RTG ve 2. trimestru, prosím o postřehy, rady

dinnuska
27. srp 2013

Ahojky děvčátka :o) . Tak máme za sebou úspěšně ledvinové potíže a díky tomu mám zavedeny pigtail - stent v ledvině. Kvůli mému těhotenství 17.- 18 týden, které všechno samozřejmě komplikuje se museli na urologii domlouvat o všem s gynďáka, což mě trochu uklidnilo. Ale během operačního úkonu musel být proveden dle dr. slabá rtg kontrola, zda stent v ledvině drží tak jak má... prý to dr. na gynekologii povolil, jelikož nejhorší jsou prý první tři měsíce těhu, dali mi olověnou vestu na bříško aby mimčo chránili a rtg teda zaměřili jen na tu ledviny . Utěšuju se, že ledvina je přece jen docela kus od plodu a když mi tam dali ještě tu desku, že to nemusí být tak strašné.
Jinak po tom všem mi mimčo ještě kontrolovali a zdálo se být teda čilý 😀 a dokonce mi i řekli pohlaví jelikož se vycpil nožičkama a měl by to být kluk.
Prosím vás o diskuzi a případné postřehy a rady, potřebuju si o tom s někým popovídat. Děkuju

dzejnab
27. srp 2013

já bych z toho RTG starch neměla, ty vesty jsou dobře dělaný, olovo ochrání. Co by potom dělala těhotná RTG sestra? A věřte mi, že normálně snímkujou. Nemějte strach, hlavně ať je ledvina OK

dinnuska
autor
27. srp 2013

@dzejnab

to mame pravdu, ale i tak clovek se boji .... ☹ . celou dobu se snazim, abych mimco nevystavovala necemu spatnemu...a ono talhle

eiram2010
8. zář 2013

Musela jsem ve 23 tt na CT kvůli podezření na plicní embolii, hodně se kvůli tomu doktoři z RTG dohadovali,ale porodníci to od začátku povolili, že už je miminko dost velký a nemělo by ho to ohrozit, jinak se ta embolie vyloučit nedala. Vyjímečně se to může.A náš nenarozený chlapeček je v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru