Slabost v nohou v těhotenství

hanih
13. lis 2017

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda někdo neměl podobný problém. Jsem těhotná (teď 20. týden) a už několikrát se mi stalo, že když jsem vzala na ruku dvouletou dceru, pocítila jsem slabost v nohou a začala se mi podlamovat kolena. Ještě jsem naštěstí nespadla, vždycky jsem dceru rychle postavila, sama jsem si sedla a za chviličku dobrý, ale trochu mě to vylekalo. Ptala jsem se na to před týdnem obvoďačky a dneska na gynekologii a obě doktorky na mě koukaly jak na blázna, že prý se s tím ještě nikdy nesetkaly. A obě mi odpověděly dost podobně, že to může být tím, jak držím dceru (nosím ji na boku kvůli bříšku), tak si vychýlím páteř a tlačím si na nějaké nervy. A že pokud se mi to stává jen, když nosím dceru a jinak ne, tak to nic nebude a neřešily by to. Chtěla bych tedy zjistit, jestli se tu najde někdo, kdo měl podobný problém (nebo jsem takový exot a mám zas něco extra), a jak to řešil či neřešil, a jestli to odeznělo. Předem všem děkuji!

anguly
13. lis 2017

To je divný... máme stejný termín... ale kolena se mi podlamujou taky 😀
Mně se teda podlamuju když hodně chodím, nebo dlouho stojím třebas u plotny... prostě když jsem víc unavená a u toho se mi ještě temní před očima...:-/ Syna radši už vůbec nenosím...
Když jsem to říkala doktorovi, tak mi řekl, že to nemám přehánět a víc odpočívat... (ale řekla bych, že odpočívám až moc, ale ráda bych aspoň uvařila) no a začal mi cpát, že mám brát hořčík, když mě bolí nohy (asi nepobral, že mě nebolí, jen se mi podlamujou...)
Je to hrozně nepříjemný a taky bych ráda věděla, jestli se s tím něco dá dělat...

hanih
autor
13. lis 2017

@anguly Že by to bylo termínem? 😀 Před očima se mi taky někdy tmí, ale není to spojené s tím podlamováním nohou, a přičítám to nízkému tlaku - dost na to trpím i mimo těhotenství, takže tyhle příznaky poznám, ale podlamování nohou jsem nikdy neměla.
Přesně, je to dost nepříjemný. Já se pak bojím dceru jen zvednout, a ona má zrovna takové tulící období, pořád by se chovala a mazlila. No, uvidíme, třeba se nám ještě někdo ozve a poradí...

ivular
14. lis 2017

@hanih Takže to dělá jen s tou dcerou v náručí? Žádný jiný problém - např. zakopávání, nejistota při chůzi?

hanih
autor
14. lis 2017

@ivular Opravdu jen s dcerou v náručí, jinak ne.

ejmate
14. lis 2017

@hanih Já s tím zkušenost nemám, ale strejdova bývalá přítelkyně má roztroušenou sklerózu a přišla na to tak, že cítila občas slabost v nohou. Šla a najednou se jí podlomila noha apod. Několikrát se jí to stalo i když šla ze schodů, najednou jí "vypnuly" nohy.
Nechci strašit, ale tohle bych radši nenechala jen tak. Nedej bože, kdyby to bylo něco horšího, vždy je lepší podchytit to včas.

hanih
autor
14. lis 2017

@ejmate Děkuju. No o tomhle ty doktorky taky mluvily a shodly se na tom, že pokud by to mělo být něco takového, stávalo by se to i jindy, ne jen když nosím dceru na rukou... Ale mě to teda na začátku taky napadlo, protože vzdálená sestřenice ji má.

ejmate
14. lis 2017

@hanih No tak já nevím, ta teta to měla taky spíš při zvýšený zátěži - chůze ze schodů, vstávání atd.. (pro zdravého člověka to není zátěž, ale u ní se to takhle projevilo).
Určitě bych se objednala někam na vyšetření. Ať tě obvoďačka někam pošle. Opravdu čím dřív tím líp. Pravděpodobně to vůbec tohle onemocnění nebude, ale lepší to vědět teď a být v klidu, ještě když čekáš mimi 😉 Ať se nemusíš nervovat.

ivular
14. lis 2017

@hanih A nebála by ses (pokud bys nebyla těhotná) třeba projít po úzké lávce, apod? Zkrátka žádná nejistota při chůzi?
Pokud je to skutečně jen při té zátěži, snad to tedy bude opravdu jen nějaké to skřípnutí nervu..

hanih
autor
19. lis 2017

@ivular Ne, nijak nevrávorám, úzká lávka by mi nedělala problémy, schody taky zvládám, dokonce i těžší tašky mi nic nedělají. Jen když nosím dceru. Teď jsem zkoušela několik dní nosit dceru jinak - ne na boku, ale vepředu jako nad břichem, a vůbec se mi to nestávalo. Asi fakt nerv...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru