Spaní na břiše v těhotenství. Narovná se děloha?

slunickooo
4. kvě 2008

Ahoj holky,

mám zakloněnou dělohu a doktor mi ted na poslední prohlídce ve 12 tt řekl, že ji mám pořád zakloněnou tak že mám spát na břiše. Já se právě už bála, tak jsem spala jen na boku nebo na zádech. Ted se teda snažím spát na břiše, ale moc mi to nejde, vždy se za chvilku probudím na zádech. Měla jste to taky některá ? A děloha se vám nakonec narovnala????

natali.m
4. kvě 2008

ahoj sluníčk...:no s tou placentou bohuže zkušenostli nemám, ale můžu ti říct, že spaní na břiše se nemusíš bát, já jsem hodně spávala na břiše i před těhu, a ať chci nebo ne, budím se ta doteď 😒 .myslím, až až to bude miminku vadit, tak už na břiše spát nezvládneš.. 😉

luciferek
4. kvě 2008

musí to být zvláštní pocit spát v těhu na břiše 😉, nikdy mi to nešlo, měla jsem pocit, že mimi zalehnu, ale je to "blbost", takže bych se pokud mi to doktor doporučil nebála a určitě ví, co říká 😉

majaaita
4. kvě 2008

Slunicko, nemám úplně pocit, že spaní na břiše na polohu dělohy pomůže, ale spaní na břiše se může, dokud je to těhotný příjemný. Jestli se budíš zpět na zádech, tělo ví, co dělá 🙂
Prostě břicho ne a děloha si to porovná sama, až mimčo povyroste a víc jí zaplní.

motylek
4. kvě 2008

Já jsem ve 34.tt a stále spím na břiše, ne úplně, ale na polobřiše a je mi to příjemný stále, spíš mi přijde, že když spím na zádech, tak nemůžu dýchat, takže se ničeho nemusíš bát 😉 😉 😉

maxkatka
4. kvě 2008

tak s tou dělohou taky vůbec nevím, ale taktéž spím dost často dost na břiše... sice se snažím, aby ne, ale nejde mi to... 😉 a kdy už malou zalehnu moc, tak se sakra ozve, že jí to není příjemné a donutí mě si lehnout jinak... takže ležení na břiše ve 12tt bych nějak moc neřešila... jak spím, tak spím...

nensy
5. kvě 2008

ahoj já jsem nikdy v těhu na břiše nespala

hanulik
5. kvě 2008

Ahoj, já spím na břiše ještě teď. Teda jak píše motylek, v takovým polobřiše. 🙂 Jinak k té děloze, kámoška to taky měla, na radu doktorky právě spávala na břiše a dělala kočičí hřbety. Nakonec už měla někdy ve 12 nebo 13tt nastupovat do nemocnice, aby jí ji otočili "mechanicky" a poslali jí domů, že už se to spravuje samo. Tak se neboj, většinou se to upraví samo. Držíme pěsti. 😀

janulka21
1. únor 2010

Ahojky holky, obnovuji diskuzi, protože mě tenhle "problém" trápí také. Na boku spát pořád nejde, protože mě
pak bolí kyčle, na břiše se bojím, abych mimískovi neublížila a na zádech se od 3 měsíce prý spát nemá, že Vám může mimi tlačit na břišní tepnu a tím se nemusí mimískovi dostávat kyslík. Poradí nějaká zkušená mamina jak to tedy je???? 🙂 Díky 🙂

sarlotta
1. únor 2010

janulka nejlepší je spát na boku s polštářem mezi koleny, aby sis netlačila na bříško. Ale na zádech můžeš taky spát, předpokládám, že máš v posteli rošt a matraci, která kopíruje tvar těla - to už dneska všechny🙂

To ležení na zádech je spíše nepříjemné ve vyšším stupni těhotenství --- 8-9měsíc, kdy děloha může tlačit na tepnu, ale to by jsi poznala - dělalo by se Ti při lehu na zádech mdlo. Určitě to nebere kyslík miminku.
Pro svůj klid se kkidně zeptej porodní asistentky v porodnici nebo na kurz pro těhulky.

janulka21
1. únor 2010

Děkuju za uklidnění 🙂 Jsem teprve v 18 týdnu a čekám první mimi tak jsem nevěděla ☹ S tím spaním na zádech jsem právě slyšela o tý tepně, ale když říkáš, že je to až v 8 měsíci tak dobrý 🙂

selene
19. únor 2010

Já mám taky dělohu vzadu a až v porodnici mě říkali, ať lehávám na břiše, aby mi zůstala vepředu. No udělala si co chtěla a skočila zpátky dozadu 🙂

Jednou, když jsem byla na UTZ, tak jak jím doktorka tlačila na břicho a já ležela na zádech s narovnanýma nohama, začala jsem ztrácet vědomí, přestala jsem slyšet, vidět, hrozně nepřijemnej pocit....až jsem se probrala, mi řekla, že to tlačilo na dutou žílu a že si mám raději pokrčit nohy.

martina71
19. únor 2010

Ahojky, ja spim na brisku od zacatku, jinak proste neusnu. Ted uz tak na poloboku, vzdycky se s malou nejak srovname 🙂 ale jde to.

misicka85
20. únor 2010

Já spím na břiše ještě teď, sice ne úplně jako před těhu, je to něco mezi spaním na boku a na břiše 😀 Na zádech vůbec, to bych se asi udusila,mimčo už je dost velké a při ležení na zádech se mi dělá zle. Takže spím buď na boku nebo tak jak jsem psala...

romana29
20. únor 2010

při Danečkovi jsem od určité doby spala pouze na zádech a nikdy jsem žádný problém neměla...
Momentálně většinou ještě pořád usínám na břiše, ale budím se na zádech 🙂

salomee
5. říj 2011

Ahoj cerky, mě to tady doktor doporučil, jak se tu někdo divil, co se tím srovná... tak prý ta děloha v záklonu dozadu (jak být nemá) se vlastní vahou zhoupne dopředu, když se spí na břiše. Tak úplně na začátku to asi nemá ještě smysl, ale i tak to asi chce trénovat pro ty, kdo nejsou zvyklé.

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @slunickooo @salomee @romana29 @misicka85 @martina71 @selene @janulka21 @sarlotta @hanulik @nensy
@maxkatka @motylek @majaaita @luciferek @natali.m a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Spánek v těhotenství https://www.modrykonik.cz/spanek-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti se spánkem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a spánek v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

basice
30. zář 2015

Ahoj holky, chtěla bych obnovit tuto diskuzi. Mám také zakloněnou(otočenou) dělohu, doktor doporučil spaní na břiše a pokud se sama nepřetočí, tak jí zkusí přetočit manuálně v ordinaci. Chci se zeptat, zda s tím nějaká maminka má zkušenosti a co to všechno obnáší.

stastnaivka
30. zář 2015

@basice Ahoj,měla jsem to samé. Měsíc jsem usínala na břiše (i když tak vůbec nespím), vím, že jsem se po cca 2h stejně přetočila na záda a každé ráno udělala 20 kočičích hřbetů (doporučení od doktora). Děloha se sama přetočila 🙂 Tak raděli mysli na to, že se přetočí než že to bude doktor dělat manuálně. Hodně štěstí 🙂

basice
30. zář 2015

@stastnaivka děkuji. Taky se snažím spát na břiše,ale jak píšeš i já se pak v noci vzbudím a na tom břiše nespím. Jsem ve 12tt tak doufám, že mám ještě čas, aby se to samo přetočilo. Toho manuálního přetočení se bojím aby se tam ještě něco nestalo 😒

lenka86dk
18. pro 2015

@basice a @stastnaivka
ahoj holky, včera jsem byla na první kontrole a doktor mi řekl, že mám taky dělohu vzadu a ať spím na břiše... samozřejmě se snažím tak večer usnout, ale obávám se, že po 20 minutách už ležím jinak 😀 chtěla jsem se zeptat basice, jestli se Ti pak ta děloha nějak narovnala sama? bylo to v pohodě?

a stastnaivky, jak se ty kočičí hřbety SPRÁVNĚ cvičí (teď v těhotenství) - klečet na čtyrech a jenom vyhrbit a prohnout? nebo mám dělat takovou tu celou kočičku (vyhrbit, ke kolenům, natáhnout na zemi a nahoru zvednout)?

doufám, že jsem to popsala srozumitelně 🙂
je to moje první miminko, tak se trošku bojím 🙂 děkuju za rady, Lenka

basice
18. pro 2015

@lenka86dk srovnalo,ani jsem moc poctivě necvičila a spaní na břiše už mi také nešlo a sama se ta děloha obrátila. Takže to určitě bude dobré a zbytečně se tím netrap :o). Příjemné těhulkování 🙂

helen_h
18. pro 2015

Já myslela, že zakloněná děloha má hlavně vlivb na otěhotnění (že je to obtížnější), ale že pak v těhu (když se podaří) se sama srovná. Má někdo zkušenost s tím mechanickým obracením? To mě dost překvapilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru