechanych davek neudelaly nejaky problem 😒 😒 😒 jestli dobre pocitam jsou to vynechane 4davky 😒 😒 😒 😒 v cervnu jsem potratila v 6tt, zacla jsem krvacet, byl zplostely gestacni vacek, tak z toho dr usoudil ze potrebuji utros...u prvniho tehu jsem nic nebrala, ani u toho druheho nepodareneho..az ted.. tak cik cak 😒 😒 😒
marti naposeste..? ja uz bych nemela silu ☹ ☹ ☹ ☹ si rikam, ze pokud to ted nevyjde..tak se dlouho snazit nebudu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

martina71
1. led 2010

eloano, pravda, ja jsem take prestala bez snizovani davky.... lajlo neboj 😉

lajla
autor
1. led 2010

eloan dekuji....budu to brat tak jak dr rekl, stejne mu to ale zapru 😒 😒 😒 a beru taky vaginalne..ale doufam, ze kdyby to opravdu nejak vadilo...to vynechani, tak by mi to dr snad v nemocnici rekla...jen nevedela, jestli mam nebo nemam brat, ze me pravidelne nevysetruje, takze nemuze rict..ale ze je to tak na zacatku ze se opravdu divi soudum pana doktora...on totitz tento mesic rikal, ze ani ovu nebyla 😠
podle dnesni zpravy mam hrdlo zavrene, ale po pravde ja to ani tak nejak moc nepoznam..vzdycky zacnu vysilovat ze se otviram...ono po porodu je cipek vzdy trochu otevreny..pry...

lajla
autor
1. led 2010

holky jste zlaticka 🙂 🙂 🙂 🙂

lajla
autor
1. led 2010

mi uz normalne zacina byt regulerne spatne, tak jsem fakt zvedava jak to bude 😉 🙂

eloana
1. led 2010

lajla -podleme vynechani utrose nevadi -me nikdy nic nerekli ,ze by to vadilo -po iui jsem ho brala pokazde.Ale v cervnu mi k tomu dal na sliznici -myslim estrofem a u toho me varoval ,ze ho nesmim prestat brat do toho 12tt jinka ,ze bych si vyvolala potrat, ale u utrogestanu to nikdy nerikali

lajla
autor
1. led 2010

eloan dekuji..snad to nevadi, doufam, ze kdyby ano, tak by to dr rekla...a pak myslim, ze dr by si na sebe opravdu vzal velke brime....protoze prestat ho brat by potom znamenalo opravdu potrat..rikal ze bud je to mimodel, nebo neprosperujici tehu, ze na normalni prubeh to opravdu ale opravdu nevidi, tak proto rekl, at ho prestanu brat...ale tu sanci ze je to normalni tehu stopro nevyvratil....
je to hormon na udrzeni tehu, sama nevim zda ho mam dostatek nebo ne..hormonalni profil nemam..tak ho beru jen jakoby pojistku....tak snad to bude ok..pokud je neco spatne, tak potratim tak nebo tak ☹

martina71
1. led 2010

lajlo 6x jen za posledni rok 🙂... Ja prirozene nemuzu otehotnet. Hlavne je dulezite byt v klidu. Vzdy jsem se nervovala a bylo to spatne. Ted jsem se rozhodla, ze to vezmu sportovne a od zacatku jsem si trvala na tom, ze jsem tehotna a nejak jsem si to vnitrne vybojovala. Zmenila jsem centrum a dlouhy protokol IVF coz je pomerne narocne ...od zacatku prazdnin jsem pichala injekce a brala v jednom obdobi i 11 ruznych tabletek smesi hormonu a vseho mozneho az do ukonceneho 14 tydne....vic nez 4 mesice injekcniho teroru.... 🙂 vypadala jsem jak cednik. Do zadku kazdy den agolutin a bricha fraxiparin o tabletach nemluve. A da se to zvladnout. Jen si vubec nepripoustej nejake hovadiny, co ti povidal dr v 5tt. Je to od nej neprofesionalni a pokud je tam alespon neco videt a predevsim netusi kdy byla ovulace, nemuze preci hned toto soudit jako konec. Cetla jsi co pisi holky.... Berou to jak na bezicim pasu, ale ja mam zkusenosti s lecbou neplodnosti a s pristupem doktoru z centra IVF, kde se snazi o zazraky a zachranit vse co jde. Tak taky bojuj a jednou na to treba budes vzpominat, jako na zazrak... 🙂

eloana
1. led 2010

🙂 hele fakt mi prijde tvuj doktor divne toot ti muze rict v 7-8tt kdyz nevidi srdicko a tehu odpovida treba 4tt
ale par dni po vynechani je jeste na nejake zavery brzy.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru