Silné krvácení v 2. trimestru - možná hematom

terezastr
28. únor 2013

Asi jsem exot, v nemocnici si se mnou neví rady a tak pátrám i mezi maminkami.Jsem hospitalizovaná už třetí týden a nelepší se to.
Jsem 22+3 a chtějí mě tu mít pod kontrolou aspoň do 24týdne. Krvácí to už od 20.ledna ale zlomilo mě to psychicky až 8února, kdy jsem teda nastoupila hospitalizaci. Právě mě zaráží, že všechno co čtu mají holky hematomy podstatně dřív a hlavně spíš se špiněním než krvácením. Oni tady v nemocnici vlastně celé ty 3týdny nemohli zjistit příčinu-UTZnic, krevní testyOK, stěry jak by smet.Ono to má u mě takový divný průběh-3–4 dny je klid a jen jemně to krvácí, další den se vyleje krev tak, že Alwayska je úplně plná a já pak letím na záchod a sedím tam i 10min., teče ze mě tenkým čůrkem krev a padají velké krevní sraženiny(asi jako kusy drůbežích jater).Omlouvám se za ten detailní popis ale třeba to někdy některé mamince pomůže. Na začátku jsem vždy myslela, že jsme o mimi přišli, teď už člověk ví, co asi bude tak je klidnější. Píchají mi Dicinone, beru hořčík, železo a 2x2utrogestany. krevní obraz na hranici, uvažují o transfuzi.
Teprve dnes, když jsem si stěžovala na bolesti v tříslech, mi v té oblasti našli hematom 6×3cm. Je ale možné, že by se z něj tak často a v tak velkém množství krev uvolňovala???
Nemáte s tím některá zkušenosti?

verbalinka
3. bře 2013

@terezastr ja mela v 16.tt hematom + plus nizko placenta a krvacela jsem dost. Ale zastavilo se to do par dni. Krvacet tak dlouho je divne, ale hematomy delaji neplechu. Vydrz a drzim palce 😉

terezastr
autor
3. bře 2013

@verbalinka děkuju moc za povzbuzeni,zítra je to už 23+0 tak budem bojovat. 🙂

lekniiinek
30. zář 2013

@terezastr Ahoj,ráda bych se zeptala,jak probíhala léčba nebo jak řešili tak silné krvácení? Já to mám toiž taky tak. Nejsem teda těhotná a je mi 26. Ale už je to rok,co takhle krvácím víceméně bez přestání.
Dávají mi železo,ale já stejně zas všechno vypustím. Mám myom, tak ted zkoušíme Esmyu. Ale ani tak krvácení nepřestalo. Zkoušeli jsme to zastavit antikoncepcí i Norethisteronem,ale nic mi to neudrží. Takže taky pořád jen slyším ,,počkejte"...
Moc děkuji za odpověď a doufám,že už jsi v pořádku! 🙂

terezastr
autor
30. zář 2013

Ahojky, bojužel asi neporadim-nevyřešili nic. Dicinone nepomáhal vůbec-ani injekce, ani tablety. Takže jen čekali, co bude. Přidala se infekce, začala pomalu odtékat plodová voda a ve 26+0 jsem musela rodit císařem. Chlapeček byl maličký(asi i díky těm ztrátám krve)- žil jen dva týdny. Po porodu krvácení přestalo.
Nechtělo by to ve Tvém případě třeba spíš změnu doktora, vždyť to není normální- musíš být slabá jak moucha.
Každopádně přeju,ať se to brzy změní k lepšímu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru