Škytavka v těhotenství. Máte podobnou zkušenost?

smajlik
20. črc 2008

Milé těhulky a maminky, mám takový nevšední dotaz 😀. Už asi čtrnáct dní skoro po každém jídle (ať už je to klasické nebo jenom jablíčko) chvilinku po posledním soustu párkrát škytnu, někdy jednou, někdy víckrát. Nejdřív jsem si myslela že jsem si jen zmáčkla při sezení bříško, ale na druhou stranu - co když mi miminko posílá vzkazy 😀 ? Máte někdo podobnou zkušenost, víte co to znamená? Na internetu ani v časopisech nic není, pouze o škytání miminka.

ivica2705
20. črc 2008

ahoj, vies co hovori sa ze ked ckas , tak ti zle pracuje srdiecko, ale len asi s tlaku, alebo sa ti telo prisposobuje na tehotenstvo 😀 ale v celkovom dosledku si myslim, ze sa nemas coho bat, ale ak ta to velmi zaujma, skus sa poradit s doktorkou, tak ti isto poviem milion inych moznosti preco sa ti cka 😀 😀
drzim palce.... 🙂

mishusha
20. črc 2008

nooo to by zaujimalo aj mna... 🙂 tiez mam ten problem... ale mne sa zacka len raz a dost... ja som si to vzdy vysvetlovala, ze ked sa mi dlho neckalo, tak som sa este vzdy niecim malym fajnym a sladkym dotlacila 😀 ale tvoje vysvetlenie, ze mimi posiela spravy... hmmm... skusim odsledovat. mozno je to nejaky druh komunikacie. 🙂

ivica2705
20. črc 2008

😀 😀 😀 joj to este len zacnu baby komunikovat, ked vas zacnu tak fajne okopavat 😀 😀 😀 😀

mishusha
20. črc 2008

no to uz teraz mam co robit ked tak dakedy nacvicuje liptovsky dupak 😀 😀 😀 a ked jej tapnem po zadku, tak mi to vrati 😀

bibianna
20. črc 2008

môjmu malému sa čká každý deň, neboj, je to v pohode, že sa tým posilňujú dýchacie cesty dieťatka, cítim to už asi mesiac a to každý deň.

smajlik
autor
20. črc 2008

ivica: tak to je zajímavé, protože já mám opravdu neschopenku kvůli těhotenské tachykardii, takže to srdíčko jsi trefila přesně 😲

mishusha: no my si s manželem děláme srandu, že to znamená že miminko zapíchlo brčko a papá 😀

majdamarie
20. říj 2011

Ahojte, jak je to tedy s tou šytavkou v těhotenství?O škytajících miminkách v bříšku a mimo něj je toho na netu opravdu spostu, ale o škytání maminek nic. Ta tachykardie může nějak ovlivňovat plod?docela jsem se vyděsila, když jsem si tohle přečetla. Na kontrolu jdu až za 14dní, tak jsem se chtěla poptat jestli máte někdo ještě jinou zkušenost a jestli se něčemu vyvarpvat nebo si dát pozor?Já škytnu vždy jen něklikrát za den po dvou škytnutích, jako bych se přejdela, ale mám to i po ránu nalačno nebo i dlouho po jídle. Tak vážně začínám nervóznět, jestli je vše v pořádku. Napište jakoukoliv poznámku.Děkuji

lunnka
20. říj 2011

@majdamarie ahoj ja mam to iste, obcas po jedle, niekedy rano kym este lezim v posteli alebo hned ako vstanem, ale neprikladam tomu nejaku dolezitost..najma ked mi byva v tomto obdobi spatne, asi je to normalne, ze je zaludok podrazdenejsi..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru