Slabší pálení v pochvě při močení a chvíli po něm

hankakynclova
10. kvě 2008

Ahoj těhulky a mamulky.Od rána mě provází slabší pálení při močení a pak ještě asi 5 minut po něm.Není to nic strašného, ale nevím co to může být.Máte nebo měli jste to některá taky?Nevím jestli se to občas stává nebo jestli to není náhodou nějaký zánět močáku 😖 Snad to přejde.

hary
10. kvě 2008

Hmm, pálení při močení není moc dobré 😖 , jestli se nepletu, může to být příznakem zánětu močových cest nebo močáku. Bude nejlepší si zajet na pohotovost, když jsi těhulka, aby tě prohlídli a případně včas zahájili léčbu. Zkus se příště vyčůrat pod sprchou nebo do lavoru plného vody a pokud to bude v poho a jinak tě při čůrání na WC bude pálit, je to jasné. Zajeď si k doktorovi, ať se případný zánět podchytí včas. Držím palce!!

hankakynclova
autor
10. kvě 2008

Hary děkuju za radu.Takže když mě to např. ve sprše při čurání nebude pálit a jiank na WC jo, myslíš že to tedy ten močák bude? 😖 Zkusím to, děkuji za radu. 😉

hary
10. kvě 2008

No co si pamatuju z dětství, tak takhle to praktikovala moje mamka s náma. Při čůrání nás to pálilo, při čůrání do vody ne a bylo jasno. Tak to zkus a pak uvidíš, ale jestli tě to pálí při čůrání, radši si zajdi, za to dáš max. 90 Kč na pohotovosti 😠 😀 , ale budeš mít jistotu

alena.kucharkova
10. kvě 2008

Holky ahoj, já měla toto pálení asi před 14 dny a pálilo mě to tak 2 dny, už jsem si s tím chtěla dojít právě taky na pohotovost, ale pak jsem dostala výtok a pálení přešlo.Ale ten výtok je taky humus, to vám řeknu 😠 Proč nemůže jít všechno bez problémů že? 😒

hary
10. kvě 2008

A s tím výtokem sis byla???

alena.kucharkova
10. kvě 2008

Hary byla, gynekolog mi ale řekl že to nic není, že jde o běžný těhu výtok a sám odezní.A asi za týden mě to fakt přešlo.

hary
10. kvě 2008

Ty jo, tak aspoň že to takhle samo přešlo. Jako dítě jsem trpěla na záněty močových cest, takže jakmile by mě asi pálio při močení, letěla bych k doktorovi 😀

nensy
10. kvě 2008

to budš mít zaručeně zánět močových cest já to měla taky .a docela mi pomoh heřmánkovej čaj

hankakynclova
autor
10. kvě 2008

Holky děkuju za ochotu poradit, jste hodné.A nensy heřmánek se v těhu může? 😲

hankakynclova
autor
10. kvě 2008

Holky a ještě jsem se chtěla zeptat z čeho se to může udělat?Nevíte?Já myslela z toho, když sedíte např. dlouho na studeným,nebo prostě když je zima od nohou, ale já nikde neseděla.Tak jen abych věděla jak tomu příště předejít 🙂 Děkuju moc, jste zlatý 😵 😵

andelka
10. kvě 2008

Já měla zánět močových cest jako malá a to pálení si pamatuju dodneška. naštěstí se to hned začalo léčit a pak už jsem nikdy problémy neměla. Ale jak jsem k tomu přišla, to nevím. Rozhodně radím nepodceňovat a v těhotenství už vůbec ne.

dukie
10. kvě 2008

Ahojte děvčata. Já s močákem nikdy potíže neměla, až teď asi před rokem to začalo. A vždycky jsem to přeléčila, bylo to dobrý, pak přišly měsíčky, odešly... a 3 -4 dny nato zase znova... 😒 Hnus. 😝 Teď v těhu jsem si to obzvlášt užila, prý na to mají vliv i hormony... naštěstí, musím zaklepat, mě to v půlce 4. měsíce přešlo a od té doby nic...

Báječný jsou na to kanadské brusinky, já brala, pokud si to správně pamatuju, Uroval biotic. Brusinky mají v sobě cosi, co nabourává "sliznici" té hloupé bakterie, ta se pak nemůže udržet na stěně močáku (což jinak dělá, proto je tak těžké se jí zbavit...) a prostě se vyplaví ven. 🙂 No a je to v kombinaci i s nějakými probiotickými kulturami, což zase pomáhá při nepěkných gynekologických pocitech (ne že by to vyléčilo gyn. zánět, spíš mu pomáhá předcházet...). No a k tomu hodně pít, doporučuju teplý (ne horký) či vlažný slabounký zelený čaj. Dát si ho do termosky a vypít ho po malých hrníčkách třeba litr během 2 - 3 hodin... to jednoho s čůráním prožene. 😀 Inu co, hlavně, že to vyplaví všechny ty hnusný bakterie. A za 2 dny je klid... Brusinky doporučuju nevysazovat, brát je minimálně 10 dní... a pokud se Vám to vrací, tak moje gynekoložka radí brát každý den jednu tabletku preventivně. Těhulky to můžou a fakt to pomáhá. A je to čistě přírodní. 😵

hankakynclova
autor
10. kvě 2008

Dukie ahoj 😵 Já mám doma akorát sušené brusinky, ale právě nevěděla jsem jestli se můžou užívat v těhu (jsou koupené už usušené v sáčku).Jinak moc děkuji za radu, zkusím si to pak sehnat.je to volně prodejné vid?Díky moc 😵

jaku
10. kvě 2008

Ahojky, taky jsem si tímhle problémem prošla před těhu a na začátku těhu. Výsledky na močák jsem měla dobrý, asi taky kol 4.měs. to samo přešlo. Jinak Jak píše Dukie- vynikající jsou probio kultury, pila jsem activii nápoje a actimel a taky jsem jedla brusinky. Ty se opravdu v těhu můžou, jen mi v lékárně říkali, že raději ne v počátcích, protože sice nepoškozují plod, ale to, že působí močopudně znamená , že trochu překrví sliznice a to není v úplném počátku žádoucí. Ale jinak se můžou. Taky jsem pila brusinkové džusy.

lenuli2
20. kvě 2008

Ahojda tak taky sem si tim prosla asi pred tydnem,byla sem u lekare a ten rekl ze jeto prochlazeni mocovyho puvodu dal mi penicilin a sem uz v poradku🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru