Slabý krvný obraz v tehotenstve. Máte skúsenosť?

lucyx
17. říj 2007

Ahoj baby, dnes som bola u lekárky (29 tt) a povedala mi, že mám slabší krvný obraz, že mám jesť veľa zeleniny a pod. a dala mi aj lieky "Aktiferin compositum kapsuly". Má niektorá z Vás skúsenosti s týmito tabletkami a so slabším krvným obrazom? Dúfam, že to nijako neuškodí mimču.

megy
17. říj 2007

aktiferin - je v podstatě železo, které ti pomůže z velké části při tvorbě červených krvinek a aby se více a rychleji okysličovala krev. Není to nic hrozného, jinak by tě hospitalizovala a viděla by jsi to tóčo - takže se neboj, miminku neublíží, jenom prospěje. Určitě se cítíš více unavená, zesláblá, hůř se ti dýchá, zimomřivější, motá se ti více hlava. To může být právě ten důsledek a k tomu nízký tlak. Železo ti to trochu zpraví, upraví , jen se nelekni, můžeš mít problém se stolicí - do zácpy, takže hodně tekutin, zeleniny, vlákniny, a ta stolice může být do černa - tak ať tě to neviděsí, ju? je to normální při užívání těchto tablet. Ničeho se neboj, jsi v 29tt, takže je to jenom ku prospěchu a mimuškovi se bude dobře vegetit 😵

evi3
17. říj 2007

Mimcu to urcite neuskodi a tebe to pomoze. Zrejme si anemicka, ako vacsina tehuli v poslednych tyzdnoch a tymto sa ti doplni zelezo 🙂

lucyx
autor
17. říj 2007

Díki baby, trochu ste ma ukľudnili. Moja lekárka mi povedala, že to nie je také zlé, ale ja proste kvôli všetkému trápim a bojím, lebo chcem zdravé mimčo. Je to naše prvé. Dnes mi kontrolovala aj krčok, či je všetko O.K. a povedala, že mám výtok, tak aj na to mi dala tabletky, takže som odtiaľ odchádzala trochu zničene. Ale viem, že sa nemám stresovať. Aj keď niekedy sa to nedá, veď čakám svoje prvé bábo. 😅

lendy1
17. říj 2007

lucyx, já jsem trpěla anémii od malička, brala jsem dlouho železo. Po čase se to srovnalo, v těhu jsem měla vždy bezvadný krevní obraz a stejně měl Davídek anémii, takže dostával 3měsíce také Aktiferin a už je to dobrý.

zen
17. říj 2007

Tak já si právě volala na výsledky krevního obrazu a slyšela jsme přesně to stejné slabší krevní obraz. Recept na léky mi sestřička hodí do schránky (bydlí na stejné ulici), ale říkala to s takovou pohodou, že to neznělo jako problém. Jen doufám, že se mi nezhorší chození na záchod, už tak s tím malinko bojuju, no asi to bude chtít jíst zdravěji, to se mi dost nedaří. Po čem ped na to mám chutě. Ale zdravé to mi nic neříká 😅 😀 😔

lucyx
autor
17. říj 2007

zen, mne tiež nepovedala lekárka, že to je nejako zlé, len že mám jesť všetko zdravé a hlavne surovú zeleninu. Ale práve to moje mimčo nechce, keď manžel večeria a má na tanieri surovú zeleninu (paradajky, cibuľka a pod.), tak sa mi dvíha žalúdok. Nemôžem ani pozerať na surovú zeleninu. Takže sa asi budem musieť nejako premôcť, lebo chcem aby bolo všetko v poriadku. Mne chutia všetky sladké a kyslé veci, za tým sa idem zabiť, normálne je to ako závislosť. Dúfam, že to po pôrode skončí. 😝

lucyx
autor
17. říj 2007

nevie niekto aké hodnoty krvného obrazu (myslím značky z tehuľ. knižky Tr, Ery a pod.) sú v norme? 😲

binki
17. říj 2007

ty hodnoty nevim, v 35tem tydnu mi zjistili zacinajici anemii a to presto, ze jsem cele tehotenstvi jedla hodne zeleniny (treba hodne zeleza ma petrzelka, kterou jsem letos jedla po svazcich), ted bastim tablety Tardyferon. Lekarka rikala, ze to je lepsi podchytit jeste pred porodem a kojenim, ze pak jsou velke ztraty zeleza...
stejne jsem ted unavena a mam obcas zacpu a zimnici, ale spis si myslim, ze to je blizicim se porodem 😠

lu777
17. říj 2007

ahoj, na doplnění železa a minerálů obecně je dobrá čínská medicína 😉 jsou to silné byliny a obsahují např. i železo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru