Silná bolest stydké kosti a uvnitř ve 34. týdnu

dzejnysek
11. dub 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli s tím máte nějaká zkušenost...
Už pár dní (cca 5-6) mě bolí "tam dole".. jakoby stydká kost...Hlavně při chůzi nebo když nějak "blbě" pohnu nohama... Manžel lékař mi říkal, že je to symfýza a bolí to, jak se "rozvolňuje"... Takže to tak nějak vím, co je a že je to normální, i když nějaké tipy a triky jak si od toho ulevit... znáte? 😉

Ale co mě nemile zaskočilo, byla velmi intenzivní bolest, jakoby vystřelující, opět "tam dole" ale tentokrát uvnitř... Stalo se mi to zatím jen jednou před 2 dny a celé to trvalo tak 5 minut... Měla jsem pocit, že mě bolí celý "vnitřek"... Stahy dělohy to být nemohly, to by mě bolelo břicho, ne? Tohle byla prudká bolest jakoby od poštěváčku (včetně) nahoru k čípku... Skoro jsem nemohla chodit... Nevíte, co to mohlo být? Docela mě to vylekalo...

Předem díky za jakékoliv reakce!!

smolinek
11. dub 2011

Ahoj, já měla "ty vnitřní bolesti" asi kolem 18 týdne a pak ve cca 34tt u prvního těhu. Řezavá bolest byla tak silná, že jsem myslela, že se i připočůrám. Na kontrole mi zjistili, že se předčasně otevírám, tak jsem šla na "kroužkový steh" a znova jsem to měla v 34tt, kdy mi odstranili z čípku stehy a musela jsem do porodu zustat v nemocnici. Pomohlo mi magnesium a podložená postel a klidovej režim 😉 ale nelekej se, zkus se zeptat na další kontrole, podle pohmatu zjistí, jestli se otevíráš nebo jestli ti jen mimčo tlačí na nějaký nerv a nebo můžeš být malinko přistydlá. Držim palce, aby to bylo v pořádku 😉

agnessa
11. dub 2011

může to být jen tím, jak naléhá miminko hlavou na čípek, močový měchýř apod... nám se malá hlavou dolů otočila až v 37tt (teď mám pár dnů do TP), ale od té doby to mám denně i několikrát (spíš už je to setrvalý stav), když jdu chvilku, někdy stačí jen stoupnout, někdy se nemusím ani pohnout, ale mele se malá a tím, jak se roztahuje, tak to docela šíleně bolí... chvilkama si říkám, jestli už mi ten čípek i nenatrhla... až půjdeš příště k Dr, určitě se zmiň, pokud bys měla obavy, klidně si zavolej a jeď k Dr dřív... také samozřejmě roli hraje to, co říká manžel, spoje kostí se rozvolňují a někdy bolí nejen stydká kost, ale i páteř, kyčle atd... (prostě jak kdyby Ti někdo nakopal... 😀 )...

veruska007
11. dub 2011

Ja mela to samy, ale dr. rikala, ze je to, jak se organismus pripravuje na porod. Trochu pomohlo cviceni panevniho dna. Doted si pamatuju, jak jsem pred porodem obcas nemohla skoro chodit a treba pri curani nebo pri nejakem pohybu se bolesti malem po...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru