Šílené bolesti kostrče - ocásku... co pomůže?

maudn
3. únor 2012

Ahoj holky, už asi tři týdny trpím bolestmi v kostrči- já říkám na ocásku, dostávám křeče, nemůžu se otáčet, zvedat teda aniž bych neječela bolestí. Četla jsem, že prý pomáhá plavání,ale plavat nemůžu ani cvičit. Jsem v tom sama... máte to taky? Co děláte proti bolesti, přece není možné abych se další 3 měsíce nemohla pomalu hýbat.... ☹ Nepomáhá třeba sezení na balonu?

mannadela
3. únor 2012

Ahoj, asi Tě moc nepotěším, ale přejde to, až porodíš. Taky jsem to měla a i jsem se ptala doktorky, co s tím. Jen se usmála a řekla mi, že to musím vydržet, že to porodem skončí. A skončilo 🙂.

kaeth01
3. únor 2012

tak tak souhlasim s mannadel - ja mela pocit jako by me nekdo nakopl spicatou botou primo do zadku.. to byla bolest!! rikam byla a myslim prvni tehu.. ted 27tt je to tu zase 😒 takze vydrz!! prejde to samo - a hlavne nejsi v tom sama!! v techto dnech rvu bolesti taky 🙂 nastesti ne kazdy den.. hodne stesti!

trinity1973
3. únor 2012

ahojky,už jsem se tu taky pred tydnem ptala na to stejné,je to desna bolest,nemuzu ani sedet.Jedna pani povídala,ze je to zmenou hladiny hormonu,tak nevim,ale cvicim a sedim na balonu,jinak to nezvladam...

mickey06
4. únor 2012

Jo, pánev pracuje a roztahuje se, časté sezení tomu také neprospívá, mě pomáhá chůze a cvičení protahování vazů kolem pávne nebo kočička... jinak když to příjde tak teplá vana.

eveluska
4. únor 2012

bolest kostrce a panve, kycli...je v tehu normalni... pokud je to ale fakt nejaky silene extremni, jak pises, tak bych urcite zasla k doktorovi - fyzio nebo ortoped nebo tak... muzes mit totiz treba v minulosti kostrc zlomenou a mohl by to byt problem i u porodu... da se to normalne narovnat, boli to, ale pomuze 🙂... ja byla na narovnani kycle po porodu, byl to teda boj, ale dost se mi ulevilo a hlavne jsem rada, ze jsem to vyresila, pze jsem tehotna znova, tak by to mohlo u druhyho porodu udelat peknou neplechu 😒

kris2008
5. únor 2012

taky sem to mela,ale opravdu po porodu to skonci 😎 nemohla sem se hnout nijak rychle,jinak to byla neskutecna bolest

neu.sona
5. únor 2012

@maudn tak právě tímhle trpím taky :(. už jsem se na to chtěla tady taky zeptat ale nevěděla jsem, jak bych to popsala 🙂. opravdu mi docela pomáhá se projít, protáhnout, ale když Tě to tak bolí, tak nevím :(. Teď jsem si četla, že na kosterní bolesti pomáhá hořčík, který je celkově v těhotenství nedostatek.

anatanka
27. únor 2012

Pokud to nemas pourazovy stav a nevis o zadnem vyraznejsim padu na zadek nebo spodni cast zad, tak se bude opravdu jednat jen o zmeny souvisejici s tehotenstvim a tim padem prejdou bud primo s porodem nebo spis par tydnu, mesicu po. Nekdy se tedy stane, ze se s kostrci ci s panvi trochu hybne porodem, ale tim bych se zatim netrapila.

Ja mam zlomenou kostrc po urazu a trpim s tim uz pomalu 10 let. Docela zuzo. Co bych dala za to, kdybych to mohla prozivat jen tech 9 mesicu... 😝

karina1
27. únor 2012

tak budte rady, ze vam to zacalo tak pozde ;) ja to mam cca 2 tyzdne a to som relativne na zaciatku, boli to aj v noci, plavat nemozem a prechadzky to v mojom pripade este zhorsuju.. trocha pomaha balon.. inak v podobnej diskusii holky pisali, ze im pomohol fyzioterapeut al. ortoped, kde ich poslal gynekolog.. bolest vraj sposobuju vazy, ktore sa roztahuju pod vplyvom zmeny hormonov, ale niektore pisali, ze sa im posunul obratel..

lenicita
6. bře 2012

Holky, já tak před 7lety si kostrč narazila, občas to pobolelo,ale ted jsem měla přes rok klid,nelí víc. Ale ted v těhu, trpím,ani ležet, ani sedět,ani chodit... navíc mě bolí i záda... citím se jak tučnák 😀

camelinka
6. bře 2012

no me trapi kostrc jeste 3/4 roku po porodu 😅 😅 😅 😅

silvuskaaa
19. bře 2012

tak to jste mě holky moc nepotěšily, ale aspoň v tom nejsem sama... 😢

sslunicko
10. dub 2012

Ahoj holky,
tak jsem dnes začala hledat info,jak to v těhotenství s bolestí kostrče je a ejhle,ono je to normální. Já to u prvního těhu neměla.
Ted mi to začalo včera ráno a zhoršuje se to. Je to mazec hlavně při chůzi a při spaní. Ted při sezení v kanclu to celkem jde.
uf,tak holt ty dva měsíce budu muset vytrpět. 🙂

silvaaa
23. kvě 2012

Ahojte,taky hledam info o bolesti kostrce,ktera me trapi uz tak od 15tt 😒 .Na zadny uraz si nevzpominam,takze to je asi normalni,co?No,reknu to Dr. pristi tyden treba mi na to neco poradi......bylo pro me hrozne uz jen sedet 2 hod. kvuli testu na cukrovku,ke konci jsem uz musela stat 😒 .

petruskaaa
26. kvě 2012

Já měla v prvním těhu taky bolesti kostrče ,ale jen slabé a v druhé půlce těhu to samo odeznělo,ani jsem nemusela čekat na porod.Teď podruhé si to ovšem vyžíram asi i za to první těhu,připadám si jak před důchodem,když se zaseknu v nějaký pozici a nemůžu se narovnat 😀 .Ještě jsem ale nepřišla na nic co by aspoň trošku pomáhalo,asi budeme muset počka,až se to uráčí odejít samo 😖

kajalka
27. kvě 2012

Holky, není to normální a nemusíte trpět. Je sice normální rozvolňování vazů, ale to by nemělo přinášet takový obtíže, nenechte se lékařem odbýt. Najděte si fyzio, co provádí Mojžíšku, nechte si předepsat poukaz na rhb a jděte tam. Rozvolní vám pánev, páteř, kyčle, jakmile vám povolí stah svalů, i mimčo bude mít víc prostoru a nebude utlačovaný.

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anamaku
22. čer 2014

Zdravím všechny, mě na bolení kostrče pomáhá taky tzv. cvik kočička a v poslední době nahřívací polštářek. Jinak nevím co bych si počala, bolí mě to hlavně při stolici a po, někdy nemůžu bolestí ani usnout. Bolesti nezmizí úplně, ale aspoň trochu ustoupí. Každá jsme jiná. No vyzkoušejte snad to některé z vás taky pomůže.

alenkaa0071
23. črc 2014

Ahoj před dvěma dny mně začala bolet kostrč a bolest se stále zhoršuje. Nemohu sedět ani moc chodit, ale abych neustále ležela to zase nejde. Vyzkoušela jsem pár cviků, ale ty bohužel nepomáhají, takže nevím co dalšího zkusit. 😖

very
23. črc 2014

Ahoj, já to měla až v druhém těhu..vždycky jsem někde zůstala ležet a manžel mě zvedal.. Bětul má 4 roky a i přes to mě to občas ještě vezme.. Mám bezva fyzio, ale už se s tím nedá nic dělat.. Ale rozhodně v těhu zkusit fyzio, na doporučení.., ať jdete k někomu dobrému..určitě pomůžou zlepšit stav..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru