Senná rýma a astma v těhotenství. Jak to zvládáte?

simus
10. dub 2007

Holky , jak zvládáde sennou rýmu v těhu, poradíte některá????

eleanor911
22. dub 2007

V posledních letech jsem alergii už neměla tak silnou,tak jsem vystačila jen s kapakami do očí a sprejem do nosu. V těhu se mi to mnohem zlepšilo,skoro vůbec se mi alergie neprojevila a další rok při kojení taky ne,bála jsem se,že se mi to bez kapek zhorší a bylo to v pohodě.Ale teď už nekojím a zase to začínám cítit,asi půjdu opět pro kapky,tak přeji hodně štěstí,ať jsi na tom alespoň jako já 🙂

dendisa
22. dub 2007

simus, taky trpím na pylovou alergii. Náhodou mám doma nosní kapky z mořské vody (ty jediné mi jako těhotné v lékárně dali na rýmu z nachlazení), a můžu říct, že to sliznici docela uvolní - přestane to svědit. Nemělo by to být rizikové.
Ale až bude hůř, nevím, čím to budu řešit. Pochybuju, že volně dostupné tabletky můžeme brát.

kim
22. dub 2007

Tak já jsem v začátku těhotenství a musím zaklepat, ale alergie zmizela 😲 Mám alergii na všechny druhy tráv, doma mám králíčka, tudíž i seno, které mi nedělalo dobře, ale teď úplně bez problémů!!!!!!Když jsem to probírala s alergoložkou ještě před těhu, tak mi říkala, že v 1. trimestru samozřejmě nic a pak když je nejhůř, tak se občas může půlka dithiadenu a myslím, že mluvila i o Clarithinu.

simus
autor
22. dub 2007

tak holky mě to chytlo v 24tt a ve finále jsem dostala kortikoidy . Sprej do nosu a inhalátor do pusy, nemohla jsem dýchat a mimi by mělo málo kyslíku, takže mi alergoložka napsala rcp. a prý se nemusím bát, do týdne jsem bez potíží Hurááááá

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
balsiger
22. dub 2007

ahoj holky, ta ryma mne trapi taky, teda ja po ranu hodne kycham a obcas i pres den...lekarnice mi dala neco homeopatickeho,jmenuje se to Hydro Santa Biomed, je to vyrobeno ve svycarsku...jelikoz jsem v jinem stavu,tak mi nedoporucila nic jineho, ja jsem na prirodni lecbu nikdy moc nedala,ale tohle zabira,mam pokoj 😉

binki
23. dub 2007

Ahoj holky, zítra jdu k alergoložce pro těhotný, zeptám se na to, co je v těhu povoleno a doporučeno🙂 a pak písnu.

binki
24. dub 2007

Na alergii mi MUDr. doporučila do očí - kapky Allergocrom, do nosa Rhinocort a od 4tého měsíce při potížích tabletku Claritinu.
Máte někdo i astma?

josefa
24. dub 2007

binki: mně doktor řekl, že na astma mám normálně brát Pulmicort a Bricanyl těhu netěhu, jen na alergii v prvním trimestru vynechat zodac...

binki
24. dub 2007

Josefa: Jak jsi spokojená s Bricanylem? Dneska jsem se s ním setkala poprvé, před otěhotněním jsem byla zvyklá na prothazin. Teď jsem nebrala raději nic.

josefa
24. dub 2007

binki: nicmoc, vždycky se po něm třesu a buší mi srdce 😖 i když jsem na to doktora upozornila, řekl že je to v poho, a klidně ho mám v těhu brát. 😒 uvídím až budu těhu...

simus
autor
24. dub 2007

já mám Rhinocort a Pulmax , a do týdne jsem bez potíží, ale měla jsem ast. záchvaty alergického původu🙂 hlavně se holky polečte je to důležité aby mělo mimi dost kyslíku

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
josefa
24. dub 2007

sim.w díky za uklidnění 🙂 Z Pulmicortem tyto příznaky nemám, jen s Bricanylem, a ten beru poslední dobou jen občas.

binki
30. dub 2007

Je některá z vás i atopik? Mám tip na kosmetiku Babé, včera jsem to namazala a hned jsem krásnější, nic mne nekouše🙂
Jsou vám příjemné syntetické látky nebo jejich směsi?

josefa
14. kvě 2007

binki: atopik asi nejsem(nevím o tom 😉 ) ale stává se mi, že mě občas koušou vlněný kalhoty, někdy i džíny, to tak, že jdu po městě a každou chvíli se musím skřábat po nohou 😠 Někdy když vyjdu z lesa, či parku, tak je úplně jedno co mám na sobě, všechno svědí, stáva se to ale nepravidelně.

mihapiha
28. kvě 2007

Holky, tak já mám alergii a jsem úplně hotová, řekla bych, že dnes večer se nemůžu už ani nadechnout, tak budu muset k dr. kde jsem asi 5 let, nebyla, no, nadšená ze mě nebude... Ale co nadělám ☹ ?

pipisek
29. kvě 2007

já jsem měla sennou rýmu a alergii před 1. porodem a to i s atop. ekzemem. V 1. těhot se mi to docela zhoršilo, ale po porodu nic, ani pupínek, ani kýchnutí. Teď čekám 2. dítě a jsem ve 34tt a tak kolem 30tt jsem dostala příšernou alergii, kýchání, smrkání atd. Bojovala jsem s tím asi týden a pak jsem na doporučení magistry z lékárny koupila homeopatikum Rhinalergy /netuším, je-li to úplně správně napsáno/ a Sanorin Analergin a hned druhý den to bylo tak o 80% lepší...ale je fakt,že vy holky, co jste v 1. trimestru budete muset asi dávat víc pozor, co do sebe ládujete za léky, takže bych určitě volila alergologa,ten by měl vědět, co můžete a co ne. Sama za sebe taky doufám, že teď po 2. porodu se mi vše nevrátí 😒

katkaz
29. kvě 2007

Ahoj holky, jsem teprve na začátku těhu. Mám astma i alergie, léčbu jsem konzultovala několikrát na plicním, kde mě léčí a dr. mi říkal, že vše můžu brát normálně - tj. Zodac, Seretide, Ventolin a Flixonase. Nevím nevím, jestli nezavolat ještě na jiný názor, ale dr. mě ujišťoval, že na letáku všude píšou, že léky v těhu nedoporučují, ale pokud jsou problémy, je potřeba je udržet na uzdě než bych si třeba přivodila záchvat. Každopádně vše beru asi týden a když se mi to zlepší, tak třeba den-dva vysadím a pak si zas něco vezmu, abych mohla fungovat. Jen doufám, že tím prckovi neubližuju 😔 Jestli máte nějaké info o mých lécích, dejte prosím vědět.
Díky moc

christine
29. kvě 2007

katkaz - ostatni leky nevim, ale na Zodac jsem se ptala meho byvaleho gynekologa a rekl mi, ze ho brat nemam, ze je v gravidite kontraindikovan. Myslim, ze je to i v pribalovem letaku. Ale zase jinde jsem cetla, ze je treba vybrat mensi riziko a pokud je alergie silna a ty k tomu mas jeste astma, tak nelecene by to bylo pro mimco jeste horsi.

V tomhle je to blby, ze asi neexistuje zadny jednotny nazor na leky na alergie v tehu, na netu je spousta info, ktere si leckdy dost odporuji a muj soucasny gynekolog mi rekl, ze kdyz budu chtit, neco mi na to napise, ale pokud mozno to mam zvladnout bez leku. Ale ze ma kolegy, kteri tehulim nenapisou nic. Takze co doktor, to nazor...a babo rad, ze 😒

binki
30. kvě 2007

Katkaz: beru Aerius, předtím Claritine, kapky do nosa a očí + brecanyll na astma a ještě něco proti zánětu v průduškách; tohle mi napsal alergolog se spec. na těhule. Měla jsem slabší spirometrii, tak prý je důležitější, abych brala léky a okysličovala sebe i dítě. Zodac nemám ráda, dříve jsem ho brala a byla úplně utlumená.

katkaz
2. čer 2007

Binki a bereš vše od začátku těhu? Někde píšou, že určitě ne v 1.trimestru.Ale je pravda, že je mi zle i s lékama, natož bez nich.

caira
24. čer 2007

holky ja jsem zjistila, ze jsem tehu vcera, do te doby jsem brala denne Zodak na alergii, a ted mam strach, abych treba mimi neublizila..okamzite jsem prestala a ani inhalator na dychani nepouzivam. Myslite, ze tech prvnich par tydnu mohlo mimi ublizit? ☹

mandragora
24. čer 2007

Mně se po prvním těhu hodně alergie zhoršila,brala jsem Zodak,ten docela zabíral,teda když jsem něměla v blízkosti řepku olejnou,to jsem musela hodit na injekce,co do 24 hoin zabraly a vydržely působit 3 týdny.loni jsem měla docela klid a letos to zase vyvádí,budu muset k mudr,co mně na to dá,jelikož smrkám a kýchám i v noci,zkusila bych ty homeopatika,zeptám se jí.kapky do nosu nesnáším.

binki
25. čer 2007

Katkaz: ahoj, beru to od 2. trimestru. Byla jsem na dovče🙂

ladydi
25. čer 2007

Zdravím děvčata, no taky jsem alergik a bohužel i středně těžkej astmatik 😒 Jinak já beru Aerius (zodac i claritine mě uspávali, ale to už je dlouho co ho beru) pak mám vdechy seretide Discus a první pomoc Ecosal easy breathe do očí Spersallerg a do nosu teď přesně nevím, ale když si to stříknu cítím vůni kytiček 😀 No Dr mi taky řekla že to sice pro mimi není úplně super ty léky, ale záchvat by byl mnohem horší, no takže vše beru normálka. Ale je fakt že jsem za ěhu už měla parkrát dost i problémy s dýcháním, z ničeho nic a musela jsem si vzít první pomoc a bála jsem se aby se nedostavil záchvat, ale zatím jsem to vždy ustála s první pomocí.

evulka25
2. lis 2007

Ahoj holky, tak my jsme před těhu a doktorka mě říkala že v prvním trimestru brát nic nemám (normálně teď užívám Zodac a Symbicort). S otěhotněním máme počkat do jara /v zimě se mi hůř dýchá/. Pak nemám brát nic, vyjma kapek do očí a když už tak foukátka, ale prášky žádný

mmisak
4. lis 2007

Ahoj Evulka ,Ja jsem ted teda už před porodem,také mám astma a alargii na všechno možný.první tři měsíce jsem nebrala nic a byla to pak dost znát na výsledcích když jsem byla na spyrometru vše se starašně zhoršilo a doktorka na alergologii říkala že seš to nesmí takhle prudce visadit.po třech měsících jsem brala simbicort a případně kapka do očí a nosu léky žádné.Symbicort mé mezinárodní atest a může se používat v těhotenství.Symbicort si ted musím brát 2 krat 2 vdechy ráno a večer a ještě během dne,ale neboj dá se to zvládnout jen se musíš víc šetřit,byla jsem v 6 měsíci u moře a to mi hrozně pomohlo.S otěhotněním začni hned ono to jaksi nejde úplně naplánovat,pak když budeš mít bříško na zimu bude se ti dýchat hůř,než když si na začátku.
Přeju ti ať máš vše ok 🙂

vilca
4. lis 2007

Ahoj holky, já jsem taky alergička a astmatička. V těhotenství mi moje alergoložka řekla, že mám normálně dál používat to, co jsem brala do otěhotnění (Symbicort, Claritine). Celé těhotenství jsem byla stabilizovaná, porod proběhl v pohodě a po porodu se mi dokonce astma zlepšilo 😉

luca83
18. led 2009

Holky, muze se v tehotenstvi pri potizich uzivat Ventolin? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru