Screening v 1. aj 2. trimestri - následne Prenascan

galaxy
3. dub 2013

Ahojte holky,
absolvovala niektorá z vás prenascan???? dokedy ste mali výsledky? a kde vám ho robili. Ja som bola v 1.trimestri v brne u doktora vlašína - potvrdil nosovú kostičku, šija - 1,8mm a tam mi vyšiel skreening negatívny.Teraz mi robil môj doky tripple testy a vyšiel pozitívny - downov syndrom - 1:230 ( v brne vyšiel 1:795) Objednala som sa teda na prenascan. Nemáte bodobnú skúsenosť???

angelsb
3. dub 2013

@galaxy ja zkušenost nemám ale zrovna dnes jsem o tom četla prý nejsou spokojení s tripple testama a hodně žen psalo ze to ani nedoporučuji radej ten screening dokonce tam myslím psaly dvě ze jim vyšli špatné a bylo vše v pořádku no nevím jen co jsem četla ,ale nepovím kde bo jsem dnes přečetla hodně toho

littlered
10. dub 2013

my byli taky v Prenatalu, i když mi vyšel prvotrimestrální screening negativní, byly tam nějaké hraniční hodnoty a tak nám doporučili další testy. na odběr plodovky jsem jít nechtěla, tak jsme se rozhodli pro prenascan, i za tu poměrně vysokou cenu nám to stálo za to, než riskovat při amniocentéze. Výsledky byly za 14 dní a naštěstí všechno v pořádku. Pravda ale je, že je to v Čechách hodně nová metoda a že se vlastně ještě žádné z dětí (ani naše), které byly testované nenarodilo, takže i když se podle zkušeností ze zahraničí uvádí spolehlivost téměř jako při odběru plodové vody, u nás je to zatím neprůkazné...

orin02
2. kvě 2013

Já jsem na Prenascanu teď byla.V 15.tt mi po testech z krve vyšlo riziko DS 1:100 (předchozí ultrazvuk byl v pořádku). Měla jsem na vybranou buď AMC, nebo Prenascan. Protože jsme se o miminko přes 2 roky bezúspěšně pokoušeli a bála jsem se rizika potratu, rozhodla jsem se pro Prenascan. Krev mi brali v Centru lékařské genetiky v Českých Budějivicích a předcházel tomu dosti podrobný ultrazvuk, na kterém bylo vše v pořádku, bohužel pouze ultrazvuk může vyloučit DS tak ze 40% (plod nemá srdeční vadu). Krev poslali do Hong-Kongu a stálo to 14000 Kč. Slíbili nám výsledky do 2 maximálně 3 týdnů. Bohužel ty moje výsledky se někde zasekly, takže jsem je opravdu měla až za 3 týdny, nebývá to prý běžné. Nakonec všechno dopadlo dobře, výsledek byl negativní. Zavolali mi ho po telefonu a do týdne přišel i poštou. Teď jsem ve 22.tt, obrovsky se mi ulevilo a už se jenom těším. Nejhorší byl ten poslední týden čekání na výsledek, kdy jsem volala do Budějovic ob den a pořád nic. Tak jen radím, moc se neupínat k té hranici – výsledky do 2 týdnů. Jinak vůbec nelituju, že jsem zvolila Prenascan.

celasapremenim
27. únor 2014

@orin02 som velmi rada za tento tvoj nazor, akoby si mi ho brala z duse
ja som tiez isla na prenascan, po negativnom teste z prveho trimestra, kvoli veku ma tlacia na amn, na jednom ultrazvuku som jasne videla, ako moje dietatko doslova podskocilo a to maximalne ako mu dovolil priestor v maternici, presne si viem predstavit, co by sa stalo, keby tam bola ihla, neexistuje pre mna podstupit amn, ak mam negativny prvotrimestralny test a nt ultrazvuk, iba kvoli veku....preto som volila prenascan, este tyzden a budem mat vysledky, ja som naopak velmi vdacna za tuto moznost, lebo mna by na amn nedostali
okrem toho, pri zvazovani som si predstavila aj precitala nazory mamiciek, ktore o dietatko po amc prisli a dokonca aj mamiciek, co po zakroku realne zvazili, ze urobili hlupost...cloveku to niekedy dojde az ked je neskoro, beriem si z toho priklad

orin02
4. bře 2014

Naše miminko už se pře půl rokem narodilo a je v pořádku🙂 Krásná holčička🙂

zanka247
11. lis 2015

https://www.modrykonik.cz/profile/galaxy/ prosim ta ako si nakoniec dopadla? Mna caka ten test zajtra

zanka247
11. lis 2015

Alebo ma niekto nove skusenosti s prenascanom?

zanka247
13. lis 2015
zanka247
13. lis 2015
magdas1
19. led 2016

@zanka247
Ahoj Zanka vidim že si teď řešila stejný problem jako já
Byla jsem v ponděli na tom prenascanu a ted čekám měla jsem vysledky ze screaningu 1/130 na DS a vyšši šijove projasnění;tak jsem se pro to take rozhodla,Ty už to musíš mít za sebou jak Ti to nakonec dopadlo a jak velke riziko jsi před tim měla.díky za každé info

zanka247
19. led 2016

Ahoj,ja som konkretne nevedela ani ake riziko..len uz mi volali z gyndy,ze mam ist este raz na NT a ze oni sami nevedia co mi tam vyskocilo zle a mam prist este raz na krv a bla bla...no a tak ma dolakali,ze 2 tyzdne cakat a potom zasa dalsie na vysledky,ze som isla radsej na prenascan nech mam istotu.Dopadlo to fajn cakam zdraveho syna a ty sa neboj sam dr mi povedal,ze vacsia vacsina je negativna..je to len take bubu.Drzim palce

zanka247
19. led 2016

@magdas1 zabudla som ta oznacit 😃

magdas1
19. led 2016

Díky moc za informace ,doufam též bude vše v pořádku
Ať se Vám daří☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru