Slepák v těhotenství. Jak to bude s operací?

winii
27. bře 2009

Ahoj holky nevíte jak je to v těhotenství se slepákem, já ještě než jsem otěhu tak jsem s tím měla problémy a teďka už mě zase tejden na slepáku strašně bolí, nevím jestli to je on nebo ne, nechtěla bych něco zanedbat, ale co když bude jak je to vůbec s operací v těhotenství máte s tím někdo zkušenosti?

Nevím jestli už je někde tahle diskuze, ale nenašla jsem ji tak budu moc ráda, jestli někdo poradí děkuju 😵

wacinka
27. bře 2009

winii jsme na tom stejně já jsem před těhotenstvím byla každej rok na ve špitále kvůli podezdření na slepák, pokaždé jen podrážděné. A teď v těhotenství mi to dělá také, ale doktor mi řekl, že je to zvětšující se dělohou a že proto mám bolesti... Na chirurgii mi bylo řečeno, že se jim ještě nestalo, že by se v těhotenství slepák projevil a muselo se operovat. Takže věřím, že je to opravdu rostoucím miminkem 🙂

winii
autor
27. bře 2009

ahoj wacinka tak to je super, tak to si mě trochu uklidnila, měla jsem strach, abych to nezanedbala a třeba nepraskl, je pravda, že teďka v těhotenství, mě jakoby fut bolí střeva asi jak se děloho zvětšuje, ale čekáme první mimi takže nemám žádné zkušenosti 🤐

wacinka
27. bře 2009

neboj ono je to normální já mám taky takové pocity i teď pobolívání.. ale zatím je vždy vše v pořádku. Sice taky někdy přemýšlím, zda to tak má být. Tak když jdu na kontrolu tak se hned lékaře ptám. Taky čekáme první a ke všemu jsme se snažili delší dobu, tak bych nerada něco zanedbala 😉

winii
autor
27. bře 2009

tak fajn, ale radši to taky dr řeknu až tam půjdu na kotrolu, mi se snažili jeden měsíc, ale i tak bych taky nerada něco zanedbala a co teprve vy co už se snažíte několik měsíců 😵

romankav
27. bře 2009

Holky, hlavně si to hlídejte, protože vím o případu, kdy těhotné ženě slepák prasknul a bohužel jí už nezachránili. Problém byl v tom, že ve vyšším stupni těhu se slepák posouvá nahoru, takže není v kyčelní jámě, ale pod žebrem a lékaři to asi nedošlo a slepák nepoznal.. V případě, že by byl problém, normálně se operuje a těhu to neohrozí. Kdyby se bolesti nějak zhoršily, tak neváhejte a běžte k lékaři.

wacinka
27. bře 2009

my se snažili 2,5 roku. A jsem šťastná že to konečně vyšlo 😉 Takže opravdu vždy bombarduji lékaře otázkami, on je naštěstí úžasnej a vždy na vše odpoví. 😉

wacinka
27. bře 2009

romankav děkujeme za zprávu. Já sebe i mimíska hlídám o 106.

romankav
27. bře 2009

Lepší lékaře 10x zbytečně otravovat, než si do konce života něco vyčítat.. Ale určitě to bude v pohodě, jak děloha roste, tak občas docela silně pobolívají úpony, to je úplně normální 🙂

tesinka
27. bře 2009

Ahoj holky, já mám podobnej problém s tím pobolíváním v místech slepáku, ale s tím rozdílem, že už ho mám pár let venku a mám tam jizvu po 6-ti stehách. Může teda třeba roztahující se děloha třeba tlačit na srůsty? Taky mi na té straně před pár lety brali cystu z vaječníku. Mám strach, ale moje doktorka už dneska neordinuje, tak se nemám koho zeptat ☹

romankav
27. bře 2009

tesinko: to budou určitě úpony dělohy, co se protahují. Pobolívá to docela fest, ale časem to přejde. Srůsty by to mohly být taky, prostě se ti to v bříšku musí trochu "vytahat" 🙂 Kdybys měla nesnesitelné bolesti, tak si zajeď na pohotovost. Určitě to nebude nic vážného, neboj 😉

zuzle123
11. pro 2010

ahojte maminky je možné že mě to pícháí v pravém boku muže píchat aj dva dny jsem ve 23tt a nechci nic zanedbat děkuji

puntik85
11. pro 2010

Se slepákem mám problémy taky, vždycky, když mě to chytne, tak mi to rozledují a mám pak na cca půl roku pokoj...Nechtějí mi ho vyndat 😠 Jinak zkušenost mám i s operací slepáku v těhotenství 🙂 Moji mamku operovali ve 3.měsíci, když mě čekala 😉 Všechno ok, akorát to měla teda za 5 minut 12, protože si nejdřív doktoři mysleli, že potrácí...Ale nakonec jsem tu 🙂

puntik85
11. pro 2010

A jinak v 99% to píchání jsou opravdu úpony, bolí to docela dost, taky jsem s tím letěla k dr, ale vše bylo ok...Bolelo mě to třeba i týden, pak den dva pokoj a zas...Kolikrát jsem musela celý den ležet, protože pohnout se s tím bylo za trest 😒

andreajkar
29. dub 2013

Ahojky holky, jsem 14 tt těhu a mám už 3 dny bolesti v pravém podbřišku, ale bolest se tak různě stěhuje. Není nesnesitelná, spíš mě to tak táhne. Do toho mě dost bolí bederní páteř, také na pravé straně, tak snad je to opravdu rostoucí dělohou a natahujícími úpony. Stejně mě to pořád hlodá, aby to nebyl slepák. Nerada bych, aby se mimču něco stalo.

leeka
16. kvě 2013

Ahojky, chtěla jsem jen přispět svojí zkušeností ohledně dotazu. V březnu v 28.t. jsem měla nesnesitelné bolesti v podbřisku na pravé straně, bolesti byli tak silné, že po 2 dnech jsem jela do nemocnice. Bohužel při vyšetření nebyli lékaři schopni určit jasnou příčinu mých bolestí díky těhotenství. Z gynekologie mě proto převezli na chirurgii, kde mě ještě v noci operovali. Šla jsem do toho i s rizikem,že se dcera narodí předčasně, naštěstí vše dobře dopadlo. Po otevření břicha lékaři zjistili, že se sice nejedná o akutní apendix, přesto byl prý v minulosti již zanícen dle histologie. Po operaci mě propustili po 10 dnech domů a musím říct, že těhotenství i nadále probíhá bez komplikací a dceři se daří bříšku velmi dobře.

valy
1. čer 2013

ja som mala v tehotenstve podozrenie na slepak podla lekarky na pohotovosti, strasne bolesti a mala som aj traviace problemy, samozrejme prisna dieta a doktorka mi povedala, ze v tehotenstve to operuju malokedy a snazia sa to ukludnit. Po dvoch tyzdnoch diety to preslo, ale este nejaky cas som si davala pozor na jedlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru