Šílená bolest hlavy ve 4. měsíci. Máte zkušenost?

gretuschka
14. dub 2011

Holky,uz 3.den mam brutalni migrenu bez prestani,uz jsem si musela dat Paralen..Mate s tim nekdo zkusenosti?Nemuzu prijit na to cim to je.Cetla jsem,ze se muze telo vyrovnavat s hladinou hormonu,ale to hlavne v 1.trimestru,ted uz by to melo byt ok.Tak nevim,jen doufam,ze to brzy prestane..

mayerka
14. dub 2011

ahoj, moc tě asi nepotěším - u mě to bylo tak, že první skoro ty tři měsíce těhu mi bylo hrozně blbě a když se mi udělalo líp od žaludku, čekal mě měsíc (! 😝 ) migrény... Bylo to hrozný, zkoušela jsem panadol (bylo mi řečeno, že paralen jíst nemám..) a nepomohlo. Snad tě to brzo přejde, mě řekli, že se to stává a musím vydržet 😒

veruska007
14. dub 2011

Ahoj, co jsem tehotna, tak mam taky migreny skoro non-stop. Paralen se doporucuje, proti bolesti dva naraz. Taky mi nekdy pomuze kava a hoooodne vody k tomu, ale nekdy me to naopak odrovna. A gyndarka mi doporucila na tehotenskou migrenu algifenove kapky, ale to mi neprijde moc dobry. Jinak mi teda nepomaha nic (teplo, zima, obklady...), jak se malinko zmeni pocasi, uz slzim bolesti a nevidim na oko, do toho se u nas zatepluje a jak delaji kraval vic jak pet minut, tak mam dalsi tri dny migrenu jak hrom 😠

sichatka
14. dub 2011

@gretuschka nemývala jsi před těhu problémy s páteří? Můžeš mít zablokovaný nerv a to je pak bolest hlavy jako blázen. Cvičíš?

kutcher
14. dub 2011

@gretuschka ono z 85% je to nedostatečným příjmem tekutin, zkus si spočítat minimum a optimum příjmu tekutin. Minimum je 0,035 x váha a optimum je 0,045 x tvá váha a nepočítají se do toho tekutiny z jídla... U mě změna pitného režimu udělala celkem hodně;)

helcenka
15. dub 2011

Ahoj,
já měla migrény u obou těhu. Vždy zhruba od druhého měsíce a pokaždé mi skončily vždy koncem pátého začátkem šestého měsíce. Byla to hrůza, migréna mi trvala třeba tři, čtyři dny, bylo mi na zvracení... a pak týden deset dní to bylo OK a pak začala další... 😝
U prvního těhu se to ještě dalo, to jsem si zalezla, kdy jsem potřebovala, ale teď, když jsem se musela postarat o prďolu, to bylo horší. Nicméně mě dr. řekl - a to každé těhu mám jiného doktora a oba mi radili stejně - paralen - ale po půlkách a maximální dávka 2 denně. Já jsem si k tomu ještě zalezla do postele, zatáhla, schovala si i hlavu, koukal mi jen obličej a odpočívala. Většinou jsem nakonec usnula. Pak hodně pít a procvičovat krk.
A dobré jsou i masáže, ale od odborníka! Ale u tebe to možná vypadá na jednorázovou záležitost.
Tak vydrž, ono to přejde. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru